Havaların ısınması ve takvimlerin yaza dönmesi, düğün mevsiminin de yaklaştığı anlamına geliyor. Düğün salonları için rezervasyonlar şimdiden yapılmaya başlandı. Diğer yandan, sıcak havalar bazen hepimiz için çekilmez oluyor. En çok da düğünü yaklaşan gelin adayları için hava tahmini zorlayıcı… Yaz ve sonbahar düğünleri planlayanlar, dikkat! İklime uymak mühim… Bu sebeple vücudunuzu rahat ettirecek ve yaz giyimine uygun bir gelinlik arıyorsanız şifon gelinlik modelleri arasından bir seçim yapmalısınız. Zevkiniz ve tarzınız ne olursa olsun şifon modeller arasında kendinize uygun bir stil bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız bu yazı, kararsızlığınızı üzerinden atmanıza yardımcı olacak.

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Yaklaşan düğününüz için gelinlik arayışındaysanız 2019 koleksiyonlarındaki en güzel şifon gelinlikler hakkında fikir veren rehberimize mutlaka göz atmalısınız. Rehberimize göz atarak sade ya da gösterişli bir gelinlik seçebilir veya kapalı tarz bir kıyafet arayışındaysanız da tesettürlü şifon gelinlik modelleri arasından karar verebilirsiniz. İşte çeşit çeşit en güzel şifon modeller:

sifon-gelinlik-pinar-bent (1)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Dantel İşlemeli Şifon Gelinlikler ile Masalsı Bir Stil

sifon-gelinlik-pinar-bent (2)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gövdesindeki dantel işlemelerin bu modele zarif bir hava kattığını söyleyebiliriz.  İnce ve yırtmaçlı eteği sayesinde yaz giyimi için oldukça uygun. Sade bir model olmasına karşın, dantel işlemeleri ve bel kısmındaki kuşak farklı bir tarz yaratmanıza yardımcı oluyor. Biraz da Orta Çağ esintili bir model olduğunu söyleyebiliriz. Bu model ile düğününüze masalsı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca Antik Yunan stili bir taç ile en iyi kombinlenen modellerden biri olduğunu da söyleyebiliriz.

A Kesim Modellerle Şık Bir Tarz Yaratabilirsiniz

A kesim gelinlik, giyimi ve taşıması kolay bir stil olduğu gibi, şifon modellerde de oldukça iyi gidiyor. Hatta beli ve göğüs kısmını sardığı ve vücutta rahatsızlık yaratmadığı için de tercih edilebilir. Göğüs dekoltesi kısmı dantelli olan bu model hem üstünüzde şık duracak hem de vücudunuzu rahat ettirecektir. Gelinlik seçerken onu saatler boyunca giyeceğinizi unutmayın ve rahat ettirmesinin de üstünüzde nasıl duracağı kadar önemli olduğunu göz ardı etmeyin.

Uzun Bir Duvak İçin En Doğru Tercih

Şifon Gelinlik Modelleri

Gövdesi dar ve etekleri geniş olan modellerin her vücut yapısı için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Göğüs kısmındaki dantel çiçek işlemeleri klasik bir hava katarken, askılı yapısı omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkarıyor. Kabarık modellerden hoşlanmayıp tarlatansız modelleri seviyorsanız, bu model sizin için oldukça uygun. Uzun ve dantelli bir duvakla çok güzel görüneceğinden de emin olabilirsiniz.

Vintage Sevenler İçin Harika Modeller

Standart gelinlik modellerinden farklı bir şey arıyorsanız, kendinizi klasik bir filmde hissetmenizi sağlayacak vintage gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Vintage gelinlik modelleri ile şifon gelinlik modellerinin kesiştiği nokta hakikaten çok şık. Vücudunuzun zarafetini ön plana çıkaracak bu modeller, hem kır hem balo salonlarındaki düğünler için oldukça uygun. Ayrıca diğer birçok modelin aksine, vintage şifon gelinlik modelleri bu gelinliklerdeki gibi iri aksesuarlarla uyumlu. Kocaman bir kolyeyle de kombinlenebilir, başınıza takacağınız şapka veya kumaş bir çiçekle de… Kalabalık düğünlerden hoşlanmıyorsanız ve az kişinin katılacağı sade bir organizasyon düşünüyorsanız bu model tam size göre.

Tesettürlü Gelinler İçin de Zarif Bir Tercih

Hayallerinizde nezaket ön plandaysa ve kapalı modeller arıyorsanız tesettürlü şifon gelinlik modelleri sizin için doğru tercih olabilir. Doğal hatlarınızın güzelliğini vurgulayacak, işlemeli ve uzun kollu, kırık beyaz ipek şifon gelinlik seçimi ile imajınız kapalı ve modern bir havaya bürünecektir.

Kumsalda Düğün İçin Şifon Vazgeçilmez

Şifon Gelinlik Modelleri

Giderek popüler bir hal alan kumsal düğünleri ipek ve uzun şifon gelinlik modelleri ile daha romantik… Hafif bir kumaş olan şifon gelinlikte konforun garantisi demiştik, işte bu yüzden bohem gelinlik düşünen gelin adayları için konseptlerine uygun şifon gelinlik modelleri de seçenekler arasında mutlaka bulunmalı.

Salon Düğünleri İçin Gözde Şifon Gelinlik Modelleri

Yalnızca açık hava düğünlerinde değil, kapalı alanlarda da aşağıdaki balık kesim uzun ve askısız şifon modellerden birini kalbiniz seçebilir. İç mekanlarda şifon uygun olmaz diye düşünmeyin. Renk seçenekleri ve dokusuyla sizi büyüleyen, oldukça özel şifon modeller sizleri vitrinlerde bekliyor.

Sadelik ve Asalet: Kuyruklu, Uzun Şifon Gelinlik Modelleri

Şifon Gelinlik Modelleri

Minik kolları daha doğrusu kalın ve hafif düşük askıları kristaller ve incilerle bezenmiş, hafif bir sırt dekoltesiyle aşağıya inen ve A kesim görüntüsünü müthiş bir bütünlükle yerlere uzanan şifon eteklerinde taşıyan masalsı imaj büyüleyici olmaz mı? Etek uçlarında fazla ağır bir havadan kurtulmak istercesine bir hareket, dalgalanmalar ve çok uzun olmayan tam kararında orta boy bir kuyruk… Büyük mekanlarda, tarihi düğün mekanlarında başka çağdan bir hayal gibi kırılgan ve hülyalı bir gelin olmak ister miydiniz?

Şifon ve Dantelli Uzun Gelinlik Modelleri

Şifon Gelinlik Modelleri

Bu defa da incecik askılarla tül ve şifon katmanlarından biraz kabarık bir düşü eteklerinizde taşıyorsunuz. Bir Akdeniz düğünü için neşesini de unutmadan yerlere uzanan, azıcık gösterişi kendine çok görmeyen ancak deniz kızı silüeti ile üste oturan büstüyer kısmından da çekinmeyen pek yerinde bir birleşim. O bir hibrit. Hem havalı hem de havadar, kumaş yığınları içinde kaybolmayan ve belinize oturmayı iyi bilen karma stil gelinliğiniz. Etkileyici bir manzaranın parçası olmak için de cevap belli: şifon gelinlik modelleri… Uzun ve uzun kuyruklu şifon gelinliklerin dudak uçuklatan güzelliğiyle siz de düğününüzde göz alıcı bir görüntü sergilemek istemez misiniz?

Görkemli Kabarık Şifon Gelinlikler

Şifon Gelinlik Modelleri

Sadelik bana yetmez, düğünüm en müthiş göründüğüm gün olmalı diyenler için de yine genellikle dantel ile şifonun birlikte kullanıldığı modeller 2019 düğünlerinde göreceğimiz gözde gelinliklerden. Dünyaca ünlü modacıların elinden çıkma modellerde renkli örneklere de rastlayabilirsiniz. Renkli gelinlikler çok moda sakın unutmayın!

Lazaro’nun bu iki modelinde 2012 ve 2017 için tasarladığı ve ilk günkü güzelliğine hala sahip gelinliklerinde cömertçe şifon kullanmaktan geri durmadığını görüyoruz. Şifon gelinliklerde küçük detaylar değişse de şifon kumaşın hakimiyeti belli model ve tarz gelinliklerde süregelen bir moda demek mümkün. Sizce hangisi daha hoş?

Şifon Gelinlik Modelleri

Kır düğünlerinin de vazgeçilmezi olan uzun kollu, kabarık, balık ve derin sırt dekolteli uzun şifon gelinlikler peri masalı inceliğini gelinliğinize yansıtmak isterseniz sizi memnun edecek modellerden. Kolsuz, kapalı yaka ancak mini bir gelinlikte çıkarılabilir şifon uzun etek ile iki gelinlik giymiş hissi yaşayabilir, kıyafetinize hareket katabilirsiniz. Bu seçeneği de sizle için değerlendirdik. Şifon gelinliklerin müthiş uyum yeteneği bu model ile karşınızda.

Neden Şifon Gelinlik Modelleri

Şifon Gelinlik Modelleri

Dışarıda gerçekleşen etkinliklerde rahatlık ve serinlik sağlamak, bozulmadan uzun saatlere göğüs gerebilmek, görünümünü korurken bir yandan da seçkin bir kumaş olması şifonu gelinliklerde kullanmaya sizi ikna edebilecek türden özellikler. İç mekanlar için de keza listemizin başlarında parıldayan bir kumaş ve tabii seçimimiz: şifon gelinlik modelleri. Tüm düğün gecesi boyunca hatta bazen iki düğün sırasında veya mekan değiştirirken daima sizi memnun edecek, hiç yarı yolda bırakmayacak bu kumaş önceki kuşakların da yıldızı.

Şifon Gelinlik Modelleri

Diyelim ki iç mekan için şifon etekleri olan bir gelinlik tercih ettiniz, düğününüzün sonunda da havuz başında bir after parti ile eğlenceye devam edeceksiniz. Hava çok sıcak ya da yağmurlu, mesela düğünden önce otel düğününüzün bahçe kısmında bir resepsiyonla başlamasını istediniz… Belki de teras barda küçük bir tören istiyorsunuz, bir aksilik çıkarsa veya bu planların herhangi birine son anda karar kılarsanız işte şifon bir gelinlik derhal size bağlılığını gösterecektir. Birkaç kuşak önce terzilerin diktiği kıyafetler yeğlenirken ve hatta hazır giyim yaygın değilken şifon yine baş tacıydı. Şimdi de bu saltanat özellikler gelin adaylarının beğenisiyle sürmekte. Bütün sürprizlere harika uyum sağlayan bu kumaşla mucizevi uyumda bir gelinlik sizi de pek çok zor durumdan harika görünümle kurtarabilir.

Şifon Gelinlik Modelleri İçinde Bir Yıldız

Şifon Gelinlik Modelleri

Şifon gelinlik seçerken fiyatlar konusunda araştırmalarınızı iyi yaparsanız, online sağlayıcılar, dikim evleri, terziler, modacılar, moda atölyeleri içinden ilinize göre en uygun seçenekleri bir araya getirirseniz bütçenize de dokunmayacak müthiş bir sonuç elde etmeniz olanağı var. Şifon bir gelinlik seçtiğinizde şunun garantisini verebiliriz ki “Burda” dergilerine ve modaya tutkun büyük anneler sizi tam puan ile en beğendikleri gelin ilan edecekler. Aşırı parlak ve yeni görünümlü, estetikten pek nasibini almamış veya yalnız moda peşinde koşan bir gelin olmaktansa eski moda tutkunlarının gözüne çarpacak ve dikkatleri seçimiyle çekecek bir gelinlik sizin olabilir. Şifon gelinlik modelleri ile kolay ve yalın ancak sağlam bir duruş sergileyebilir üstelik size özgü bir arka planda gelinliğinizin katmanları içinde boğulmadan kendinizi öne çıkarabilirsiniz.

Şıklığın gerçek olduğu bir gece sizi bekliyor. Dilediğiniz modele, dilediğiniz büstiyer, tarz veya markaya şifon arayışı içinde baktığınızda bir uzlaşma bulacağınızı biliyoruz. Şifon gelinlik modelleri hakkında tüm bunlara ne diyorsunuz? Lütfen siz de benzer duyguları yaşadıysanız haydi bize yazın ki paylaşalım. Şifondan ayrılmayın!

Yanıtla