Askısız ya da başka bir deyişle straplez elbise her dönem kadınların dolabında kendisine yer bulmuştur. Modacıların “her kadının dolabında en az bir tane bulunması gerekir!” dediği mini siyah elbiselerde de sıkça kullandığımız straplez modeller her mağazaya girişimizde “Beni satın al!” diye göz kırparlar bizlere. Sadece günlük hayatımızda değil özel günlerde de tercih edilen straplez abiye ve nişanlık modelleri biz kadınları modern ve şık gösterir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Geniş ürün yelpazesine sahip 2019 straplez abiye ve nişanlık modelleri ve fiyatları bütün alıcılara hitap edecek türden. Boynunu ve omuzlarını özgür bırakmak isteyen kadınların tercih edebileceği straplez abiye ve nişanlık modelleri aynı zamanda takı takmayı seven hanımları da mutlu edecektir. Çünkü boyun kısmını açıkta bırakan bu modeller istediğiniz tarz ve büyüklükte takı takmanıza olanak sağlayacaktır. Straplez abiye ve nişanlık modelleri ile kocaman küpeler ve kolyeler çok şık…

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Straplez elbiseler ve kombinler sadece özel günlerde abiye olarak değil nişanınızda ya da kına gecenizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Fakat her elbise gibi straplez elbisenizi satın almadan önce de vücudunuzu iyi tanımalı ve kendinize en uygun modeli seçmelisiniz. Straplez elbiseler çoğu etek kesimi ile yakışır. Balık kesim modellerden prenses kesim modellere kadar geniş bir yelpazede kombinleyebileceğiniz straplez elbiseniz özel günlerde sizi şık ve alımlı gösterecektir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Straplez Elbise İçin En Uygun Vücut Tipleri

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Straplez abiye ve nişanlık modelleri sizce kimlere yakışır? Straplez kıyafetler özellikle üst bedeni alt bedeninden daha küçük olan kadınların ilk tercihi olmalıdır. Eğer basen ya da bel bölgenizden şikayetçiyseniz straplez modeller ile dikkati alt bedeninizden üst bedeninize çekebilirsiniz. Armut vücut tipi olarak tanımlanan vücut tipindeki kadınların üst bedenleri alt bedenlerine göre daha küçüktür. Eğer siz de böyle bir vücuda sahipseniz omuzlarınızı açıkta bırakarak vücudunuzda dengeli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Aynı şekilde elmas vücut tipi dediğimiz omuz kısmı dar, basen ve bel bölgesi daha hacimli bir vücut tipine sahipseniz de straplez elbiseler vücut proporsiyonunuzu düzenleyecektir. Her iki vücut tipinde de omuzlarınız daha geniş görüneceği için elbisenizin içinde mükemmel görüneceksiniz.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bu iki vücut tipi dışında kum saati ve dikdörtgen vücut tipindeki kadınlar da straplez elbiseler tercih edebilir. Fakat geniş omuzlu, iri göğüslü ve dar kalçalıysanız maalesef ki straplez elbiseleri tercih etmemenizi öneririm. Onun yerine V yaka ya da omuzlarınızı kapatacağınız bir model size daha çok yakışacaktır.

Straplez Kombinler İle Takın Takıştırın

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Straplez abiye elbise modelleri aksesuar kullanımının en kolay olduğu elbise modellerindendir. Büyük küpelerinizi, gösterişli kolyelerinizi, taşlı chokerlarınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra son dönemlerde popüler olan vücut zincirleri de tercih edebileceğiniz aksesuarlar arasında. Elbisenizin açık bıraktığı omuzlarınıza takacağınız taşlı vücut aksesuarları şık apoletleriniz olabilir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Aksesuarınızda dikkat etmeniz gereken tek şey ise elbisenizin ne kadar gösterişli olduğu. Eğer üst bölgesi yoğun işlemeli bir abiye tercih ettiyseniz bileklerinizde aksesuar kullanmanızı tavsiye ederim. Etek uçarına doğru daha kalabalıklaşan bir straplez elbiseden yana tercihinizi kullandıysanız da boyun bölgenize odaklanabilirsiniz.

Elbiseden Taşan İşlemeler İle Gösterişli Bir Görünüş

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Straplez abiye ve nişanlık modelleri bizlere o kadar çeşitli seçeneler sunar ki aralarında hem sade hem gösterişli olanları kolaylıkla bulabiliriz. Hem abiye hem de nişanlık olarak tercih edebileceğiniz straplez yaka kesimini gelinliğinizde de kullanabilirsiniz. 2019 yılı gelinlik trendleri hakkında daha fazla bilgi almak için “2019 Gelinlik Modelleri” yazımıza göz atabilirsiniz.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Straplez abiye elbise modelleri arasında düz yaka prenses modeller daha gösterişli olan örneklerden. Lilanın canlı ve tutkulu duruşunu aynı renk işlemeler ile sıkıcı olmadan daha da canlandırabilirsiniz. Üst bölgenizde buradaki gibi yoğun desen kullanacaksanız saçınızı dağınık bir şekilde toplamanız elbisenizin detaylarını gözler önüne serecektir. Kırmızı bir ruj ve küçük küpeler dikkati başka yönlere çekmeden size özel gününüzde saf bir şıklık katacaktır.

Hem Omuz Hem Bacaklar Aynı anda Açılır Mı?

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bu soruya cevabım şu: “Ayarında olduğu sürece neden olmasın?” Kısa, straplez abiye elbise modelleri özellikle yaz gecelerinde tercih edebileceğiniz modellerden. Kışın rehavetini üzerinizden atmak isteyen kadınlar için kısa veya mini, rengarenk abiyeler birebir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Yaz mevsiminde aile arası bir kına yapmayı düşünen gelin adaylarının da kına elbisesi olarak kullanabileceği bu model kırmızı, mavi, pembe gibi yazın renklerini elbiselerinize taşımak için güzel bir seçim olacaktır. Daha genç ve enerjik bir duruş sağlayacak olan kısa veya mini, straplez kına elbisesi dinamik görünürken havalı olmanıza da olanak sağlar. Etek kısmında şifon kullanabileceğiniz bu model elbiseler şık bir ince topuklu ayakkabı ve ufak takılarla tamamlanabilir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Büyük Bedenler İçin Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Büyük bedenli kadınlar için straplez elbiseler toparlayıcı bir işlev görebilir. Doğru iç çamaşırı seçimiyle küçülttüğünüz göğüslerinizin altından başlayan eteğiniz bel ve basen bölgenizi kamufle edecektir. Etek kısmında siyah ya da koyu renk tercih ederseniz bu sizi daha zayıf gösterir. Fakat siyah renk kullanmaktan sıkılan ya da daha renkli elbiseleri tercih eden büyük beden kadınlar istedikleri renk straplez kombinler yapmakta özgürler.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Dikkat edilmesi gereken nokta ise şu: Çizgili kumaşlar tercih ettiyseniz çizgilerin yatay değil dikey olmasına özen gösterin. Renk geçişli bir kumaş kullanıyorsanız da geçişlerin yatay olmamasına dikkat edebilirsiniz. Üst bedeninizin daha büyük olduğunu düşünüyorsanız desenleri etek kısmında, basen bölgenizin daha büyük olduğunu düşünüyorsanız da desenleri üst bedeninizde kullanarak daha dengeli bir vücut görünümü yakalayabilirsiniz.

Elbise Giymekten Sıkıldıysanız Bir De Tulum Deneyin.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri
Özel günlerde elbise giymekten sıkıldıysanız abiye tulumlar tam size göre. Hem şık hem rahat görünmek isteyen kadınların tercih edebileceği tulumlar tarzınıza biraz daha maskülen bir hava katacaktır. Genellikle ince topuklu ayakkabılar ile tercih edilen tulumların vücut ölçülerinize uygun olmasına dikkat edin. Bacak boyunuzu uzun göstermek için yüksek bel tulumları tercih edebilirsiniz. Zaten uzun bacaklarınız varsa da paça kısmı volanlı modelleri tercih edebilirsiniz. Tulumlar özellikle iri göğüslü kadınların kurtarıcısıdır. Üst bedeninizi toparlamak ve daha küçük göstermek için oldukça sade ve tercihen koyu renk bir tulum işinizi görecektir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Düz bir tulum tercih ettiyseniz bel zinciri ya da vücut zinciri kullanabileceğiniz gibi tulumunuza uyumlu bir blazer ceket ve ince topuklu ayakkabılar ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Farklı Parçaları Birleştirmeyi Sevenler Buraya

Abiye elbise ve tulum gibi tek parça kıyafetler yerine iki farklı kıyafeti birleştirmeyi tercih eden kadınlar askısız bluzlu iki parça straplez elbiseler tercih edebilirler.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Uzun, yırtmaçlı ve taşlı bir eteğin üzerine sade renklerde askısız bir bluz tercih ederek siz de askısız gece elbisesi trendine kendi dokunuşlarınızı yapabilirsiniz. Parıltılı bir etek üzerine siyah straplez bir bluz ya da düz renk bir etek üzerine taşlı bir üst seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus aynı bölgede birden fazla dikkat çekici parça taşımamanız. Eğer taşlı bir üst seçimi yaptıysanız bırakın boynunuz sade kalsın. Yırtmacınızın arasından gözükecek ışıltılı bir ayakkabı bu noktada gösterişli bir kolyeden daha şık duracaktır. Püf noktalarıyla straplez abiye ve nişanlık modelleri sizi de gecenin yıldızı yapabilir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Göğüs Dekoltesi Seven Kadınlar İçin Kalp Yaka Abiyeler

Göğüs kısmında M şeklinde açıklığın olduğu straplez modeller genelde kalp yaka olarak bilinir. Bu açıklığın M’ye benzemesi nedeniyle modele M ya da martı yaka da denir.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Daha gösterişli ve seksi bir görünüm elde etmek isteyen kadınların tercih edebileceği bu modelin göğüz açıklığının ne kadar olması gerektiğine siz karar verebilirsiniz. Göğüsleri fazla büyük olan kadınların kalp yaka açıklığını daha az tutması elbisenin göğüs kısmını daha güzel gösterecektir. Yırtmaçlı martı yaka straplez abiye elbise modelleri ile yırtmaç kullanımı her ikisi de orantılı olduğu sürece rahatsız etmeyecektir. Saçlarınızı geriye doğru taratarak yüzünüzü ön plana çıkartabilir ve elbisenin asaletini daha da katlayabilirsiniz.

Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri

Şifon abiyeleri ve nişanlıkları seviyorsanız sizleri Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri sayfamıza göz atabilirsiniz…

 

Övünç Ege

Yanıtla