Erkekliğe giden yolda ilk adım olarak nitelendirilen sünnet düğünü organizasyonu erkek çocuklarımızın hayatında önemli bir ayağı oluşturuyor. Anne ve babalar unutulmaz bir sünnet organizasyonu için en iyisini ister. Havuz başı sünnet töreninden, kır düğünü tadında bir organizasyona kadar çeşitli temalar için farklı sünnet düğünü mekanları bulunuyor. Bu konuda çocuğun oturacağı taht son dönemde oldukça önem kazandı. Bazıları semazen bile çıkarabiliyor. Dini temalı bir sünnet düğünü organizasyonu isteyenler ise ilahi ekibi, tasavvuf ezgileri veya mevlit ekibi çağrılabiliyor. Çocukların ön planda olduğu bu özel günde pamuk şekerci, baloncu, mısırcı, sihirbaz, yüz boyamacı, şerbetçi gibi renkli alternatifler de konulabilmektedir. Havai fişekten konfetiye kadar diğer “renklendirici” detaylarla unutulmaz bir sünnet yaşanabilir. Fotoğraf ve video hizmetinin de bir o kadar kaliteli olması çok önemlidir. İyi geçmeyen bir sünnet töreninin bir hayal kırıklığı olarak uzun süre hatırlarda kalma riski vardır.

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Peki, İyi Bir Sünnet Düğünü Organizasyonu Neleri İçerir?

Sünnet Düğünü Fiyatları

Az önce belirtildiği üzere güzel bir “taht” hem iyi fotoğraf elde etmek hem güne renk katmak için büyük önem taşıyor. Bol esprili, kaliteli bir sunucu da davetliler için ayrı bir keyif ve neşe kaynağıdır. Masa ve sandalye giydirmelerinin temiz ve uyumlu renklerde olması da gerekir. Tiyatro ve animasyon ekibi varsa bunların performansları da önemlidir. Canlı müzik eşliğinde bir sünnet merasimi harika ve unutulmaz olacaktır. Son dönemde padişah – yeniçeri temalı sünnet düğünü organizasyonu dikkat çekmektedir. Özel mehter marşı eşliğinde gelen sünnet çocuğunun “taşınarak” getirilmesi söz konusu oluyor. Yeniçeri kostümlü askerler de merasime ayrı bir boyut katmaktadır. Meşaleler ve konfetiler de çeşitli renklerin eşliği altında, görsel bir şölen yaşatmaktadırlar. Organizasyonun kameraya alınması da uzun yıllar hatırlanması için önemli bir hizmettir.

Bir Sünnet Düğünü Organizasyonu Ne Kadar?

Sünnet Düğünü Organizasyonu

Sade bir sünnet düğünü organizasyonu isteniyorsa çeşitli hizmetlerin yer aldığı başlangıç paketleri kullanılacak olunması anlamına geliyor. Verilen ekstra hizmetlerle bu rakamlar yukarılara doğru çıkabiliyor. Komik palyaçolar, sosis balonlar, oyun – yarışma – aktiviteler, kapı ve kemer balon süsleme, istenilen temaya göre dekorasyon, uçan balonlar, çok sayıda konfeti ve meşaleler, havai fişek gösterileri, Osmanlı macuncusu, mısırcı, şerbetçi derken her bir ekstra hizmet, bu bedelleri artıran unsurlar olarak dikkat çekiyor. Kına merasimi de eklendiği gibi, davetlilere verilecek kına paketleri de ilgi çekiyor. Ailelerin taleplerine göre anı defteri konularak davetlilerce doldurulması da mümkündür. Tekrar belirtmek gerekirse organizasyon için kameraya alma ve fotoğraflar büyük önem taşıyor. Bunun için profesyonel düğün fotoğrafçısı İster CD’ye ister DVD’ye isterse hafıza kartlarına alınsın, organizasyon videosu, “kalıcılık” için en önemli unsurdur. Doğru açılardan çekilmiş başarılı fotoğraflar da yıllarca unutulmamasını sağlayacaktır.

Yanıtla