Düğünler davetiyeden, düğün sonrası fotoğraf çekimlerine kadar uzun bir süreci ifade eden zaman dilimleridir. Çiftin tarzına göre pek çok alternatifin bulunduğu düğün etkinliklerinin bir kısmı paketlerden çıkarılabildiği gibi talebe göre bazı alternatifler ilave edilebilmektedir. Davetiye konusunda ise son yıllarda oldukça fazla alternatifler doğmuştur. Baskı teknolojisinin ilerlemesi ve zengin tasarım alternatifleri bu konuda çiftleri zaman zaman kararsızlığa itmekte, pek çok alternatif arasından zor seçimler yapılabilmektedir. Kağıdın baskı kalitesinden tasarımına kadar birkaç unsur ucuz düğün davetiyesi konusunda temel belirleyiciler olmaktadır.

Ucuz Düğün Davetiyesi Modelleri

Başta belirtmek gerekir ki en ucuz düğün davetiyesi, kimilerinin belirttiğinin aksine el yapımı olan davetiyeler değildir. Uzun zaman alması söz konusu olabilen el yapımı davetiyeler, çoğu zaman davetiye firmalarının ürünlerinin yerini tutmayacaktır. Davetli sayısına bağlı olarak ucuz düğün davetiyesi konusunun uzmanına verilmesi en isabetli tercih olacaktır. Malzemeleri bulma ve davetiyeleri yapmaya vakti olanlar kendi davetiyelerini kendileri yapabilirler.

Ucuz Düğün Davetiyesi Alternatifleri

Ucuz Düğün Davetiyesi Modelleri

Davetiyeler zarflı ve zarfsız olarak iki şekilde üretilmektedir. Zarfsızlardan bir kısmı kendinden katlamalı, kimi de sadece kabartmalı kağıda baskı şeklindedir. Katlamalı olanların ve zarflı olan davetiyelerin bu hizmeti alanlar tarafından katlanması ve zarflanması tavsiye edilmektedir. Zira kargo ila gönderilmesi söz konusu olan davetiyeler, bu aşamada katlanabiliyor veya kırılabiliyor. Kağıdın ağırlığı ve cinsi ucuz düğün davetiyesi yapımında temel unsurlar arasındadır. Amerikan Bristol tarzından ofset baskıya kadar birkaç ağırlık ve kalitede kağıtlar bulunmaktadır.

Ucuz Düğün Davetiyesi Modelleri

Bunların üzerine kimi zaman düz siyah renkte ve kimi zaman da yaldızlı baskılar söz konusu olabilmektedir. Yaldızlı baskılar ile Amerikan Bristol kağıtlar ucuz düğün davetiyesi bakımından pahalı kombinasyonlar olmaktadır. Davetiyenin sayısı da fiyat belirleyiciler arasındadır. 100’lük paketler ile 1000 davetiyelik paketler arasında tane bazında farklar söz konusudur. Renkli ve parlak selefonlu, 16 cm x 10 cm ebatında, çift yönlü baskılı davetiyeler 1000’lik paketlerde 100 TL gibi fiyatlardan başlamaktadır.

Ucuz Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ucuz Düğün Davetiyesi Modelleri

Kaliteyi artırarak 350 gramlık bir kuşe kağıda basımın söz konusu olduğunda ise renkli ve mat selefonlu kağıt, kişiye özel tasarım gibi seçenekler konulduğunda fiyatlar 120 TL civarına çıkmaktadır. Bu fiyatların altında pek alternatif bulunmamaktadır. Bu konuda ucuz düğün davetiyesi arayanlar kağıdın ve baskının kalitesini sorgulamalıdırlar. Basit ve katlamalı bir modeller tercih edenler olduğu gibi zarflı modelleri de uygun görenler vardır. Zarfın arkasında isim yazmak için alan bırakılması şarttır. Kimi davetiyeciler belli bir sayının üzerindeki davetiyelerden tasarım ücreti almamaktadır.

Tasarımcılar WhatsApp/e-posta kanalıyla tasarımı nihai halini çiftlerle paylaşmakta ve son onaylarını aldıktan sonra baskıya vermektedirler. Bu şekilde olası mağduriyetlerin önüne geçilmiş olunur. Davetiyenin parçaları arasında birtakım aksesuarlar varsa bunlar müşteri tarafından takılmalı, zarf varsa zarfa konulmalıdır. Daha fazla çeşit görmek isterseniz, Nişan Davetiyesi Çeşitleri ve Fiyatları sayfamıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yanıtla