İnsanlar doğar, yaşar ve ölürler. Ağacın meyvesi olduğu gibi insanların meyvesi de çocuklardır. Çocuklar aileleri çok önemli ve özeldirler. Çocuklarla ile ilgili her konuda aileler çok titiz davranmakta ve çocukları için en iyisini istemektedir. Erkek çocukları için küçük yaşta yapılması gereken sünnet düğünü organizasyonu bunlardandır. Sünnet İslami bir gelenek olmakla beraber, sağlık açısından da yararlı basit bir operasyondur. Aileler çocuklarını sünnet ettirdikten sonra bunu kutlamak için sünnet düğünü yapmaktadır.

Sünnet Organizasyon Fiyatları

Birçok konuda olduğu gibi organizasyon firmaları sünnet konusunda da destek vermek ve ailelere paketler sunmaktadır. Sünnet organizasyon fiyatları içerisindeki seçeneklere göre farklı olabilmektedir. Bazı organizasyon fiyatları çok uygun iken, bazısının fiyatları tahminlerin çok ötesinde olabilmektedir. İçerisinde bulunan seçenekler bu fiyat farkını oluşturmaktadır. Burada önemli olan sizin bütçeniz ve nasıl bir organizasyon istediğinizdir. Sünnet düğünü mekanları da farklı seçenekler sunuyor.

Sünnet Organizasyon Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Sünnet Organizasyon Fiyatları

Yukarıda da bahsedildiği gibi içerisindeki seçeneklere göre sünnet organizasyon fiyatları değişmektedir. Fiyatları değiştiren en önemli etkenlerden birisi organizasyonun yapılacağı mekandır. 150 kişilik bir mekan ile 500 kişilik mekanın fiyatı aynı olması mümkün değildir. Yine mekanın içindeki olanaklarda fiyatı etkilemektedir. Normal sandalye masa ile hizmet veren bir salon ile son derece süslü masa ve sandalye kullanan mekanın fiyatının farklı olması gayet doğaldır.

Sünnet Organizasyon Fiyatları

Aynı şekilde organizasyon yemekli mi olacak, yemeksiz mi? Bu durum ciddi fiyat farkına sebep olmaktadır. Misafirlere verilecek hediye, misafirlerin karşılanması, mekanın nasıl süslendiği, görev alacak animatörler gibi birçok konu fiyatların şekillenmesine sebep olmaktadır. Ayrıca bazı aileler organizasyonun içerisinde orkestra, semazen gösterisi veya benzeri etkinler istemekte olup bütün bunlar da sünnet organizasyon fiyatları kısmına yansımaktadır.

Sünnet Organizasyon Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Sünnet Organizasyon Fiyatları

Sünnet organizasyon fiyatları hakkında genel olarak bir şey söylemek çok mümkün değildir. Organizasyon fiyatını etkileyen etmenler yukarıda anlatılmıştır. Ama yine de fiyatlar konusunda genel bir çerçeve çizmek gerekirse en uygun fiyat 750 lira civarındadır. Bu söylediğimiz standart bir organizasyonun olabilecek en uygun fiyatıdır ve değişkenlik gösterebilmektedir. Semazen gösterili, orkestralı bir salonda organizasyon yapmak istiyorsanız, içerisindeki diğer seçeneklerle 2 bin liraya yakın bir fiyatı gözden çıkartmanız gerekmektedir.

Sünnet Organizasyon Fiyatları

Birkaç animatörün olduğu, mekanın uygun bir şekilde süslenildiği, misafirlere şeker ikram edildiği bir organizasyon ise yaklaşık 1000 liradır. Palyaçolu organizasyonların fiyatı da yaklaşık bu kadardır. Burada anlatmış olduğumuz fiyatlar genel çerçevedir. Bu fiyatlar kesin değildir, ilden ile değişebilir. Aynı organizasyon şirketinin İstanbul’daki organizasyonu ile Kırşehir’deki fiyatı aynı olmayacaktır. Ünlü bir otelde yapılacak organizasyon fiyatı on binlerle ifade edilen fiyatlarda olacaktır. Bir başka farkta eğer kullanılacak mekan ev, bahçe gibi kendinize ait yerler olacaksa bu da fiyatı etkileyecektir. Burada genel fiyatlar konusunda bir çerçeve çizmeye çalıştık.

Ayrıca buraya da bakmak isteyebilirsiniz 🙂

Sünnet Düğünü Organizasyonları ve Fiyatları

Sünnet Düğün Davetiye Modelleri

Yanıtla