Mutluluğa atılacak en güzel adımların belki de en kibar sembolü, söz yüzüğüdür. Her ne kadar söz yüzüğü takmak bir zorunluluk olmasa da çiftlerin söz yüzüklerini hep parmaklarında taşımaları oldukça anlamlıdır. Söz yüzüklerini gündelik hayatlarına daha rahat uydurmak isteyen gelin ve damat adayları için çeşitli model, renk ve kesimde söz yüzüğü çiftlerin tercihine sunulmaktadır. Birbirinden farklı tarzlara hitap eden farklı kesim yüzlerce söz yüzüğü modelleri mevcuttur. Gelin ve damat adayları kendi tarzlarına özel olarak seçecekleri söz yüzükleri ile geri kalan hayatlarına enfes bir hatıra bırakabilmektedir. Sade ve detaysız söz yüzüğü modellerinden, gösterişli ve iddialı söz yüzüğü modellerine uzanan zengin bir yelpazede yüzükler beğeniye sunulmaktadır.

 • İnce Taşlı Söz Yüzükleri
 • Altın Söz Yüzükleri
 • Altın Burma Yüzük
 • Söz Alyansları
 • Eskitme Söz Yüzüğü
 • Dokulu Söz Yüzüğü
 • Çift Söz Yüzüğü
 • Vintage Söz Yüzüğü
 • Beyaz Altın Söz Yüzüğü
 • Erkek Söz Yüzüğü
 • Son Moda Söz Yüzükleri
 • Söz Yüzükleri Fiyatları

Peki Nedir Bu Söz Yüzüğü?

Söz Yüzüğü Modelleri

Türk geleneklerine göre damat adayının ailesinin kız tarafına yaptığı bir ziyarette kız isteme töreni gerçekleşmektedir. Kız isteme töreninde çiftler geri kalan hayatlarına birlikte devam etmenin sözünü birbirlerine vermektedir. Söz yüzüğü, çiftlerin birbirlerine verdikleri bu kutsal sözü simgelemektedir. Söz yüzükleri, kız isteme töreninde aile büyükleri tarafından resmi bir şekilde gelin ve damat adayına takdim edilmektedir. Kimi çiftler kız isteme törenlerine ek olarak bir de nişan töreni düzenlemektedir. Nişan töreni gerçekleştirmek isteyen çiftler, söz yüzüklerini bir de davetliler huzurunda takarak geceye renk katmaktadır.

Söz Yüzüğü Modelleri

Peki seçilen söz yüzükleri hangi parmağa takılmalıdır? Pek çok kişi tarafından önemsiz bir detay olarak gözükse de söz yüzüğünün hangi parmağa takılması gerektiğine dikkat edenler de vardır. Söz yüzükleri gelin ve damat adayları için de sağ ele takılmalıdır. Söz yüzüklerinin, sağ el yüzük parmağına takılması gerekmektedir. Söz yüzüğünün hangi parmağa takılması gerektiği tabii ki de bir zorunluluk değildir. Söz yüzüğü takım töreni tamamlandıktan sonra çiftler kendilerini rahat hissettikleri ellerine takabilmektedir. Söz yüzüğü takdimi anında söz yüzüğü kadar önemli olan bir diğer detay ise söz yüzüğü taşıma tepsisidir. Gelin adayları tarafından hazırlanan şık yüzük tepsileri ile söz yüzükleri olduğundan çok daha göz alıcı görünebilmektedir.

Ayrıca söz yüzüğü tepsisi taşıyan gelinin kız kardeşi, geleneklerimiz hakkında kısa bir inceleme yaparak günün en karlı kişisi olabilmektedir. 🙂

Nişan Yüzüğüne Dikkat

Söz Yüzüğü Modelleri

Söz yüzüğü, bir sonraki aşamada nişan yüzükleri ile birleşebilmektedir. Nişan töreni gerçekleştirmek ve bu töreni de şık bir yüzük ile taçlandırmak isteyen çiftler, söz yüzüğü tercihini sadelikten yana kullanmalıdır. Her iki yüzüğün elde daha şık ve uyum içerisinde görünmeleri de oldukça önem taşımaktadır. Altın rengi bir söz yüzüğü tercih eden bir gelin adayı, parıltılı ve gümüş rengi bir nişan yüzüğü tercih etmemelidir. Her iki yüzükte de hem renk uyumu hem de yoğunluk uyumuna dikkat edilmelidir.

İnce Taşlı Söz Yüzükleri

Söz Yüzüğü Modelleri

Son yılların belki de en çok tercih edilen söz yüzüğü modellerinden birisi taşlı söz yüzükleridir. Zarafetin şıklık ile buluştuğu taşlı söz yüzükleri, günlük hayatta sadelikten yana olan gelin adayları için oldukça idealdir. Yumuşak ve belirgin kesim modellerini içinde barındıran taşlı söz yüzükleri, ince ve şık söz yüzükleri arasında yerini almaktadır. Altın, beyaz altın ya da gümüş renkleri ile beğeniye sunulan söz yüzüklerinin bir noktasında pırlanta taşı bulunmaktadır. Gönlü zariflikten yana olan ama bir yandan da taştan ödün vermeyen gelin adaylarının taşlı söz yüzüklerini incelemelerini önermekteyiz.

Altın Söz Yüzükleri

Söz Yüzüğü Modelleri

Söz yüzüğü denince belki de akla ilk gelen seçenek altın söz yüzükleridir. Pek çok gelin ve damat adayı tarafından tercih edilen altın söz yüzükleri, farklı tasarımlar ile güncel trendlere ayak uydurmaktadır. Düz altın modellerinden, hasır örgü söz yüzüğü modellerine kadar yüzlerce desen ve motif barındıran altın söz yüzükleri, modası asla geçmeyecek söz yüzüğü modellerindendir. Altın rengini kendisine yakıştırmayan ya da gündelik rahat yaşamına uygun bulmayan gelin ve damat adayları, beyaz altın rengini tercih ederek şık ve daha spor bir yüzüğe sahip olabilmektedir.

Altın Burma Yüzük

Söz Yüzüğü Modelleri

Altın burma söz yüzükleri, tıpkı bir burma bilezik modeli gibi her gelin adayının gönlünü fethedeceğinden eminiz. Burma bilezik dediğimize bakmayın. Gelin adayları burma söz yüzükleri ile hem spor hem de şık bir söz yüzüğüne sahip olabilmektedir. Gelin adayları, ince kesim altın rengi burma söz yüzüğü ile yüzüklerini gündelik giyimlerinde de oldukça rahat kullanabilmektedir.

Söz Alyansları

Bir ömür boyu parmağınızda taşıyacağınız en özel eşyanızı biraz daha özel kılmak ister misiniz? Cevabınız evet ise söz alyanslarını incelemelisiniz. Gelin ve damat adayları, kendileri için anlamı olan bir sembolü ya da bir sözü kendi söz yüzüklerinde taşıyabilmektedir. Bu anlamlı detayları söz yüzüklerine birbirlerini tamamlayacak şekilde işleyerek birlikte bir bütün olduklarını sembolize edebilmektedir. Çiftlere özel olarak tasarlanan söz alyansları ile çiftler, kendi söz yüzüklerinin başka kimse tarafından taşınmayacağı garantisini de almaktadır. Söz yüzüğü tercihini söz alyanslarından yana kullanmak isteyen çiftlerin, kendileri için anlam taşıyan sembolleri önceden düşünmelerini önermekteyiz.

Eskitme Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Modelleri

Söz yüzüğünde farklı bir yüzey detayı arayan gelin ve damat adayları eskitme söz yüzüklerini mutlaka incelemelidir. Kendiliğinden eskitmeli söz yüzükleri ile oldukça doğal görünümlü bir söz yüzüğüne sahip olunabilmektedir. Doğal görünümleri ile vintage ve bohem esintileri bir arada taşıyan eskitme söz yüzükleri, çiftlerin tercih edecekleri kibar taş detayları ile de özel olarak birleştirilmektedir.

Dokulu Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Modelleri

İlk görüşte sade bir söz yüzüğü olarak algılanan dokulu söz yüzükleri yakından incelendiğinde eşsiz dokusu ile büyülemektedir. Tıpkı eskitme söz yüzüğünde olduğu gibi farklı yüzey arayışında olan gelin ve damat adayları dokulu söz yüzüklerinden oldukça memnun kalacaktır. Dokulu söz yüzükleri, taş içermemeleri ile de spor kombinlerle de oldukça rahat kullanılabilmektedir.

Çift Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Modelleri

Her daim birbiri ile uyum içerisinde olmaya çalışan çiftler için doğru tercih kesinlikle çift söz yüzükleri olacaktır. Birbirinin tamamen aynısı olan ve çiftlerin ortak olarak tercih edebilecekleri detaylarda tasarlanan çift söz yüzükleri, pek çok çift tarafından tercih edilmektedir. Gümüş ve altın renkleri ile çiftlere seçenek sunan tasarımcılar, gelin ve damat adaylarının birlikte kullanabilecekleri sade ve özel detaylara sahip çift söz yüzükleri üretmektedir. Gelin ve damat adayları, tercih ettikleri çift söz yüzüklerine bir de söz yüzüğü yazısı ekleyerek muhteşem uyumlarına özel detaylar kazandırabilir.

Vintage Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Modelleri

Düğün ve nişan konseptlerinde Vintage etkisini son yıllarda sıklık ile görmekteyiz. Vintage etkisi, söz yüzüğü konseptlerine de doğrudan yansımaktadır. Daha minimal tercihlerin ön planda olduğu ve kibar detaylar ile hazırlanan vintage söz yüzükleri ile benzersiz bir yüzüğe sahip olunabilmektedir. Vintage söz yüzüklerinin bir kısmı sade motifler ile hazırlanırken bir kısmı özel sarmaşık motifleri ile tasarlanmaktadır. Tıpkı büyükannelerin eski dönem yüzüklerinde olduğu gibi romantik ve özel bir söz yüzüğüne sahip olmak isteyen gelin adayları vintage söz yüzüklerini incelemelidir.

Beyaz Altın Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Modelleri

Özellikle altın rengini gündelik hayattaki giyim ve yaşayış tarzına uyduramayan gelin ve damat adayları söz yüzüğü tercihini beyaz altından yana kullanmaktadır. Klişe haline gelen altın söz yüzüğü algısını kıran beyaz altın söz yüzükleri ile kibar bir görünüme kavuşulmaktadır. Kimi zaman sadece damat adayları beyaz altın söz yüzüğünü tercih etmektedir. Bu durumlarda gelin ve damat adaylarının yüzüklerinde desen uyumu olmasını önermekteyiz. Ya da özel ve anlamlı bir yüzük içi yazısı ile bu iki yüzüğün birbiri ile eş haline getirilmesini tavsiye etmekteyiz.

Son Moda Söz Yüzükleri

Söz Yüzüğü Modelleri

Gelin ve damat adaylarının tarzı ve zevklerine bağlı olarak tercih edebilecekleri çeşitli renk ve modelde söz yüzüğü tasarımı mevcuttur. Sade söz yüzükleri, taşlı söz yüzükleri, vintage söz yüzükleri, pırlanta söz yüzükleri, çelik söz yüzükleri… Çiftler, belki sayfalarca uzatabileceğimiz söz yüzüğü modellerinden kendi isteklerine göre seçim yapabilmektedir. Birbirinden etkileyici söz yüzüklerinin tasarımlarını Atasay, Zen ve Alyans kuyumculuğun tasarımcıları ile yakından takip etmekteyiz. Tasarımcılar, en son modaya uyan şık tasarımlardan vazgeçilemeyen söz yüzük modellerine uzanan yelpazede birbirinden büyüleyici söz yüzükleri çiftlere sunmaktadır.

Erkek Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Modelleri

Bir yüzüğü hayatının geri kalanı boyunca taşımak damat adayları için garip olabilmektedir. Mutlu birlikteliklerini temsil edecek söz yüzüğünü her zaman yanında taşımak isteyen damat adayları tercihini sade modellerden yana kullanmaktadır. Detaysız ve düz söz yüzüklerini sıklıkla tercih eden damat adayları, gümüş ya da altın detaylarını da kendilerine göre tercih edebilmektedir. Altın rengini gündelik yaşantısı ile uyuşturmayan damat adayları beyaz altın söz yüzükleri arasından tercih yapabilmektedir. Renk ve model olarak sade tercih eğilimi gösteren damat adayları, ilişkileri için anlamlı şekil ya da ifadeleri söz yüzüğüne işleyebilmektedir. Böylece görünüşte sade bir söz yüzüğüne sahip olsalar bile anlamı oldukça derin bir hatıraya sahip olabilirler.

Söz Yüzükleri Fiyatları

Söz Yüzüğü Modelleri

Göz alıcı tasarımları ve şık duruşları ile dikkat çeken birbirinden iddialı söz yüzükleri gelin ve damat adaylarının gönlünde taht kurmaktadır. Özellikle gelin adaylarının rüyalarını süsleyen enfes söz yüzükleri, aslında kendilerine sadece birkaç tık uzaklıkta yer almaktadır.

Altın söz yüzüğü fiyatları ile gümüş söz yüzüğü fiyatları farklılık göstermektedir. Bununla birlikte tercih edilecek söz yüzüğünün taşlı olması ve taşın büyüklüğü söz yüzüğü fiyatını doğrudan etkilemektedir. Ve unutulmamalıdır ki hayalleri süsleyen rüya yüzük bazen en usta tasarımcılar tarafından üretilmektedir. Bu gibi özel tasarımcıların yarattıkları enfes söz yüzüklerinin fiyatları göreceli olarak daha fazla olabilmektedir.

Söz yüzüğü arayışında daha sade ve cep dostu arayışlarda olan gelin ve damat adaylarına sade ve zarif söz yüzüğü modellerini önermekteyiz. Özellikle söz yüzüğü ardından yeni bir nişan yüzüğü de alacak çiftlere daha uygun fiyatlı söz yüzüklerine yönelmelerini önermekteyiz. İleride alınacak nişan yüzüğünde daha gösterişli modeller tercih ederek iki yüzük arasındaki frekansı böylelikle yakalayabilirsiniz. Söz yüzüğünün daha özel olduğunu düşünen ve bunun için ekstra bütçe ayırabilen çiftler, daha şık ve göz alıcı tasarımları inceleyebilmektedir.

Özel Tasarım Söz Yüzükleri

Söz Yüzüğü Modelleri

Büyüleyici tasarımları ve eşsiz kesimleri ile göz alıcı söz yüzüklerini yakından takip etmek istiyorsanız Düğün Buketi’nin ilgili sayfalarını düzenli olarak incelemeyi unutmayın. Özel tasarımcılardan güvenilir kuyumculara uzanan geniş bir liste sayesinde hayallerinizdeki rüya söz yüzüğüne kolayca sahip olabilirsiniz. Söz yüzüğünün ilk çıkışı, söz yüzüğü adetleri ve son moda söz yüzük modelleri hakkında keyifli içerikleri yakından takip etmek istiyorsanız Düğün Buketi’nin günlük yenilenen Düğün Hazırlıkları Rehberi’ni mutlaka incelemelisiniz.

Gelin ve damat adaylarının son dönemlerde en çok tercih ettiği söz yüzüğü modellerini sizler için derledik. Çiftlerin tamamen kendi arzularına ve bütçelerine uygun olarak tercih edebileceği yüzlerce hatta binlerce farklı söz yüzüğü modeli mevcuttur. Peki bu söz yüzüğü modelleri arasından sizlerin en beğendiği model hangisi oldu? Sizlerin rüyalarını süsleyen söz yüzüğü modeli hangisi? Söz yüzüğü modelleri ve söz yüzüğüne ait yorumlarınızı aşağıda yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Değerli yorumlarınızın bizler için çok kıymetli olduğunu lütfen unutmayın.

2019 yılının en güzel nişan yüzüğü modellerini incelemek isterseniz sizi böyle alalım.

Yanıtla