İstanbul’un Anadolu yakasını en güzel ilçeleri arasında yer alan Üsküdar düğün salonları bakımından alternatifleri bol olan bir ilçe durumundadır. Üsküdar sınırların içinde düğün hizmeti veren otellere de rastlamak mümkündür. Bunlar her şey dahil paketler kapsamında havaalanı transferi, konaklama ve VIP gelin aracı tahsisi gibi ekstra hizmetler sunabilmektedir.

Düğün salonları canlı yayın hizmeti sayesinde düğüne katılamayan yurt içi ve yurt dışı davetliler için bir teselli kaynağı olmakta, bu şekilde hasret giderilmeye çalışılmaktadır. Düğün boyu yapılan volkan gösterileri, köpük şovları, konfetiler ve maytaplarla rengarenk bir düğün yapılması söz konusu olabiliyor. Yemekli bir düğün talep edildiğinde Üsküdar düğün salonları açık büfe, alakart gibi çeşitli tarzlarda yemek sunumları yapabiliyor.

Üsküdar Düğün Salonları

Başlangıç tabakları (ordövr tabağı) ezme, Amerikan salatası ve yeşillikler, börek ve yaprak sarma gibi alternatiflere sahip olarak servis edilmektedir. Bunun yanı sıra köz biber, patates püresi gibi garnitür çeşitleri sunulmaktadır. Düğün pastası her düğünün ortak değeri olup, alkollü ve/veya alkolsüz içecek servisleri söz konusu olabilmektedir. Badem şekeri ve kolonya ile kırmızı halıda karşılama hizmeti de verilebilmektedir.

Üsküdar Düğün Salonları Hizmetleri

Üsküdar Düğün Salonları

İstanbul Üsküdar düğün salonları yemekli bir düğün için kırmızı ve beyaz et menüsü sunmaktadır. Bunun yanı sıra ses, aydınlatma sistemi ile orkesta/sanatçı, anı defteri, Tiffany veya Napolyon sandalyeleri, tül fiyonk bağlama, suplalar (servis suplası, yapay çiçek, şamdan), gelin ve damada has host veya hostes, gelin yolu süsleme gibi hizmetler söz konusu olabilmektedir. Fotoğraf ve video çekimi konusunda farklı bilgiler bulunmaktadır. Kimi Üsküdar düğün salonları kendi bünyesinde fotoğrafçı ve kameraman barındırmaktadır. Bu şekilde düğün öncesi dış mekanda, düğün esnasında ve düğün sonrasında çekimler bahse konu olmaktadır.

Üsküdar Düğün Salonları

Klipler ve düğün belgeseli, düğün kameramanları tarafından çekilmekte olup, fotoğraflardan da harika bir albüm yapılması söz konusudur. Bu şekilde düğünden yıllar sonra bile düğün detaylarıyla hatırlanabilecektir. Kimi zaman ise fotoğraf ve video çekimi için dışarıdan bir ajansla çalışılması da söz konusu olabilmektedir. Havadan “drone” ile çekim söz konusu olabildiği gibi tarihi bir mekan önünde de fotoğraf çektirilmesi mümkündür.

Üsküdar Düğün Salonları Fiyatları

Üsküdar Düğün Salonları

Fiyatları belirleyici hususların başında “hafta sonu mu hafta içi mi” tercihi gelmektedir. Zira hafta içi Üsküdar düğün salonları fiyatları hafta sonuna göre daha ucuzdur. Diğer bir husus ise düğünün yemekli olup olmayacağı konusudur. Yemeksiz düğün tercih edildiğinde ise atıştırmalık şeklinde ikramlar sunulmaktadır. Fiyatlandırma konusunda çoğu düğün salonu kişi başı fiyatlandırmayı tercih ederler. Buna göre “kokteyl ikramlı” bir düğünün hafta sonu gerçekleştirilmesi söz konusu olduğunda kişi başı 30 TL’den başlayan fiyatlar 150 TL civarında sürmektedir.

Üsküdar Düğün Salonları

Hafta içi ise bu rakamlar 25 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. Hafta sonu için yemekli bir düğün talep edildiğinde ise 50 TL’den başlayan rakamlar 300 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Hafta içi bu rakamlar 20 TL’den başlamak üzere en yüksek 140 TL civarında seyretmektedir. Fotoğraf ve video hizmetleri de hayati öneme sahip olup çeşitli düğün organizasyon paketleri içinde yar alabilmektedir. Tek kameradan Jimmy jib çekime kadar pek çok kamera ile çekim söz konusu olabiliyor. Düğün öncesinde kuaför aşamasından başlamak üzere düğün esnasında düğünün çekimi, düğün sonrasında ise hatıra amacıyla yapılan çekimlerle düğünler kaliteli bir hatıra olarak gönüllerdeki yerini almaktadır. Hazırlanan albümler ile klip ve belgeseller ise harika düğün anılarının bir parçası olmaktadırlar.

İstanbul’daki bazı tarihi düğün mekanlarını incelemek için İstanbul Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla