Geleneksel değerlerimizden olan düğün, öncesi ve sonrasıyla çiftleri oldukça meşgul eden bir süreci ifade etmektedir. Kimse bu konuda ucuza kaçmak istemez. Ancak içine bulunduğumuz devir, hesap devri olduğundan harcamalar hususunda azami dikkat gösterilmelidir. Yani ucuz düğün paketleri adı altında verilen hizmetler çok iyi incelenmeli ve “hesaplı” olanı tercih edilmelidir. Standart bir düğün paketi, gelin ve damat masası, catering ve düğün pastası, kuru pasta ve meşrubat ikramı, masa ve sandalye giydirme, düğün orkestrası, gelin arabası süsü gibi hizmetleri içerir. Üst paketlere çıktıkça maliyet arttığı gibi eğlence ve düğünün kalitesine pozitif tesir söz konusu olacaktır. Bundan yola çıkarak bütçe problemi yaşayanlara sade bir nikah kıyma yoluna gitmektense, hesaplı ve şık bir düğün tercih etmeleri tavsiye ediliyor. Organizasyon konusunda meydana gelebilecek korkular ve bu konuda bir fikir sahibi olamamak, çiftleri sıkmamalıdır. Her bütçeye uygun bir düğün paketi bulunabilmektedir. Bu konuda davetli sayısı, hesaplı düğün mekanları, organizasyonun mevsimi konusunda küçük çapta bir araştırma ve kafa yorma yeterlidir. En büyük masraf kalemlerinden biri de fotoğraf ve video çekimi olup bu konuda da hesaplı çözümler vardır.

Ucuz Düğün Paketleri ve Diğer Tavsiyeler

Ucuz Düğün Paketleri

Düğün paketleri arasında yer alan her şey dahil düğün paketleri ilk akla geldiği gibi “en pahalı seçenek” olmayabilir. Paketlerin içeriğini iyi okumak ve yerinde müdahalelerle gereksiz bulunan maddeler çıkarılarak her şey dahil paketler bile pekala ucuz düğün paketleri haline getirilebilir. Volkan, konfeti, havai fişek, köpük, sis, maytap gibi görsel şovlarda kesintiye giderek sayısı azaltılabilir veya gereksiz olanlar paketten çıkarılabilir. Balon süsleme, kırmızı halı, anı defteri, uçan balonlar ve palyaçolar gibi kimilerine göre ekstra hizmetler de gözden çıkarılabilir. Düğün konusunda dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise otopark meselesidir. Ucuz veya pahalı olsun, düğün salonlarının ulaşım bakımından erişilebilir bir konuma ve otoparka sahip olması gerekir. Bilhassa büyük şehirlerde bu bir zorunluluktur. Bunun farkında olarak bazı düğün salonları ücretsiz vale hizmeti vermektedir. Bu şekilde davetlilerin düğün salonuna ulaşımı kolaylaşacak ve zaman kaybı yaşanmayacaktır. Düğün fotoğrafları konusunda ise bir albüm kadar profesyonel düğün fotoğrafçısı hizmeti alındıktan sonra her davetlinin kendi fotoğrafını kendileri çekmeleri beklenebilir. Baskıda acele edip düğün süresince gerekli parayı tüketmektense daha bunu erteleme yoluna gidilebilir.

Ucuz Düğün Paketleri ve Fiyatlar

Düğün hizmetleri arasında tercihler yaparak ucuz paket oluşturmada “fotoğraf” mevzuuna dönecek olursak, fotoğraflar çekildikten sonra bunların dijitali CD/DVD veya flash diske alınması istenebilir. Bu halde hem hatıralar tazelenmiş olur; hem de çiftlerin birlikte yapabileceği bir aktivite ortaya çıkacaktır. Ayrıca böylelikle bütçeden de tasarruf edilmiş olur. Tasarruf edilebilecek diğer bir mevzu ise mobilyalardır. Mobilya firmalarının mobilya düğün paketleri arasında bütçeye uyanlar tercih edilebildiği gibi mobilyası meşhur olan ancak fazla tanınmasa dahi kaliteli mobilya üreten firmalar da tercih edilebilir. Örneğin Ankara Siteler’de ve Bursa İnegöl’de bu türde pek çok firma hizmet vermektedir. Çiftlerin birlikte karar verdikleri mobilya meselesi beğenilerin ön plana çıktığı bir konu olup, pek çok model arasından uygun olanı seçmek bazen zor olabilmekledir. Kimileri de internet sitelerini gezdikten sonra karar vermekte ve mobilyanın siparişini vermektedir. Genel uygulama ise görerek, dokunarak ve pazarlık ederek mobilya alışverişidir. Çeşit çeşit kumaşlar, farklı tasarımlı masa ve sandalyeler, yatak odaları, yemek odaları, koltuk takımları ve oturma grupları çiftlerin beğenisini beklemektedir.

Ucuz düğün paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla