Günümüzde daha minimal tercihlerin ve sadeliğin ön plana çıkması, gelinlik tasarımlarına da doğrudan yansımaktadır. Pek çok gelin adayı artık kabarık ve taşlı gelinlik modellerinden ziyade, sade ve zarif gelinlik tercihlerine yoğunlaşmaktadır. Sade ve zarif detayların önem kazanması, tesettür gelinlik modellerini de oldukça zenginleştirmektedir. Tesettür gelinlik modelleri arasında tercih yapmak isteyen gelin adayları, pek çok gelinlik mağazasının sade tesettür gelinlik koleksiyonu arasından ideal gelinliğine kolayca kavuşabilmektedir. Gelinliklerdeki bu sade olana yönelme eğilimi, farklı aksesuarların kullanılmasını da doğrudan etkilemektedir. Pek çok gelin adayı, sade tesettür gelinlik modellerini tamamlayacak güçlü aksesuarları kullanmayı da ihmal etmemektedir.

Güçlü ve zarif bir görünüme kavuşmak isteyen gelin adaylarının bir numaraları tercihi, sade düz gelinlik modelleridir. Gelin adayları, naif ve iddialı duruşlarını sade tesettür gelinlik modelleri ile güçlendirmektedir. Kibar gelinlik modellerini çeşitli aksesuarlar ile birleştiren gelin adayları, dikkatleri belirli noktalara toplayarak iddialı bir görünüm sergilemektedir. Gelin adayları; taç, boncuklar, broşlar, drapeler, pelerin, danteller, kristaller ve daha pek çok aksesuar ile sade gelinliklerine hareket katabilmektedir.

pinar-bent-tesettur-gelinlik (2)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2019 Sade Tesettür Gelinlik Modelleri

pinar-bent-tesettur-gelinlik (1)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Birbirinden iddialı sade tesettür gelinlik modelleri 2019’da da zarif gelinlik severleri büyülemeye devam edecek gibi duruyor. Şık ve güçlü tasarımlar ile gelinlik tercihini sade modellerden yana kullanmak isteyen gelin adayları, 2019 sade tesettür gelinlik modellerine bayılacak! Sizler de tesettürlü gelin adaylarının sıklıkla tercih ettikleri sade gelinlik modelleri ve birbirinden şık aksesuarlar ile enfes bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gelinliğin alt kısmı sade, üst kısmı dantel içeren tesettür gelinlik modelleri de bu sene oldukça rağbet görmektedir. Vücut şeklinize göre kişiselleştirebileceğiniz tesettür gelinliğiniz ile zarif ve benzersiz bir görünüm yakalamak oldukça kolaydır. Dilerseniz tesettür gelinliğinizin kuyruk kısmını biraz daha uzun tutarak zarafetinizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle dantel ve iddialı kuyrukların birleşmesi ile elegan bir görünüme kavuşabilirsiniz.

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (3)

Tesettür gelinlik modelleri arasından seçim yapacak gelin adayları, göz yormayan ve karmaşaya sebep olmayacak parçaları bir araya getirmelidir. Mümkün olduğu kadar az parçayı bir araya getirerek rüya gelinliğinize kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Sade tesettür gelinlik tercihine hareket katmak isteyen gelin adayları ise birbirinden şık aksesuar seçeneklerine mutlaka göz atmalıdır.

Son yıllarda giderek daha popüler bir hal alan 3 boyutlu gelinlik modellerini, sade gelinlik severler oldukça titizlik ile incelemelidir. Baştan aşağıya 3 boyutlu aplikeler ile süslenmiş tesettür gelinlik modellerinden uzak durulmalıdır. Lokal olarak aplikeler içeren sade tesettür gelinlik modelleri ile zarif görünümünüzü işlemeli detaylar ile canlandırabilirsiniz.

Düğün Mekanı Tercihinize Göre Gelinlik Modeli Seçimi

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (4)

Onlarca gelinlik modeli arasından size en uygun olacak gelinliğe karar verirken pek çok kriteri göz önüne almalısınız. Bu kriterlerden birisi de düğün mekanınızdır. Düğün mekanınız ve tercih ettiğiniz düğün konseptiniz, gelinlik modelleri arasındaki tercihinizi doğrudan etkilemektedir. Örneğin, bir kır düğünü hayali hatta bohem bir kır düğünü hayali içerisinde iseniz sade tesettür gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız oldukça doğru olacaktır. Doğanın ışıltısı altında gerçekleşecek düğün geceniz için gelinliğinizde sadelikten yana olabilirsiniz. Ya da havuz başı düğün mekanınız için sade veya zarif balık tesettür gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

Düğün mekanınızın yanı sıra düğününüzün gerçekleştiği mevsim de gelinlik seçiminizde önemli bir etmendir. Örneğin, sıcak yaz günlerinde gerçekleşen düğün organizasyonları için saten gibi ağır kumaşları tercih etmek çok sağlıklı olmayacaktır. Aynı zamanda kış düğünlerinde de tül gibi ince kumaş seçenekleri üşümenize sebep olacak ve özellikle açık hava düğünlerinde size problem çıkaracaktır.

Tesettür Gelinlik Seçerken Bilinmesi Gerekenler

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (5)

Tesettür gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, düğününüzün gerçekleşeceği mevsime göre doğru kumaşı seçmenizdir. Bahar ve yaz aylarında evlenecek gelinlerin şifon veya tül gibi terletmeyecek kumaşları tercih etmelerini önermekteyiz. Şifon ya da tül kumaşlardan yapılmış bir tesettür gelinlik ile bunaltıcı bir yaz gecesi düğününde bile rahat hissedebilirsiniz. Sonbahar ve kış aylarında mutluluğa adım atacak gelin adayları, tercihini daha kalın kumaşlardan yana kullanabilmektedir.

Elbette tesettür gelinlik modelinize uygun olarak seçtiğiniz tesettür gelin başı modelinizde kullandığınız kumaş da çok önemli. Bu kullandığınız kumaşın kuaförünüz tarafından binbir zahmetle hazırlandıktan sonra hava koşullarından etkilenmesi yine düğün gününüzün aksamasına sebep olabilir. Tüm bunların yanında yine başınızda ağırlık yapmaması ve başınızı terletmemesi açısından kumaş seçiminin üzerinde özenle durmanız gerekiyor.

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (6)

Özellikle tesettür gelinlik seçimi yaparken kolayca bozulan saten kumaştan uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz. Seçimini sade tesettür gelinlik modeller arasından kullanacak gelin adayları, özellikle saten kumaşı terci listesinin en sonuna koymalıdır. En ufak bir hareketinizde kırışıklık yaratarak görünümünüzü bozacak saten kumaş yerine daha formlu gelinlik kumaşlarını tercih etmenizi önermekteyiz.

Tesettür gelinliklerin diğer gelinliklere göre en önemli farkı, eşarp detayıdır. Eşarp kumaşı seçimi de gelin adaylarını kararsızlığa düşürmektedir. Tesettür gelinliğinizde olduğu gibi eşarp için tercih edeceğiniz kumaşın da kolayca şeklini kaybetmemesi gerekmektedir. Yaratacağınız eşarp ve duvak uyumunu gece boyunca korumanızı sağlayacak doğru eşarp kumaşını bulmanız oldukça önemlidir. Tesettür gelin başınızda kullanacağınız eşarplar yine gelinliğinizin modelinin çok dışına çıkmamalı.

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (7)

Sade tesettür gelinlik modelleri, kendi ışığı ile herkesi büyülemek isteyen gelin adaylarının vazgeçilmezidir. Mutluluk ile parıldayan gelin adaylarının görünümlerini tamamlamak adına, bu yıl da birbirinden zarif ve sade tesettür gelinlik koleksiyonları tasarlandı. 2019 sade tesettür gelinlik modellerinin, zarif ve abartısız gelinlik severleri oldukça şaşırtacağını düşünüyoruz.

Peki bu abartıdan uzak, yalın şıklık yaratan sade tesettür gelinlik modellerini kimler tercih etmeli? Gelinlik seçiminin altın kuralı, doğru vücut tipinize uygun gelinlik modelini bulabilmektir. Yani önce gelin adayları, kendi vücut tiplerini doğru tanımlamalıdır. Vücudunun üst kısmı geniş olan gelin adayları, üst kısımlarını kapatacak ve olduğundan daha az dikkat çekici kılabilecek gelinlik modellerine yoğunlaşmalıdır. Yine göğüsleri büyük olan gelin adayları da sade tesettür gelinlik modellerini tercih ederek vücutlarının üst kısmını olabildiğince az dikkat çekici kılabilmektedir. Geniş omuzlarını daha dar göstermek isteyen gelin adayları da sade ve düz kesimli tesettür gelinlik modellerini incelemelidir.

Pelerinli Sade Tesettür Gelinlik Modelleri

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (10)

Uzun ve zarif bir pelerin desteği ile naif tesettür gelinliğinize iddialı bir görünüm katabilirsiniz. Onlarca pelerin modeli, neredeyse her gelinlik modeline ilave şıklık eklemektedir. Pelerin, sade tesettür gelinlik modelleri ile birleşince gelin adayına asil bir görünüm kazandırmaktadır. Üstelik birbirinden şık onlarca pelerin modelleri sizin tercihinize sunulmaktadır. Pelerinli tesettür gelinlik modelleri, vücudunun üst kısmını kapamak isteyen gelin adayları tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Geniş omuzlar ya da büyük göğüsler nedeniyle dikkatleri farklı bir noktaya çekmek isteyen gelin adayları, pelerinli gelinlik modellerini hiç düşünmeden tercih edebilir.  

Pelerinli tesettür gelinlik modellerinde, sadeliğin esas olduğu gözden kaçmamalıdır. Zarif görünümü bozmayacak pelerinler titizlikle araştırılarak en uygun pelerine karar verilmelidir. Pelerinli tesettür gelinlik modellerinde dikkat edilmesi gereken diğer detay ise pelerininizin uzunluğudur. Sade bir gelinlik modeli tercih eden gelin adayının pelerin tercihi uzun olmalıdır. Kısa kesim pelerin modelleri, daha kabarık gelinlik modelleri için oldukça idealdir. Fakat abartısız ve sade bir şıklık arayan gelin adaylarının, uzun ve doğru kumaş ile hazırlanmış pelerinleri tercih etmeleri gerekmektedir. Doğru uzunlukta ve kumaşta pelerinler ile zarafetinize bir de asilliği ekleyerek tüm konuklarınızı büyüleyebilirsiniz.

Bolerolu Tesettür Gelinlik Modelleri

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (11)

Pek çok gelinlik, straplez kesim gelinliklerin kapatılması ile tasarlanmaktadır. Tesettürlü gelin adayları da genelde straplez kesim gelinlikleri bolero ile bir araya getirme eğilimi içerisindedir. Böylece gelin adayları, dilediği straplez kesim gelinlik modeli tercih edebilmektedir. Gelin adayları, üzerine ekleyecekleri bolero ile uyum içerisinde olduğu sürece, pek çok gelinlik kombin alternatifini yaratabilmektedir. Tıpkı pelerinli tesettür gelinlik modellerinde olduğu gibi bolero da vücudun üst kısmını olduğundan dar göstermektedir. Geniş omuz ya da büyük göğüs nedeni ile vücudunun üst kısmını küçük göstermek isteyen gelin adayları için bolerolu sade tesettür gelinlik modelleri oldukça idealdir.

Balık Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (12)

Şüphesiz ki, vücut hatları ideal ölçülerde olan taze gelinlerin ilk tercihi, balık kesim gelinlik modelleridir. İdeal vücut tipine sahip gelin adayları, neredeyse her tip gelinlik modeline uyum sağlayabilmektedir. Balık kesim tesettür gelinlik modelleri, sade gelinlik tercih etmek isteyen gelin adayları için de oldukça uygundur. Vücudu saran, abartısız ve naif görünümlü balık kesim tesettür gelinlik modelleri ile kibar bir görünüm elde edebilirsiniz. Balık kesim tesettür modelleri tercih etmek isteyen gelin adayları genelde kumaşın vücudu tam sarmasından endişe duyabilmektedir. Bu gibi durumlarda gelinliğinizin belli noktalarına özel eklemeler yaparak kafanızdaki soru işaretini kaldırabilirsiniz. Doğru bir terzi ile vücut tipinize en uygun tesettür gelinlik modeline kavuşabilirsiniz.

İşlemeli Tesettür Gelinlik Modelleri

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (13)

İşlemeli gelinlik modeli dediğimize bakmayın. Şaşaadan uzak, kendinden işlemeli tesettür modelleri de sizleri hayal ettiğiniz sade ve zarif görünüme kavuşturacaktır. İnce ve küçük boncuklar ile işlenmiş doğal görünümlü işlemelerle dilediğiniz sade şıklığa kavuşarak görenleri büyüleyebilirsiniz. Tercihini zarif seçeneklerden yana kullanmak isteyen gelin adaylarına, kendinden işlemeli tesettür gelinlik modellerini incelemelerini önermekteyiz. Biraz daha taş detayı içeren tesettür gelinlik modellerini tercih eden gelin adaylarına da makyajda aşırıya kaçmamaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Sade bir gelin makyajı ile tüm gözlerin enfes tesettür gelinliğinize toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Sade gelin makyajı seçiminizi göz makyajına fazla yoğunlaşmadan kaşlarınızı belli ederek yapabilirsiniz. Belirgin doğal şekilli kaşlar masumiyetinizi ön plana çıkaracaktır. Ten renginize uygun bir fondöten rengi ve hafif şeftali tonlarında bir allık ile bu güzel makyajı tamamlayabilirsiniz.

En Şık Sade Tesettür Gelinlik Modelleri

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (14)

2019 Sade tesettür gelinlik trendlerini okudunuz. Vücut tipinize göre size en uygun kesim ve modeldeki gelinlik modellerini belirlediniz. Şimdi ise sıra, rüya dikim tesettür gelinliğinize kavuşmakta!

Hayallerinizi süsleyen gelinliğinize kavuşmanın olmazsa olmaz koşulu, doğru gelinlik mağazası ile çalışmaktır. Pek çok gelinlik mağazası sadece belirli modelleri sizlere sunarken; özel dikim evleri sizlere rüya gelinliğinizi dikebilir. Bu noktada gelinlik mağazanızın, sizin kafanızdaki tesettür gelinliğinizi size sağlayacağından emin olmaya çalışmalısınız. Gelinlik tasarımcınıza tüm istek ve beklentilerinizi açık açık anlatmalısınız. Hatta gerektiği yerlerde aklınızdaki gelinliğin bir kaç görselini kendisine belirtmelisiniz.

Düğün Buketi bünyesinde birbirinden ünlü tasarımcıların moda evleri bulunuyor.  En iyi gelinlik ve moda evlerini inceleyip fiyat teklifi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (17)

Sade tesettür gelinlik modelleri düşük bütçeden yüksek bütçeye oldukça geniş bir yelpazede yer almaktadır. Gelin adaylarının dilediği ek detaylara, kumaş çeşidine ve gelinlik modeline bağlı olarak birbirinden farklı fiyatlar ile sade tesettür gelinlik modellerine ulaşabilirsiniz.

Gelinlik dikim evleri ve moda evleri, 2019 sade tesettür gelinlik modelleri koleksiyonlarını çoktan oluşturdu. Siz gelin adaylarına düşen, en kısa sürede hayal ettiğiniz gelinliği kafanızda ve vücudunuzda canlandırmak olmalıdır. Daha sonra birbirinden yetenekli ve profesyonel tesettür gelinlik dikim evleri ile rüya gelinliğinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Gelinliğinizin dikim işlemi esnasında düzenli aralıklarla gelinlik provasına gitmeniz gerekecektir. Provalarınıza düzenli olarak katılırsanız, düğün gününüzde adeta sizin için yaratılmış bir gelinlikle göz doldurabilirsiniz.

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri Fiyatları

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (16)

2019 Gelinlerine sunulan birbirinden iddialı ve zarif gelinlik modelleri ile bu yıl gerçekleşecek düğünler tam bir görsel şölen olacak gibi gözüküyor. Tercihini sadelikten yana kullanan gelin ve damat adayları, kendi ışıkları ile en özel ve en mutlu günlerinde parlayacak. Peki bu zarif ve asil görünümlü tesettür gelinlik modellerinin fiyatları nedir? Gelin sade tesettür gelinlik modellerinin 2019 fiyatlarını, yakından inceleyelim.

Birbirinden farklı bütçeye hitap eden 2019 sade tesettür gelinlik modelleri, gelin ve damat adaylarının ceplerini de güldürecek. Her ne kadar tesettür gelinlik modellerinde kiralama seçenekleri daha kısıtlı olsa da, kiralama ve satın alma seçenekleri ile bütçenize uygun gelinliğe kavuşabilirsiniz. Tesettür gelinlik konuşulurken belki de dikkat edilmesi gereken en önemli detay dikim evleridir. Gelin adayları, vücuda tam oturan, kişiselleştirilmiş tesettür gelinliklere sahip olmalıdır. Bu nedenle en yetenekli, en profesyonel tasarımcılar ve dikim ekipleri ile çalışmak çok önemlidir.

sade-tesettur-gelinlik-modelleri (1)

Moda evi tercihi, gelinlikteki ek detaylar ve tercih edilen gelinlik modellerine bağlı olarak tesettür gelinlik fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Tercihinize ve bütçenize en uygun moda evleri, en sade tesettür gelinlik modelleri ve aksesuarlara ulaşmak için Düğün Buketi’nin ilgili sayfalarını kontrol edebilirsiniz. Sade gelinlikleriniz ile çok yakışacak tesettür gelin başı modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Peki sizin tesettür gelinlik modelleri arasından en beğendikleriniz neler? Sizce sade gelinlik modelleri en iyi hangi tesettür gelin başı modeliyle kombinlenebilir? Hoşunuza giden sade tesettür gelinlik modellerini bizlerle paylaşın! Sayfanın hemen aşağısında yer alan yorum kısmına değerli görüş ve yorumlarınızı bekliyoruz. A Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Gelinlik seçiminizi tamamladıysanız birbirinden güzel düğün davetiyesi modellerini incelemek için sizi böyle alalım.

Yanıtla