Düğün fotoğrafçılığının yaygın ve detaylı hale gelmesiyle hayatımıza birçok yeni kavram da giriyor. Su altında düğün fotoğrafı çekimi, otantik mekânlarda düğün albümü çekimi derken, Save The Date konsepti de gelin ve damatları çok heyecanlandırdı.

Save The Date çekimiSave The Date elbisesi gibi kavramlarla yeni tanışanlar ”Save The Date ne demek” diye soracaklar. İşte bu yazımızda artık popüler bir akım haline gelen bu konu hakkında bilmek istediğiniz birçok soruyu cevaplayacağız.

save the date nedir?

Save The Date ne demek, Türkçe karşılığı ve anlamı nedir diye araştırırken aynı zamanda Save The Date çekimi nedir, Save The Date elbisesi nasıl seçilir gibi aklınıza gelebilecek soruları da yanıtlıyor, Save The Date fotoğraf çekimi hakkında en çok merak edilenlere yer veriyoruz.

Save The Date Nedir?

Nedir?

Hayatımıza giren bu yepyeni kavram “bu tarihi kaydet” anlamına gelse de asıl işlevi bir nevi hatırlatıcı, anımsatıcı olmasıdır. Düğün tarihinizi ya da ilişkinizin (tanışma yıldönümü, nişan gibi) diğer önemli günlerini, yani çift olarak sizin için anlam taşıyan bir tarihinizi sevdiklerinize davetiyeleriniz harici hatırlatmaya yarayan Save The Date, düğün fotoğraflarından biraz daha hafif ve sade tasarımla çekilen resimlerle bu tarihi kutlamaktır diyebiliriz.

Save The Date Çekimi Nedir?

Save The Date nasıl çekilir gibi soruların yanıtlarını bulabileceğiniz bu yazımızda aynı zamanda bu özel anınızı sonsuzlaştırmak için gereken tüm bilgileri de Düğün Buketi olarak sizlerle paylaşıyoruz!

Bu süreci aslında sizin aklınızdan ve hayallerinizden geçen her şeyin gerçek olduğu bir düğün öncesi çekim olarak görebilirsiniz. Su altında ya da paraşütte, doğada, dağlarda veya kumsalda, tanınmış, turistik veya tarihi yerlerde dahi çekilen resimleriniz Save The Date örneklerinden sadece bir kaçı olarak örnek gösterilebilir. Hayallerinizdeki şeylerin sıklıkla yer aldığı bu çekimin, düğün fotoğraflarına göre daha geniş sınırları olduğunu ve böylece süreci düşünürken yapabileceklerinizin ucu bucağı, sınırları olmadığını unutmayın.

Sevdiğinizle birlikte sizin için en önemli mekânlarda dahi Save The Date fikirleri bulup uygulayabilir, fotoğrafçınızla birlikte düğün tarihinizi anımsatmak için çektirdiğiniz bu karelerde doyasıya eğlenebilir, anılarınızı güncelleyebilir ve ölümsüzleştirebilirsiniz. Dünya üzerinde artık her gün binlerce Save The Date çekimi yapıldığını düşünürsek, esinlenebileceğiniz sınırsız sayıda da seçenek var diyebiliriz.

Save The Date İçin Mekanları Keşfet

Save The Date Nedir?

Bütçenize veya çekim sürenize göre değişen bu çekimde elbette belli başlı olmazsa olmazlar var; bunlar Save The Date aksesuarları, Save The Date çekimi elbisesi ve Save The Date müzikleri gibi atmosfer yakalamak için gereken şeylerden bir kaçı diyebiliriz.

Fotoğraf Çekimi İçin Profesyonel Fotoğrafçılar Sizleri Bekliyor!

Davetiyelerinizin düğün öncesi bir süreçte e-postalarla veya gruplarda paylaşılması gerektiğini düşünürsek çekim sürecini bir an önce profesyonellerle tasarlayıp gerçekleştirmek gerekir. Benzersiz ve sıra dışı fikirlerini sizlere sunacak ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirecek profesyonel fotoğrafçıya derhal karar vermeli, çekimlerinizi planlamaya başlamalısınız.

Save The Date Fotoğrafçılarından Teklif Al

Save The Date Nedir?

Bu konu daha önce belirttiğimiz üzere geniş bir konsepti bünyesinde barındırıyor; çekimlerinizi sadece fotoğraf değil aynı zamanda film olarak da alabileceğinizi unutmayın! Fotoğraflarla destekleyebileceğiniz değişik fikirleri aslında sizlere profesyonel bir fotoğrafçı da sunabilir; bu nedenle daha önce bu çekimi yapmış veya bu fikre aşina biriyle çalışmak çok daha güzel ve kaliteli sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Save The Date Nedir?

Örneğin, size önceden çekilmiş Save The Date filmi örneklerini sunabilen bir ekiple çalışabilirseniz, video formatında bile çekim yapabilirsiniz. Tüm ihtiyacınız deneyimli bir düğün fotoğrafçısı ve biraz daha yaratıcılık! Düğün öncesi çekilecek Save The Date konseptleriniz için benzersiz fikirler üreten profesyonel fotoğrafçılarla tanışmak için tıklayın!

Tasarım: Neler Yapılabilir?

Romantik düşünülebileceği gibi eğlenerek de bu resimlerinizi çektirebilirsiniz. Çekimlerin konsepti, fikirleri, kullanılacak aksesuarlar ve giyeceğiniz elbiselerin tamamı sizin hayal gücünüze ve isteklerinize bağlı! İnternette dolaşırken karşınıza “Save The Date photos” adı altında yüzlerce resim gelecektir; siz de bu resimlerden ilham alarak kendi fikrinizi üretebilirsiniz! “Save The Date izle” aramasıyla arama motorlarından da sizler birçok video örneğini inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bu nedenle videolara ya da kısa film olarak çekilenlere bakarsanız her birinde farklı bir havaya rastlayacaksınız. Böylece sevdiğinizle birlikte siz de fotoğraf çekimlerinizde ne istediğinizi keşfederek bir konsept oluşturmaya başlayabilirsiniz!

Save The Date Nedir?

Kişisel fikrinizi oluştururken Save The Date malzemeleri adı verilen balon, konfetiler, eski görünümlü tahtalar, kıyıya vurmuş kayıklar gibi bir dizi malzemeye de karar vermeniz gerekecek! Doğru fotoğrafçıyla çalıştığınızda bütün bunlar büyük bir uyum içinde kullanılacağından oldukça hoş ve unutulmayacak bir çekim yaptırabilirsiniz.

Çekim Elbisesi Nereden Alınır Diyenler İçin Biraz İpucu!

Fotoğraflar için en büyük ihtiyaçlardan biri Save The Dress olarak da bilinen çekim elbisesi olacaktır.

Bugün için özel bir elbise olmazsa olmazlardan biri ancak tabii gelinlik kadar özel bir tasarıma veya şıklığa da dayanmıyor. Fikrinize uygun, dolabınızdaki bir elbiseyi dahi giyebilir ve resimlerinizi çektirebilirsiniz. Save The Date kıyafetlerinin seçimi hakkında dikkat edilmesi gereken nokta şu ki konseptinizin içeriği de sizin giyeceğiniz elbiseyi, biçimini, modelini ve rengini de belirleyecektir!

Save The Date Nedir?

Örneğin ormanda çekilecek konsept için kırmızı güller ve mumlar düşünülmüşse, haliyle kot ve basit bir tişört bu tasarıma uymaz. Bunun gibi çekiminizde film ya da fotoğraf tasarımı ne çerçevedeyse saçlarınız da kuaförde uygun bir tasarımla yapılmalı, buna yaraşacak şık bir elbise seçilmeli.

Bu önemli günde profesyonel fotoğrafçılarla çalışmak telaşınızı da azaltacak, çünkü kıyafetlerinizle ilgili destek ve yardım da bu ekipten gelecektir. Sizlere her konuda destek olabilecek, yetenekli ve yaratıcı profesyonel fotoğrafçılarla tanışmak için sitedeki profesyonel fotoğrafçılara mutlaka göz atın!

Save The Date Nedir?

Fiyatları Hakkında Her Şey!

Eğlenerek çektireceğiniz ve oldukça hoş sonuçlar alabileceğiniz çekiminin de elbette bir maliyeti var. Tıpkı düğün fotoğrafları gibi konseptlere ve çekim sürelerine göre değişen Save The Date çekimi de belirli bir fiyat aralığına sahip.

Su altında dalış yaparken veya gökyüzünde süzülürken çektireceğiniz video veya fotoğraflar için çok büyük bütçeler ayırmanıza da hiç gerek yok! Düğünbuketi.com’da sizlere hizmet vermek için yer alan geniş yelpazede profesyonel fotoğrafçılardan Save The Date çekimleriniz için özel teklif vermelerini isteyebilir, hem hayallerinize hem bütçenize en uygun düğün fotoğrafçısıyla çalışmaya başlayabilirsiniz!

Save The Date Nedir?

Yapmanız gereken tek şey, fotoğraf çekimi fikirlerinizi profesyonel fotoğrafçılar ile paylaşmak ve onlardan düşüncelerinize özel fiyat bilgisi talep etmek!

Fotoğraf çekimlerinizde eğlenceli ve unutulmaz anlar yaşamanız dileğiyle!

Eğer yazıda yanıtını bulamadığınız sorularınız varsa, sizleri şöyle alalım… Deneyimlerinizi ve fikirlerinizi de yorum yazarak paylaşmanızı bekliyoruz. 🙂

Yanıtla