Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özel gün ve davetler için hazırlıklar başladı. Bu süreçte kadınların ‘Ne giysem?’ telaşı ise en önemli konulardan biri. Özellikle yaz aylarında sıcak havaların da etkisiyle kıyafet tercihinde rahatlık da önemli bir faktör haline geldi. Kadınlar tüm gün hatta gece boyunca üzerilerinde taşıyacakları kıyafet için sadece şık ve dikkat çekici olmasını değil, aynı zamanda rahat ve konforlu olmasını da istiyor. Özellikle bu dönemde şifon abiye ve nişanlık modelleri bu noktada ilk tercih edilen kıyafetler arasında yer alıyor.

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Peki, 2019 yılının şifon abiye ve nişanlık modelleri ve kombinleri neler? Hangi vücut tipine hangi şifon abiye ve nişanlık modelleri yakışır? İşte yazımızda bu soruların cevaplarını bulacaksınız.

 

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

1-Şifon ve Dantelin Zarafeti

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Rahatlığın ve hafifliğin simgesi olan şifon kumaşın en yakışan aksesuarı kuşkusuz ki dantel olarak karşımıza çıkıyor. Kumaşın yapısını bozmayarak, klasik ve asil bir görüntü sağlayarak özel günlerin vazgeçilmezi haline geliyor. Bordo rengiyle geceye ağırlığınızı koyacak bu uzun şifon abiye de de gözümüze çarpan dantel detayı sadelik ve şıklığı bir arada sunuyor. Şifon kumaşın dökümünün kendini en iyi gösterdiği uzun model abiye bu yaz en çok tercih edilen şifon abiye ve Nişanlıklar için ilk tercih sıranızda yer alacak.

2- İngiliz Kraliyet Modeli Şifon Elbiselerle Klasik Şıklığa Erişin

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Yaz aylarında yapılan özel davetler ve nişanlarda kadınların en çok dikkat ettiği noktalardan biri renk tonları. Yaz aylarının fresh dokusunu kıyafetlerine taşımak isteyen kadınlar için renklerin kumaşla uyumu en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Şifon abiye ve nişanlık modelleri yaz aylarının renklerini şifon kumaşın hafifliğiyle birleştiren bu okyanus mavisi klasik model özel günleriniz için en doğru tercih olmaya aday. Şifon kumaşın dökümüyle sağlanan pileler abiyenin hem üst hem de alt bedeninde uygulanarak kıyafette İngiliz Kraliyet modası yansıtılmış.

3- Kıyafetlerinize Çiçek Dokunuşu

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Şifon abiye ve nişanlık modelleri üzerinde kullanılan detaylarda kumaşın hafifliğinden ötürü ağır aksesuarlardan kaçınılmalıdır. Bu kuralın en güzel örneğinin yansıtıldığı bu mavi ve uzun dökümlü şifon abiye özel günlerde gönül rahatlığıyla sizi bulunduğunuz ortamın en şık kadını yapmak için ipi göğüsleyecektir.

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Şifon kıyafetin arka kısmında bulunan dökümün yanında sırt dekoltesinde eyer alan çiçekler hem baharı hem de şıklığı size getiriyor. Uzun ve kuyruklu bu kıyafet kumaşın hafifliğinden dolayı üzerinizde taşırken de sizi asla rahatsız etmeyecek. Şifon abiye ve nişanlıklar da sadelik ve asaletin simgesi olan uzun şifon abiyeler ile uzun şifon abiye tesettür modelleri siz hanımlara çok yakışacak.

4- Ben Uzun Kıyafetlerle Rahat Edemem Diyenler Buraya!

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Şifon abiye ve nişanlık modelleri arasında kısa modeller yaz aylarında kadınların ilk tercihlerinden biri. Şifon kumaşın hafifliği ile kısa modellerin rahatlığının imzası olan bu modelde de dantel detayı öne çıkmış durumda. Kumaşın ön kısmının ince şifon bir kumaşın tamamına işlenmesi kıyafete sakin bir hava katarken, modelin sırt dekoltesi de göz kamaştırıyor. Transparan şifon kumaş detayında sadece düğmelerin bulunması hem dekolte uygunluğu hem de sadeliği koruyarak gecenin en şık kadınlarından biri olmanız için yeterli gözüküyor.

5- Şifon Kumaş ve Bohemlik Buluştu, Ortaya Tarz Çıktı

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Şifon kumaş özellikle yaz aylarında kıyafetlerde kendini gösteriyor. Dökümü, rahatlığı ve zerafeti ilk tercih edilen nedenlerin başında. Bu cevher genç neslin eline geçtiğinde ise farklılıklarla bir bütün oluşturuyor. Klasik olmayan taşların, salaşlığın ve şifon kumaşın buluma noktası olan bu kıyafet özel davetlerde tercih etmeniz için engel değil. Göğüs kısmı tamamen taşlarla kaplanan bu kıyafette kullanılan lacivert ve etek kısmı dökümlü kısa kumaş, gecede hem parlamanız hem de dikkat çekmenize neden olacak.

6- Beyaz ve Çiçek Desenleriyle Kıyafetlerinize Yazı Getirin

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Abiye ve nişanlık modellerinde kat kat ve dökümlü modeller kadınlar için her zaman olduğu gibi bu yazda ilk sırada yer alıyor. Bu noktada şifonun ince ve dökümlü kumaşları modellerdeki kaba görüntüyü kaldırarak moda ve zarafeti bir araya getiriyor. Beyaz ve dökümlü midi boy bu elbisede de straplez modelin göğüs kısmında ve etek boyunda bulunan çiçek detayları yaz gecelerindeki kokteyl ve davetlerde göz kamaştıran bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak.

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Bu modelde dikkat çeken detay çiçekli desenlerden oluşan midi boy bir elbisenin üzerine beyaz şifon kumaşlarla tasarım yapılması.

7-Işıltıdan Vazgeçemeyenler İçin…

Şifon abiye ve nişanlık modelleri kadınlarda zarafet ve sadeliğin yanında ışıltıyı ve göz alıcı bir tasarım için parlak işlemeli tasarımları tercih edebilir. Parlement mavisi saten kumaş üzerine pul ve payetlerle işlenmiş şifon kumaşın etek ve göğüs kısmının tamamında oldukça şık bir görüntü oluşturmuş. Nişanlarda gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek olan bu modelin dikkat çeken bir diğer kısmı ise kollarında yer alan şifon kumaştan oluşan dökümlü detay. Tüm kolu çevreleyen bu detay tüm abiyeyi saran işeme detaylarının arasında tüm sadeliğiyle kıyafete farklı bir dokunuş olarak karşımıza çıkıyor.

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

8-Abiyelerde Tulum Şıklığı

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Uzun kuyruklu elbiselerden, kısa uçuşan eteklerden sıkıldım diyorsanız bu model tam size göre. Tulum modasının abiyeye uyarlanan en güzel örneklerinden biri olan bu bebek mavisi şifon model özel davetlerde sizi çok şık gösterecek. Sade ve klasik tarzıyla dikkat çeken bu modelde tek omuzdan sarkan şifon detay ve İspanyol paça dökümlü pantolon kısmı gecede farklı görünmenizi sağlayacak.

9-Şifon Pileler Straplez Detaylarda Şıklığı Göğüslüyor

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Son dönemlerde moda olan straplez ve pileli modeller bu yazda rüzgarını sürdürmeye devam ediyor. Kol detayları ve bel kısmına kadar tamamen küçük pilelerden tasarlanan bu modelde Şifon abiye ve nişan modelleri arasında fark aratıyor. Özellikle bel kısmından aşağıya doğru gelen dökümlü etek kısmı kadınların fazla kilolarını saklamaları için fazlasıyla ideal bir model. Şifon eteğin verdiği dökümlü etek modelinin göğüs kısmında kıyafete yerleştirilen dökümlü kol detayları da kıyafete farklı bir hava katarak davetlerde de size farklı bir hava katmanızı sağlayacak.

Straplez model abiyeleri seviyorsanız sizleri Straplez Abiye ve Nişanlık Modelleri sayfamıza bekleriz!

10- Şifon Abiye Seçimlerinde Fazla Kilolardan Korkmayın

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Şifon abiye ve nişanlık modellerinde kadınların ne çok sıkıntı çektiği nokta ise fazla kilolar. Kadınların kıyafet seçiminde korkulu rüyası haline gelen fazla kiloların saklanması için en uygun kumaş ise şifon. Dökümlü modeliyle hem fazla kilolarınız göze çarpmıyor hem de istediğiniz şıklığa rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Vücudu saran e hatları belli eden kıyafetlerin aksine beyaz, göğüs dekolteli ve belden aşağısı dökümlü olan bu modelde de görüldüğü gibi, beyazın asilliği içerisinde kendinizi hem şık hem de rahat hissedebilirsiniz. Bunun yanında şifonun hafif kumaş yapısından dolayı kıyafette kaba bir görüntü meydana gelmediği görülüyor. Ayrıca kollarda bulunan detayda da omuz kısmı açık bırakılırken aşağıya doğru inen bol kesim kol modeli kıyafete farklı bir hava katmış.

11-Hangi Vücut Tipleri İçin Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri Uygundur?

Şifon Abiye ve Nişanlık Modelleri

Şifon kumaşın dökümü ve modelinden dolayı her vücut tipine uygun kullanım alanı vardır. Özellikle göğüs altı ve bel kısmında aşağıya doğru dökülen etek modelleri basen ve kalça kısmı geniş olan kadınlar için ideal kullanım alanları yaratır. Şifon abiye ve nişanlık modellerinde kendi vücut tipinize en çok yakışan kıyafeti gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Esra Can

Yanıtla