Her düğün özel ve unutulmaz olmayı hak eder. Bu yüzden evlilik kararı almış çiftler için bir düğün organizasyonunun detayları çok önemlidir. Bu düğün bir de ünlüler camiasından birinin düğünüyse belki de yıllarca dillerden düşmeyecek bir organizasyon için her detayın üzerinde titizlikle durulur. Gelinliğinden nikah şekerine, ikramlardan davetiyeye çiftler aşklarını yansıtacak ve farklılıklarını ortaya koyacak detayları yakalamak ister. Tabii bir düğünde herkesin dört gözle beklediği düğün pastasını da unutmamak gerekir… Günümüzde çok farklı konsept ve temalarda düğünler olabildiği gibi düğün pastaları da günümüzde çeşitliliği ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ünlülerin düğün pastaları da klasik düğün pastası anlayışını yıkıyor ve insanı hayrete düşürüyor.

Çok geniş kitlelere hitap ettiğinden olsa gerek, ünlü çiftlerin hayatı, her zaman merak konusu olagelmiştir. Hele o ünlü evleniyorsa, hele de bir ünlü başka bir ünlüyle evleniyorsa… Gelinliğinden pastasına düğüne dair tüm detaylar merak konusu olur. İşte, en görkemlisinden en sadesine, en ilgincinden en şık pasta tasarımlarına ünlülerin düğün pastaları sizlerle…

unlulerin-dugun-pastalari (1)

1- Sinem Kobal & Kenan İmirzalıoğlu

unlulerin-dugun-pastalari (2)

İşte en çok merak edilen ünlü düğün çiftlerinden ilki: Sinem Kobal & Kenan İmirzalıoğlu düğünü…

Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu, 2016 yılında Cunda Adası’nda bir kır düğünü ile dünya evine girdi. Ünlüler camiasının en çok konuşulan düğünlerinden biri olan Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu’nun düğünü, tüm detaylarıyla merak konusu oldu. Basına girişin yasak olduğu düğüne dair pek detay yok. Ancak birçok ünlünün de katılım sağladığı ve düğünün oldukça eğlenceli bir atmosferde geçtiği biliniyor.

Düğün fotoğraflarından da anlaşılacağı gibi çift, düğünlerinde doğaya ve doğal tonlara ağırlık verdi. Düğün pastası olarak da kır düğünü konseptiyle son derece uyumlu, büyük ancak sade ve şık bir pasta seçti. Floral esintilerin görüldüğü pasta, hoş bir görünüm sergiliyor. 5 kattan oluşan düğün pastası, zarif süslemeleri, çiçek ve yaprak motifleri ile dikkat çekiyordu. Pastanın orta kısmında ise “Sinem” ve “Kenan” yazısı yer alıyordu. Ünlülerin düğün pastaları arasında en çok konuşulanlardan biri de onların pastası oldu.

2- Neslihan Atagül & Kadir Doğulu

unlulerin-dugun-pastalari (3)

2016 yılının en çok beklenen ve dikkat çeken düğünlerinden biri de Neslihan Atagül & Kadir Doğulu’nun düğünü olmuştu. Uzun zamanı kapsayan bir birlikteliğin ardından evlenme kararı alan çiftin düğünü oldukça görkemli ve bol eğlenceliydi. Hala unutulmayan ve gündemden düşmeyen çiftin düğünü Kanlıca’daki Ajia Otel’de gerçekleşmişti.

Düğünde, aralarında ünlüler dünyasından da isimlerin bulunduğu yaklaşık 200 davetli bulunuyordu. Düğün öncesinde de aşkları, heyecanları ve mutlulukları yüzlerinden okunan çift, sevdikleriyle birlikte düğünlerinin tadını doyasıya çıkardı. Sosyal medyaya yansıyan düğün görüntülerinden düğünün ne kadar eğlenceli geçtiği de anlaşılıyor. Ancak çiftin düğününde dikkat çeken tek şey eğlenceli atmosfer değil… Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül çiftinin düğün pastası da ünlülerin unutulmaz düğün pastaları listesine girdi ve çok konuşuldu.

Hala konuşulan görkemli düğünün pastası, güzel ama beklenmedik bir etki yarattı. Çift, sade, sevimli bir görünüme sahip, birçok minik cupcake’den oluşan bir düğün pastası tercih etti. Çiftin düğünleri olduğu kadar düğün pastası da farklılığı ve hoşluğuyla dikkat çekti.

3- Beren Saat & Kenan Doğulu

unlulerin-dugun-pastalari

Ünlülerin düğün pastaları arasında en güzellerinden biri de Beren Saat ve Kenan Doğulu çiftinin pastası! Yurtdışında bir düğünle dünya evine giren Beren Saat & Kenan Doğulu, magazin camiasının en çok konuşulan ve çok sevilen çiftlerinden. Çift, düğününü, Hollywood yıldızlarının da düğünleri tercih ettiği Los Angeles’ta Malibu sahilinde gerçekleştirdi.

Düğün, Kenan Doğulu’nun Malibu sahilindeki evinde gerçekleşti. Beyaz renkte zarif ve sade bir dekorasyonla süslenmiş olan düğün alanında Beren Saat ve Kenan Doğulu da şıklığıyla dikkat çekiyordu. Düğüne dair her detayın zevkle ve özenle hazırlandığı belli oluyordu.

Herkesin beğenisini kazanan düğünün en dikkat çekici ayrıntılarından biri de farklılığı ve şık görüntüsüyle çiftin düğün pastası oldu. Pasta, alışılmışın dışında bir görünüme sahipti. Mavi – beyaz renge sahip olan, üzerinde minimal desenlerin yer aldığı, nispeten küçük, 4 katlı düğün pastası heyecan verici görünüyordu.  Farklılığı ve zarif görünümü ile çift kadar unutulmaz olan düğün pastası, tahmin ediyoruz ki çok da lezzetliydi…

4- Şeyma Subaşı & Acun Ilıcalı

2017 yılının en çok ses getiren çifti: Şeyma Subaşı & Acun Ilıcalı.

Aşkları kadar düğünleri de hala konuşulmaya devam eden çiftin düğünü, Fransa’nın St. Tropez kasabasında gerçekleşti. Kasabadaki dünyaca ünlü beach club olan Bagatelle’de gerçekleşen düğün ihtişamı ile göz kamaştırıyordu. Tam bir yıldızlar geçidinin yaşandığı düğünde a’dan z’ye her detay dikkat çekiyordu. Hiçbir lüksten kaçınılmayan düğün, ardın after party ile sabaha kadar devam etti. Gecede canlı performansıyla DJ Solomun eğlenceyi zirveye çıkardı.

Ancak Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı’nın düğününde beklenenin dışında bir şeyler de vardı… Oldukça ihtişamlı bir hazırlıkla gerçekleştirilen düğünde, düğün pastası beklenenden farklı oldu. Çift, büyük, gösterişli bir pasta yerine tek katlı, beyaz krema ile hazırlanmış sade ve küçük bir pasta kesmeyi tercih etti. Çift, ünlülerin düğün pastası ihtişamlı olmalı kalıbını yıktı.

5- Tarkan & Pınar Dilek

unlulerin-dugun-pastalari (6)

2016 yılının en çok konuşulan düğünlerinden biri Tarkan ve Pınar Dilek’in düğünü olmuştu. 2016 yılında birlikteliklerini evliliğe dönüştüren Tarkan & Pınar Dilek çifti, önce Tarabya’daki evlerinde nikah kıydı. Ardından da Almanya’da aile fertlerinin katıldığı bir düğünle nikahlarını taçlandırdı.

Oldukça görkemli bir düğünle dünya evine giren çiftin mutluluğu gözlerinden okunurken, çift şık halleriyle beğeni topladı. Tarkan ve Pınar Dilek’in düğününde çok konuşulan tek şey elbette onlar değildi. Çiftin düğün pastası da uzun zaman konuşuldu. Düğün pastası, bir yandan şık bulunarak beğenildi. Diğer yandan da bir “megastar”dan beklentiyi karşılamadığı gerekçesiyle beğenilmedi, hatta zaman zaman alay konusu oldu. Peki, bu kadar konuşulan düğün pastası nasıl görünüyordu?

Çiftin düğün pastası, 5 katlı bir şekilde tasarlanmış, temelde beyaz görünüme sahip. En alt kısmına yerleştirilen ve pastayı boydan saran mor tonlarda çiçeklerin yanı sıra küçük çeşitli taşlarla süslenmiş. Kimilerinin dediği gibi gösterişli, ihtişamlı beklentiyi karşılamamış olsa bile pasta, oldukça romantik ve şık bir görünüme sahip diyebiliriz.

6- Demet Akalın & Okan Kurt

unlulerin-dugun-pastalari (7)

Ünlülerin düğün pastası modelleri arasındaki yolculuğumuz Demet Akalın ve Okan Kurt çiftiyle devam ediyor. Magazin dünyasının her zaman gündemde olan ismi Demet Akalın ve eşi Okan Kurt, 2012 yılında evlenmişti. Bu yıl boşanma kararı alıp ardından tekrar evlenen çift, bugünlerde oldukça mutlu görünüyor.

2012 yılında dünya evine giren Demet Akalın & Okan Kurt çifti, çok konuşulan bir düğüne imza atmıştı. Tabii çiftten beklendiği gibi düğünde hem çift hem de düğüne dair tüm detaylar dikkat çekiyordu.

Çift, oldukça büyük bir pasta tercih etmişti. 5 katlı, beyaz krema ile dizayn edilmiş, pembe tonlarda çiçeklerle bezenmiş pasta, ünlüler dünyasının unutulmaz düğün pastaları arasına girdi.

7- Pelin Karahan & Bedri Güntay

unlulerin-dugun-pastalari (8)

2014 yılında hayatlarını birleştiren Pelin Karahan & Bedri Güntay çifti, renkli bir düğüne imzalarını atmıştı. Adile Sultan Kasrı’nda organize edilen düğün, dekor ve süslemeleriyle ilgi çekiciydi.

Pelin Karahan ve Bedri Güntay çifti, düğünlerinin konseptiyle uyumlu küçük, 2 katlı siyah – beyaz ve pembe renkli bir pasta tercih etmişti. Siyah beyaz çizgileri olan pasta, pembe çiçeklerle süslenmiş ve şık bir görünüme sahipti.

8- Merve Boluğur & Murat Dalkılıç

unlulerin-dugun-pastalari (9)

Güzel oyuncu Merve Boluğur ve müzisyen Murat Dalkılıç, 2015 yılında Adile Sultan Kasrı’nda evlenmişti.

Çift, gelinlik ve damatlığıyla oldukça şık ve asildi. Merve Boluğur & Murat Dalkılıç çiftinin düğün pastası da ünlülerin düğün pastaları arasında en zarif pasta olmaya aday olabilir nitelikteydi.

5 katlı beyaz pasta, büyük olmasına rağmen sade ve şık bir görünüme sahipti. Her bir katında konumlandırılan beyaz gülleriyle asil, şık ve romantik bir düğün pastası, çifti güzel bir şekilde yansıtıyordu.

9- Gülşen & Ozan Çolakoğlu

unlulerin-dugun-pastalari (10)

Gülşen & Ozan Çolakoğlu da 2016 yılında evlenen ünlü çiftler arasındaydı. Çift, 5 senelik birlikteliklerinin ardından İspanya’nın Barselona şehrinde dünya evine girdi. Konsoloslukta gerçekleştirilen nikah töreninin ardından W Otel’de, yalnızca aile yakınlarının katıldığı sade bir düğün tertip edildi.

Çift, nikah ve düğünlerinde olduğu gibi sade bir düğün pastası tercih etmişti.  Beyaz renkli, küçük detaylarla süslenmiş pasta, sadeliği zarif bir şekilde ortaya koymasıyla görsel yönden zenginlik sunuyordu.

10- Sinan Özen & Burcu Kartal

unlulerin-dugun-pastalari (11)

Hayranlıktan doğan aşkın sonunda hayatlarını birleştiren çift Sinan Özen ve Burcu Kartal… Bu kez evlenen çiftimizden biri ünlü diğeri ise onun hayranı. Sinan Özen, hayranı Burcu Kartal’la Almanya’da bir konseri sonrasında tanışmıştı. Çok geçmeden birliktelikleri görülen çift, iki yıl sonra evlilik kararı almıştı.

İhtişamlı bir düğünle dünya evine giren Burcu Kartal ve Sinan Özen, düğünlerinde olduğu gibi düğün pastalarında da zengin görünüme önem veren çiftler arasındaydı. Büyük boyutlara sahip 6 katlı beyaz düğün pastası, oldukça gösterişli görünüyordu ve en güzel ünlülerin düğün pastaları arasına girmişti.

11- Michael Douglas & Catherine Zeta Jones

Michael Douglas & Catherine Zeta Jones, 2000 senesinde New York’ta evlendi. Oyunculuk camiasının en önemli düğünlerinden biri olan bu düğünün en önemli detayları arasında düğün pastası yer alıyordu.

Çift, düğün pastası tercihini fazlasıyla görkemli bir pastadan yana yaptı. Ünlü oyuncuların düğününde, 10 katlı pasta oldukça hayranlık uyandırıyordu. 6 metrelik boydaki bu pasta, vanilya ve kaymakla hazırlanmıştı. Pasta, çeşitli şekerlerden elde edilmiş binlerce çiçekle süslenmişti.

Zaten ihtişamlı bir düğün yapan çiftin düğün pastasının maliyesi de dudak uçuklatacak cinsten. Tam 7 bin dolarlık maliyeti olan bu pasta, hala hafızalarda yerini koruyor. Pastanın tasarımcısı ise Sylvia Weinstock.

12- Prens Charles & Lady Diana

unlulerin-dugun-pastalari (13)

Hafızalarda her zaman yerini koruyan bir kraliyet düğünü: Prens Charles & Lady Diana düğünü.

1977 yılında tanışan çift, 1980 senesinde evlendi. Kraliyet düğünlerinden alışık olduğumuz şekilde ihtişamlı bir düğünle evlenen çift, 3.500 kişinin katıldığı bir düğün gerçekleştirdi. Düğün, tüm dünyanın gündemine oturan ve ilgiyle takip edilen düğünlerden biriydi. Lady Diana ve Prens Charles’ın düğününde iki detay oldukça fazla ilgi çekiyordu. Bunlardan biri Lady Diana’nın 7 buçuk metrelik kuyruğa sahip gelinliği diğeri ise çiftin düğün pastalarıydı.

Çiftin düğün pastası, 5 katlı ve oldukça gösterişliydi. Pasta, krem peynirli şekerlemeyle kaplanmış, meyveli pasta olarak hazırlanmıştı. Bu pastanın bir dilimi, daha sonra açık artırmayla satılmak üzere saklanmıştı. Bu ihtişamlı pastanın maliyeti ise 40.000 dolardı.

13- Prens William & Kate Middleton

unlulerin-dugun-pastalari (14)

Listemizin en sonunda da yine bir kraliyet düğünü yer alıyor. Prens Charles & Kate Middleton, yine tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği bir düğünle dünya evine girdi.

Çift, 2012 yılında evlendi, davetliler ve halk dışında yaklaşık 2 milyar kişi de düğünü canlı yayınla izleme şansı yakaladı. Oldukça merak edilen ve ilgi çeken düğünün en önemli detaylarından biri gelin ve damadın düğün pastasıydı. Fiona Cairns ve yaklaşık 50 kişilik ekibinin hazırladığı pasta görsel ihtişamı ve muhteşemliğinin yanı sıra manevi değerler açısından da zenginlik gösteriyordu. Pastanın üzerine farklı inanç ve ülkeleri temsil etmesi adına 900 farklı çiçek yerleştirilmişti. Sekiz kattan oluşan pastanın tamamı yenilebilir malzemeden hazırlandı.

Prens William ve Kate Middleton’un kraliyet pastasının maliyeti ise 78 bin dolardı.

Birbirinden İhtişamlı Ünlülerin Düğün Pastaları

unlulerin-dugun-pastalari (15)

Bir düğün organizasyonunu kusursuz ve özel kılacak en önemli detaylardan biri düğün pastanızdır. Hem lezzetli hem taze hem kusursuz bir görsellik sunan düğün pastaları, günümüzde çiftlerin zevkine göre birçok farklı modelde tasarlanıyor.

Dünyanın her yerinde düğün pastaları önemli görülür. Bu yüzden hangi kültürden olursa olsun evlenecek çiftler, özellikle ünlüler, düğün pastası seçiminde titiz davranır.

Sade ve zarif görünüşüyle dikkat çeken pastalar, gösterişli duruşa sahip ihtişamlı pastalar… Bu yazımızda sizinle ünlüler dünyasının tercih ettiği düğün pastalarını paylaşmaya çalıştık.

Kimilerinin tercihi sade kimilerinin tercihi gösterişli bir pastadan yana… Her çiftin olduğu gibi ünlüler camiasının da tercihleri ve zevkleri birbirinden farklı. Peki, siz düğününüzde eşinizle birlikte nasıl bir düğün pastası kesmek istersiniz? Ünlülerin düğün pastaları arasından hangisi sizi yansıtıyor? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Hayranları ile evlenen ünlülerin kimler olduğunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ünlülerinki kadar şık ve gösterişli düğün mekanlarında dünya evine girmek ister miydiniz? Şehrinizdeki en lüks düğün mekanlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla