Son yıllarda duymaya alışık olduğumuz “sıra dışı” kavramı düğün ve nişan organizasyon fikirleri kapsamında da kullanılmaktadır. Bilinen nişan organizasyonu etkinliklerinin yanı sıra eklenebilecek bazı detaylarla nişan sıra dışı hale gelebilir. Bu şekilde uzun süre hafızalarda yer edinecek bir nişandan bahsedilebilir. Sinevizyona yansıtılarak çiftlerin hayatlarının anlatıldığı slaytlar kimine göre moda olmaktan çıkmıştır. Bunun yerine bir fotoğraf ağacı asarak, dallarına fotoğraflar, ağaç yaprakları gibi tutturulabilir. Bu şekilde davetliler şaşırtılabilir.

Sıra Dışı Nişan Organizasyon Fikirleri

Çocukluktan beri çekilmiş fotoğraflar aynı zamanda nostaljik bir tarih yolculuğu yaşatacaktır. Davetlilerden hatıra olarak anı defteri doldurtmak yerine parmak boyaları kullanılmak suretiyle bir parmak boya hatırası elde edilebilir. Bunun için A3 formatında bir beyaz kağıda ağaç ve dalları çizilerek davetlilerin boyalı parmakları yaprak misali basılabilir. Hızlı albüm de denebilecek bir uygulama ise “polaroid” özellikli bir fotoğraf makinesi ile anlık çekim yapılarak bunların hazır albümlere yapıştırılması şeklindedir. Yanına eğlenceli notlar düşülebilir. Minik sabun kesecikleri ve magnetleri de nişan organizasyon fikirleri arasında yer alır. Bunun yerine minik reçel kaplarına notlar tutturularak sıra dışı bir hediyelik elde edilecektir.

Çeşitli Nişan Organizasyon Fikirleri

Sıra Dışı Nişan Organizasyon Fikirleri

Yine sıra dışı nişan organizasyon fikirleri kapsamında “jenga” tahtalar kullanılarak davetlilerin çiftler hakkındaki düşünceleri alınabilir. Böylelikle çiftlerin boş zamanlarında oynayabilecekleri, oynarken de nişan düğünlerini ve davetlileri hatırlayabilecekleri bir anı elde edilmiş olacaktır. Nişanlarda dans edilirken en büyük problemlerden biri de yüksek topuklu ayakkabılardır. Değişik renklerde parmak arası terlikler sepetlere konularak dans edenleri “kurtarmak” mümkün olacaktır. Büyüklerin ayaklarına dolanan çocukların bu dertten kurtarılmalarına yönelik olarak onlara özel masa ve sandalyeler ayarlanabilir.

Özellikle yemekli organizasyonlar kapsamında başvurulabilecek olan ve nişan organizasyon fikirleri arasında çocuk dostu bir alternatif olan uygulama kapsamında, boya ve resim defterleri, kavanozda şekerlemeler ve diğer malzemeler çocuk masalarına bırakılır. Diğer bir yöntem ise davetiye konusundadır. Dantel ve fiyonk kurdeleler kullanılarak bir kartonla el yapımı bir davetiye elde edilmiş olacaktır. Dantel gelinliği temsil eder. Öte yandan makasla ve renkli kağıtlarla çeşitli figürler çizilerek de güzel davetiyeler elde edilebilir. Bu bir kalp, kuş ya da çiçek olabilir. Sim ve boncuk da süslemede kullanılabilir.

Alternatif Nişan Organizasyon Fikirleri

Sıra Dışı Nişan Organizasyon Fikirleri

Davetiyeler konusundaki nişan organizasyon fikirleri arasında bir alternatif de parmak arası terlik şeklindeki davetiyelerdir. Puzzle şeklindeki bir davetiye de dikkat çekecektir. Organizasyona bakan yönüyle de damacanalara meşrubat doldurtularak isteyen davetlilere buradan içecek ikramı yapılmasıdır. Bu şekilde ikram servisinin sınırları zorlanmış olacaktır. Yukarıda belirtilen alternatif sinevizyon gösterisi için bir ağaç yapmak yerine bir çamaşır kurutmalığına da fotoğraflar asılabilir. Masa üstüne içi çiçekle dolu bir vazo koymak yerine fanuslara su doldurarak içine Japon balıkları konulabilir.

İsteyen davetlilere bu balıklar hediye edilebilir. Bu şekilde sıra dışı bir masa üstü süslemesi elde edilmiş olur. Fotoğraf albümü konusunda da sıra dışı fikirler söz konusu olup, yurt dışında fotoğraf çekimine gidilebilir. Prag’dan Paris’e Viyana’dan Venedik’e kadar Avrupa’da muhteşem manzaralarla harika bir albüm elde edilebilir. Düğüne nostaljik bir hava katmak için aydınlatma için fenerler veya nostaljik ampüller kullanılabilir. Buna alternatif olarak da kağıt avizeler tercih edilebilir. Yine fotoğraf konusunda düğün hatırası yazılmış siyah bir perde ve etrafına nostalji çağrıştıran kağnı tekeri, ahşap tırmık ve saman balyası konularak bir fon elde edilebilir. Davetliler buraya davet edilerek harika düğün fotoğrafları elde edilebilir.

Nişan ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için sizleri Nişan İçin Mekanlar ve Öneriler sayfamıza bekleriz.

Yanıtla