Anadolu yakasının güzide ilçelerinden biri olan Sultanbeyli’nin tarihi Romalılar dönemine kadar dayanır. Mülki idari hizmeti vermiş olan Sultanbeyli uzun yıllar bu özelliğini korumuş bir yerleşim yeri idi. Bugün 325.000 civarındaki nüfusu ile dikkat çekmektedir. Evlenmeyi düşünen çiftler arasında Sultanbeyli düğün salonları tercihi yapanlar zengin alternatiflere sahiptir. Masa süslemelerinden sandalye giydirmelerine, gelin yolundan orkestraya kadar bütün düğün hizmetleri elbette Sultanbeyli’de de veriliyor. Talebe göre alkollü, alkolsüz, limitli ve limitsiz içecek servisi yapabilen mekanlar tercih edilebilir.

Orkestra ve sanatçı, volkan, konfeti, maytap, havai fişek, sis – kar – köpük makinelerinin yanı sıra fotoğraf hizmeti de alınması söz konusudur. Fiyatlar konusunda ise hafta sonu ve hafta içi düğünlerde rakamlar farklı seyretmektedir. Düğünün yemekli olup olmayacağı da önem taşır. Kimi zaman bunun yerine Sultanbeyli düğün salonları kokteyl tarzı bir düğün öngörmektedir. Kanepelerden tuzlu kurabiyeye, su böreğinden tatlı kurabiyelerine kadar geniş bir yelpazede düğün organizasyon hizmeti sunulmaktadır. Bazı lüks oteller de düğün organizasyon hizmeti verilmektedir. Bununla birlikte düğün sonrası gelin ve damat ile arkadaşlarının katılımıyla after party yapmak mümkün olabilir.

Sultanbeyli Düğün Salonları Alternatifleri

Sultanbeyli Düğün Salonları Fiyatları

Şehir, orman ve dağ manzaralarına sahip olan Sultanbeyli düğün salonları fiyatlarını etkileyen bazı hususlar bulunmaktadır. Otopark konusunda pek çok düğün salonu problem yaşatmamakla birlikte “vale” uygulaması ile misafirlerin düğüne geç kalmalarının önüne geçilmektedir. Çocukları da unutmayan bazı Sultanbeyli düğün salonları palyaçolar eşliğinde harika zaman geçirmeyi vaat ediyor. Yüz boyama ile yüzlerine farklı çizimler yaptırarak kimi zaman bir çizgi film kahramanı olunabilirken, kimi zaman da küçük bir hayvan “maskesi” yapılmaktadır. Yemekli düğün salonlarının yanı sıra kokteyl ikramlı düğünler de söz konusu olabiliyor. Bunun için iyi bir catering hizmeti almak gerekiyor.

Yukarıda sayılan iki alternatife göre oturma düzenleri değişmektedir. Yemekli olarak 300 kişilik bir mekan kokteyl oturma düzeni ile 500 kişiye çıkabiliyor. Yemek menüsünün küçük bir tattırımı yapılabiliyor. Bazı Sultanbeyli düğün salonları bunu reddederken, kimileri de fiks menülerinden taviz vermemektedir. Fotoğraf hizmetleri de düğün organizasyon ekipmanları arasında yer alan önemli bir hizmettir. Video çekimi ve fotoğraf hizmetleri yapılabildiği gibi, menü tadımı da kısmen yaptırılabiliyor. Çekilen videolardan klipler, fotoğraflardan ise albümler yapılabiliyor.

Kaliteli Sultanbeyli Düğün Salonları Fiyatları

Sultanbeyli Düğün Salonları Fiyatları

Kimi lüks otellerin yanı sıra lüks restoranlar da düğün hizmeti verebilmektedir. Erken rezervasyonlarla bazı Sultanbeyli düğün salonları konusunda da indirimli ücretler söz konusu olabilir. Tavuk ve balık etinin yanı sıra bonfile, salata, tatlıdan oluşan kırmızı et menüsü de sunulabiliyor. Hafta sonları yemekli bir düğün düşünüldüğünde kişi başı fiyatlar 50 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Kokteyl düğünler için ise kişi başı 25 TL ile 200 TL’ye kadar çok çeşitli fiyatlardan düğün hizmeti verilebilmektedir. Yemek değil de kokteyl ikramlı bir düğün olması da talep edilebilir. Bu durumda hafta içinde 30 TL’den başlayan kokteyl ikramlı düğünler 250 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Sultanbeyli Düğün Salonları Fiyatları

Düğün mekanlarından bazıları da çifte ve ailelerine konaklama hizmeti verebiliyor. Fotoğraf çekimi bakımından şehir dışı ve hatta yurt dışı çekimler dönem dönem bahse konu olmaktadır. Dış ve iç mekanlarda çekilen fotoğraflardan seçim yapılarak en iyileri tespit edilir. Bunlardan oluşturulacak albüm ise panoramik albüm ve cep albümü şeklinde olabiliyor. Videolardan yapılacak klipler düğünün bir ömür hatırlanmasına yardımcı olur. Bazı çiftler klipleri Youtube’e koyarak düğünün daha geniş çevrelerine ulaşmasını sağlar.

İstanbul’daki bazı popüler düğün mekanlarını incelemek için İstanbul’un En Popüler Düğün Mekanları sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla