Pronovias nişanlık ve abiye modellerinde 2020 yılında yıldızların ışığı salonlara taşınıyor. Özellikle parlak renklerin odakta olduğu koleksiyonda mavi, pembe, kırmızı ve siyah en parlak halleriyle saten kumaşlarla buluşurken,  yıldızların ışığını taşıyan gri ve dore renklerle soft seriler de hazırlanmış. Bu yılın sürprizi ise geçişli renkleri ile parıltılı kumaşlardan elbiseler!

Pronovias  nişanlık ve abiye tasarımlarında ise bu sene uzun etekler, derin yırtmaçlar ve V yaka kesimler ön plana çıkıyor. Tek renk ve tek parça planlanan elbiseler, vücuda tam oturan modellerle nişan, söz ve kına geceleriniz için tercih edebilirsiniz. Kokteyl ve düğünlerde de Pronovias elbiseleri bu yılın moda hattını oluşturacağa benziyor. Dilerseniz gelin, Pronovias kokteyl ve abiye elbiselerini birlikte inceleyelim!

Parlayın! Bütün Gece Parlayın!


Pronovias 2020 kokteyl elbiselerinde iri kemerler gibi birçok detay kullanıyor.

Pronovias 2020 yılı abiye modelleri  koleksiyonunda ana hattı uzun tek parça elbiselerden yana tercih yaparken tek bir rengin en parlak tonunu seçmiş. Bu yıl meme kanseri farkındalık ayı için #pronovaspink etiketiyle sunduğu pembenin ve cam göbeği mavisinin en parlak tonundaki ya da kırmızının en göz alıcı tonundaki düz uzun elbiselerle fark edilmemek imkansız.


#pronoviaspink ile tanıtımı yapılan bu muhteşem elbiseyi almak için tıklayın.

Dümdüz uzanan parlak saten kumaş veya şifon kumaşlardan üretilmiş bu elbiselerde en dikkat çekici unsur ise tek parça uzun etek yapıları. Koleksiyonun çoğunluğu uzun A kesim, düz kesim ya da prenses kesim, kloş ve balık etek formunda modellerden oluşuyor.  Kısa abiye modellerinin de yer aldığı koleksiyon da ise ince detaylar göze çarpıyor.

Yakalarda taş, pul ve payet kullanımında çekinmeyen Pronovias tasarımcıları 2020 Pronovias Cruise Gelinlik Koleksiyonu’nda gelinliklerin ilhamını nasıl yıldızlardan aldılarsa aynı parlaklığı parti elbiselerine de taşıyor. Özellikle taş ve boncuk işlemelerle düz uzun elbiselerin yaka kısımlarında bir hareketlilik  tercih edilmiş. Tek renk ile sadeliği, aksesuarlarla ihtişamı bir araya getiren Pronovias sade ancak gösterişli bir abiye koleksiyonuna imza atıyor.


Pronovias taş süsleme detaylarını yaka ve eteklerde bolca kullanıyor.

Düz renklerin sadeliğinin getirdiği vuruculuk taş ve payet işlemeler, kemer detayları veya volanlı kollarla gösterişli bir form kazanıyor. Pronovias bu yıl iddialı olmanın hem renk hem de detaylarla yolunu bulmuş gözüküyor. Kına gecesi ve nişan için de tercih edebileceğiniz bu modeller ile şıklığınız hep bir adım ötede.

Gecenin Rengi Siyah ve Toprak Tonları Bu Yılın da Vazgeçilmezi!


Siyah tabi ki yine baş köşede. Ayrıca omuz dekoltesi bu sene de çok moda olacak!

Pronovias en parlak pembe, kırmızı ve mavi renklerin haricinde siyahın da en parlak haline koleksiyonda yer vermiş. Saten veya şifon kumaşlarla üretilmiş tek renk uzun elbiseler karşımıza çıkıyor. Omuz dekoltesi, eteklerde ve yakalarda taş aksesuarları kullanımı ve kemer gibi detaylarla kombinlenen siyah elbiseler klasik şıklığı tanımlıyor. Salon düğünleri için tercih edebileceğiniz prenses kesim bu modeller farklı renk seçenekleri ile de sunuluyor.


Pronovias toprak tonlarını parlak kumaşlarla kullanıp kloş form ile hareket sağlıyor.

Toprak tonlarına da sıklıkla yer verilen koleksiyonda tabi ki yine en parlak kumaşlar, kloş veya prenses kesim eteklerle hem gösterişli hem de hareketli bir hava yaratıyor. Pronovias kullandığı renk paletiyle de seçtiği kumaş dokusuyla da göz alıcı formlardaki modellerini sizlere sunuyor. 2020 yaz kır düğünü mekanlarında sıklıkla göreceğimiz bu uçuş uçuş elbiseler için Pronovias’tan fiyat teklifi alabilirsiniz.

Degrade Renk Geçişleri, Monokrom Renkler ve Işıltılar! Parti Başlasın!


Pronovias abiye fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

2020 yılı Pronovias abiye ve parti elbiseleri koleksiyonunda geçişli renkler ve ışıltılı kumaşlar baş köşede yer alıyor. Pronovias, bu sene sadece parlayın demiş sanki! Pronovias abiye modelleri ile bulunduğunuz bütün düğün ve davet mekanlarında göze çarpacağınız kesin!

Siyahtan griye geçişle parlak varak baskılı kumaşlar ve sim kaplama çatlatma desenleri bu sene moda oluyor. Özellikle krater yüzeyini andıran desenler ve gümüş gri parlak detaylar ön plana çıkıyor.


Altın baskılı renk geçişli elbiseler yıllar sonra tekrar moda oluyor.

Tafta ve saten kumaş yoğunluklu bu elbiselerde iki renk tonunun yüzey görünümü verecek şekilde kullanıldığını görüyoruz. Yıldız tozu esintisi taşıyan bu modellerle birlikte 2020 yılında straplez ve uzun prenses kesim abiyeler vitrinde yer alacak.

Ombre Abiye Tasarımları


Işıltılı kumaşlarda degrade geçiş 1990’lardan dönüş yaparak 2020 modasında boy gösteriyor.

Abiye kumaş olarak da bilinen payetli kumaşlar sıklıkla şifon kumaşlarla birlikte kullanılıyor. Özellikle gri simli veya payetli griden beyaza geçişli ya da beyazdan kum bejine geçişli degrade elbiseler 2020 yılının tercihi olacak. Özellikle söz ve nişan için tercih edebileceğiniz bu abiyeler zarif bir görünüm sunuyor.


Genellikle uzun kesim abiye elbise modellerinde Pronovias, degrade geçişli, payetli ve sıvama simli kumaşları tercih ediyor.

Bu kumaşların bir artısı daha vücut tipine uygun abiye arayanlar için bir seçenek sunması. Beden şeklinize göre açıktan koyuya veya koyudan açığa geçişli bir elbise tercih edebilirsiniz. Üst bedenin daha ince gözükmesini istiyorsanız, açıktan koyuya geçişli degrade elbiseleri deneyebilirsiniz. Eğer alt bedeninizin daha ince gözükmesini istiyorsanız koyudan açığa giden bir geçişle dikkati üst bedende toplayabilirsiniz. Tabi ki burada tercih edeceğiniz yaka yapısı düşük omuz veya halter yaka gibi hareket katan öğelerle istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.


Parlak metalik renklerdeki degrade renk değiştiren elbiseler 1990’ların sonlarında düğün ve davetlerde tafta kumaş olarak sıkça karşımıza çıkıyordu.

2020 yılında da yine metalik elbiseleri düğün, davet ve kokteyllerde göreceğiz gibi duruyor. Ancak sanırım bu sefer daha hafif kumaşlar ve balık kesim abiye modelleri ve tek omuz abiye modelleri olarak tercih edilecek. Neon bir antik zaman görünümü sunan bu abiye elbiseleri düğünlerin yanı sıra mezuniyet partisi veya kokteyllerin de en moda elbisesi olacak gibi duruyor.


Metalik degrade kumaşlarda gümüş gri ve altın sarısı geçişli renkler yanı sıra, mavi ve mercan geçişli terakota tabanlı renk değiştiren abiye elbiseleri de görmek mümkün.

Bu sene mezuniyet partilerinin ve after partylerin vazgeçilmez kumaş ve renkleri degrade elbise modelleri olacak. Özellikle  yarım balık ve yırtmaçlı uzun etek modelleri ile degrade elbiseler 2020 yılının en çok ses getirecek modası.

Klasik Işıltılı Abiye Tasarımları


Klasikten şaşmam diyenler için ise pullu payetli ışıltılı abiye modellleri siyah ve lacivert tonlarındaki klasik kesimleriyle koleksiyon içerisinde yerini almış durumda.


Pul işlemeli abiye elbiselerin modası hiçbir zaman geçmiyor.

Pronovias’ın toprak tonları ve açık mercan tonları ile buluşturduğu pul işlemeli bu elbise modelinde de göreceğiniz gibi, şıklık zarif bir görkemle sade bir şekilde sunuluyor. Bütün olarak işlenen pulların deseni kumaş deseni gibi dururken gecenin şıklığına uygun bir elbise ortaya çıkıyor. Düğün ve davetleriniz için tercih edebileceğiniz bu model nişan ve söz abiyesi arayanlar için de ideal bir model.


Düz kesim, sade tasarımlarla açık tonlardaki sim sıvama ışıltılı abiye modelleri de yine 2020 sonbahar nişan, kına gecesi ve düğünlerinde sıklıkla karşımıza çıkacak modeller arasında.

Pronovias 2020 Abiye Koleksiyonunda Şık Detaylar


Etek üstüne pul payet ve güpür işlemeleri 2020 yılının abiye modasında en çok  konuşulan detaylarından.

Tek parça elbise üzerine yapılan etek üstü işlemeler iki parçalı abiye görünümü sunarken bir yandan da göz alıcı bir ışıltı sağlıyor.


Pronovias’ın uzun etekli abiye modellerine sıklıkla yer verdiği koleksiyonunun bir diğer vazgeçilmez detayı ise derin bacak yırtmacı.

Özellikle şifon kloş kesimler ve balık kesim abiyelerde kullanılan yırtmaçlar şıklığınıza şıklık katıyor.


Pliseli şifon kloş yeniden altın çağa giriyor diyebiliriz.

 Volanlı Yakalar ve İri Kemerler


Parlak renklerle birlikte gelen 1980’lerin balon kol detayları farklı kullanımlarla 2020 yılı abiye koleksiyonlarında da yerini alıyor.


Derin V yaka dekoltelerle birlikte kullanılan iri kemerler yine 1980’lerin ve 1990’ların modasını minimalist bir tasarımla birleştirerek günümüze taşıyor.


Volanlı yakalar 2020 yılının davetlerinde her yerde olacak!

Şimdiden iri bir kemerle volanlı bir elbiseyi 2020 yılı yazı davetleri için dolabınıza yerleştirmeyi unutmayın!


2000’lerin başında da moda olan dantelli balon kollar 2020 kış ve sonbahar modasının ihtişamlı detayları arasında.

Dantel işlemeli tül ve transparan kollar, ya da güpür işlemeleri yaka ve  uzun kollar bu sene çok tercih edilecek.


Pullu payetli eteklerle birlikte 2 parçalı görünüme sahip abiyeler 1980’lerden günümüze taşınarak modern bir form ile sunuluyor.

Pullu payetli etekleri 2020 yaz ve kış modasında göreceğiz.


Taşlı halter yakalar 2000’lerin ortasında abiye modelleri arasında bir hayli moda olmuştu.

Taşlı halter yaka abiye elbiseler bu sefer saten kumaşlarla birlikte kombinlenerek geliyor. Dar balık kesimlerle de sıklıkla tercih edilen bu yaka modeli bu sefer daha salaş bir görünüm ile düz kesim saten ve şifon elbiselerde tercih ediliyor.


Kına gecenizde veya nişan abiyesi olarak tercih edebileceğiniz bu model için tıklayın.

Şifon üstüne desenli taş ve pul işlemeli abiyeler de modası hiçbir zaman geçmeyecek olanlardan olsa gerek. Bu sene de yine boydan taş işleme modeller koleksiyonlarda yerini alıyor. Bej tonlarında ve soft renklerde karşımıza çıkan abiye modelleri balon manşet detaylarıyla dikkat çekiyor.


Pronovias 2020 abiye koleksiyonunda Helenistik modellere de yer veriyor.

2020 yaz abiye modellerinde farklı kumaşlardan veya malzemelerden üretilmiş askı detayları ön plana çıkacak Helenistik abiye modellerin bir hayli revaçta olacağı 2020 yaz davetleri için şimdiden elbisenizi seçmeniz iyi olabilir.

Pronovias Gelin Annesi Abiye Modelleri


Pronovias gelin annesi abiyeleri için de birçok seçenek barındırıyor.

Soft toprak, bej ve pembe tonları yanı sıra siyah ve lacivertin de sıklıkla kullanıldığı düğün ve davet elbiselerinde güpür işleme yaka ve kol detayları göz dolduruyor.


Sadelikten ödün vermeden şıklığını konuşturmak isteyen gelin anneleri için Pronovias birbirinden güzel alternatif sunuyor.


Saten ve dore rengi, oldukça şık bir anne abiyesi modeli.

Ayrıca toprak tonlarında tafta kumaşlardan üretilmiş, ekstra hiçbir aksesuar kullanılmadan kumaşın kendisi ile oluşturan detaylar 2020 anne abiye elbise modellerinde sıklıkla tercih edilecek gibi duruyor.


Pullu payetli taş işlemeli iki parçalı abiye modeller hem düğün ve nişan gibi özel günler için hem de kokteyl ve diğer davetler için şık bir alternatif olarak 2020 abiye modasında yerini alıyor.


İki parçalı döpiyes abiyeler 1980’lerden günümüze taşınıyor.

Abiye bluzda etek volanı, parlak saten veya tafta kumaş ile dikilmiş parlement mavisi bu modelde olduğu gibi iki parçalı abiye modellerinde minimalizm ve görkem şık bir şekilde bir araya geliyor.


Klasik dantelli abiye modelleri de bu sene unutulmayan ve modası hiç geçmeyen abiye modelleri arasında yerini alıyor.

Bu sene ise farklı olarak dantelli ve güpür işlemeli tül detaylı abiyelerde farklı kumaş çeşitlerini bir arada kullanmak moda.


Vücut hatlarıyla daha rahat bir şekilde hareket etmek isteyen anneler için pelerinli abiye modelleri de unutulmamış.


2020 kış anne abiye modellerinde fark yaratacak tasarım ise pliseli kumaşlarla bir araya gelen güpür işlemeler.

Pronovias Minimalizmden Vazgeçmeyenlere de Alternatifler Sunuyor!


Sade şıklığı tercih eden gelin anneler ya da kokteyl ve kutlamalarda minimalist bir çizgide abiye tercih eden kadınlar için de farklı seçenekler var.

Pronovias 2020 koleksiyonu içinde ceket yaka uzun abiyelerde siyah ve lacivert renklerini buluşturuyor. Düğme detayları ve deri garnilerin dikkat çektiği tasarımlar son derece şık duruyor.


Elbise yerine abiye pantolon ceket takım tercih edenlerin de bayılacağı modeller mevcut.

Özellikle kenarları işlemeli ceketlerle siyah tulum kombinleri 2020 abiye modasında çokca konuşulacak.


Büyüleyici bir minimalizm için kırmızı balık kesim abiyeler de koleksiyonda yerini almış. Vücudu saran elbiselerde yaka detayları dikkat çekiyor.


Kısa abiyelerde ise sıklıkla karşılaşacağımız üzere sırt dekoltesi yer alacak.

Kollarda manşet uygulaması ve düğme detayları yine 2020 yılı sonbahar-kış abiyelerinin ince ayrıntıları arasında.


Dantel tahtını hiçbir zaman bırakmıyor.

Bu senenin parlayan modası olan tek omuz elbiselerde özellikle dantel kol veya asimetrik yerleştirilmiş dantel etek parçası yine vitrinlerde karşımıza çıkacak en trend detaylar arasında.


Tek parça kumaştan ve tek renkten elbiseler çoğunlukla tüm koleksiyona hakim.

Minimalist abiye modeli tercih edenler için kendi kumaşından yapılmış yaka detayındaki hareketle bu elbise hem son derece sade hem de şık bir görkemi var.

Bu Yılın Modası Pantolonlu ve Tulum Abiye Modelleri


1980’lerin iri kemerleri gelinlik modellerinde olduğu gibi bu yıl abiyelerde de moda oluyor.

Özellikle tulum üstüne iri kemer kullanımı, koyu tonlar ile metalik renklerin birleşimi 2020 yılının abiye trendlerinden.


Pantolonlu gelinlik modelleriyle de büyük çıkış yapan tulum abiye modellerine Pronovias, 2020 koleksiyonunda sıklıkla yer vermiş.

Hafif kumaşlar tercih ettiği tasarımlarda 2 parçalı abiye görünümü sunan tulumlar tercih edilmiş. Bu modelde de göreceğiniz gibi balon kollar ve simli kumaşlarla tulum abiyeler bu sene düğün ve davetlerde sıkça karşımıza çıkacak.

Ciddi davetler, şirket toplantıları ya da iş yemekleri için de düşünülebilecek pantolon ceket abiye takımı pürüzsüz bir zariflik sunuyor. Modern düğün ve davetlerde de tercih edebileceğiniz bu modeli bir after party için şık bir stiletto ile kombinleyip gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Lacivert ve siyahın naif ama ciddi uyumu elbiselerde olduğu gibi tulum abiyelerde de kullanılmış. Pantolonlu abiye olarak düşünülmüş bu model de yine ceket yaka ve düğme detaylar minimal bir şıklık sunuyor.

Şifon Abiye Şıklığı

Ve son olarak Pronovias sade bir zarafeti iki kat şifon ile sunuyor. Bej ve lacivertin kombinlendiği iki katlı bu elbise pliseli etek görünümü ve bel detayıyla büyülüyor.

Bu yazımızda sizler için  Pronovias abiye modellerini derledik. 2020 yılı abiye modelleri farklı zamanlara yolculuk yapıp her on yıla bir selam vermeyi başarıyor. 1980’leri balon kollarını ve neon renklerini, 1990’ların metalik renklerini ve 2000’lerin ombre ve renk değiştiren  kumaşlarını günümüze taşıyor. Ceket yaka tipleri, kol düğme detayları, pul ve payet işlemleri ile detaylarda 1920’lere ve 1950’lere de göz kırpan modeller 2020 yılında buluşuyor. Ne dersiniz sizce Türkiye’de bu yıl en çok hangi model tercih edilecek? Metalik ama minimal abiyeler mi salonları dolduracak yoksa parlak pembe ve mavilerle tafta ve saten kumaştan elbiseler mi? Davetlerde gözlerimiz minimal pantolonlu abiye modellerini mi daha sık görecek yoksa iki parçalı veya taşlı işlemeli abiye modellerini mi? Sizler de beğendiğiniz modeller hakkında yorumlarınızı ileterek nişan, söz veya özel gün ve davetleri için abiye seçmek isteyenlere yardımcı olabilirsiniz.

Pronovias abiye modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için ücretsiz danışma servisimizi arayabilir veya Pronovias Türkiye sayfası üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz

Yanıtla