Anne ve babalarının çocukları için gurur duydukları günlerin başında erkek çocukları için sünnet düğünleri gelmektedir. Erkekliğe ilk adımın göstergesi olarak sünnet düğünleri kültürümüzde yer almaktadır. Bu şekilde eş, dost ve akrabaların bir araya geldiği, yemekli veya kokteyl ikramının söz konusu olduğu sünnet düğünü organizasyonları yapılmaktadır. Son yıllarda revaçta olan Osmanlı temalı sünnet düğünleri kapsamında sünnet çocuğunun bir şehzade gibi giydirilmesi, Yeniçeri kıyafetli muhafızlar ve taht gibi o dönemlerden kesitler söz konusu olabilmektedir.

Sünnet Düğünü Organizasyonları

Çeşitli paketler halinde sünnet düğünü organizasyonları bulunmaktadır. Örnek olarak standart bir paket örneğinde farklı renklerde taht ve tahtırevan, Yeniçeri askerleriyle taşıma konfeti ve volkan, maytap gösterileri bulunmaktadır. Diğer bir pakette ise bunlara ek olarak “pinyata” etkinliği, pamuk şekeri arabası, palyaço, kum ve yüz boyama, sosis balonlar gibi etkinlikler ve balon süslemeleri vardır. Lüks paketlerde ise bunlara ilave olarak sihirbaz gösterileri, mısırcı, şerbetçi, macuncu gibi otantik kıyafetli görevliler, çocuğun ismi yazdırılmış Jumbo balonlar yer almaktadır. Ekstra hizmetlerle farklı paketlere rastlamak da mümkündür. Fotoğraf ve videolarla sünnet düğünü albümü ve kısa film yapılabilmektedir.

Ekstra Sünnet Düğünü Organizasyonları

Sünnet Düğünü Organizasyonları

Farklı aktiviteler eklemek suretiyle harika sünnet düğünü organizasyonları seçimi mümkündür. Örneğin bu hizmetler arasında, süslenmiş anı kürsüsü ve anı defteri, nazar boncuklu büyük balonlar, harika süslemeli sünnet tahtı, sokak satıcıları, Örümcek Adam, Batman, Karayip Korsanları, Şimşek McQueen, Harika Kanatlar gibi kostümlü çizgi film animatörleri sayılabilir. Bunların yanı sıra diğer sünnet düğünü organizasyonları kapsamında semazen gösterileri, mehter marşları mini konseri, lokum ve gül suyu ikramlı karşılamalar, konuşma balonları gibi ekstra hizmetler söz konusu olabilmektedir.

Sünnet Düğünü Organizasyonları

Pinyata gibi son dönemde moda olan aktivitede içi çeşitli şekerlemeler, sakızlar ve benzeri yiyeceklerle dolu genelde at şekilli bir balon veya kesenin çocuklar tarafından patlatılması ve içindekilerin çocuklar tarafından kapışılması yaşanmaktadır. Yukarıda belirtilen hizmetlerin sayısı artırılarak veya azaltarak da organizasyon paketleri oluşturmak mümkündür. Örneğin volkan ve konfeti sayısıyla oynanabileceği gibi pinyata gibi bazı aktiviteleri organizasyon kapsamından çıkarmak söz konusu olabilir veya yemekli bir sünnet düğünü yerine kokteyl tarzı bir ikramlık servisi de düşünülebilir. Bu konuda tercih anne ve babalara aittir.

Sünnet Düğünü Organizasyonları Fiyatları

Sünnet Düğünü Organizasyonları

Çeşitli paketlerin içeriğine dayalı olarak sünnet düğünü organizasyonları fiyatları değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra fotoğraf ve video hizmetlerini ayrı tutmak da pakete göre mümkün olabiliyor. Buna göre sünnet düğünü organizasyonları 500 TL’den başlamak üzere 4.000 TL’ye kadar varabilmektedir. Fiyatları belirleyen bir husus da davetli sayısı ve sünnet düğünü salonunun kapasitesi olmaktadır. Kimi mekanlarda ise kişi başı fiyat uygulaması söz konusudur. Bu durumda yemekli bir sünnet düğünü için kişi başı fiyatlar 30 TL civarında başlamakta ve 180 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Sünnet Düğünü Organizasyonları

Fotoğraf ve video çekimi konusunda dış çekimler de tercih edilebilmektedir. Çocuk sünnet kıyafetiyle giydirilerek şehrin en güzel manzarasına sahip yerlerinde çekimler yapılması mümkündür. Bu hizmet organizasyon hizmeti kapsamında olabileceği gibi ekstra dışarından da profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışılması da mümkündür. Albümler de sünnet düğünleri konusunda bir olmazsa olmazdır. Güzel bir anı olarak kalan albümler çeşitli kalitede kağıtlara basılarak harika bir albüm kapağı ile unutulmaz bir sünnet düğünü hatırası olabilir. Videolardan yapılan klipler ve kısa filmler Youtube gibi sosyal medyada paylaşılmak üzere çektirilebilir. Böylece sünnet düğünü anne, baba ve çocuk için adeta ölümsüzleştirilmiş olur.

Ayrıca buraya da bakmak isteyebilirsiniz 🙂

Sünnet Organizasyon Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Sünnet Düğün Davetiye Modelleri

Yanıtla