Düğününüz bir kış düğünü mü olacak? Örneğin Şubat ayında.. Bembeyaz karlar, mis gibi hava. Siz bir kış gelinisiniz! Peki çiçek tercihiniz nasıl olacak? Şubat Düğününde Kullanabileceğiniz 9 harika çiçeği sizler için araştırdık..

Düğün planlarken hatırlanması gereken ne kadar çok detay var değil mi? İstediğiniz her şeyin mevsimlere de uyması gerekiyor. Düğüne karar verip de çiçekçinin sunduğu seçeneklere bakmak elbette daha kolay olacaktır. Ancak istediğiniz spesifik bir çiçek varsa, nereden bulabileceğinize bakmalısınız.

1) Alstroemeria

şubat düğünü için çiçek

Bildiğimiz adıyla zambak.  Şubat düğününde kullanabileceğiniz en güzel kokulu çiçek, elbette bana göre.

2) Lilium Casablanca

şubat düğünü için çiçek

Lilyum. Beyaz bir düğünün vazgeçilmezi olan Lilyum, gelin buketinizde olduğu kadar saçlarınızda da güzel duracaktır.

3) Delphinium

şubat düğünü için çiçek

Şubat düğününde kullanabileceğiniz düğün çiçeği olarak bildiğimiz bu renkli güzeller, uzun vazolarla harika bir ikilidir. Benim en sevdiğim rengi ise pembe.

4) Calla Lily

şubat düğünü için çiçek

Kala çiçekleri oldukça narin ve zarif olduklarından bir çok gelinin tercihidir. Şubat düğününde kullanabileceğiniz kala çiçekleri genelde beyaz tercih edilse de diğer renkleri de ışıl ışıl duracaktır.

5) Gerbera

şubat düğünü için çiçek

Büyük yapraklı papatyalar şubat düğününüzü bir ilkbahar düğününe çevirebilir. Misafirlerinizin papatya falına bakması da bir başka faydası. Çoklu bukette güzel duracağı gibi, tek başına da harika bir gelin buketi için yeterli olacaktır.

6) Hydrangea

Hemen hepimizin bahçesinde bulunan ortancalar, şubat düğününüzü renklendirecek ve masanızı kalabalık gösterecektir. Küçük buketler halinde birden fazla yerleştirerek dikkatleri biraz onlardan uzaklaştırabilirsiniz.

7) Lsianthus

şubat düğünü için çiçek

Lisyantuslar gün boyu suda muhafaza etmeniz gereken çiçeklerden, aksi takdirde boynunu bükebilir. Lilyumdan sonra gelin buketine en yakıştığını düşündüğüm çiçek olmasının dışında ince vazolarda harika duran çiçeklerden. Şubat düğününüzün zarif olmasını istiyorsanız, tercihinizi bu yöne kullanabilirsiniz.

8) Magnolia

Şubat düğününde kullanabileceğiniz çiçeklerden bir diğeri ise Magnolia. Düğününüzü bahçede yapamayabilirsiniz ancak kapalı bir mekanı mis gibi kokutmak için en güzel tercih manolya olacaktır. Misafirleriniz kendilerini kır düğününde zannedecek!

Şubat ayının en güzel günü 14 Şubat Sevgililer Günü için hediyenizi hala seçmediyseniz, hediye fikirleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla