Hayatınızın en önemli günü için son sayımlar başladı. Uzun zamandır vakit ayırdığınız düğün hazırlıkları neredeyse tamamlanmış durumda. Şimdi sadece gelin makyajınız gibi detayları düşünmektesiniz. Fakat her ne kadar “detay” olarak adlandırsak da aslında düğün gününüzde gelin makyajınızın oldukça önemli bir yer tutacağını kestirebiliyorsunuzdur. Zira her gelin adayı gibi siz de o en önemli gününüzde düğün mekanınızda tüm güzelliğinizle ışıldamayı hak ediyorsunuz elbette. Ayrıca kusursuz bir düğünden geriye kalanlar, eşsiz anılarınızın ölümsüzlüğe kavuştuğu fotoğraflardır. Ve bu fotoğraflara tüm güzelliğinizi eksiksiz bir şekilde yansıtmak ancak doğru bir gelin makyajı ile mümkündür. Zira yanlış yapılmış bir makyaj güzelliğinizi olduğu gibi yansıtamayabilir ve istenmeyen sonuçlar sergilenmesine neden olabilir.  O gün her şeyin dört dörtlük olması için derlediklerimiz:

  • Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri
  • Mavi Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri
  • Yeşil Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri
  • Ela Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri
  • Kahverengi Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri
  • Ten Rengine Göre Makyaj Önerileri
  • Beyaz Tenli Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri
  • Buğday Tenli Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri
  • Esmer Tenli Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Birçok gelin gibi siz de düğün gününüzde kusursuz bir gelin makyajına sahip olmak size en uygun gelin makyaj modelini seçmelisiniz. Biz de Düğün Buketi ailesi olarak sizler için ten ve göz rengi nize göre uygun gelin makyajı önerileri ile ilgili bir yazı hazırladık. Bu hususta en doğru bilgiyi alabilmek için çok saygın makyaj artistleri ile görüştük. Gelin makyajınızın kusursuz olmasını istiyor ve size en uygun makyaj ile ilgili bilgilenmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Göz Rengine Göre Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Siz değerli gelin adaylarımıza, Düğün Buketi olarak daha önceden 2019 yılı makyaj trendleri ile ilgili bir yazı yazmıştık. Bu yazının da yardımı ile düğün gününüz için bir makyaj modeli seçmiş olabilirsiniz. Ama bu kez de gelin makyajınızın uygulanış sırasında dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Öyleyse bu yazı tam da size göre. Sizler için hazırladığımız bu yeni yazımızda ünlü makyaj artistlerinin ten ve göz renginize göre sizlere verdiği önerileri paylaşacağız. Bu sayede o en kıymetli gününüz olan düğün gününüzde kusursuz bir gelin makyajı ile sevdiklerinizin karşısına çıkma şansını elde edeceksiniz.

İlk olarak bahsetmek istediğimiz konu ise göz renginize göre makyaj önerileri ile ilgili. Tüm bu kıymetli önerileri dikkate aldığınızda gözlerinizin güzelliğini çok daha çarpıcı bir şekilde vurgulamak çok kolay olacak. Daha da önemlisi olası makyaj hatalarına düşmemenizi sağlayacak ve böylelikle o güzel gözlerinizi bu hatalarla perdelememiş olacaksınız. Diğer bir deyişle size en uygun makyaj seçiminizi yapmış olacaksınız. Şimdi dilerseniz gelin makyajı uygulanışı sırasında göz renginizi dikkate almanın öneminden biraz bahsedelim.

Sizin için En Doğru Renk Hangisi?

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Gelin makyajı uygulanması sırasında göz rengi nizi dikkate almak çok önemli bir detaydır. Göz makyajınızda göz rengi nize uygun makyaj önerilerini dikkate alarak iyi bir gelin makyajına imza atabilirsiniz. Gözler yüzdeki en çarpıcı bölümdür ve makyaj ile daha da ortaya çıkarılması esastır. Ama bilinmesi gereken kimi detayların bilinmemesi halinde makyaj hatalarına düşülebilir. Bu durumda da son derece muhteşem olan gözlerinizi vurgulamak yerine, onları yanlışlıkla gölgelemiş olabilirsiniz. Göz makyajı uygulamasında hataya düşülen noktalardan en çok sık görüleni renk seçimi ile ilgilidir. Yanlış renk seçimi yaparak gözlerinizin güzelliğini perdeleyebilir ve göz rengi nizin ortaya çıkarmak yerine de gölgelenmesine sebep olabilirsiniz. Yani gereksiz yere gözlerinizin doğal güzelliğini kapatmış olursunuz ki bu hiç tercih edilmeyen bir durumdur. Bahsedebileceğimiz hatalardan ikincisi ise göz makyajınızda size uygun olmayan bir abartıya kaçmak ile ilgili.

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Bazı durumlarda gelin makyajında vurguyu sadece gözlere vermek tercih edilebilir ve böylelikle gözlerinizin güzelliği iyice ortaya çıkabilir. Fakat eğer gelinliğinizde, saç modelinizde ya da gelin makyajınızda çok vurgulu başka bölgeler varsa gözde yalınlık tercih edilmesi gerekebilir. Ya da gelin göz makyajınızda tercih ettiğiniz abartılı bir modelle yine gözlerinizin doğal güzelliğini örtme hatasına düşebilirsiniz. Şimdi daha detaylı olarak göz rengi nize göre makyaj önerileri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Mavi Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Mavi gözlü kişilerin göz makyajında yapılan en büyük hatalardan birisi makyajda göz rengi ile aynı yani mavi renk ürünlerin kullanılmasıdır. Siz mavi gözlü gelin adaylarımıza yapacağımız makyaj önerileri arasında kendi göz rengi nizle aynı renkte bir makyaj tercih etmemeniz yer alıyor. Böyle bir tercih yapmanız durumunda güzel gözlerinizin rengini belirgin kılmak yerine onları örtmüş yani gölgelemiş olursunuz.

Mavi gözlü gelin adaylarımıza en uygun makyaj modellerinden birisi smokey eye (buğulu göz) makyajıdır. Smokey eye makyajı, 2019 yılının trend gelin makyajları arasında çok popüler bir yere sahip. Smokey eye makyajı ile çok kolay bir şekilde derin ve çekici bakışlar elde etmeniz mümkün. Bu makyajda koyu tonlar tercih edildiği için mavi gözlü gelin adaylarımıza uygun makyaj modellerinden birisi olarak yerini alıyor. Sahip olduğunuz güzel ve açık, göz rengi nizi bu koyu makyajla ortaya çıkartarak derin ve anlamlı bakışlar elde etmeniz çok kolay. Fakat siz mavi gözlü gelin adaylarının bu makyajda siyah ve gri tonları yerine kahve tonlarını tercih etmeleri daha uygun makyaj tercihi olabilir.

Mükemmel Mavi

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Mavinin zıt rengi turuncu olduğu için mavi gözlü gelin adaylarının göz makyajlarında kahverengi ya da toprak renkler kullanmaları önerilir. Böylelikle zıt renkler kullanılarak güzel mavi gözlerinizi daha da ön plana çıkarmak mümkün olacaktır. Bu noktada da uzman makyaj artistlerinin siz mavi gözlü gelin adaylarına harika bir makyaj modeli önerisi var: Monokrom pembe gelin makyajı. Yine 2019 yılına damgasını vurmuş çok özel bir gelin makyajından bahsediyoruz. Bu gelin makyajı modelinde kullanabileceğiniz pembe tonları arasında bu yıla damgasını basan ton ise “Living Coral”dır. Living Coral, mavi gözlü gelin adaylarımız tarafından hiç düşünülmeden tercih edilebilecek bir tondur. Mavi göz rengi niz bu mercan tonlarıyla daha da ön plana çıkacak ve bu makyajla yüzünüze sıcak bir hava elde edilecektir.

Monokrom pembe gelin makyajında mavi gözlü bir gelin olarak göz rengi nizle harika bir kontrast elde ederek göz rengi nizi öne çıkarttınız. Fakat bu kez de ten renginizi unutmamanız gerekecek. Eğer beyaz tenli bir gelin adayıysanız monokrom gelin makyajı uygulanmasında dikkat edeceğiniz bazı hususlar bulunuyor. Bu pembe tonlarının teninizde sönük kalmaması için uzmanların size özel makyaj önerileri ile ilgili merak ettiğiniz her şey yazımızın devamında.

Yeşil Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Düğün Buketi olarak yeşil gözlü gelin adaylarımızın gelin makyajlarına getirecekleri kıymetli önerileri için uzman makyaj artistleri ile görüştük. Siz yeşil gözlü gelin adaylarımıza en uygun makyaj modelleri ile ilgili konuştuk. Ve o en önemli gününüzde bu güzel gözlerinizi en çarpıcı şekli ile ortaya çıkarmanın yollarını sizler için kendilerine sorduk. Zira düğün hazırlıklarınızdaki tüm detaylar gibi gelin makyajınızın da kusursuz olmasını istiyorsunuz bu hayatınızın en mutlu gününde. Fakat onlarca hatta yüzlerce makyaj modelinin arasından sizlere en uygun olanını seçmek en başta çok da kolay görünmüyor. Ama hiç endişelenmenize gerek yok. Uzman artistlerimizin siz yeşil gözlü gelin adaylarının makyajı ile ilgili önerileri doğrultusunda kolayca size en uygun makyaj seçimini yapabilirsiniz.

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Siz yeşil gözlü gelin adaylarımıza önereceğimiz harika makyaj modellerinden birisi metalik gelin makyajıdır. Metalik gelin makyajı da tıpkı monokrom gelin makyajı gibi 2019’un trend gelin makyajları modelleri arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Metalik gelin makyajı, yeşil gözlü gelin adayları tarafından da bu yıl en çok tercih edilen gelin makyajlarından bir tanesidir.

Mistik Bir Hava

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Yeşil göz rengi ne baktığımızda yine mavi renkte olduğu gibi turuncu ve toprak tonlarının çok yakıştığını görürüz. Bu yüzden metalik gelin makyajı tercih edecek yeşil gözlü gelin adaylarımız, kahve, mürdüm ve bakır gibi tonları tercih edebilirler. O güzel yeşil gözlerinizin daha da ortaya çıkması için bu makyajı eyeliner ve takma kirpik ile güçlendirebilirsiniz. Böylelikle harika bir metalik gelin makyajı ile düğün gününüzde kusursuz bir gelin olmak için hiçbir engeliniz kalmamış olacak.

Yeşil gözlü gelin adaylarımızın tıpkı mavi gözlüler gibi düşünmeden tercih edebilecekleri bir diğer makyaj modeli de monokrom pembe gelin makyajıdır. Bu makyajı tercih etmek isteyen gelin adaylarımız yukarıda mavi gözlüler için bahsettiğimiz önerileri göz önünde bulundurabilirler. Bu noktada sizlerin özel olarak dikkat etmeniz gereken nokta ten renginiz olacaktır. Bu konu ile ilgili de yazımızın devamında çok önemli makyaj önerileri vereceğiz. Gelin makyajında kusursuzluğu arayan gelin adaylarımıza yazımızın bu kısımlarını da dikkatle okumalarını öneririz.

Yine siz yeşil gözlü gelin adaylarımızın da çok dikkat etmesi gereken konu, makyajınızda gözünüzle aynı renkteki ürünlerden sakınmanız yönünde olacaktır.

Ela Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Düğün Buketi olarak siz gelin adaylarımıza göz rengi nize uygun makyaj önerileri vermeye devam ediyoruz. Bu kez konuşacağımız konu ise ela gözlü gelin adaylarımızın makyajı ile ilgili olacak. 2019’un trend makyaj listesinden bir öneri yapmak gerekirse yine metalik gelin makyajından bahsedebiliriz. Bildiğiniz üzere metalik gelin makyajını çok çeşitli tonlardan birini seçerek uygulayabilirsiniz. Gelin makyajınızda ton seçimi konusunda dikkate almanız gereken nokta iste burada göz rengi niz olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gelin makyajınızda yanlış bir ton seçimi gözlerinizin güzelliğinin örtülmesine sebep olabilir. Oysa size en uygun makyaj tonlarını seçtiğiniz vakit, gözlerinizin güzelliğinin daha da ön plana çıkmasını sağlayacaksınız. Böylelikle de kusursuz makyaja bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bu aşamada metalik gelin makyajında ela gözlü bir gelin adayı olarak daha çok bakır ya da kalay tonlarını tercih edebilirsiniz. Tabii bu noktada dikkate almanız gereken çok önemli bir diğer unsur da ten renginizdir. Bu konu ile ilgili tüm makyaj önerileri hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

Gizemli Bakışlar

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Ela gözlü gelin adaylarımız için yapacağımız makyaj önerileri arasındaki vazgeçilmezlerden birisi de tabii ki monokrom gelin makyajı. Yukarıda da bahsettiğimiz bu yılın en moda rengi seçilen Living Coral rengi, sizler için de çok uygun bir tercih olacaktır. Uygulanışı sırasında yukarıda verdiğimiz önerileri siz de aynı şekilde dikkate alabilirsiniz.

Eğer siz de sadeden ve yalınlıktan vazgeçemeyen bir gelin adayı mısınız? Öyleyse siz ela gözlü gelin adaylarımız, beğenilerinize uygun olarak sade bir gelin makyajı tercih edebilirsiniz. Bu durumda gözlerinizin güzelliğine vurgu yapıp dudak ve allıkta çok daha sade bir makyaj anlayışını tercih edebilirsiniz. Eğer gözlerde buğulu göz makyajını tercih edecekseniz siyah ya da kahverengi tonlarından yararlanabilirsiniz. Ten renginize ve dudak şeklinize göre kırmızı rujlu gelin makyajını da tercih edebilirsiniz. Bu durumda gözlerinizde daha sade bir makyaj ve ince bir eyeliner tercih edebilirsiniz.

Yine her zamanki hatırlatmamızı sizlere de yapmak istiyoruz. Gözlerinizle aynı renkteki tonları kullanmaktan kaçınarak büyük bir hatadan uzak durmuş olursunuz.

Kahverengi Gözlü Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Kahverengi gözlü gelin adaylarımız için makyaj modeli önerilerine başlamadan önce renk tonlarından bahsedebiliriz. Aslında kahverengi gözlere birçok ton oldukça yakışır. Kahverengi gözlere yakışan renklerin başında yeşil, şampanya, hâkî, kızıl kahve, mürdüm gibi tonlar gelir. Uzman makyaj artistlerinin siz kahverengi gözlü gelin adayları için yaptığı önerilerin başında göz rengi nizi boğacak tonlardan kaçınmanız vardı. Bunun için ise soğuk kahvelerden kaçınabileceğinizi söyleyebiliriz. Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi gelin makyajındaki esas gözlerinizin güzelliğine gölge düşürmeyecek, sizlere en uygun makyaj modelini seçmek. Bu konuda işinizi uzman ellere bırakmak istiyorsanız Düğün Buketi bünyesindeki sayısız makyaj artisti arasından bir seçim yapabilirsiniz. Kendinizi güvenilir ve profesyonel bir makyaj artistine teslim ettiğinizde bahsedilen tüm bu detayların göz önünde bulundurulacağını unutmayın. Bu durumda sizlere sadece ne tür bir gelin makyajı modeli seçmek istediğinizi belirlemek kalacaktır.

Büyüleyici Kahve

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Kahverengi gözlü bir gelin adayımız olarak eğer metalik gelin makyajını tercih edecekseniz şu detaylara dikkat edebilirsiniz: Gümüş tonları yerine bakır, pembe ya da altın tonlarının tercih etmek güzel gözlerinizi daha da ortaya çıkaracaktır.

2019’un trendlerine uyarak o en güzel gününüzde ışıl ışıl parıldamak istiyorsanız hiç çekinmenize gerek yok. 2019 yılının makyaj önerileri arasında yer alan pırıltıları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu yıl ışıltıda sınır tanımayan gelinlerimiz hem makyajlarında hem de kullandıkları aksesuarlarında tüm özgürlüklerini yansıtıyorlar. Siz sevgili kahverengi gözlü gelin adayımız, göz makyajınızda ışıltılardan yararlanmak istiyorsanız seçiminizi altın ya da gümüş tonlarından yana kullanabilirsiniz. Ruj tercihinizi de göz makyajınıza göre vermelisiniz. Eğer gözlerde çok vurgulu bir makyaj tercih ettiyseniz bu kez dudaklarda daha sade tonlar kullanabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz tonlar arasında uçuk pembe ya da nude gibi renkleri sayabiliriz. Eğer gözlerinizde sade bir makyaj tercih ediyorsanız bu kez allıkta ve ruj renginde daha iddialı olabilirsiniz. Özellikle kırmızı rujlu gelin makyajını tercih edecek gelin adaylarımız için sade bir göz makyajını öneriyoruz. Göz rengi nize ve ten renginize göre en uygun makyaj konusunda yanılmamak için Düğün Buketi’nin makyaj artistleri listesini gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ten Rengine Göre Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Sevgili gelin adaylarımız, Düğün Buketi olarak sizler için yazdığımız bu yazının amacı düğün gününüzde kusursuz bir gelin makyajına sahip olmanız. Bunun için düğün gününden önce cildinizi hazırlamaktan tutun da kaliteli makyaj malzemeleri kullanmaya kadar pek çok nokta var biliyorsunuz. Bunlardan bir tanesi de yukarıda bahsettiğimiz gibi fiziksel özelliklerinizi dikkate almak ile alakalı. Zira yüzünüzdeki çok beğendiğiniz bölümleri ortaya çıkararak kusursuz makyaja daha da yaklaşmış olursunuz. Diğer bir deyişle güzel yüzünüzdeki çekici bölümleri yanlışlıkla örtmemeniz, gölgelememeniz gerekmektedir. Bu makyaj hatasına düşmemek açısından cilt rengimiz hakkında bilinçli olmak da çok büyük bir önem taşımaktadır. Ten renginizi hesaba katmadan yaptığınız makyajlarda istemeden çeşitli uyumsuzluklar yaratabilirsiniz. Bu da sizi hayal kırıklığına uğratacak görüntülere neden olabilir. Düğün gününüz, hayatınızdaki en önemli gününüz olduğu için istenmeyen hiçbir detayı o günde yaşamak istemeyişinizi çok iyi anlıyoruz. İşte tam da bu sebepten Düğün Buketi ailesi olarak sizler için ten renginize ve göz rengi nize göre uygun makyajdan bahsediyoruz. Yazımızın geri kalan kısmını okuyarak cilt renginizle ilgili makyaj önerileri hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gözalıcı Detaylar

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Ten renklerine göre makyaj önerileri için anlatımıza başlamadan önce her ten rengine ayrım olmadan uyum sağlayan bazı renklerden bahsetmek istiyoruz. Bunların başında siyah ve lacivert geliyor. Koyu renk makyajdan hoşlanan biriyseniz ten ve göz renginiz ne olursa olsun bu tonlar size uygun makyaj tonları olacaktır. Bu durumda 2019’un trend modelleri arasından buğulu göz makyajını hiç düşünmeden seçebilirsiniz. Metalik gelin makyajında tercih edeceğiniz bakır ve bronz tonları da her göz ve ten rengine uyum sağlayan tonlar arasında yer almaktadır.

Kendinizi uzman ellere emanet etmek isterseniz Düğün Buketi’nin bünyesindeki anlaşmalı makyaj artistlerine bir göz atabilirsiniz. Dilediğiniz semt ismini de arama butonuna girerek ihtiyacınız olan yerdeki en profesyonel makyaj artistlerine ulaşma şansını yakalayabilirsiniz. İçlerinden ilginizi daha çok çekenler arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Kararınızı tam olarak verdiğinizde en uygun fiyatlara ve sadece Düğün Buketi misafirlerine özel kampanyalarla anlaşma yapabilmek ise çok kolay.  Hemen, vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçmeniz.

Beyaz Tenli Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Beyaz tenli gelin adaylarımız için verilen en önemli makyaj önerileri arasında fondöten seçimi yer alıyor. Beyaz tenli biri olarak fondöten seçimine çok dikkat etmelisiniz. Birçok kez aldığınız fondöten ten renginizden koyu olabilir. Bu durumla karşılaşmamak için fondöten alırken bileğiniz yerine boynunuzda deneme yapabilirsiniz.

Uzman makyaj artistlerinin beyaz tenliler için bir diğer önemli önerisi ise allık ile ilgili. Allık tercihinizi ten renginize uyacak, doğal görünümünüzü bozmayacak bir üründen yana kullanmalısınız. Bunun için likit ürünleri tercih edebilirsiniz. Beyaz tenlilere en çok yakışacak allık tonları şeftali ya da açık pembe gibi tonlardır.

Size en uygun makyaj modelleri arasında kırmızı rujlu gelin makyajı da yer almaktadır. Birçok kişi beyaz tenlilere kıpkırmızı rujun yakışmayacağını düşünebilir ama biz burada kendilerine yanıldıklarını söyleyebiliriz. Kırmızı ve iddialı ruj seçimi ile yüzünüze canlılık katmış olacak ve düğün gününüzde tüm güzelliğinizle ışıldayacaksınız.

Göz makyajında beyaz tenli gelin adaylarına en uygun makyaj önerileri arasında kirpiklerin belirginleştirilmesi yer alıyor. Koyu tonlarda rimeller tercih edilebilir. Beyaz tenli gelin adaylarının göz makyajında seçebileceği tonlar arasında toprak ya da şeftali tonlarını sayabiliriz.

Cesur Bir Seçim

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Eğer monokrom pembe gelin makyaj modelini seçtiyseniz göz makyajınızda pembe tonlarını tercih etmiş olacaksınız. Ve bu makyaj tekniğinin özelliklerine göre, vurgu seçtiğiniz pembe tonu ile gözlerdedir. Yani yüzdeki herhangi başka bir yerde vurucu renkler kullanılmaz. Monokrom gelin makyajında ne allıkta ne de rujda öne çıkan renkler tercih edilmez. Böyle olunca da beyaz tenli bir gelin adayı olarak yüzünüzde sönük bir görüntü oluşacağından endişe duyabilirsiniz. Ama eğer monokrom makyaj modelini tercih etmek istiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Uzman makyaj artistlerimizin sizler için bu konuda bazı makyaj önerileri var. Öncelikle gözlerde kullanılan pembe tonlardaki makyajı siyah ya da kahverengi tonlardaki göz kalemleriyle güçlendirebilirsiniz. Gözlerinizi siyah ya da kahverengi tonlarında ince olarak tercih edeceğiniz bir çizgiyle çerçevelemeniz durumunda daha canlı bir görüntü elde edebilirsiniz. Gelin makyajınızdaki canlılığı artırmak için ise takma kirpik ürünlerinde faydalanabilirsiniz. Bu makyajı kullanacak beyaz tenli gelin adaylarımıza diğer bir öneri ise kaşlarda olabildiğince gür bir makyaj tercih etmek olacaktır. Böylelikle bu muhteşem monokrom gelin makyajı modeli ile düğün gecenizde güzelliğiniz daha da ortaya çıkacaktır.

Buğday Tenli Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Buğday tenli gelin makyajında cildiniz ve ten renginizle uyumlu bir fondöten seçmelisiniz. Fondöten tonu olarak sıcak tonların siz buğday tenli gelinlere en uygun makyaj tonları arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Sizler için verilen en büyük makyaj önerileri arasında bronzer kullanımı yer almaktadır. Böylelikle yüzünüze daha canlı bir hava katmış olursunuz. Bronzer ürünlerini yüz hatlarınızı ortaya çıkarmak amacıyla da kullanabilirsiniz. Bronzer yardımıyla elmacık kemiklerinizi daha çıkık, burnunuzu daha şekilli göstermek çok kolay.

Buğday tenli bir gelin adayımız olarak aslında çok şanslı olduğunuzu belirtmeliyiz. Zira beğendiğiniz pek çok makyaj modelinin sizin için uygun olmasına hiçbir engel yer almamakta. Ten renginiz birçok tonla uyum sağlayabilecek bir tonda. Bu tonların arasında en çok altın ya da bronz tonları siz buğday tenli gelin adayları tarafından tercih edilir.
Buğday tenli gelin adaylarımızın allık tercihlerini de tıpkı fondöten tercihi gibi sıcak tonlardan yapmaları uzmanların önerileri arasında yer alıyor. Açık pembeler sizlere oldukça yakışacaktır. O en önemli gününüzde güzel yüzünüze daha da belirgin bir canlılık getirecektir.

Peki Ya Soft Renkler

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Buğday tenliler için en uygun makyaj modelleri arasında sade gelin makyajını önerebiliriz. Gelin makyajı deyince sadelik her zaman önemli olmuştur aslında. Ve sade gelin makyajı hiçbir zaman modası geçmeyecek makyaj modelleri arasında yer alır. Siz de buğday tenli bir gelin adayı olarak o en önemli gününüzde gelin makyajınızda tercihinizi sade gelin makyajından yana kullanabilirsiniz. Sade gelin makyajınızda gözlerinize biraz daha fazla bir vurgu yaparak çekici bakışlar elde edebilirsiniz. Buğday tenli bir gelin adayı olarak sade gelin makyajı uygularken göz makyajınızda sizlere koyu kahverengi tonlarını önerebiliriz. Allık seçiminde açık pembe tonlar ve ardından şeftali tonlarında bir ruj gelin sizin için uygun makyaj seçimlerinden bir tanesi olabilir.

Bu en önemli gününüzde kendinizi uzman ellere bırakarak gelin makyajınız konusunda birlikte verdiğiniz kararlar ile ilerleyebilirsiniz. Böylelikle gelin makyajınız ile ilgili aklınızdaki şüphelere de yer vermemiş olursunuz.

Esmer Tenli Gelin Adayları İçin Makyaj Önerileri

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Esmer tenli gelin adaylarımız için uygun makyaj önerileri hakkında konuşmaya başlamadan önce oldukça şanslı kişilerden biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Esmer ten, hiç makyaj olmaksızın bile tüm canlılığı ve güzelliğiyle göz kamaştırıcı bir ten rengidir. Bu yüzden gelin makyajı konusunda seçim yapmak sizin için çok kolay olacak. Düğün gününüzde sevdiklerinizin karşısında tüm güzelliğinizi sergilemek gerçekten de çok kolay. Sadece belli başlı bazı makyaj hatalarına düşmemek için yazımızı okuyarak daha bilinçli bir gelin makyajına imza atabilirsiniz. Uzman makyaj artistlerinin siz esmer gelinler için gelin makyajı hakkında yaptıkları önerileri dikkate alarak kusursuz bir görüntü yakalamanız kaçınılmaz olacak.

Esmer bir gelin adayı olarak soluk renkler yerine canlı renkleri tercih etmelisiniz. Toprak tonları, mercan rengi ya da kızıl tonlar sizlere en çok yakışacak renkler arasında yer alır. Göz makyajınızda vurgulu gözler sizlere uygun makyaj önerileri arasında yer almakta. Dolgun kaşlar, eyeliner ve maskara ile belirginleşmiş gözler ile çekici bakışlar yakalayabilirsiniz. Gelin makyajınızın biraz daha belirgin ve vurgulu olmasını istiyorsanız kontürleme tekniğinden yararlanabilirsiniz.

Düğün Buketi ile Kusursuz Gelin Makyajı!

Ten Renginize ve Göz Renginize Göre Gelin Makyajı

Düğün Buketi düğün hazırlıklarınızın her aşamasında olduğu gibi gelin makyajınız ile ilgili kısmında da sizlerin yanında olmaya devam ediyor. Sizlere sunduğu sayısız makyaj artisti ile düğün gününüzde kendinizi güvenilir ve profesyonel ellere teslim etmenizi kolaylaştırıyor. Her biri birbirinden uzman ve güvenilir olan bu makyaj artistlerini gözden geçirmek sizin elinizde. Dilediğiniz semti de yazarak gelişmiş arama yapabileceğiniz sistemde karşınıza aradığınız kriterlerde sayısız makyaj artisti çıkacak. Bunların arasında dilediğiniz gibi fiyat karşılaştırması yapabilir ve merak ettiğiniz her detayı bize sorabilirsiniz. Eğer hiç vakit kaybetmeden beğendiğiniz makyaj artisti ile anlaşma yapmak istiyorsanız da yapmanız gereken şey çok kolay: Hemen bizimle iletişime geçmek! Böylece Düğün Buketi’nin sadece sizlere özel olarak sunduğu sayısız kampanya ve indirimden yararlanma fırsatı elde etmiş olacaksınız. Daha da önemlisi en kıymetli gününüzde gelin makyajınızı en güvenilir ellere teslim etmiş ve kusursuz bir gelin makyajına imza atmış olacaksınız.

Düğün Buketi ailesi olarak şimdiden mutluluklar dileriz.

Ayrıca oval bir yüz şekline sahipseniz Oval Yüz Şekline Göre Gelin Saçı ve Makyajı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz!

Yanıtla