Düğünler insan hayatında yeri çok büyük olan ve unutulmaz anların yaşandığı bir geleneğimizdir. Her kültürde yeri vardır. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun bütün toplumlar kendi kültür ve geleneğine göre düğün merasimi yapmaktadır. Ülkemizde de kendine has düğünler yapılmaktadır. Her şehirde çeşitli büyüklüklerde düğün salonları bulunmakta, düğünler ise genelde bu salonlarda yapılmaktadır. Bazı düğün salonları kapalı mekanlar olabildiği gibi kimileri de açık hava, havuz başı, bahçe ve kır düğünü olarak da hizmet verebilmektedir. Bunlardan Ümraniye düğün salonları da gelin ve damadın en güzel düğünü yaşaması için hizmet veriyorlar.

Ümraniye Düğün Salonları

Anı defterlerinden kuru pasta ikramına, çok katlı düğün pastalarından dijital video çekimine kadar çeşitli kategorilerde organizasyonlar yapılmaktadır. Piyanist şantör bulunanlar ve sinevizyon slayt gösterisi sunanlar da bulunmaktadır. Düğünün tadını sadece büyükler çıkarmasın diye palyaçolar, çeşitli çocuk aktiviteleri (kum boyama, yüz boyama, balonlar, oyunlar vb.) kaydıraklar çocuklar için sunulmaktadır. Bazı Ümraniye düğün salonları ise yemekli düğün hizmeti vermektedir. Çeşitli menüleri olan söz konusu salonlar, kırmızı et ve beyaz et ağırlıklı farklı menüler sunmaktadır.

Ümraniye Düğün Salonları ve Düğün Paketleri

Farklı paketlerle Ümraniye düğün salonları en harika düğünler için çaba sarf etmektedir. Bazılarında sınırsız içecek ikramı olduğu gibi kimilerinde ise “takip ışığı” denilen ve gelin ile damada yansıtılan ışık gösterisi bulunmaktadır. Söz konusu Ümraniye düğün salonları çeşitli kapasitelere sahip olarak hizmet vermektedir. 250 kişilikten 2.500 kişiliğe kadar düğün salonu bulunmaktadır. Harika dekorlara sahip olan düğün salonları, uyumlu renkler kullanılarak yapılan ve temiz sandalye – masa giydirmelerine, nikah masasına ve sahnelere sahiptir.

Düğün orkestrası da düğün organizasyonunun önemli parçalarından biri. Orkestralarda yetenekli müzisyenler ile mahalli ve ünlü sanatçılar boy göstermekte, davetlilere keyifli saatler yaşatmaktadır. Oyun havasından uzun havaya, Karadeniz türkülerinden pop müziğe kadar çeşitli repertuarlar söz konusu olmaktadır. Ulaşım imkanları da bu salonların aranılan özelliği arasında gösterilebilir. Otopark konusu da düğün salonu tercihinde önemli bir kıstas olarak ortaya çıkmaktadır. Bazı düğün salonlarında ise vale hizmeti yer almaktadır. Kına gecesi organizasyonu da yapabileceğiniz düğün salonlarında yemekli veya yemeksiz davetler, toplantılar, yılbaşı gecesi organizasyonları ve bekarlığa veda geceleri düzenlenebilmektedir. Düğün salonlarından farklı hizmet seçenekleri sunan kına gecesi mekanları olduğunu da unutmayın.

Ümraniye Düğün Salonları Fiyatları

Düğünlerde birbirine benzer nitelikte hizmetler söz konusu olabildiği gibi bazılarında kendine has ilave imkanlar da sunulabilmektedir. Örneğin bazı Ümraniye düğün salonları düğün öncesi ve sonrasını kapsayan komple düğün paketi sunmaktadır. Düğün sahipleri ile gelin ve damada sadece düğünde harika vakit geçirmek ve davetlilerle ilgilenmek kalmaktadır. Bu nedenle fiyatlar da sunulan hizmetlere göre çeşitlilik arz etmektedir. Komple bir düğün paketiyle sadece düğün salonu ile sınırlı paketlerin aynı fiyatta olmaması doğaldır. Bunun için yapılması gereken, sunulacak her hizmetin ayrıntıları ile düğün sahipleri ve gelin-damat ile ortaklaşa kararlaştırılarak düğün hizmeti alınmasıdır. Her detay konuşulmalı ve dürüst fiyatlandırma yapılmalıdır. Düğün vakti geldiğinde her detayın itinalı bir şekilde yerine getirilmesi bir zorunluluktur. Kimi kola ikramı yerine meyve suyu tercihi edebilir. Kimi de davul ve zurna talep edebilir. Kültürel ve geleneksel çizgilere yer veren bir düğün de tercih edilebilir.

İstanbul’daki düğün mekanları hakkında genel bir bilgi almak isterseniz sizi İstanbul Düğün Mekanları ve Sunulan Hizmetler sayfamıza bekleriz!

Yanıtla