Düğün hazırlıkları sırasında gelinlik seçiminin kolay olmadığını her kadın bilir. En özel gecesinde güzel görünmeyi istemek bir gelinin en doğal hakkıdır. Bunun için genellikle gelinlik seçimi haftalar hatta aylar öncesinden başlar. Taşlı gelinlik modelleri de en çok rağbet gören modellerden…

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

tasli-gelinlik-pinar-bent (1)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

En mutlu gününde kendini bir prenses gibi hissetmek isteyen gelinler için artık son dönemlerin yeni tercihi “üstü taşlı prenses gelinlik modeli”. “Sindirella” olarak da adlandırılan bu yeni modelin revaçta olma sebeplerinden bir diğeri ise klasik renklerden sıyrılma isteği. Çünkü,  prenses gelinlik modellerinde klasik beyaz rengin dışında pembe, mavi ve sarının açık tonlarını da bulmak mümkün.

tasli-gelinlik-pinar-bent (2)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Genelde tercih edilen kabarık eteklerin yanı sıra, taş ve dantel detaylara sahip olan prenses gelinlikler, gösteriş ve zerafetle birlikte iddialı bir model olarak karşımıza çıkmakta. Bu bakımdan bu tür gelinliklerin kimlere yakışacağı sorusu ilk akla gelenlerden. Ancak, farklı uygulamalarıyla, özgüven sahibi her gelinin rahatlıkla taşıyabileceği bir model olduğunu belirtmek gerekir. Bazı detaylara dikkat edildikten sonra, isteyen herkesin rahatlıkla tercih edebileceği bir model.

Özellikle göz önünde bulundurulması gereken nokta, zaten taş ve diğer detaylarla gösterişli bir modele sahip olan gelinliğinizde, kollar ve duvak gibi bölümlerde abartıya kaçmamak. Dantel detaylara sahip bir duvak, gelinliğinizi mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Ayrıca, gelinliğiniz düşük omuzlu ise, göğüs ve kol bölgesinde taş işlemelere yer vermek daha doğru bir seçenek olacaktır.

Zarif ve Göz Kamaştırıcı

Taşlı Gelinlik Modelleri

Bir diğer husus ise vücut tipinizi dikkate almak. Vücut hatlarınızı iyi tanıyarak, kusurlarınızı örterken, ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeleri vurgulayacak bir gelinlik modeli seçtiğiniz takdirde doğru tercihi yapmış olacaksınız. Örneğin, basen bölgesinde fazlalığı olanların kabarık etekli modelleri tercih etmesi daha doğru olacaktır. Böylelikle, fazlalıklarınızı gizleyerek daha ince ve zarif bir görünüm elde edebileceksiniz.

Straplez model gelinliklerin ise küçük veya normal göğüs ölçüsüne sahip bayanlar tarafından seçilmesi gerekmekte. Beden bölgesine işlenecek taşlarla oldukça şık bir straplez gelinlik elde etmek mümkün. Taşlı prenses gelinliklerde tercih edilebilecek bir diğer model ise askılı gelinliklerdir. Bel ve basen bölgesinde fazlalığı bulunanların da rahatlıkla tercih edebileceği bir model olan askılı gelinliklerde, askı detayında ve beden bölgesinde işlenen taşlarla oldukça şık bir görünüm yakalamak mümkün.

Taşlı Gelinlik Modelleri

Taşlı olması sebebiyle pahalı bir model izlenimi bırakmaktadır. Ancak, günümüzde farklı elde edilme yöntemleri sayesinde her keseye uygun birçok farklı çeşidini bulmak mümkün.

Taşlı İşlemeli Gelinlik Modelleri 2019:

Üzerine taşlar işlenmiş bu modellerde, hem sadelik  de zerafeti bir arada bulmak mümkün.

Taşlı Balık Model Gelinlikler:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Özellikle son yıllarda daha fazla tercih edilen balık model taşlı gelinlikler, kilolu ve kısa boylu olmayan gelinlere önerilmekte. Balık model taş işlemeleriyle birleşince son derece şık bir görüntü ortaya çıkmakta.

Üstü Taşlı Altı Kabarık Gelinlikler:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Üstü yoğun taş işlemeli, eteği kabarık bu modelle kendinizi gerçekten bir prenses gibi hissetmeniz mümkün. Kalçadaki kiloları gizleyen ve bel bölgesini ön plana çıkaran bir model.

Çok Taşlı Gelinlik Modelleri:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Yoğun taş işlemeleri kullanılan bu modelde, taşların gelinliğe kattığı göz alıcı parlaklık sizi gecenin yıldızı yapacaktır.

Beli Taşlı Gelinlik Modelleri:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Dikkatleri bel bölgesi üzerinde toplayan bu sade ama şık modelleri özellikle kilo problemi olmayan gelinlerin tercih etmesi önerilmekte.

Taşlı Askılı Gelinlik Modelleri:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modellerinde özellikle askılı seçenekler bir hayli fazladır. Omzunuzun yapısına göre seçilebilecek olan bu modellerde, işlemeli askı oldukça önemli ve şık bir detay oluşturmaktadır.

Taşlı Gelinlik Modelleri ve Fiyatları:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Taş işlemeli gelinlikler modeline göre fiyatta farklılıklar gösterebilmektedir. Kullanılan taşların miktarına, yoğunluğuna ve kalitesine göre 2.000 tl ile 20.000 tl arasında oldukça geniş bir yelpazede taşlı gelinlik sahibi olmak mümkün. Taş kullanılması nedeniyle pahalı olacağına dair bir izlenim bırakan bu modeller, artık günümüzde pek çok üretim yönteminin geliştirilmesi sayesinde her bütçeye hitap edebilmektedir. Satın almak istediğiniz takdirde 4.000-5.000 tl civarında oldukça güzel gelinlik modelleri bulunabilmektedir. Fiyatı düşürmek istediğiniz takdirde, gösterişten taviz vererek daha az taş işlemesinin kullanıldığı daha sade ancak yine de şıklığını koruyan modelleri tercih edebilirsiniz.

Üstü Taşlı Gelinlik Modelleri Seçiminde Bazı Tamamlayıcı Öneri ve Fikirler:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Taşlı prenses model son derece zarif bir gelinlik tercih ettiniz. Sıra geldi diğer aksesuarların tamamlanmasına. Tamamlayıcı aksesuarlar da en az gelinlik seçimi kadar önem taşımaktadır. Çünkü bu şekilde gayet sade bir gelinlik, gösterişli ve zarif bir gelinliğe dönüşebilir. Aynı şekilde, abartılı bir gelinlik modeli seçtiyseniz, sade aksesuarlarla onu dengelemeniz mümkün.

Taşlı Gelinlik Modelleri

Gerçekten bir prenses gibi mi görünmek istiyorsunuz? O halde kullanacağınız duvağın dantel, taş veya parıltı detaylarına da dikkat etmelisiniz. Gelinliğinizle uyumlu, onu gölgede bırakmadan tamamlayacak bir duvak tercih etmek en doğrusu olacaktır. Duvağınızı şık ve yine taşlarla süslenmiş bir taçla birleştirebilirsiniz.

Taşlı Gelinlik Modelleri

Saçlarda şık bir topuz her zaman prenses model taşlı gelinliklerde ilk tercih olmuştur. Yine de, yarı açık veya tamamen salınmış saçlar da son zamanlarda isabetli bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, bu model bir saçın kullanılması halinde bukle veya dalgaların düz saça göre daha zarif duracağı unutulmamalıdır.

Taşlı Gelinlik Modelleri

Bunun dışında, gelinliğin askı ve yaka detaylarına göre küpe ve kolye gibi aksesuarlar da iyi birer tamamlayıcı olacaktır. Ayakkabı tercihini her zaman için topukludan yana kullanmanızda fayda var. Biraz yorucu olsa da, prenses model taşlı bir gelinliğin en iyi tamamlayıcısı şık topuklu ayakkabılardır.

Gelinlik Tercihinizi Yaparken Dikkate Alacağınız Hususlar:

Taşlı Gelinlik Modelleri

Peki sizin gelinlik tercihiniz hangisinden yana? Gösterişi seven bir yapınız mı var yoksa her daim sadelikten yana mısınız? En özel gecenizde gerçek bir prenses gibi tüm gözleri üzerinizde toplamak ister misiniz? Yoksa olabildiğince dikkat çekmeyen ancak yine de şık bir gelin mi olmayı tercih edersiniz? Peki vücut tipinizi tanıyor musunuz?

Taşlı Gelinlik Modelleri

Vücudunuzdaki kusurları ve güzel yanlarınızı tanıyarak ona göre bir gelinlik modeli seçmenin en doğru tercih olduğunu bilmeniz gerekir. Herhangi bir model üzerinde güzel duruyor diye size yakışmayacak bir gelinlik seçmeniz hüsranla sonuçlanabilir.

Taşlı Gelinlik Modelleri

Bu sorulara doğru cevapları verdiğinizde, hayatınızın en önemli gününde tam da istediğiniz gibi bir gelin olabilirsiniz. Önemli olan size yakışan ve rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir modelde karar kılmanız. Örneğin yukarıdaki sorulara gösterişi seven bir yapınızın olduğu ve gerçek bir “Sindirella” gibi görünmek istediğiniz yönünde cevap verebiliyorsanız, taşlı gelinlikler tam size göre bir seçim olacaktır.

Taşlı gelinlik modeli bakıldığına göre biraz süslüyüz… 🙂 Sizler için hazırladığımız Çiçekli Gelinlik Modelleri sayfasına bakmanızı da tavsiye ediyoruz!

 

Gülsüm Varlı

Yanıtla