Kim demiş renkli gelin saçı olmaz diye? Bir gelin, bu özel gününde kendini en iyi hissettiği görünümde olmalıdır. Eğer siz de renkli saçlarınızın enerjinizi yansıttığını düşünüyorsanız ve renkli saçlı bir gelin olmayı çoktan kafanıza koyduysanız doğru yerdesiniz. Bu konuda size rehber olabilecek bir yazı hazırladık. Renkli saçlı gelin adayları nasıl saç modelleri tercih etmeli? Hangi detaylara dikkat etmeli? Hangi saç modelleri trend? Tüm bu soruların cevaplarını ve birbirinden farklı renkli gelin saçı model örneklerini inceleyelim bakalım…

 

Yandan Örgü Modeli

Birkaç senedir oldukça popüler olan örgülü gelin saçı modelleri, renkli saçlı gelinler için ideal seçeneklerden bir tanesi. Gelinliğe kattığı romantik ve zarif havanın yanı sıra, kullanım rahatlığı sunmaktadır. Özellikle omuz hizasındaki saçlar için ideal olan bu saç modeli saç renginizin ortaya çıkmasını sağlar. Saçın yan tarafından alınan bir tutamının örülmesiyle elde edilen modeller, pistte çılgınca dans ederken saçlarınızın yüzünüze düşmesini engeller. Saçınızın bozulup bozulmadığı kontrol etmenize bile gerek kalmayacaktır. Çünkü örgülü modeller dağıldıkça güzelleşir. Kır düğünlerine çok yakışan bu saç modeli, sadelikten yana olan gelinler tarafından tercih edilebilir.

Örgülü Topuz Modeli

Renkli saçlı gelinlerin tercih edebileceği bir diğer model ise, ensede toparlanan örgülü topuz modelidir. Özellikle uzun saçlı gelinler, rahatlık arıyor ise bu modele bir şans vermelidir. Öncelikle saçın birkaç tutamı ayrılarak örülür. Daha sonra bu örgüler kuaför kontrolünde genişletilir. Ardından saçın kalanı ve örgüler birleştirilerek topuz haline getirilir. Unutmayın ki sımsıkı örülmüş saçlar gelinliğe demode bir hava katacaktır. Bu yüzden örgüler ne kadar geniş tutulursa, elde edilen topuz o kadar doğal ve kibar olacaktır. Örgünün narinliğini koruyarak yapılan bu topuz, renkli gelin saçı modelini daha çok gösterir.

Dağınık Topuz Modeli

Gelin topuzu bir klasiktir. Bu klasikten vazgeçmek istemeyen gelinler için modernize edilmiş dağınık topuz modeli, renkli saçlı gelinlerin tercih edebileceği şık bir seçenektir. Saç yapısının doğal formunu koruyarak elde edilen bu modelde, saça yoğun ısı işlemleri uygulamaya gerek görülmez. Saçların renk geçişleri, bu modelde kendini daha da belli eder. Tüm işlemler sonrasında tıpkı örgülü modellerde olduğu gibi, elde edilen saçın dağınıklık seviyesi ne kadar fazla olursa bir o kadar doğal görünüm elde edilir.

At kuyruğu Modeli

At kuyruğu, renkli saçlı gelinlerin tercih edebileceği en mükemmel modellerden biridir. Saça hafif ve doğal bir krape uygulanarak toplanan saçlar, kuyruk kısmının maşa yardımı ile hareketlendirilmesiyle bambaşka bir havaya bürünür. Önden bırakılan iki tel saç ise yüzünüzü çerçeveleyerek elegan bir görünüm sağlar. Böylece renkli gelin saçı bütünlüğü korunmuş olur.

Doğal Dalgalı Saç Modeli

Eğer saç tipiniz ince yapılı ise, iç içe geçmiş ve doğal bukleler renkli saçlarda harika görünür. Maşa ile elde edilen bukleler, geniş dişli bir tarak yardımıyla açılır ve sprey ile sabitlenir. Saçın ön iki yanından alınan küçük tutamlar bükülerek arkada birleştirilir. Tercihen minik ve doğal çiçek detayları, dalgaların arasına yerleştirilerek süslenebilir. Bu saç modeli sayesinde renkli saçlarınızın güzel enerjisi, tüm gün size eşlik edecektir.

Salık Saç Modeli

Eğer saçınızda fazla detay içermeyen, sade bir görünüm arıyorsanız bu model tam size göre. Biliyorsunuz ki son zamanlarda artık doğallığın ön planda tutulduğu modeller revaçta. Siz de en özel gününüzde kuşkusuz en doğal halinizi yansıtmak istiyorsanız saçlarınızı salık bırakabilirsiniz. Bu saç modeline en çok yakışan şey ise kesinlikle çiçeklerden yapılmış bir taçtır. Beyaz, pembe ve yeşil renklerinin ön planda tutulduğu çiçeklerle süslenmiş bir taç ile renkli gelin saçı modelinize eminiz ki övgüler yağacaktır.

Yanları Kazılı Saç Modeli

‘’Bunlar benim için çok sade kaldı’’, ‘’ben bundan daha da çılgınım’’ veya ‘’sıra dışı saç stilimle işte ben burdayım’’ demek istiyorsanız sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Saçınızın yanını kazıtarak keskin bir imaj elde edebilirsiniz. Gelin olmak her zaman en minimali tercih etmeyi gerektirmez. Bu saç tipine en çok yakışan modellerden biri ise; bukleler! İrili ufaklı bukleler ile saçlarınızı hareketlendirerek çok havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Fransız Bükümü Modeli

Eğer tek bir renk değil de ombreli geçişleri olan renkli saçlarınız var ise bu saç modeli tam size göre! Fransız bükümü olarak adlanlarılan bu model gelinlerin en çok tercih ettiği modellerden biridir. Saç uçlarınızdaki renk geçişlerini, bükümün yarattığı efekt ile iyice ortaya çıkarabilirsiniz. Sıra dışı renkli gelin saçı isteyen bir gelinseniz, saçlarınızı en eğlenceli şekilde yansıtan model kesinlikle fransız bükümü olacaktır.

Deniz Kızı Modeli

Biri deniz kızı mı dedi? Eğer ruhunu sadece bir renk ile yansıtamayacak kadar sıra dışı bir gelinseniz, bu model tam size göre! Örgülü modellerin son zamanlarda ne kadar moda olduğunu zaten söylemiştik. Ayrıca örgülü modellerin kendini en çok renkli saçlarda gösterdiğinden de bahsettik. Eğer saçınızda sadece bir değil, birden çok fazla renge sahipseniz bu demektir ki siz örgülü saç modelleri için biçilmiş bir kaftansınız! Bu saç modelini bir aksesuar ile tamamlayacak olursanız renkli parçalar yerine, daha minimal aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Örneğin; inci. İnci detayının saçınıza katacağı şıklık gelinlik ile bütünleştiğinde adeta kusursuz bir görünüm elde edeceksiniz.

Kısa Renkli Gelin Saçı

Eğer kısa saç kesimi kullanıyorsanız, bir gelin olarak saçınıza bizce hiçbir işlem yaptırmanıza gerek yok. Zaten saçlarınızın cesur kesim şekli ve renkli oluşu gününüzün en dikkat çekici detayı olacaktır. Tavsiye olarak, tercih ettiğiniz gelinliğin konseptine uygun minimal bir taç ile saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Renkli gelin saçı modelleri arasında tercihini kısa kesimden yana kullanan gelin adayları arasında yer alabilirsiniz.

Balerin Topuzu Modeli

Gelinler tarafından uzun yıllar boyunca çok sık tercih edilen ve çok sevilen modellerden biridir balerin topuzu. Ayrıca renkli saçlı gelinlerin de kolayca taşıyabileceği bir saç modelidir. Her türlü saç tipine kolayca uyarlanabilir. Bir noktada bütün gün saçınızın sabit durması tabi ki sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca hepimiz biliyoruz ki balerin topuzuyla duvağın buluştuğu an bir klasiktir ve asla modası geçmez.

Ters Örgü Modeli

Evet, her türlü örgü modelinin ne kadar romantik ve zarif olduğundan bahsettik. Peki ya ters örgüye ne dersiniz? Örgü modelinin zarafetine inanan ve renkli saçlara sahip olan gelinlerin mutlaka denemesi gereken bir saç modelidir. İtiraf etmeliyiz ki bu modeli en iyisi renkli saçlı gelinler taşıyacaktır. Enseden başlayarak yukarıya doğru bol bir örgü örülür. Daha sonra bu örgü saçınızın geri kalan kısmıyla karıştırılarak dağınık bir topuz yapılır. Hem sıra dışı hem de naif bir görüntü için ideal bir renkli gelin saçı modelidir.

Kahküllü Saç Modeli

Eğer zarif, sade ve 60’lardan esinlenmiş bir saç modeli arayışındaysanız, renkli saçlara çok yakışacak bir önerimiz var. Kahküllerin modası hiçbir zaman geçmez ve her okazyona uyum sağlayabilir. Bu yüzden düğününüze aylar kala kahkülünüzü uzatmak için yeni yöntemler aramanıza gerek yok. Kahküllü gelin olmak sizi trend sahibi ve şık yapacaktır.

Siz Renkli Gelin Saçı Tercih Eder Miydiniz?

Renkli gelin saçı modelleri, tarzını ve farkını ortaya koymayı seven gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Şık ve zarif görünümüne ek olarak 2020 yılında oldukça moda olacağa da benziyor! Peki siz renkli saç modellerini düğün gününüzde tercih eder miydiniz? Saçlarınızda farklı bir renk kullanmak isteseniz hangi rengi seçerdiniz? Yorumlarınız, diğer gelin adaylarımıza ilham vermesi açısından oldukça önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yanıtla