Gelin adaylarının ya da bir davete katılacak olan kadınların son dönemlerde tercihleri hep uzun modellerden yana oluyor. Kısa, mini tasarımların yerini tamamen uzun modellere bıraktığı dönemde uzun abiye ve nişanlık modelleri adeta göz dolduruyor. Farklı yırtmaçlar, desenler, bol ya da dar kesimlerle satışa sunulan uzun abiye ve nişanlık modelleri ile katılacağınız davet ya da nişan töreninizde gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Üstelik bu modeller, mekan ne olursa olsun rahat ve şık bir kullanım alanı sunuyor. Tamamen size özel olarak işlenebilen detaylar ya da çok klasik modellerin ötesinde
tasarlanan elbiselerden vücudunuza en uygun olanını seçebilirsiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun abiye ve nişanlık modelleri arasından seçim yapmak biraz zor. Her marka ve her mağazanın kolaylıkla ürettiği, en çok rağbet gören bu ürünler seçim yapmayı da zorlaştırıyor. Bu açıdan genelde özel tasarımlara yöneliniyor. Bu uzun abiye ve nişanlık modelleri fiyatlarında artışa da sebep oluyor tabii. Yine de internet üzerinden ya da kataloglardan kendinize uygun modeli dilediğiniz gibi seçebilir, sonrasında üzerinde özel eklemeler yaptırarak kendi tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun abiye ve gelinlik modelleri arasında seçim yaparken çeşitliliğin de fazla olduğunu göreceksiniz. Uzun kollu, kısa kollu, hamilelere özel, uzun etekli, taşlı ve dantelli gibi birçok çeşidi bir arada bulabilirsiniz. Birçok tarzda üretilen uzun abiye ve nişanlık modelleri ile kendi tarzınızı da yaratmanız mümkün oluyor.

Uzun Abiye Modelleri

Dantelli Uzun Abiye ve Nişanlık Modelleri

Son birkaç yıldır en çok tercih edilen ve 2019 abiye modasını da süsleyen dantelli uzun abiye ve nişanlık modelleri bulunuyor. İnce işlenen bazen de renk kontrastları ile kıyafete eklenen danteller, düz ve sade inen uzun modellerin havasını tamamen değiştiriyor. Genellikle nişanlanacak gelin adaylarının tercih ettiği dantelli modellerin en çok tercih edileni ise kırmızı tonları. Bütün ilgiyi kendi üzerinde toplayan kırmızı, ince dantellerle birleşince ortaya farklı bir güzellik çıkıyor.

Uzun Abiye Modelleri

Kendiliğinden ön plana çıkan bu modellerde hiçbir yırtmaç ya da ekstra dekolte olmasına gerek kalmıyor. Genelde düz ve dar kesim olarak inen, balık modellerde de kullanılan dantelli uzun abiye ve nişanlık modelleri sade ama göz alıcı bir hava yakalayabilirsiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Dantel detaylarının en çok kullandığı bölümlerden biri de yaka ve boyun kısmı oluyor. Dümdüz ve göğüs hizasından daracık inen uzun abiyenin boyun kısmının bileklere kadar tamamen dantel işlenmesi, gizemli bir hava katıyor. Genelde dış mekan nişanlarında ya da kutlamalarda tercih edilen bu model, 2019 uzun abiye ve nişanlık modelleri içinde de ön planda yer alıyor.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Kollu Abiye ve Nişanlık Modelleri

Özellikle kış aylarında en çok tercih edilen uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri, tüm vücutlar için uygun olmayabiliyor. Çoğu zamanda dapdar inen ve beli saran bu modeller için vücudunuza uygun seçimi yapmanız çok önemli. Kolları uzun olduğu için bol kesimli modelleri tercih etmek, tasarımı tamamen bozacaktır. Bu yüzden mutlaka vücudunuzun formuna göre uzun kollu abiye ve nişanlık modelleri tercih etmelisiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Bu tarzın en büyük avantajı renk seçeneklerinin fazla olması. Hemen hemen her renkte bulunan bu modellerden ten renginize ya da ortama en uygun olanını alabilirsiniz. Diğer özel tasarımlara göre, uzun kollu abiye ve nişanlık modellerinin fiyat konusunda daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada fiyat farkı yaratan tek unsur kumaş tarzı oluyor. Kadifeden satene kadar aklınıza gelebilecek her kumaş türü ile bu elbiseleri tasarlayabilirsiniz. Bunun için de fiyat aralıklarını bütçenize göre kontrol etmeniz gerekiyor.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun kollu abiye ve nişanlık modellerinde en çok öne çıkan detay genelde kabarık kollar oluyor. Bunların da çok geniş omuzlu olmayan kadınlarda forma oturduğunu belirtmek gerekiyor. Organizasyona göre kabarık omuz detaylarının ince taşlarla ya da incilerle süslenmesi de tasarıma farklı bir hava katıyor. Bu tarz uzun kollu abiyeler de genelde mezuniyet, yakın akraba düğünü ya da nişan törenlerinde tercih ediliyor. Nişanlık modellerde uzun kollu abiye modellerinin genelde tesettür modası içerisinde olduğunu söylenebilir.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Etekli Modeller

Nişan kıyafetiniz ya da organizasyon kreasyonunuzu tek parça değerlendirmek istemiyorsanız, uzun etekli modelleri de tercih edebilirsiniz. Genelde göbeği açık tasarımlarda kullanılan uzun etekli modeller oldukça şık, aynı zamanda spor bir görünüm sağlıyor. Bu modeller nişanlıktan çok abiye modelleri arasında yer alsa da sade ve farklı tarzda, açık havada yapılan bir nişan töreninde de uzun etekli göbeği açık modelleri tercih edebilirsiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Biraz yüksek bel ve tamamen bedeni saran kesimi ile uzun etekli modeller, tasarımlara farklı bir hava katıyor. Oldukça sade olan etek kısmının üzerinde taşlı ya da renkli bluzlar ya da büstiyerler tercih edebilirsiniz. Bu modellerin en büyük avantajı ise bahar aylarında üzerinize ince bir ceket atarak çok şık bir kombin yapma imkanı vermesidir. Uzun etekli modeller her ne kadar genç yaşa hitap ediyor gibi dursa da 2019 modasındaki her kesim için uygun bir model bulunuyor.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Yazlık Abiye Modelleri

Yaz aylarının en büyük rahatlığı yine uzun yazlık abiye modelleri oluyor. tek bir hamle ile tüm gecenin yıldızı olma imkanı veren uzun yazlık abiyeler hem rahat bir kıyafet deneyimi hem de püfür püfür bir hava katıyor. Genelde mavi, pembe, yeşil gibi yaz renklerinin hakim olduğu bu tasarımlar ile egzotik bir havaya bürünebilirsiniz. Davet ne kadar ciddi olursa olsun salaş bir saç modeli ve ayakkabıyı da kaldıran uzun yazlık abiye modelleri ile gecenin yıldızı siz olacaksınız.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun yazlık abiye modellerinin fiyat açısından da oldukça uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. İncecik bir kumaş ve hafif detaylarla süslenen uzun yazlık elbiseler güzel bir kombin yaratmanızı sağlıyor. Uzun yazlık abiye modelleri dendiğinde beyaz renginin ve pileli modellerin ayrıca göz doldurduğunu da söylemek gerekiyor. Uzun yazlık abiye modelleri, gündüz etkinlerinde havalı bir gözlükle de ayrı bir hava kazanıyor. Elbiseniz tek bir renk olsa bile ojeleriniz ve güneş gözlüğünüz ile tamamen farklı bir tarza girebilirsiniz, bu da daha az masraf demek oluyor.

Uzun Abiye Modelleri

Büyük Beden Uzun Abiye ve Nişanlık Modelleri

Uzun elbise modellerinde vücudun formu oldukça önemli. Fakat büyük beden bu modelleri giyemez diye bir kanun yok. Her vücut tipine uygun olarak, büyük beden uzun abiye ve nişanlık modelleri tasarlamak kesinlikle mümkün. Birkaç ufak dokunuş, belki biraz desen ve renk tonları ile dilediğiniz gibi büyük beden uzun abiye ve nişanlık modelleri bulabilirsiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Yine büyük bedende de en destekleyici unsur dantel işlemeli modeller oluyor.

Uzun Abiye Modelleri

Aynı zamanda şifon ya da tül de tercih edebileceğiniz modeller arasında. Tamamen dar kesim olarak inen büyük beden uzun abiye ve nişanlık modelleri üzerinden geçirilen ince bir tül ya da şifon, daha rahat bir görünüm sağlıyor. Genelde elbise ile aynı tonlarda tercih edilen bu aksesuarlar, tercihinize göre tamamen zıt bir şekilde de kullanılabilir.

Uzun Abiye Modelleri

Sizin vücudunuza ve tarzınıza göre dilediğiniz detayı ekleyerek, büyük beden uzun abiye ve nişanlık modellerini bulabilirsiniz. Girdiğiniz hemen hemen bütün mağazalarda, beden sorunu olmadan satın almak istediğiniz elbise sizin olacak.

Uzun Abiye Modelleri

Dekolteli Uzun Abiye ve Nişanlık Modelleri

Uzun modellerde istenen en önemli özellik, mutlaka bir yerden dekoltesi olması. Genelde göğüs ve bacak dekoltesinin bir arada kullanıldığı modellerde yırtmacın çok iyi ayarlanması gerekiyor. Göğüs dekoltesi ne kadar derin ise bacak yırtmacının da tek taraflı olarak o kadar uzun olması gerekli. Diğer türlü elbisede bir kusur varmış gibi duruyor.

Uzun Abiye Modelleri

Aynı zamanda yırtmaç iki tarafta da kullanılarak dekolteli uzun abiye ve nişanlık modelleri farklı bir hava kazanabilir. Bu tarz elbiseler de genelde sahil organizasyonlarında, yüksek topuklu ayakkabılarla tercih ediliyor.

Uzun Abiye Modelleri

Dekolteli uzun abiye ve nişanlık modellerinde uzun kollu ve tamamen dar inen yırtmaçsız modelleri de tercih edebilirsiniz. Nasıl olacak diye sorarsanız bunun tek cevabı derin sırt dekoltesi.

Uzun Abiye Modelleri

Bel hizasından itibaren sırtı tamamen açıkta bırakan ve geri kalan kısımları dar bir şekilde saran dekolteli uzun abiye ve nişanlık modelleri mevcut. Özellikle son birkaç yıldır ünlülerin sıkça kullandığı bu parçalar, aksesuara gerek kalmadan, ihtişamlı ve gizemli bir hava kazanmasını sağlıyor.

Uzun Abiye Modelleri

İnternetten Uzun Abiye ve Nişanlık Modelleri

Abiye ve nişanlık dünyasının en iyi yeri tasarımcılar ve mağazalar olsa da internet de artık bunun için çok iyi bir imkan. Eğer vücudunuzun tüm formunu ve tam beden ölçünüzü biliyorsanız, ucuz uzun abiye ve nişanlık modellerinin tümünü internetten satın al diyerek tek hamlede alabilirsiniz.

Uzun Abiye Modelleri

Genelde tüm model ve renklerin internetten tanıtıldığı bir dünyada, kendiniz için en uygun olan seçenekleri de sorunsuz bir şekilde anında teslim alabilirsiniz. İnternetten uzun abiye ve nişanlık modelleri alırken, önceden mağazada deneyim sonradan online olarak satın almak da bir yöntem olacaktır.

Uzun Abiye Modelleri

İnternet dünyasından ülkemizde olmayan modelleri ya da özel tasarım uzun abiye ve nişanlıkları daha ucuza alabileceğinizi unutmayın. Riske atmak gibi düşünseniz de toplu satış yapan ve güvenilir yerler sayesinde, gecesini ya da davetini bu şekilde süsleyen birçok kadın mevcut.

Uzun Abiye Modelleri

Uzun abiye ve nişanlık modelleri yeni sezon içerisinde de çok yaygın. Her fiyatta ve her modelde bulunan bu seçeneklerden size en uygun olanını bulamamak neredeyse imkansız. Tek yapmanız gereken, istediğiniz tarza karar vermek ve formunuza göre uzun abiye ve nişanlık modelleri arasından seçim yapmak.

Uzun Abiye Modelleri

İstediğiniz her detayı kolaylıkla ekleyebileceğiniz bu modelleri tek ya da çift parça olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda ayakkabı seçimlerinizi de elbisenin tarzından dolayı daha kolay yapmanız mümkün oluyor.

Uzun Abiye Modelleri

Dilediğiniz zaman yeniden kullanabileceğiniz bu modellerin modası hiçbir zaman geçmiyor. Çok uzun yıllardır abiye modelleri arasında yer alan, sadece belli detaylarla taçlandırılan uzun abiye ve nişanlık modelleri ile çok uzun düşüncelere katılmadan kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

BONUSLAR

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Abiye Modelleri

Uzun Abiye Modelleri

Siz de uzun abiye ve nişanlık modellerini beğendiyseniz, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bir sayfa daha var! Abiye Tulum Modelleri sayfamıza göz atıp modelleri inceleyebilirsiniz…

 

Gökçe Türkmen

Yanıtla