Her sezon yeni trend ve modellerin görücüye çıktığı muhafazakar moda dünyasında, şüphesiz her kadının gardrobunda olması gereken demirbaş parçalardır abiyeler. Son yıllarda tekstil devlerinin de muhafazakar moda dünyasına giriş yapmasıyla, hem güncel moda takibi hem de her stile ve tarza uygun tesettür abiye modelleri kolayca bulunur hale geldi. Modelleri kolayca kombinleyebilmek artık mümkün.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Fotoğraf: Just Trendy Girls kapalı moda tasarım sitesi.

Modanisa, Modaselvim, Sefa Merve,Tesettür Island, Minel Aşk gibi firmalar seri abiye üretim ve satışında alıcılara yardımcı olsalar da kendi modelini oluşturmak isteyen farklı çizgide abiye tercih etmek isteyen kadınlar ilham sahibiyseler kendi abiyelerini tasarlayabilir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Fotoğraf ve renkli kombinasyonlar: Just Trendy Girls

Öğleden sonra veya çoğu zaman geceleri tercih edilen şık kadın giysilerine denilir abiye. Düğün ve özel günler için çoğu zaman aylarca öncesinden planlayıp arayış içerisine girilen, çok sık kullanılmadığı için pek de giy çık olarak tabir edilmeyen giysilerdir. Tarzınızı ve bulunduğunuz ortamda kişiliğinizi yansıtacak en güçlü aynadır seçtiğiniz abiyeler.

Abiye Kombini Gündeliğe Kıyasla Zor Gösteren Farklar

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Modacı Ria Miranda‘nın yeni koleksiyonlarından hem rahat, hem pastel ve şık Floternite sade seçenekler sunuyor.

Birazcık moda ve kombin takibi yapan hemen her kadın gündelik hayatta stilini kolayca belirler; kendi yorumlar. Her gün bunu yaptığından da bir süre sonra bu zaten çok basit bir hobi haline bile gelebilir. Ancak aynı şartlar tesettür abiye modelleri için pek de geçerli değil. Çünkü sadece özel ve belirli gecelerde, belki sayılı defa kullanılacak bir kıyafet seçimi için hiçbir kadın günlerce kombin çalışması yapmaya fırsat bulamaz.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Ria Miranda Floternite koleksiyonunda şık ve rahat giyimin de kapalı moda sektöründe dikkat çekmesinden yana. Kumaş, renk ve desen kullanımı kendine özgü bir tarzla karşınızda.

Gündelik hayattaki stilini, tarzını ve duruşunu tesettür abiye modelleri için de uygulamaya geçirmek hem abiye modelleri hakkında bilgi sahibi olmayı hem de abiye kombinlerinde dikkat edilmesi gerekenleri bilmeyi gerektirir. Abiye gerektiren ortamdaki insanların da birçoğu aslında sık görüşülen insanlar değillerdir, o sebeple abiye seçimindeki karar, kişinin tarzını ve karakterini kısa sürede duruşu ve tarzıyla karşı tarafa geçirebilme özelliğine sahip olmalıdır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Vivi Zubedi podyumların kapalı stillerine zarafet katan modacılardan.

Peki abiye seçerken nelere dikkat edilmeli? Sadece birkaç saatte karşı tarafa en iyi şekilde kendinizi yansıtabilmek için gözden kaçırmamanız gereken ufak tüyoları yazımızda bulabilirsiniz.

Bohemian Tesettür Abiye Modelleri Kombin Önerileri

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Endonezya markası Nur Zahra, Windri Widiesta Dhari’nin tasarımlarını dünyaya taşıyor; yeni koleksiyonlarda bolca kullandığı zümrüt yeşili, denizci mavisi, çini mavisi ile kaliteli kumaşların birleşimi tasarımcıyı moda dünyasının dikkatini çekecek şekilde sergiliyor. Sağdaki pantolonlu model de soldaki etek kombin de birer hafif uzun ceket ile tamamlanmış.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
New York Modal Haftası podyumlarından frapan ilham: Anniesa Hasibuan. İri takılar, saten örtüler, pantolon ve tünikler, sıra dışı renkler, yüksek ayakkabılar…

Muhafazakar moda dünyasında son yıllarda hızla büyüyen ve gelişen üretim çılgınlığına yön vermede şüphesiz kadınların stiline verdiği önem çok büyük rol almıştır. Her kıyafeti kendine göre yorumlayan muhafazakar kadınlar instagramdan seslerini duyurarak bugün yüzlerce tesettürlü gence stil sahibi olmanın tüyolarını aslında vermektedir. Firmalar arasında da rekabete sebep olan muhafazakar moda akımında ucuz veya uygun fiyatlı tesettür abiye modelleri bulmak neredeyse imkansız, 2018 yılı marka tesettür abiye fiyatlarına bakıldığında bu çok net görülüyor.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bu sektörde dikkat çeken bir başka modacı Irna La Perle tam olarak hem modern hem de romantik olmak isteyenlere göre. Bu görünümleri elde etmek için ilham alınabilecek tasarımcılardan.

Moda akımı tırmanışta, bir tandan bütçenizi de düşünmeli… Bu sebeple hazır abiyelerin yanı sıra kendi diktirdiğiniz abiyelerle de ucuz ve uygun bütçeli modeller çıkarabilirsiniz. Bu da bir seçenek ancak söz konusu tesettür abiye modelleri olunca tek parça giysilerin ön plana çıktığı ve yoruma kısmen kapalı olduğu da görülmektedir. Bu durum yeni yeni fark edilmekte ve şimdilerde özellikle gençler iki veya üç parça abiyelerle yorumlarını daha kolay birleştirebilmektedir.

Parçaları Birleştirmek… Ama Nasıl?

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Vogue tarafından duyurulan Dolce Gabbana – Abaya koleksiyonu moda devinin stilini tesettür dünyasına taşımakta.

Bu şekilde aslında günlük hayatta da kullanılabilecek elegan ve şık ufak parçaları birbiri ile tamamlayarak yoruma dayalı abiyelerin kapısı açılmaktadır. Bu tesettürlü abiye madelleri kombinlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay doğru parçaları birbiri ile eşleştirebilmektir. Ayrıca bu trend ile pantolon kombinli abiyelere de kapılar açılmış olur. Pantolon ve kısa gömlek ikilisi boydan uzun ceketlerle tamamlanarak hem zengin, hem bohem bir abiye stili oluşturulabilir. Ancak bu tarz ikili veya üçlü takımlarda kumaş seçimine extra hassasiyet gösterilmelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Just Trendy Girls romantik seçenekleriyle kalpleri kazanmakta.

Drape ve taş detaylarını bu tip abiyelere direkt uygulamaktan kaçınmalı bunun yerine haricen takılarla ışıltı tamamlanmalıdır. Bu şekildeki çok parçalı abiyeler spor ve bohemian stil tesettür abiye modelleri kombinlerinin vazgeçilmezleridir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Irna La Perle pastel tonların detaylara önem veren, naif ustası…

Aynı zamanda günlük hayatta kullanılan rahat ve şık kalıplar, şantuk veya benzer bir kumaş türünde çalışıldığında da abiye havasını rahatça yakalar. Günümüzde abiye ile günlük arasındaki kesin çizgilerle belirlenmiş ayrımın gittikçe silindiğini söylemek yanlış olmaz.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Anniesa Hasibuan kumaşları, renkleri, tarzları birleştirmekte müthiş bir iş çıkartmış. Elimizdekilerle benzerini yakalayabileceğimiz bu imaj şık, parlak ve konforlu.

Özel kumaşlarla çalışılmış günlük parçalara birkaç ekleme size bir gece kıyafetinin kapısını aralar. Böylece alışılmış rahatlık ve göz alıcı şıklık birleştirilmiş olur. Yeniliklere çok da açık olmayan, alışkanlıklarından kolay vazgeçmeyen kadınlar için tesettürlü abiye modelleri arasından bu tip bir abiye seçimi isabetli olacaktır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Ria Miranda da konformistlere hak veren modacılardan gibi görünüyor. Rahatlığı şıklıkla buluşturma yolları için imdadınıza yetişebilir. Aynen düz ayakkabılar, bol hafif kıyafetler gibi üstünüze hafif bir şeyler almak ve tesettürde sade bir şıklık yakalamak istediğinizde onun tarzından esinlenin.

2018 Gençler İçin Tesettür Abiye Modelleri Önerileri

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Aynı zamanda bu konuda kitap da yazmış olan Errin Ugaru Endonezya Moda Haftası yıldızlarından genç bir tasarımcı. Sizin için onu seçtik çünkü yeniliği ve modern tarzı sevenler için harika modelleri bulunuyor. Sizce de kombinasyonları farklı ve dikkat çekici değil mi?

Günlük hayatta giysilerini rahatlık ve “cool”luktan yana tercih eden, özellikle bohem tarzı benimsemiş, ışıltı sevmeyen kadınlar için abiye seçimi oldukça zordur. Kendinizi bir anda bir pul deryasının içinde bulabilir veya boncuk kaplı abiyenizde hareket etmekte güçlük çekerken benlik karmaşası yaşayabilirsiniz. Yanlış seçilmiş bir abiye, duruştan davranışlara kadar yansıyan korkunç bir psikolojiye sürükleyebilir. Bu sebeple en özel günlerde kendinizi iyi hissetmenize ve en iyi şekilde ifade etmenize yardımcı olacak sizinle özdeşleşebilecek abiyeler tercih etmelisiniz. Rahat edebilmeniz de nasıl göründüğünüz kadar önemli değil mi?

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Gündelik kıyafetlerle abiye görünüm elde etmek istediğinizde dantel sizin için kaçamak bir kumaş olabilir. Uzun dantel bir ceket veya uzun bir elbise ile pembelere bürünüp rahat ve zarif bir görünüm elde etmek isterseniz Just Trendy Girls‘ten sizin için seçtiğimiz bu iki stili deneyebilirsiniz.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Houte Hijab lüks koleksiyonunda siyahın büyüleyici sadeliğini öne çıkardığı bu modellerle her duruma uygun yüksek bir stil yakalamanın yolları için ilham veren görünümlerin peşinde. Kumaşlar, işlemeler, takılar ve makyajla ilgili aklınız karışıksa tüm ayrıntılara özen gösterilen bu modellerden öğrenecek bir şeyler olabilir.

Mühim olan özel günlerde abiyelerle sizin kendinizi nasıl görmek istediğiniz. Aksi takdirde geceniz kabusa dönüşebilir. Yanlış seçilen bir abiyenin içerisinde hiç de ait olmadığınız bir ortamda, ait olmadığınız bir yaşta, benliğinizi karıştıracak duygular içerisinde, farklı ve korkunç bir geceye dönüştürebilir yanlış abiye seçimi. Bu sebeple en özel günlerde benliğiniz ve duruşunuzdan ödün vermeden tarzınıza ve yaşınıza yakın abiye seçimi çok da önemli ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir mevzudur, aksi takdirde geceniz kabusa dönüşebilir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Alışılmış Abiye Tarzdan Uzak Durmakta Özgürsünüz!

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Özellikle genç tesettürlü kadınlar için bu durum oldukça zordur. Abiye seçiminde ışıltı ve şıklık bohemian tarzıyla da bütünleştirilebilir. Pul payet, dantel, güpür ve abartılı kabarık modellerden ziyade şantuk veya ipek kumaşlarla tasarlanmış elbiseler spor ayakkabılarla kombinlenilebilir. Ufak detaylarla da hareketlendirilen abiye ile de gayet şık ve elegan bir look elde edilebilir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Bohem tarzın yanında maskülen abiyelere de şans vermekte fayda var. Maskülen tasarım parçalar küçük ışıltılı detaylarla taçlandırılırsa genç abiye de seçenekler biraz daha arttırılmış olur. Bunun için maskülen ceket veya pantolonların cep veya yaka detaylarına eklenecek ışıltılar maskülen sertliğini kırıp stil sahibi abiyeye dönüştürmeye yetecektir.

Tesettür Abiye Modelleri Püf Noktası: Renk Önerileri

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Tesettür abiye ve nişanlık modellerinde renk seçimi en önemli unsurlardan biridir. Tercih ettiğiniz abiyeyi zerafet ve şıklık açısından değerlendirirken, teknik ve renk açısından da incelemeyi ihmal etmemelisiniz. Zira her rengin bir karakteristik özelliği ve insan ruhuna verdiği mesaj vardır. Siyahlı iki kombinasyon renkli ve uzun parçalarla hareketlendirilek modern bir görünüm yakalanmış. Fustany ve Just Trendy Girls‘ten…

Aşağıda ise birbirinden iki altın işlemeli güzel abiyede yalnızca küçük farklar var. Görünüm değişik:

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Birbirine çok benzer bu modeller renk tonu farkı ile bambaşka bir görünüm getirmiş. Azka Wedding ve New York Moda Haftası podyumlarından bir Anniesa Hasibuan tasarımı…

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Şifonun asil ışıltısı: AliExpress sitesinde benzer örneklerini bulabilirsiniz.

Kaliteli kumaşlar, göz alıcı değerli taşlarla bezenmiş abiyenizle gecenin en şık kadını olma hayalini kurarken yanlış renk seçimi sizi bu hayalinizden çok uzaklara taşıyabilir. Aman dikkat… Renklerin dili karakterle uyumu, o geceki konumumuz, düğün daveti ise çifte yakınlığımız tüm bunlar göz önünde bulundurularak uygun renk seçimi yapılmalıdır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Haute Hijab moda ipuçları sayfasında çılgın bir öneriyle puantiyeli bir eşarpla gömleği kullanarak nasıl uyum yakalayabileceğinizi gösteriyor.

Renkler Nasıl Kullanılmalı?

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bu rengarenk seçenekleri incelemek isterseniz: AliExpress.

Örneğin; kırmızı renginin, karşı tarafa hızlı hareket etme duygusu hissettirdiği ve göz yorucu bir özelliği olduğu artık herkes tarafından bilinmekte. Bunun yanında dikkatleri bir anda üzerinize çekme yeteneğine de sahip… Hakeza pastel renk tonlarının da bunun tam zıttı etkisi olduğu kaçınılmaz bir gerçek…

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Zarif taşlarla süslenen soft renklerin muhteşem ışıltısı: dhgate

Duru ve saf güzelliğinizi ortaya çıkarabilir ve dingin ruh halinizi pastel tonlarıyla kolayca yansıtabilirsiniz. Ciddiyeti ön plana çıkarmak için lacivert, enerji ön planda diyorsanız turuncu ve tonları, asaletten vazgeçmem diyenlere bordo, her zaman en iddialı benim diyenlere ekru tonları, abiye de olsa taşımasını bilirim diyen kadınlara ise siyah bu konularda yardımcı olacaktır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 FiyatlarıRia Miranda koleksiyonunda olduğu gibi tesettür kapalı abiye modellerinde elbise ve türban bölümünü iki farklı renk kullanarak da tamamlayabilirsiniz. Tek renk akımını benimseyen kadınlar ise tesettür abiye modelleri seçerken, “ton sür ton” akımı ile çok parçalı abiyelerde hayli şık bir look elde edebilirler.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bunun yanı sıra tesettür abiyelerde tercih tek renkten yana kullanıldıysa ten rengine uyumu da dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Aksi takdirde yüz çevresinde abiyenizin sizinle bütünlüğünü bozacak detone bir görüntü çıkabilir ortaya. Cannes Film Festivali’nde ödül alan, kapalı abiye giyimin parlayan ismi Anniesa Hasibuan tasarımları, renkleriyle büyüleyici…

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Farklı yorumu ve renklerdeki usta kullanımıyla Dina Tokio moda uygulamalarıyla internet aleminde ilham veren pek çok isimden biri

Tesettür Abiye Modelleri Seçerken Vücut Yapısına Uygun Kalıp Önemli mi?

Şüphesiz her kadın kendi vücut tipini ve kendisine yakışan kalıbı bilir ve gündelik hayattaki kıyafet seçimini de buna göre yapar. Abiye seçiminde de hemen hemen aynı kurallar geçerlidir. Abiye tercihinde tüm vücut tiplerinde baştan aşağı salaş ve bol modellerden uzak durulması gerekir. Vücut biçimine uygun kısa ölçüde daraltma tekniği kullanılmalıdır.


Efan Fotağrafçılığın muhteşem detaylarla ile işlenmiş gelinliğinin içinde zarifçe ışıldayan bir gelin.

Uzun ölçekli daraltmalar tesettür kaidelerini bozacağından bu konudaki hassasiyetler ölçüsünde seçim yapılmalıdır. Tesettürü bol kalıplar ile sağlamak yerine, saten, tafta veya ipek üzerine kaplanmış tül veya şifon detaylarla vücut hatları gizlenmelidir. Bol kalıpta ısrarcı bayanların ise kumaş olarak akıcı ve yumuşak kumaş tercih etmeleri daha şık bir görüntü için elverişli olacaktır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Soft renklerin dantel işlemeleri ile muhteşem uyumu: Dida Deux Wedding House

Vücut Tipleri ve Uygun Kalıplar

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bu harika mavi prenses kabarık abiye ile kendinizi asil hissetmek isterseniz Ebay‘den edinebilirsiniz! Prenses modeller, A kesimler gerek geniş gerek dar bulduğunuz, kusurlu gördüğünüz hatlarınızı dilerseniz daha standart gösterebilir.

Daha açıklayıcı ve net olmak gerekirse vücut tipinize uygun kalıp seçimini şöyle özetleyebiliriz; armut vücut şekline sahipseniz abiyenizin boncuk veya işlemelerini vücudunuzun üst kısmına uygulamanız daha şık olacaktır. Etek kısmı kabarık prenses abiyelerde armut vücut tipi için idealdir. Kum saati şeklinde vücut yapısına sahip iseniz, topuk hizasına kadar uzayan balık abiye modelleri, elma vucüt tipine sahipseniz ise son zamanlarda abiye trendleri arasında oldukça popüler olan omuzdan pelerinli tesettür abiye modelleri isabetli olacaktır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Düz vucüt yapısına sahip bayanların belden oturtmalı modellerden uzak durmasında fayda var. Kısa boylu kadınlar için de belden kemer tekniği ile oturtulmuş abiyeler uygun olacaktır.

Göğüs altında tutulan kemer bacak boyunun uzun gösterilmesini sağlar. Bu sebeple kısa boylu veya hamile abiye modeli arayışında olan kadınlar bu tip abiye tercih etmelidirler. Hamile abiye modellerinde kemer kısmı göğsün hemen altında tercih edilmelidir. Bu sebeple öncelikle vücut tipi keşfedilmeli sonrasında da uygun kalıp ve model arayışına gidilmelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Oki Setiana nişanlık ve abiye koleksiyonları sizi bir prenses gibi hissettiren tasarımlar için doğru adres.

Tesettür Abiye Modelleri İçin Kumaş Seçimi

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bu kaftanı andıran ağır dizaynlı abiye gönlünüzü çalıyorsa Firdausi Griya tasarımları size göre demektir. Kaliteli kumaşlar, işlemeler, upuzun bir kuyruk ve katlı kabarık duran bir görünüm…

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Houte Hijab bu gri modelinde taşlı, payetli bir modeli küçük bir taçla tamamlamış. Şıklığın dengeli hem de abartılı olduğu modellerinden ilham almak için inceleyebilirsiniz.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Sırada sizin için seçtiğimiz gerçek bir düğünden türbanlı abiye uygulaması bulunuyor. Üstte ve altta gördüğünüz Afrika, Cape Town, Vineyard Hotel’de gerçekleşen çekimlerde gelin adayı Wisal’ın kıyafetindeki göz alıcı işleme kendi hüneriymiş. Jo Stokes Fotoğrafçılık kareleri internette kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. Siz de kendiniz, yakın çevrenizden veya aileden becerikli yardımcılarla bu görünümü elde etmeyi deneyebilirsiniz. El yapımının yerini hiç bir şey tutmuyor.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Jo Stokes Fotoğrafçılığın karesinden zarif inci detaylar ile süslenmiş gelinliğinin içinde ışıldayan bir gelin.

Abiye seçiminde ihmal edilememesi gereken bir diğer konu da kumaş seçimidir. Abiyeyeyi tamamlayan en önemli etken uygun kumaş tercihidir. Bu konudaki doğru tercih ile abiye bir adım daha öteye taşınmış olur. Kumaş seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise kumaşın model ve kalıpla bütünleşmesidir. Abiyenin tasarımı ve üzerine işlenecek detaylar göz önünde bulundurularak kumaş tercihi yapılmalıdır. Günlük hayatta kullandığımız giysi kumaşlarından çok daha farklıdır abiye kumaşları.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Kumaş seçimini belirleyen bir diğer unsur ise şüphesiz mevsimdir. Örneğin bir kış daveti planlanıyorsa, saraylardan günümüze kadar uzanmış kadife asaleti asla yabana atılmamalıdır. Kırmızı kadife türbanlı abiyeler için AliExpress‘teki modellere bakabilirsiniz.

İpek: Kumaşların En Gözdesi

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
İpeklilerin damgasını vurduğu podyumlara yaraşır imajı elde etmek için Endonezya Moda Haftası‘ndan sizin için seçtiklerimize göz atın.

Tarih boyunca ipeklilerden asla vazgeçmedik. İpeğin yerini tutan başka ne olabilir? Bunun yanında dört mevsim ipek kumaşlar abiyede en fazla tercih edilen kumaş türüdür. Son zamanlarda Osmanlı ipeği diye de anılan ipek türü yaz-kış tercih edilebilir. Önemle belirtilmesi gereken bir diğer konu da, tesettür abiyede saten kumaşlardan uzak durulmalıdır. Tesettür kurallarına bağlı bir abiye planlıyorsanız saten sizi bu algıdan uzaklaştırabilir. Hele ki vücudu saran bir model tercih ettiyseniz saten tüm hatları ortaya çıkaracağından doğru bir tercih olmayabilir. Bunun yerine ipek kumaşlar her zaman daha asil ve uyumlu olacaktır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Şıklığın doruklarındaki bu model Dubai Moda Haftası‘ndan, etkileyici ve kıskanılası bir görünümle sunulmuş.

Sadelikten vazgeçmek istemeyen kadınlar ise ipeğin bir diğer çeşidi olan şantuk tercih edebilirler. Hakkınızı kabarık modelden yana kullandıysanız tafta kumaşlar da doğru tercih olacaktır. Abiyenizi ana kumaşın yanı sıra ek olarak dantel, drape, şifon, pul payet veya tül kumaşlarla desteklemek de daha ihtişamlı bir görüntü sunar. Ana kumaş türüne göre mat veya parlak şifon tercih edebilir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bunların yanında dantel de diğer gözde kumaşlardan. Bu muhteşem balık model için buyurun DH Gate‘e.

Tesettür Abiye Modelleri ve Türban Önerileri
Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Şüphesiz tesettür abiyelerde en zor seçim türban seçimidir. Türban seçimi yüz tipi ve şekli esas alınarak yapılmalıdır. Günümüzde türban çeşit ve modelleri geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha modern, şekil ve çeşitlerde üretilmektedir. Dünya markaları ile birlikte dev tesettür firmalarının da konuyla ilgilenmesi sektörde büyük yeniliklere yol açmış durumda. Türbanın tasarımı ve bağlama modeli elbise ile kesinlikle bir bütün oluşturmalıdır. Renk seçimi de aynı şekilde, mümkünse elbise de kullanılan renkler haricinde renk kullanmaktan kaçınılmalı ve bu şekilde bir bütünlük oluşturulmalıdır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Dina Tokio moda arayışı ile takip edilmesi gereken bir moda ünlüsü. Çeşitli stiller yaratmakta oldukça başarılı olduğu gibi sade ama farklı bir tarz yaratmanın basit ipuçlarını da ondan takip edebilirsiniz.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Malzeme kumaş ve aksesuarlarda mümkün olduğunca ipek şantuk veya mat şifon tercih edilmelidir. İşleme ve drapelerde daha minimalist çizgilere yer verilmelidir. Bölgesel bazda yoğunlaştırılmış el işleri, boncuk veya taş işlemesi kullanılabilir. Bunun haricinde eğer soft renkte türban ve elbise kullanıldıysa, türban canlı çiçekler kullanılarak taçlandırılabilir. Çiçek tercih etmek istemeyenler için ise taş veya inci işlemeli taçlar alternatif olabilir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Bunlar sağlandıktan sonra hassasiyetle kuaför seçimi yapılmalıdır. Kuaförün işinde üst düzey olması türban konusunda da deneyimli olduğunu maalesef göstermez. Bu konuda seçici davranmak gerekir. Bunun için profesyonel bir tesettür kuaföründen destek alınmalıdır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Konusunda uzmanlaşmış isimler için: Radden Annisa Brides

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Radden Annisa Brides incelemenizi önereceğimiz isimlerden.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Gösterişli şıklığı kendine yakıştıran kadınların tercihi uyumlu pullar, payetler ve taşların kullanıldığı, lila ve gri gibi hafif renklerle dengelenen böyle bir tarz olabilir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Siyahın muhteşem üstünlüğü ile tamamlanmış, natürel tonlarda makyaj tercihiyle dikkat çeken bu görünümde siyahın asaleti ve ışıltısı ön planda.

Tesettür Abiye Modelleri ile Uyumlu Ayakkabı Önerileri
Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Abiye kombininde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da şıklığınızı tamamlayacak ayakkabılardır. Tercih edilen model ve renge göre ayakkabı seçimi de sağlanmalıdır. Bir bütün olarak düşünüldüğünde en az abiye kadar önemlidir tamamlayıcı unsurlar. Ayakkabı seçiminde platform, düz taban, bot, çizme gibi hantal modellerden olabildiğince uzak durulmalıdır. Bunun yerine zarif ve şık stilettolar tercih edilmelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bambaşka bir tasarımcı: Diana Kotb

Tesettür abiye muhtemelen topuk boyuna kadar ineceğinden düz topuksuz model ayakkabılar boyunuzu kısa gösterebilir. Mümkün olduğunca topuklu aynı zamanda da rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Aksi takdirde şık görüntünün yanına bir de mutsuz bir yüz ifadesi eklemek zorunda kalınabilir. Ayak tipine göre rahat topuklu ayakkabılar seçilmelidir.

Ayaklardaki Uyumlu Renkler

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Gold Flourish Designs koleksiyonunda mercan rengi pembe ve petrol mavisi kimonoların benzerlerini bulabilirsiniz.

Ayakkabı seçiminde en az model kadar renk de önemlidir. Elbiseyi ikinci planda bırakmayacak soft bir seçim yapılmalıdır. Ton sür ton tekniği abiye ayakkabısı seçiminde her zaman avantajlıdır. Bunun yanı sıra tamamen kendi stilinizi oluşturup birbirine zıt renkler de kullanabilirsiniz. Örneğin siyah abiye altına krem rengi ayakkabı seçimi de hoş olabilir. Elbiseniz ışıltılı bol miktarda taşlı, bir görünüme sahipse ayakkabılarınızda sadeliği tercih etmelisiniz.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Anniesa Hasibuan koleksiyonunda canlı renkler dikkat çekiyor.

Aynı şekilde sade bir abiye tercih edildiyse ışıltılı taşlı veya hatta pul payet detaylı ayakkabılar bile tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça trendy bir akım haline gelen bohem tarzda bir abiyeli olmak istiyorsanız elbisenizi dümdüz ayakkabılarla veya spor ayakkabılarınızla kombinleyip kendi abiye stilinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Tesettür Abiye Modelleri İçin Çanta Önerileri

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Benzer örnekler için: Dolce Gabbana

Çanta bir kadının olmazsa olmaz en büyük aksesuar ve ihtiyacıdır. İster günlük hayatta ister özel gecelerde her zaman ihtiyaç duyulacak en önemli aksesuardır. Gündelik hayatta alınan tek bir çantayı ortalama yirmi – otuz kombinle kullanabilirken tesettür abiye modelleri düşünüldüğünde hemen her kıyafet için tasarlanmış ayrı bir çanta olmasına hiçbir kadın hayır demeyecektir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Abiye çantaları aslında ihtiyaçlardan ziyade görüntü tamamlama baz alınarak tasarlanmalı ve kombinlenmelidir. Yine çanta seçiminde de ayakkabı tercihinde olduğu gibi hantal ve günlük kullanıma uygun modellerden şiddetle kaçınılmalıdır. Bunun yerine daha naif, zarif, küçük ebatlı ve doku itibari ile farklı modeller tercih edilmelidir. Tesettür abiye modelleri için çanta tercihinde kadife, saten, full drape, deri, süet, tül ve buna benzer materyaller tercih edilmelidir. Kıyafetin rengine, tarz ve dokusuna uygun modeller tercih edilmelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Benzer örnekleri Anatomi Official’de görebilirsiniz.

Peki Yaş Gruplarına Uygunluk?

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Dina Tokio bir diğer yalın görünümüyle karşınızda, kendisi moda uygulamalarıyla internet aleminde ilham veren pek çok isimden biri. Farklı terzlara ve yaş gruplarına hitap eden kombinasyonları incelemeye değer.

Çanta seçiminde yaş ortalaması da önemlidir. Genç abiye kuşağında, boncuk, drape ve taş işlemeli çantalar çarpraz kullanılarak hem spor, hem şık bir look yakalanabilir. Çanta seçiminde dikkat edilecek en önemli unsurlardan biri de çantanın zemin materyalidir. Doku olarak kıyafetiniz ile uyumlu geçişler sağlayabilmelidir. Çanta seçiminde kıyafet haricince ayakkabılarda göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak ayakkabı – çanta aynı renk tercihi günümüzde demode olduğundan birbirini anımsatacak modellerden ziyade birbiri ile uyumlu farklı çizgiler tercih edilmelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Nur Zahra markasına ait özel tasarım Oscalito eşarplar göz alıcı…

Tesettür Abiye Modellerinde Takı ve Aksesuar Önerileri

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Benzer koleksiyonlar için: Irna Laperle

Takı seçimi aşaması abiyenin en son taçlandırılma hali olarak da düşünülebilir. Takı ve aksesuarlar abiye kombinlerin olmazsa olmazıdır. Takı seçimi de en az renk ve kumaş seçimi kadar önemlidir abiyede. Tesetür abiye kombininde takı seçiminin bazi püf noktaları vardır. Takı seçimi vücut yapısı ve kıyafetin modeli göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Tesettürlü modellerde kısa zincirli gerdanlık veya kolyeler tercih edilmemelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Fark yaratan ve tesettür modasına farklı bir yorum getiren Anniesa Hasibuan tasarımlarıyla büyülüyor.

Türbanın boyun kısmı göz önünde bulundurularak daha uzun ve göğüs hizasına sarkan kolyeler tercih edilmelidir. Tesettür kombinlerde küpe de doğrudan elendiği için diğer takı ve aksesuar seçimine çok dikkat edilmelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Takıya yer bırakmayan işlemeli bu modelde kumaşlar ön planda, sırma ve lacivert ile sarı kombinasyonu dikkati çekerken A kesim ve pelerin sayesinde yerlere uzanan kıyafetten ayakkabılar bile görünmüyor. Hoş bir bütünlük yakalanmış. Lavicert pelerinli tesettür abiye modeli DH Gate‘de görülebilir.

Kıyafetiniz ve Kullanılan Kumaşlar

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Kıyafette taş ve drapenin daha az uygulandığı bölgelerde aksesuar kullanımı ön plana çıkmalıdır. Yine DH Gate‘deki bu nedime kıyafetinde işlemeler yeterince şaşaalı. Takılara lüzüm görülmemiş.

Bunun yanısıra takı ve aksesuarların taş rengi ile kıyafetinizde kullanılan işleme taş detaylarının birbirine uyumu ve renk geçişleri dikkatle seçilmelidir. Yüzük seçimine gelince eller ön planda olsun veya olmasın yüzük en önemli aksesuarlardan biridir. Temiz ve bakımlı eller de aslında bir kadının kişilik ve karakteri ile ilgili ipucu veren ilk aksesuarıdır.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları  Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
New York Modal Haftası podyumlarından frapan ilham: Anniesa Hasibuan. İri takılar, saten örtüler, pantolon ve tünikler, sıra dışı renkler, yüksek ayakkabılar…

Türban kısmında da aksesuar ve broşlar kullanılabilir. Ancak en dikkat çekici takınız yine türban kısmına iliştirilmiş aksesuar ve broşlar olacaktır. Bu aksesuarların seçiminde stil, doku ve renk en önemli kriterlerdir. Aksesuarların ten rengi ile uyumu da göz ardı edilmemelidir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Dian Pelanginin tasarımları sade ve asil bir görünüm sergiliyor. Başarılı taş ve boncuk işlemeleri tasarımlarını güçlendiriyor.

Tesettür Abiye Modellerinde Makyaj Önerileri

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları
Bu Nur Zahra bandana gibi şık tamamlayıcı ürünler makyajınızın öne çıkmasında anahtar rol oynayabilir.

Abiye kıyafeti tamamlayan bir diğer unsur da şüphesiz kadınların vazgeçilmezi makyajdır. Ancak tesettür abiye de makyaj seçiminde biraz daha hassas tercihler yapılmalıdır. Özellikle de gündelik hayatta makyajdan yapmamaya özen gösteren tesettürlü bir bayansanız, abiye makyajın da çok daha natürel ve soft tonlar tercih edilmelidir. Eğer kadınlar arasındaki bir organizasyona katılınacaksa bu hassasiyetler biraz daha göz ardı edilebilir.

Tesettür Abiye ve Nişanlık Modelleri 2018 Fiyatları

Türban ve elbise arasındaki renk geçişi makyaj ile sağlanmalıdır. Makyaj konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da makyaj öncesi baz kullanımı ve yine sonrasında sabitleyici sprey kullanılmasıdır. Hele ki aktif hareket halinde olacağınız bir gece planlanıyorsa makyajın sabitlenmesi çok önemlidir. Aksi takdirde yoğun hareket ve terleme ile akmış bir makyaj korkunç bir görünüme sebep olabilir. Gecenin sonunda en gözde tesettür abiye model kombinini siz yapmış olsanız bile zihinlerde sadece akan makyajınız kalacaktır.

Ayşenur Akkor

  1. Feyza

    Keyifle okudum.. bu zamana kadar okuduğum tesettür abiyeleri üzerine yazılmış en iyi ve en faydalı yazı. Böyle yazılarınızı her zaman bekliyoruz. Sevgiler..

  2. Nihal

    Arkadaşımın düğünü için ne giyeceğim diye araştırırken tesadüfen karşıma çıkan harika yazı🖤 sitenizin içeriği de çok başarılı. Bu tarz yazıların devamı gelsin lütfen. Artık düğünlerde sağ kolumuz 💪🏻

  3. Şeyma

    Çok güzel bir yazı olmuş tebrik ediyorum, abiye konusunda çok kafam karışıktı kafa karışıklığımı giderdiğiniz için teşekkür ederim

Yanıtla