Turkuaz Damatlık Modelleri, doğru kesim, renk ve model ile sizi oldukça eğlenceli ve canlı bir görüntüye büründürecektir. Tamamen turkuaz rengi damatlık giyinmek istemeyen erkekler, turkuaz detaylı damatlıkları tercih ederek görüntülerine hareket ve renk ekleyebilirler. Smokinde geleneksel renk daima siyahtır. Günümüzde gördüğümüz farklı iç yelek renkleri, simli şal yakalar, kravatlı damatlıklar sadece klasiğin günümüze adapte edilmiş ve gelenekselden uzaklaşmış yorumlarıdır.

Turkuaz Damatlık Modelleri

 

Söz konusu renk turkuaz olunca onu ister bir bütün olarak, isterseniz sadece turkuaz kravatlı bir damatlık ile bir aksesuar olarak değerlendirebilirsiniz. Turkuaz damatlık modellerinden smokin tercih edecekseniz eğer, ata yaka veya manşetli gömlek tercih etmeyi şıklık ve görüntünüzdeki bütünlüğü korumak adına ihmal etmeyin.

Turkuaz Damatlık Modelleri

Turkuaz Damatlık Modelleri

Mükemmel Turkuaz Şıklığı

Turkuaz Damatlık Modelleri

 

Bunun dışında D’s Damat markasının koleksiyonunda yer alan daha koyu renk turkuaz takımlardan tercih edebilirsiniz. Dar kesim, siyah pantolon ve turkuaz şal yakalı smokin ceketli modelini özellikle turkuaz renk damatlık modeli arayanlar değerlendirebilirler. Turkuaz rengi, damatlığınıza dahil etmenin bir başka yolu turkuaz gömlekli bir damatlık tercih etmenizden geçiyor. Turkuaz detaylı damatlık denince akla sadece turkuaz yelekli, papyonlu veya kravatlı damatlık modelleri geliyorsa eğer, turkuaz gömlekli bir damatlık ile de çok şık ve farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Turkuaz Damatlık Modelleri

 

Koleksiyonlarında turkuaz damatlık modellerine yer veren diğer markaların arasında, Altınyıldız, Pierre Cardin, Beymen ve Vakko’da yer almakta. Aradığınız ister bir takım elbise, ister smokin olsun turkuaz detaylı damatlıklar ile hem salon düğünlerinde şık olabilir, hem de açık hava da gerçekleşen kır düğünlerine uyum sağlayabilirsiniz.

Turkuaz Damatlık Modelleri

 

Turkuaz damatlık modelinin en büyük avantajı siyah kadar baskın ve resmi bir hava vermediği için tekrar tekrar farklı davetlerde giyebilmeniz olacaktır. Sarar markasının damatlık takım elbise koleksiyonuna baktığımızda turkuaz damatlık modellerine en yakın parlament mavisi iki model ön plana çıkıyor. Şal yakalı smokin takım elbise modeline; çıkma mendil ve papyon ikilisi satın aldığınız ürüne dahil olmakta. Dikkatimizi çeken bir diğer model ise sivri yakalı smokin modelinin hafif desenli kruvaze bir yelek ile tamamlanmış olması.

İdeal Şıklık

Turkuaz Damatlık Modelleri
Papyon her zaman şık ve fit kesim damatlıkların tamamlayıcısıdır. Birbirinden şık papyonlu damatlık modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Turkuaz Damatlık Modelleri

Turkuaz rengi damatlıklar dikkat çekmek isteyen ve moda tutkunu erkekler için oldukça şık bir seçim. Hem farklı renk ve tarzdaki aksesuarlar ile görüntünüzle dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Hem de turkuazın koyu tonları ile smokinin asaletini korumuş olursunuz. Turkuazın çok sempatik ve daha dışa dönük bir renk olması da cabası. Ayrıca deniz kenarında yapılan düğün törenleri için turkuaz detaylı damatlık modelleri çok uyumlu bir tercih olacaktır. Yaz veya kır düğünleri için, krem rengi bir takımın içine giyilecek turkuaz gömlekli bir takımda adeta ben buradayım dedirtecektir. Daha sade modelleri tercih ediyorsanız Gri Damatlık Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yanıtla