Pek çok sünnet düğün davetiye modelleri arasında en iyisini seçmek bazen çok zaman alır. Erkek çocukları için en önemli günlerden biri olan sünnet düğünleri iyi bir davetiye seçimi ile davetlileri sünnete çağırmanın geleneksel bir yöntemidir. İletişimde kağıt kullanımı her ne kadar düştü ise de davetiyeler bu konuda modasını koruyor.

Davetiye konusunda zarflı ve zarfsız modeller söz konusu olmaktadır. Bazıları da katlanıldığında zarf şeklini almakta, zarfa ihtiyaç bırakmamaktadır. Zarflı modellerde ise genelde zarflar ayrı kutularda takdim edilmektedir. Kimi firmalar zarf için ayrı bedel talep etmekte kimileri ise fiyata dahil olarak sunmaktadır.

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Normal siyah baskılı davetiyelerde ekstra ödeme yapılmazken, gümüş-altın-varak yaldız söz konusu olduğunda ise ekstra ödeme talep edilmektedir. Çünkü daha özel baskı aleti ve işçilik gerekmektedir. Kimi firmalar ise müşteri memnuniyeti bakımından sünnet düğün davetiye modelleri için ürettiği tasarım şablonunu müşteriye baskı öncesi göndererek onayını almaktadırlar. Onaydan sonra ise baskıya vermekte ve teslimatı sağlamaktadırlar.

Sünnet Düğün Davetiye Modelleri ve Fiyatlar

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Kağıt kalitesi, davetiyenin modeli (zarflı – zarfsız modeller), baskı kalitesi ve daha nice unsurlar ışığında sünnet düğün davetiye modelleri fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilmektedir. Modele göre davetiyeye aksesuar takılması, rulo şeklinin verilmesi ve katlama gibi ekstra hizmetler de fiyata yansıtılmaktadır. Aslında en sağlıklısı bunun sünnet düğünü sahiplerine yaptırılması daha iyidir. Çünkü kargo ile davetiyeler teslim alınacaksa bu tür modifikasyonlar kargoda davetiyelerin deforme olmasına zemin hazırlayabilir.

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Bu konuda nasıl bu modifikasyonları yapabileceğini düşünenler için “hayat kurtaran” bir uygulama ise nihai baskıya geçilmeden numune davetiyenin gönderilmesidir. Bu şekilde ne tür bir uygulama yapılacağı önceden bilineceğinden bu işlem bir angarya olarak durmayacaktır.

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Fiyat bakımından ortalama sünnet düğün davetiye modelleri 25 kuruştan başlamak üzere 5 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Yukarıda belirtildiği üzere zarfın fiyata dahil olup olmadığı taraflarca karara bağlanmalıdır. Pek çok alternatif bulunan davetiyelere karikatürler, desenler, şekiller, çizgi film kahramanları, nazar boncukları, çiçekler, yıldızlar, özlü sözler, tuğralar basılabilmektedir. Çok parçalı, akordeon, yekpare veya katlanabilir davetiyeler söz konusudur.

Sünnet Düğün Davetiye Modelleri ve Seçimi

Organizasyonun içeriği hakkında doğru bilgileri sunan sünnet düğün davetiye modelleri asla ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Şekil olarak davetiyeler dikdörtgen, asimetrik, köşeli veya nazar boncuğu şekilleriyle basılabiliyor. Eğlenceli tasarımlarla çizgi film kahramanları davetiyeye renk katabiliyor.

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Cars (Arabalar) filminden Şimşek McQueen, Harika Kanatlar Jett gibi örnekler söz konusu olabilmektedir. Çocuğun tuttuğu takıma göre de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor gibi tercihler rağbet görmektedir. Ayrıca zaman tüneli davetiyeleri de çocuğun doğumundan sünnet gününe kadarki hayat serüveninden kesitler davetiyede belirtilmektedir.

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Diğer bir seçim ise çocuğun lüks bir araç önünde verdiği poz şeklindedir. Tercihe göre ofset baskı, birinci hamur zarflı modeller de tercih edilebilir. Son derece kısa ve açık olması gereken davetiye içeriğinin yazım kurallarına sadık kalınarak yazılmış olması önemlidir. Talebe göre sünnet düğünü için LCV hizmeti de düşünülebilir. Bu durumda LCV konusunda geri dönüşler için irtibat kişisinin adı soyadı ve telefon numarasının davetiyede belirtilmesi zorunludur.

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Sünnet çocuğunun adı ve soyadı, sünnet düğünü mekanının adresi, organizasyonun tarihi, her iki büyükanne ve büyükbabaların isimleri gibi bilgiler ideal bir davetiyenin vazgeçilmez unsurlarından olmuştur. Bu nedenle davetiye konusu deneyim ister.

Sünnet Düğünü Davetiye Modelleri

Ayrıca buraya da bakmak isteyebilirsiniz 🙂

Sünnet Düğünü Organizasyonları ve Fiyatları

Sünnet Organizasyon Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Yanıtla