Sevgililer Günü hediyesi için aşk ve heyecanla atan kalpler, hediye arayışına başladı… Tüm çiftlerin heyecanla beklediği 14 Şubat yaklaşıyor Hediye önerilerimize göz atmadan önce, gelin bu anlamlı günün manasını hep birlikte öğrenelim. Kimilerine göre sıradan kimilerine göre ise önemli ve özel bir gün.

Peki, Nedir Sevgililer Günü?

Rivayet odur ki Sevgililer Günü’nün tarihi Roma İmparatoru II. Claudius’a dek dayanırmış… Claudius, evli askerlerin görevlerini iyi yapmayacaklarını düşündüğünden askerlerin evlenmelerine izin vermezmiş. Ancak, dönemin papazı Aziz Valentine, yüreğinde sevda taşıyan askerlerin sevdikleriyle evlenmeleri için gizlice nikahlarını kıyarmış. Ta ki, durum anlaşılıncaya kadar…

Claudius, Valentine’i ölümle cezalandırmış…

Aziz Valentine’in sevenlerin ayrı kalmaması için verdiği çaba, kendi canıyla sonuçlanmış… Rivayetin devamındaysa Valentine, hapisteyken gardiyanın kızına âşık olmuş ve ölüme götürülmeden önce, 14 Şubat’ta ona bir aşk mektubu yazmış. Aşkın elinden ölüme giderken, yine aşktan vazgeçmemiş anlayacağınız…

Aşka verilen değer ve 14 Şubat’ın özelliği böyle betimlenmiştir. O günden bugüne, yüzyıllardır 14 Şubat, Dünya’nın çoğu yerinde Sevgililer Günü olarak kutlanmış. Hala da kutlanıyor.

Aşkla var olun…

Hediyenizle Aşkınızın Gücüne Güç Katın

İnsanı hayata bağlayan, ona güç veren belki de en önemli his aşktır. Bu aşk, bir de sevilen kişi tarafından karşılık buluyorsa birden dünyanın en güzel hislerinin içinde buluruz kendimizi.

Her fırsatta sevdiğimiz kişiye sevgimizi dile getirmek, onu mutlu etmek için fikirler bulmak ve hayata geçirmek isteriz. Bu anlar, hayatında aşkı bulduğuna inananlar için yaşamın önemli noktalarını oluşturur.

İşte sevdiğinizi göstermenin en iyi yolu için yaklaşan zamanlarda etrafta envaiçeşit hediye bulabileceğiniz gün geliyor: 14 Şubat Sevgililer Günü.

Çok yıllık bir ilişkide tercih edilecek hediyelerle ilk Sevgililer Günü’nde tercih edilecek hediyeler de tabii farklılık gösterecektir. Karşıdaki insanı tanıdıkça hediye konusunda daha tecrübeli adımlar atabilecek ve doğu kararlar verilecektir. Ancak çiftler bir yandan da daha önceden almış oldukları hediyelerden daha farklı hediye arayışına girecektir. Daha özel, farklı hediyelerle partnerlerini şaşırtmak isteyeceklerdir.

İlişkisi yeni başlamış, birbirinin zevklerine, yaşantılarına tam olarak hâkim olamamış çiftler karar aşamasında biraz zorlanabilir. Ancak üzülmeyin! Hem sizin hem de partnerinizin içinizi kıpır kıpır edecek bir romantik bir hediye bulabilirsiniz. İşte bu seçimlerde kolaylık sağlaması için Sevgililer Günü hediye önerileri yazımız sizlerle.

İlk Anlam: Sevgiliye Hediye

Belki de 14 Şubat’ın anlamını tam anlamıyla kavrayan ilişki durumu: Sevgililer… Sevgiliye Sevgililer Günü hediyesi, özenli bir seçim gerektirir.

İlk Sevgililer Günü hediyesi ise daha özel bir anlam taşır ve seçim yapmak daha zor olabilir. Sizin için en romantik, aşkınızı en iyi şekilde yansıtacağınız bir hediye bulmanız konusunda yardımcı olabileceğimizi umuyoruz.

Uzaktaki sevgiliye alınan/yapılan hediye, ona olan özleminizi göstermek ve gününüzü en anlamlı şekilde kutlamak için önemlidir. Uzaktaki sevgiliye manevi değeri yüksek olarak hazırlanmış sürprizler, özenle hazırlanmış bir buket çiçek iyi bir hediye olabilir. Hatta hediyenizi belki de kendiniz sunsanız, bu, 14 Şubat’ı ikiniz için de ölümsüz kılabilir.

Tüm Sevenlerin Günü

Sevgili, nişanlı, eş… Hayatınızda aşkınızı verdiğiniz kişi mutlu olmayı ve böyle bir günde güzel bir hediyeyi hak eder. Sevgililer Günü’nde yalnızca sevgili olanlara değil, nişanlılar ve evlilere de iş düşer anlayacağınız… Böylece sevgiliye Sevgililer Günü hediyesi, nişanlıya Sevgililer Günü hediyesi, eşe Sevgililer Günü hediyesi alternatifleriyle onu mutlu etmeyi ihmal etmeyin.

Hediyenin Değeri

Tabii birbirinden farklı Sevgililer Günü hediyesi fikirleri olduğu gibi fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Lüks boyutlarda alışveriş yaparak hediyeler bulabilirsiniz. Ancak uygun Sevgililer Günü hediyeleri de bulabilir ve o günü anlamlı kılabilirsiniz.

Kimileri hediye seçiminde maddi değeri yüksek olan hediyeleri tercih ediyor. Sevgililer Günü hediyesi alırken pahalı olması göz önüne alınabiliyor. Kimileriyse maddi değerinden çok manevi yönü ağır basan hediyeleri tercih edebiliyor. Maddi değeri yüksek olan hediyelere genellikle teknolojik ürünler, ev eşyaları, giyim markalarından alınan hediyeler, saat vb. dahil edilebiliyor.

En anlamlı Sevgililer Günü hediyesi, ona alabileceğiniz en iyi hediye ile sizin olsun.

14 Şubat İçin Hediye Fikirleri

“Sevgilime ne alabilirim?” diye düşünüyorsanız sizi Sevgililer Günü hediye tavsiyeleri ile baş başa bırakıyoruz.

Hediye vermek, bazen bir özür bazen de kutlama… Bir insanı mutlu etmenin ve heyecanlandırmanın en etkili yolu gibi görülüyor.

Bir kişiye hediye almak için genellikle özel günleri bekleriz. Doğum günü, yıl dönümü, yeni yıl, iş kutlaması, bayram tebriği… Ancak şimdilerde yaklaşmakta olan, tüm sevenleri heyecanlandıran bir gün var ki o da Sevgililer Günü.

Bugün en gencinden en yaşlısına birbirini seven herkes tatlı bir telaşın içinde sevdiği kişiye hediye bulmak için çabalıyor. Tabii herkes en iyi hediyeyi partnerine götürmek isteyecek.

Cinsiyet

Siz de partnerinizle unutamayacağınız bir 14 Şubat geçirmek istiyor ve ayaklarını yerden kesecek bir armağan mı arıyorsunuz? Sevgililer Günü hediyesi fikirlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

14 Şubat’ta hediye alacağınız kişi için ilk araştırmanızı karşı tarafın cinsiyeti üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Erkek ve kadın Sevgililer Günü hediyesi kategorilerinde farklı birçok hediye bulabilir ve sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilirsiniz. Cinsiyetin yanında zevkler, yaşam tarzı gibi unsurlara dikkat ederek karşı taraf en iyi hediyeyi bulabilirsiniz.

Sevgililer Günü hediyesi için kendi emeğinizle yapabileceğiniz el işi, örgü, küçük sürprizler… Bu hazırlıklar da karşı taraf için manevi değeri yüksek, anlamlı ve unutulmaz bir hediye olabilir.

Bir Klasik; Çiçek…

Sevgililer Günü hediyesi çiçekleri ile partnerinizi mutlu edin. Yüzyıllardan beri belki de bir kadına verilebilecek en güzel hediye, çiçektir. Kimilerine göre çiçek hediye etmek, klişe bir durumdur. Bazı kadınları ise hâlâ hediye olarak çiçek almayı çok severler. Buket, kutu aranjmanı, saksı çiçekleri, küçük çiçek objeler şeklinde çiçek hediye edebilir, hediyenize ekleyebilirsiniz.

Ancak farklı hediyeler alsanız da sevgilinize, nişanlınıza veya eşinize hazırlayacağınız bir buket çiçek ile onu mutlu edeceğinize emin olabilirsiniz. Sevgililer Günü hediyesi olarak parfüm de tercih edebilirsiniz. Parfüm, hem kadın hem erkek için alınabilecek bir alternatif olabilir. İyi ve kaliteli bir koku hem romantik hem de zevkli bir hediye seçimi olacaktır. Kaliteli, kalıcı ve sevgilinizin zevkini yansıtan kokular ile onu etkileyebilirsiniz.

Sevgililer Günü hediyesi el yapımı ve Sevgililer Günü hediyesi kendin yap hediye fikirleri de son zamanlarda öne çıkan alternatiflerden… El emeğiniz ile sevdiğiniz insanı mutlu etmek güzel bir fikir olabilir. Anahtarlık, keçeden yapılmış hatıra ürünleri, el yapımı çerçeveler, süslenmiş fotoğraflar, el örgüsü işler bu fikirler arasında değerlendirilebilir.

Hediye araştırmamıza saatlerle devam ediyoruz. Sevgililer Günü hediyesi alternatiflerinden biri olan saat hem erkek hem de kadınlara verilebilecek hediyeler listesinde yerini alıyor. Özel markaların özel günler için hazırladığı koleksiyonlarla da çift saatlerini veya tek olarak özenle hazırlanmış saatleri hediye olarak düşünebilirsiniz.

Sevgililer Günü hediyesi tektaş… Bir kadının belki de hayatında almak istediği en özel hediyelerdendir tektaşlar.

Evlilik Yakın mı?

Özellikle evlilik teklifleriyle anlam kazanan tektaş; özel ve romantik bir hediye. Sevgililer Günü hediyesi kadın alternatifleri arasında en iyi hediyelerden biri tektaş olacaktır.

Sevgililer Günü kutu hazırlamak da hem eğlenceli hem de romantik sürprizler ortaya çıkmasını sağlayan hediye seçeneklerinden. Partnerinizin ilgisini çekecek küçük hediyeler, şekerlemeler, balonlar, süslemeler, aşkınıza dair notlar içeren kartlarla sürpriz kutuları hazırlayabilirsiniz. Bu kutuları hediyelik eşyalar satan dükkanlar ve sitelerden bulabileceğiniz gibi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Sevgililer Günü için hazırlanan karışık hediye kutuları da aşkınızı yansıtmanın iyi bir yolu…

Hediyelerinizi özenle hazırlayabileceğiniz veya hazır olarak edinebileceğiniz Sevgililer Günü hediye paketi alternatifleri ile hediyelerinizi partnerinize şık bir şekilde sunabilirsiniz.

Takılar, aksesuarlar özellikle kadınların vazgeçilmez tamamlayıcıları. Kıyafet, ayakkabı, çanta, cüzdan, güneş gözlüğü gibi hediyelerin yanında kadınlar için Sevgililer Günü hediyesi olarak aksesuar tercih etmek de mümkün. Sevgililer Günü hediyesi kolye, küpe veya bileklik, bütçenize göre altın veya gümüş olarak hediye edebileceğiniz güzel bir seçenek.

Sevgililer Günü hediyesi bileklik, yine isterseniz kolye ile takım olarak ya da tek başına alabileceğiniz bir ürün. Altın veya gümüş tercihinizle daha değerli olacak bir diğer hediye seçeneği. Sevgililer Günü hediyesi erkek kategorisinde de kolye, bileklik ve yüzük tercihleri partneriniz için sevindirici olabilir. Erkeklerin genel tercihi olan gümüş madeninden şık tasarımlar iyi bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir.

Vazgeçilmez ve Sevimli; Ayıcıklar!

Bu hediyelerinizin üzerindeki motiflerinin aşka dair detaylar içermesine dikkat etmeniz, hediyenizi daha özel kılacaktır.

Ve tabii ayıcıklar… 14 Şubatların vazgeçilmez hediyesi, en küçüğünden en büyüğüne Sevgililer Günü hediyesi ayıcık… Partnerinizi mutlu edeceğini düşünüyorsanız koca bir ayıcıkla onun gönlünü fethedebilirsiniz.  İsterseniz de diğer armağanlarınızın yanında ona şirin bir şekilde ayıcık hediyenizi sunabilirsiniz.

Romantik detaylar içeren kar küreleri hem kışı hem de kalplerinizi ısıtacak bir hediye önerisi. Özellikle Sevgililer Günü hediyesi bayan kategorisinde beğeniye sunulan şık ve kaliteli tasarıma sahip küreler, aradığınız hediye olabilir.

Sevgililer Günü hediye notu, hediyenizi en iyi şekilde sunabileceğiniz, romantik yönünüzü en üst düzeyde yansıtabileceğiniz bir detay olacaktır.

Ona olan aşkınızı içinizden geldiği gibi yansıtabilirsiniz. Bu notları hediye paketlerinizin üzerine yerleştirebileceğiniz gibi özel kartlar ile daha özel hale getirebilirsiniz. Kendi hazırlayabileceğiniz ya da satın alabileceğiniz romantik kartlar hediyenizi daha güçlü kılacaktır. Hediye notlarıyla evde özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Kutu veya saydam bir şişede birçok aşk notunu bir araya getirerek de partnerinize sunabilirsiniz.

Müzik kutuları Sevgililer Günü’nde vereceğiniz anlamlı bir hediye olabilir. Ne de olsa müzik kutusu, tüm zamanların en romantik hediyelerinden biri ve hem nostaljik hem de modern değeri bulunuyor.

Yaratıcı Hediyeler Sizi Bekliyor

Yaratıcı Sevgililer Günü hediyeleri ile partnerinizi hem şaşırtın hem de kendisini özel hissetmesini sağlayın.

Yaşanmışlıklarınızdan ilham alarak, partnerinizin özel ilgileri ve hobilerini ön plana alarak hazırlayabileceğiniz en güzel Sevgililer Günü hediyesi tercihi yapabilirsiniz.

Sıra dışı hediyeler de tercihiniz olabilir. Esprili ve farklılıklardan hoşlanan bir çiftseniz daha eğlenceli ve değişik Sevgililer Günü hediyeleri ile ilişkinize renk katabilirsiniz. Eğlenceli notların, nostaljik hediyelerin ve şekerlemelerin olduğu kutular, esprili sözlerin yer aldığı hediyeler tercih listenizde yer almalı diyoruz.

Çift hediyeleri de Sevgililer Gününe özel hediyeler için tercih edebilecekleriniz arasında mutlaka aklınızda bulunsun. Çift eldivenleri, takım saatler, kolyeler ve bileklikler, kışlık atkı bere takımları ve giysiler… Çiftlere bir olmanın sevincini yaşatacak hediyeler arasında yerini alıyor.

Teknolojiseverler İçin Teknolojik Hediyeler

Teknolojiseverler için de Sevgililer Günü hediye önerileri de mevcut. Bir Bluetooth hoparlör, karaoke mikrofonu, kişisel teknolojik aygıtlar (kulaklık, mouse, cep telefonu, ses sistemi, fotoğraf makinesi vb.) bu Sevgililer Günü’nde yüzleri güldürebilir.

En Ölümsüz Anılarımız: Fotoğraflar

Yaşadığımız anları unutulmaz kılmak için çektiğimiz belki de yüzlerce, binlerce fotoğraf… Kendiniz hazırlayabileceğiniz veya edinebileceğiniz şık bir albüm ile Sevgililer Günü hediyesi fotoğraf albümü oluşturabilir ve anlarınızı ölümsüz kılabilirsiniz. Bu fotoğrafların altına düşeceğiniz tarihler ve ufak notlar ile de hediyenizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

İsme Özel Hediyeler

Günümüzün en trend hediyelerinden isme özel hediyeler partnerinize sunacağınız şık bir seçim olabilir.

Siparişiniz üzerine hazırlanan kalemler, kadeh takımları, yastıklar, puzzle’lar, defterler, cüzdanlar gibi birçok hediye arasında seçim yapabilirsiniz.

İsme özel Sevgililer Günü hediyesi, kimi tercihlerde fotoğraf baskılı bir şekilde de hazırlanabilmektedir. İsme özel olmasıyla öne çıkarken kişiye özel tasarımların da düşünülebileceği hediyeler, üstüne yaptırabileceğiniz fotoğraf baskılarıyla da evinizi süsleyebilir. Baskıyla yaptırabileceğiniz bir puzzle, duvar saati ya da cam objeler partnerinizi de mutlu edecek ve unutulmaz bir hediye olacaktır.

 İsme özel veya fotoğraf baskılı olabilen hediyelerin resimli bir şekilde de hazırlatılabileceğini de hatırlatalım.

Tatlı Sürprizler

Her hediyenin kalıcı olması gerekmez, akıllarda kalmasının yanı sıra damakları tatlandırması da önemli, öyle değil mi?

Lezzetli kek ve çikolatalardan isme özel siparişlerle veya genel hazırlanmış tatlı aranjmanlarıyla sevdiğiniz kişiye hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

Şık, Baş Başa ve Romantik…

Şık bir restoranda yenilecek mum ışığında baş başa bir yemek tüm çiftlerin hayatında özel bir anlama sahiptir. İsterseniz çiçek ve hediyeniz eşliğinde bir rezervasyon yaptırabilir, romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ya da bugüne özel organizasyonlar yapan bir restoranda parterinize sürpriz bir organizasyon hazırlayarak onu şaşırtabilirsiniz.

Özellikle evli çiftlerin daha rahat bir şekilde hazırlayabilecekleri ev ortamında sürpriz Sevgililer Günü konsepti mümkün. Hem evi süsleyebilir hem de romantik bir yemek hazırlayarak eşinizle baş başa kusursuz bir akşama imza atabilirsiniz.

Evde özel bir hazırlıkla sürpriz yapacağınız bir akşam planlıyor olabilirsiniz. Bunun için konfetiler, gül yaprakları, kalp şeklindeki balonlar, süsler, mumlar, Sevgililer Günü için hazırlanan pastalar en büyük yardımcınız olabilir.  Evin farklı köşelerini anılarla süsleyebilirsiniz.

Müzikler ortamın romantik ve büyüleyici atmosferinin oluşmasına katkı sağlayan en önemli noktalardan biri. “Bizim şarkımız” diyerek sevdiğiniz ve tarzınızı yansıtan, sizin için özel anları hatırlatan şarkılardan hazırlayacağınız listeyle romantik bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Evde kırmızı ve beyaz detaylara ağırlık vererek bir atmosfer hazırlayabilirsiniz. Mumlar, gül yaprakları, şık bir masa; ev yapımı kurabiyeler, kalp şeklinde bir pasta ya da özel bir yemek menüsü… Gerisi siz ve aşkınız.

Erkek ve kadın sürprizleri için sizlere yukarıda ortak ve farklı sunulabilecek tavsiyelerinde bulunduk. Siz de Sevgililer Günü hediyesi erkek ve Sevgililer Günü hediyesi bayan için hediyelerinizle partnerinizi mutlu etmeyi ihmal etmeyin.

14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri için önerilerimiz umarız size bir fikir edinme konusunda yardımcı olmuştur. DüğünBuketi olarak her özel gününüzde yanınızdayız! Tavsiyelerimiz dışında daha birçok hediye seçeneği de her yerde sizi bekliyor olacak. Aşk ve sürpriz dolu günler yakında!

Karşı taraftan alabileceğiniz ve ona verebileceğiniz en büyük hediye aşkınız. Unutmayın, hediyeler herkesi mutlu eder ama en çok sevgi… Hayatınızdaki insanla her gününüzün mutlu ve aşkla geçeceği bir yıl ve Sevgililer Günü sizinle olsun…

Eğer Şubat ayı içerisinde ilişkinizi düğün ile taçlandıracaksanız, Şubat düğünü için en güzel gelin çiçeği modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yanıtla