Düğünler hayatlarını birleştirmeye karar veren çiftlerin en önemli günlerinden biridir. Gelin, damat, aileleri ve davetliler bu büyük günde eğlenerek, bir ömür mutluluk dileğinde bulunurlar. Geleneklerin de ön plana çıktığı düğün merasimleri sosyal açıdan da birleştirici özellik arz eder. Bu nedenle düğünün gerçekleştirileceği mekan da önem kazanır. Kimi kapalı düğün salonu tercih ederken, kimileri de kır düğününden yana tercihlerini yaparlar. İşte Sarıyer kır düğünü mekanları da bunun farkında olarak gelenekleri de yansıtan, aynı zamanda modern eğlence anlayışını da benimseyen bir hizmet politikasına sahiptir.

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Düğün organizasyonu hizmetleri bazı paketler halinde verilmektedir. Standart paketlerden ekstra paketlere kadar çeşitli alternatifler mevcuttur. Talebe istinaden yemekli veya kokteyl ikramlı düğünler söz konusu olmaktadır. Oturma düzenine göre 200 kişilikten 3000 kişilik olanına kadar çeşitli kapasitelerde kır düğünü mekanları bulunuyor. İstanbul Sarıyer kır düğünü mekanları arasında orman, deniz, kır, doğa, şehir ve panoramik manzaralara sahip olanlar vardır. Otopark imkanları zaten kır düğünü mekanlarının başlıca özellikleri arasında geliyor. Vale hizmeti bazı mekanlarda mevcuttur. Çocuk parkı, engelli girişi ve mescit, artık pek çok mekanda bulunmaktadır.

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Düğünün zamanı mekanın konumu ve ikram çeşidi (yemekli olup olmadığı) Sarıyer kır düğünü mekanları fiyatları konusunda temel etkenleri teşkil etmektedir. Fiyatlandırma minimum fiyat ve kişi başı fiyatlandırma şeklinde yapılıyor. Buna göre ortalama kişi başı başlangıç fiyatları yemekli düğün için 30 ile 150 TL, kokteyl ikramlı düğün için ise 50-100 TL arasında değişmektedir. Fiyatlara kiminde fotoğraf ve video çekimi dahilken, kimi mekanlarda ise yemeğin catering olarak dışarıdan getirtilmesi de söz konusu olabiliyor.

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Yani bazı Sarıyer kır düğünü mekanları sadece mekan kiralama hizmeti veriyor. Sanatçı, ikram servis hizmeti, ikramlar, fotoğraf çekimi (stüdyo ve dış mekan), düğün pastası, volkan, balon, sis, lazer, konfeti, meşale gibi görsel gösteriler, masa ve sandalye süslemeleri standart paketlere dahil hizmetlerdir. Ekstra olarak gelin arabası süsleme, gelinin saçı ve makyajı, misafirlerin kapıda kırmızı halıyla karşılanması, balon süslemeleri, canlı çiçek süslemeleri ve çocuklar için palyaço gibi hizmetler bulunmaktadır. Yemekli düğünler için ise çeşitli menüler mevcuttur.

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları Hangi Hizmetleri Sunuyor

Yemekli düğünler için sunulan menülere örnek olarak ordövr tabağı, kırmızı ya da beyaz et, salata, meyve tabağı, düğün yaş pastasından dilimler ve meşrubat verilebilir. Bununla birlikte kimi mekanlar özel menülerle diyabet, çocuk ve vejetaryen tercihlerine uygun seçenekler sunmaktadır. Bununla birlikte tanıtım amacıyla menünün tadımına ve bunun sonucuna göre menüde değişikliğe izin veren mekanlar da mevcuttur. Ayrıca fotoğraf ve video çekimi konusunda da Sarıyer kır düğünü mekanları hizmetleri kapsamında çeşitli paketler söz konusudur.

Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Buna göre Jimmy Jib çekim, ilave aktüel kamera, çeşitli ebatlarda tual baskı fotoğraflar, takip fotoğrafları, düğün öncesi, esnası ve sonrası iç ve dış mekan çekimleri, stüdyo çekimleri bulunmaktadır. After party adı verilen ve düğün sonrası davetliler uğurlandıktan sonra çiftin yakın arkadaşlarının katılımıyla yapılan organizasyonlar da bazı kır düğünü mekanları için söz konusu olmaktadır. Genel itibariyle kır düğünleri için saat 23’ten sonra, bazı mekanlar için 24’ten sonra düğünler sona ermektedir. Bununla birlikte evcil hayvanlara müsaade etmeyenlere de rastlamak mümkündür. Havai fişek atımında kimi mekanlar izin verirken, kimileri de buna izin vermemektedir.

Ayrıca Bakınız;

1- En İyi Sarıyer Nişan Mekanları ve Fiyatları

2- En Kaliteli Sarıyer Düğün Salonları

3- En Güzel Sarıyer Kına Mekanları

Yanıtla