Taşlı gece elbiseleri tercih etmeniz için bir çok sebep sayabiliriz ancak en önemli ikisi nedir derseniz; göz kamaştıran bir dişilik ve ben buradayım diyen bir özgüven diyebiliriz. Üstü taşlarla bezeli bir elbiseyi giymek, biraz cesaret biraz da yakıştırma meselesi. Genellikle taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri denince aklımıza ilk olarak gösterişi seven, güzelliğini gözler önüne sermekten çekinmeyen ve zengin renkleri tercih eden orta doğunun güzel kadınları ve Lübnanlı moda tasarımcıları aklımıza gelir.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Sizler için taşlı ve pullu abiye denince akla ilk gelen ve de parıltılı işlemelerin tasarımcı kimlikleriyle özdeşleşmiş Orta Doğu’nun en meşhur tasarımcılarını inceledik ve aynı zamanda taşlı gece elbiselerinin Batılı tasarımcılardaki modern ve zarif yorumlarına da yer vererek her zevke ve yaşa hitap edecek taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modellerini sunarak sizi A’dan Z’ye bu yükselişteki trende hazırlayacak detayları mercek altına aldık. Eğer sizde özel gecelerin parlayan yıldızı olma niyetindeyseniz veya daha önce taşlı ve pullu, göz kamaştıran abiyelerden giymeye cesaret gösteremediyseniz ilham almaya hazır olun.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Size sunacağımız birbirinden farklı ve güzel taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri öncesinde hayal gücünüzü harekete geçirmek için küçük bir tüyo verelim ve kendinizi bu hayalin içine yerleştirip kısa bir gündüz düşüne dalmanıza izin verelim. Şüphesiz ki taşlı gece elbiselerinin esas ilham kaynağı Elizabeth Taylor’un baş rolünü üstlendiği 1963 yapımı Cleopatra filminde olduğu gibi dişil ve cesaretli kadınlar. Kostüm değişiklikleri ve bütçesi konusunda döneminde rekorlar kırmış, dört saat süren bu filmde Cleopatra karakterine nefes kesici üstü taşlarla kaplı sayısız kıyafetler giydirilmiştir. Üstelik günümüzdeki çeşitli taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri ile modern bir Cleopatra olmayı kim istemez?

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Geceye Işıltı Katın

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Akşam davetlerinin en güzel yanı bizi günlük gardırobumuzun monotonluğundan uzaklaştırıp, arada bir de olsa daha eğlenceli ve normalden şık modeller giyerek kendimizi çok daha iyi hissetmemize sebep olmasıdır. Katılacağınız davet özellikle nişan veya düğün gibi resmi bir tören ise çok daha özenli ve ışıltılı bir şıklık gerektirir. Hangi kadın kendini vücut hatlarına ve tenine uygun renkte bir gece elbisesiyle harika hissetmez ki! Bu özel deneyimi daha da şık ve unutulmaz bir hale getirmek için her kadın en az bir kez taşlı bir gece elbisesinin ihtişam ve ışıltısının güzelliğini taçlandırmasına izin vermeli. Sizi garanti ediyoruz, bir kez üstü taşlarla bezeli, oldukça dişil bir balık elbiseyi üzerinizde gördüğünüzde onu defalarca giymek isteyeceksiniz. Taşlı gece elbiseniz içinde sergileyeceğiniz karizmatik tavırlarınız ve özgüveninizin yaydığı ışık ise şüphesiz gecenin esas ışıltısı olacaktır.

Taşlı Gece Elbisesi Giymenin Püf Noktaları

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Bir elmas gibi parlarken dozunu da kaçırmamak gerekiyor; ideal taşlı abiye ve nişanlık modelleri seçmeniz için deneyimle sabit moda kurallarına uymakta fayda var. Taşlı gece elbisenizin içinde balo salonunun avizeleriyle kıyaslanmak istemezsiniz ne de olsa! Öncelikle kısa boylu taşlı abiye ve nişanlık modellerinden giymeyi tercih ederseniz, göğüs dekoltesini en aza indirgeyen yüksek boyun çizgisi olan bir model sizi çekici ve aynı zamanda zarif gösterir. Görünümünüzü basit siyah veya çok ışıltılı olmayan aksesuarlarla tamamlayarak abartıdan uzak durmuş olursunuz.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Eğer takı takmaya çok meraklı değilseniz; özellikle boyun kısmında üstü taşlarla işlenmiş veya omuzları taşlı kısa abiye modellerini seçerek, takı kullanmak zorunda kalmadan ışıltıyı kıyafetiniz ile yakalayabilirsiniz. Hatta takı konusunda işleri bir üst noktaya çıkarmak isterseniz; taşlı ve kısa gece elbisenizi kıyafetinizin tarzı ile uyumlu bir taçla da tamamlayabilirsiniz. Kısa boylu üstü taşlı bir elbise giyecekseniz fakat biraz göğüs dekoltesi olmasını istiyorsanız; görüntünüzü dengelemek için en harika alternatif kendinize V yaka ve uzun kollu bir model bulmanız olacaktır.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Belki de size verebileceğimiz en güzel tüyolardan biri bu; bakışların vücudunuzda nereye odaklanmasını istiyorsanız ışıltıyı bu bölgede kullanın. Ustaca yerleştirilmiş beli taşlı abiyeler anında size orantılı, ince bir kum saati şeklinde vücut görüntüsü kazandırabilir. Özellikle büyük beden taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modellerinde beli daha ince göstermesi için bele ince taşlı şeritler veya dikkatin göğüs dekoltesine çekilmesi için bu bölgeye uygulanan yoğun taşlı işlemeler kullanılır.

Hangi Beden İçin Nasıl Taşlı Abiye Tercih Edilmeli?

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Taşlı abiye ve nişanlık modelleri giymek istiyorum fakat fazla kilolarımdan endişeliyim diyorsanız eğer; omuz veya göğüs kısımlarının üstü taşlı siyah bir gece elbisesi giyerek kendinizi hem ışıltılı hem rahat hissedebilirsiniz. Unutmayın; taşlı pullu bir bel hattı kıvrımlarınızı vurgulamak ve güveninizi tazelemek için harika bir tercih olacaktır! Ayrıca yazın bronz tenlerde ışıltılı kumaşlar ve payetli abiyeler kendini güneş gibi belli edecektir. Yaz aylarında taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri özellikle tercih edilmelidir.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Bir diğer püf nokta ise, ışıltılı ve taşlı bir gece elbisesi herkesin eğlenceli bir insan olduğunuzu bilmesini sağlar ve sizi sosyal ortamlarda odak noktası haline getirir. Kimseyi tanımadığınız bir düğüne davetliyseniz veya katıldığınız davette hayatınızın aşkını bulmak gibi romantizmin büyüsüne kapılmış biriyseniz size tavsiyemiz gene üstü taşlı abiye modeller olacaktır. Özgüvenli ve dışa dönük bir kadın olduğunuzu herkese gösterin ve tüm gözleri üzerinize çekin.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Kıyafet tercihi konusunda daha sade olmayı sevenler içinde bir tüyomuz var elbette; kıyafetinizde biraz ışıltı istiyor fakat fazla iddialı olmak istemiyorsanız size göre de bir sürü alternatifimiz var. Taşlı abiye ve nişanlık modelleri sadece mor, mavi, kırmızı veya dore ve lame gibi iddialı tonlarda olmak zorunda değil. Koyu renkli metalikler, daha mat yüzeyler ve pastel tonlarda taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri de mevcut. Böylece hem mütevazı hem de zarif taşlı veya pullu modelleri taşımakta mümkün.

Modern Bir Işıltı, Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri deyince aklınıza sadece yoğun işlemeli taşlı pullu abiyeler gelmesin. 2019 yılının bu trendini moda evleri modern ve her stile uygun tasarımlarla hayata geçirmeyi ihmal etmemişler. Ayrıca taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri 2019 sezonunda fiyatlarını merak edenler rahatlıkla bütçe dostu tasarımlar bulabilirler. İnternette ve mağazalarda bulabileceğiniz el işlemesi ile yapılmış daha yüksek fiyatlı zarif modeller olduğu kadar, fiyatı daha uygun modeller de ışıltı konusunda sizi kesinlikle tatmin edecektir.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Ayrıca ben uzun ve üstü taşlı abiye giyemem diyenlerdenseniz bizde size daha hareketli ve pratik olmanızı sağlayacak üstü taşlı tulumları bir deneyin deriz! Tulum yerine bluz veya büstiyer ile tamamlanan kalem etekli iki parçalı bir set tercih ederek hem ışıltılı hem modern olabilirsiniz. Bu kadar eğlenceli ve ışıltılı model varken taşlı gece elbiselerine kim karşı koyabilir? Açıkçası bizler yakında bir davet olsa ve kendimizi bu güzel taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri içinde bulsak diye sabırsızlanıyoruz. Modern demişken; tüylerden yapılmış uçuşan bir kaftanın eşlik ettiği, kısa taşlı ve pullu bir elbiseden daha şık bir alternatif düşünemiyoruz.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Tercih edeceğiniz model hem parıltılı hem tesettür bir taşlı gece elbisesi olabilir; günümüzde bir çok tesettür giyim alışveriş sitesinde ve mağazalarda veya özel dikim atölyelerinde harika ve birbirinden renkli tesettür abiye modelleri bulmak mümkün. Tesettür abiye şıklığınızı bir adım öteye taşımaya karar verirseniz; özel sipariş ile diktireceğiniz harika bir tesettür modelinin üzerine Swarovski taşlarla ekleyeceğiniz hareketli dokunuşlar sayesinde ışıldayan bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Altın Kural: Renk ve Doku Uyumu

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri seçerken elbisenin renginin mutlaka teniniz ile uyum sağladığına dikkat edin. Ayrıca çok kalın kumaşlar veya büyük taşlar sizi olduğunuzdan daha kilolu veya yaşlı gösterebilir. Genellikle sizin vücut tipinize ve stil anlayışınıza uyan kalıplarla işe başlayın ve modelinizi belirledikten sonra parıltılı alternatiflerini aramaya koyulun. ‘İşte bu tam benlik!’ diyene kadar taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri aramaya devam edin; aksi takdirde aceleye getirilmiş bir kararla kendinizi aşırı dikkat çeken bir disko topu gibi hissederek rahatsız olabilirsiniz. Genellikle üstü taşlı modeller zarif pastel tonlarla ışıltı ve ihtişamı dengelerler.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Taşlı Abiyelerde Moda Renkler

Sizde asil bir kırmızı, bordo, gri veya mavi bulmakta zorlanıyorsanız; baskın renklerden uzak durun ve su yeşili, lila, bebek mavisi gibi renklerden yana tercihinizi yapın. Işıltı ne kadar çok, renk ne kadar koyuysa o kadar assolist gibi görünme riskiniz de fazla! Eğer taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri giyecekseniz özellikle saç ve makyajınızda sade olmaya özen gösterin. Koyu renkli bir makyaj veya çok kabarık bir saç, taşlı ve pullu abiyeler ile göze çok yorucu gelebilir. Saçlarınıza yaptıracağınız modern bir topuz veya geriye taranmış ıslak görünümlü düz saçlar ile taşlı gece elbisenizi daha da mükemmel bir hale getirebilirsiniz.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Renklerden bahsetmişken, bilimsel olarak daha çekici görünmek için aslında bir püf noktası var; her şey ben buradayım diyen bir renk giymekten geçiyor. Psikologlara göre erkekler diğer renklere kıyasla kırmızı giyen kadınları daha çekici olarak değerlendiriyorlar. Madalyonun diğer yüzüne baktığımızda kırmızı giymek erkeklerinde lehine çalışıyor. Aynı araştırmada kırmızı giyen erkekler kadınlar tarafından daha güçlü, çekici ve daha cazip bir partner olarak değerlendirilmişler. Öyleyse kırmızı taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri kendinize olan güveninizi arttırabilir ve sizi daha çekici bir hale getirebilir.

Kına Gecesi İçin İdeal Abiyeler

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Kına gecesi için düğünden sonraki en önemli gece diyebiliriz. Bolca planlama, sayısız mekan ve menü inceledikten sonra ideal kına geceniz için geriye kalan en önemli detay ne giyeceğinizdir. Aslında kırmızı rengin baş tacı olduğu bu gecede taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modelleri biçilmiş kaftandır. Hangi kına gecesi üstü taşlarla kaplı bir prenses elbisesi giymeden tam olabilir ki?

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Siz siz olun, taşlı gece elbiselerini incelemeden kına gecenizde giyeceğiniz elbisenize karar vermeyin. Genellikle kına gecelerinde daha kostüm tarzı elbiseler giyilir; sizin içinizdeki süslenmeyi ve ışıldamayı seven kadını dışarı çıkarmak için kına gecenizi harika bir moda fırsatına çevirebilirsiniz. Şüphesiz ki taşlı ve pullu abiyeler fotoğraflarda bol ışıltılı çıkacaktır ve kına gecesinin renkli atmosferine çok güzel bir görsellik katacaktır.

Dünyanın Merkezinde bir Kadın

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Yıldızlar gökte asılıdır fakat sizinle bir geceliğine yer yüzüne inebilirler. Büyük davetlerde kendimizi ödüllendirmek için vaktimizi neşe içinde, yemek ve müziğin tadını çıkararak geçirir; normalden çok daha şık ve parıltılı bir atmosferde olmanın ruhumuzda yarattığı hafiflemenin keyfini çıkarırız.

Taşlı Abiye Kıyafet ve Nişanlık Modelleri

Taşlı abiye kıyafet ve nişanlık modellerini giymek için elinize her zaman bir fırsat geçmeyebilir. Bu sebeple ne zaman bir davet olsa, dolabınızdaki veya vitrindeki güvenli seçim olan düz bir kumaştan yapılmış siyah bir elbise giymek yerine, kendinizi masalsı bir tasarımla şımartmanız gerekiyor. Taşların parıltısı, özgüveninizi tazeleyecek, size ne kadar alımlı bir kadın olduğunuzu hatırlatıp, aslında bildiğiniz ama bazen gerilerde kalan kendi ışığınızı hatırlatacaktır.

Yeni sezonun trend abiye modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Işınsu Tekin

Yanıtla