İstanbul’un Rumeli (Avrupa) yakasında harika konumuyla Sarıyer, konsolosluk binaları, köşk ve yalılar ile iskelelere sahip bir ilçedir. Rumeli Feneri’ndeki Ceneviz Kalesi görülmeye değerdir. Bu değerli ilçe düğün salonları bakımından da zengindir. Söz konusu Sarıyer düğün salonları uzman ekibiyle düğünlerin en güzelini yaşatmanın vaadini vermektedir. Gelin ve damattan sonra, düğün denilince ilk akla gelen düğün salonları bir ömür sürecek anıların başlangıcını teşkil etmektedir. Bu yüzden de saygı ve sevgi çerçevesinde hizmet sunulmasını zorunlu kılmaktadır. Her bütçeye uygun bir düğün elbette mümkündür.

Sarıyer Düğün Salonları Seçenekleri

Kimi çiftler düğün sonrası ekonomik sıkıntılar yaşamayı göze alarak şatafatlı bir düğün yaşamak istese de, düğün sonrası olası krizler nedeniyle düğünün tadı yeterince çıkarılamamaktadır. Öte yandan maddi durum elverilerek lüks bir düğün gecesi yaşansa da küçük aksilikler büyüyerek düğünün lezzeti kaçabilir. Bu yüzden organizasyon yeteneği üst seviyede olan düğün salonlarına ihtiyaç vardır. İşte Sarıyer düğün salonları da kaliteli hizmetin yanı sıra danışmanlık hizmeti de vermiş bulunmaktadır. Düğün mekanı seçimindeki başarı ise adeta “maça 1-0 önde başlamışçasına” büyük bir avantaj sağlamış olacaktır.

En İyi Sarıyer Düğün Salonları

Sarıyer Düğün Salonları Seçenekleri

Bütçenin tespiti ve ona göre mekan bakmak bir zorunluluktur. Bu noktada Sarıyer düğün salonları bütçeye göre en kaliteli hizmeti vermektedir. Davetli sayısı da bu konuda önemli etkenlerden biridir. Salonların kapasitesi yemek düzeni ile kokteyl düzeninde farklılıklar olduğu için ayrıca incelenmesi gereken bir husustur. 350 kişilik bir yemekli oturma düzeni, kokteyl düzeni olduğunda 500 kişiye kadar çıkarılabiliyor. Ayakta kimse bir düğün geçiremeyeceği için davetli sayısının çok iyi belirlenmesi gerekir.

Sarıyer Düğün Salonları Seçenekleri

Kimi Sarıyer düğün salonları bu konuda LCV hizmeti sunmaktadır. Bu kapsamda davetiyeye irtibat kişisinin adının ve iletişim bilgilerinin yazılması zorunludur. Bu şekilde organizasyon görevlisi hangi davetlilerin geleceğini ve bunların sayısını düğün sahiplerine bildirmektedir. Düğün salonlarının bazılarında bitiş saati söz konusudur. Fiyata dahil edilmediği takdirde, herhangi bir sebeple düğünün uzaması bütçe konusunda düğün sahiplerini köşeye sıkıştırabilmektedir. Ayrıca her zaman fazladan davetli gelme riski varlığını sürdürmektedir. Vakit varsa düğün salonunun, başka bir düğün esnasında ziyaret edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu şekilde boş şeklinin yanı sıra dolu şekli de görülmüş olur.

Sarıyer Düğün Salonları ve Fiyatlar

Sarıyer Düğün Salonları Seçenekleri

İç mekan bakımından yüksek tavanlı ve az kolonlu –kolonsuz Sarıyer düğün salonları bulunmaktadır. Davetlilerin birbirlerini ve çiftleri göremediği düğün salonları maalesef her yerde bulunabiliyor. Fazla yüksek tavan da akustiği bozduğu için orkestra ve sanatçının performansını da olumsuz etkiler. Düğün salonlarından bazıları mekan kiralaması yapıp başka bir hizmet sağlamamaktadır. Masa ve sandalye dekorasyonu, yemek menüsü gibi konularda başka organizasyon firmalarından hizmet alınması söz konusu olabilir. Çoğu mekanlar ise “hepsi bir arada” düğün organizasyonu paketi kapsamında A’dan Z’ye bütün hizmetlerin tek bir çatı altında toplanması suretiyle başarılı organizasyonlara imza atarlar.

Sarıyer Düğün Salonları Seçenekleri

Diğer bir husus ise otopark mevzusu olup, ayrıca sorulması gereken bir sorudur. İstanbul gibi trafik problemi ile yüz yüze bir şehir söz konusu olduğu için otopark kapasitesi büyük önem taşımaktadır. Kimi mekanlar alkolsüz bir konsept sunarken, kimileri alkol servisi yapmaktadır. Bu konuda da ücrete dahil alkol servisinin miktarı önem kazanmaktadır. Ekstralar arttıkça düğünün maliyeti de artacağından her hususun dikkatle ele alınarak bir sözleşme imzalanması gerekmektedir. Bu şekilde hem organizasyon firması hem de düğün sahipleri için olası kötü sürprizlerin de önüne geçilmiş olur.

İstanbul’daki bazı tarihi düğün mekanlarını incelemek için İstanbul Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla