Pronovias Gelinlik, yarattığı eşsiz koleksiyonlarla her yıl gelinlik modasını şekillendiren en büyük markalardan biri. Bu yıl da birbirinden güzel ve zarif modellerden oluşan lüks gelinlik markası Pronovias, 2020 Cruise koleksiyonunu moda dünyasına sundu.


Starlight- Pronovias 2020

Yıldızların ışıklarından ilham alarak oluşturulan koleksiyonda stil ailesi bulunuyor. Dramatic Ballgowns (Çarpıcı Kabarık Gelinlikler), Irresistible Ruffles (Karşı Konulmaz Fırfırlar), Ethereal Romance (Eterik Romantizm), Glamorous Laces (Göz Alıcı Danteller), Breathtaking Minimalists (Nefes Kesen Minimalistler), Stylish Classic (Stil Sahibi Klasikler), Effortless Bohemian (Bohem), Unconventional (Sıra Dışı) ve Maternity (Hamile) gibi stil aileleri bulunan Pronovias 2020 Cruise koleksiyonunu birlikte inceleyelim.

Gelinlik Modasının 2020 Gemisi Yolunu Yıldızlara Bakarak Buluyor!

Luxury gelinlik modasının öncülerinden Pronovias ‘Dance of the Lights’ temasıyla 2020 gelinlik modasına demir alıyor. Cruise koleksiyonuyla büyüleyen Pronovias’ın Kreatif Direktörü Hervé Moreau, hafif ve zarif gelinlik modelleriyle gelinlere bütün gece dans etme imkanı sağladıklarını iletiyor. Işıkların dansından ilhamla oluşturulan koleksiyonda gelinlik isimleri gökyüzündeki yıldızlardan ve yıldız kümelerinden geliyor.

Yıldızların Işıltısıyla Gelinlik Dünyasının En Parıltılı Koleksiyonu: Pronovias Cruise


Moreau, koleksiyonunu yıldızlar ve samanyolları gibi evreni aydınlatan tasarımlar olarak tarif ediyor.

Moreau, ışıltılısıyla ve göz alıcı zarafetiyle moda dünyasında ışık parlaklığında bir koleksiyon sunuyor. Geleneksel dantellerle ışıltılı payetleri minimal bir form ile buluşturan Pronovias, geleneksel gelinlik modellerinden modern tasarımlara kadar eşsiz kolajlar uygulamış.


Yarım balık gelinlik modelleri Pronovias 2020 koleksiyonunda göze çarpıyor.

Pronovias Gelinlik, yenilikçi yaklaşımıyla kumaş ve tasarımda da birçok değişiklik getiriyor. Kumaş seçiminde gelinlerin bütün gece rahatça hareket etmelerini ve her bedene uygun fit görünüm elde etmelerini sağlamayı amaçlamışlar. Tasarımlarla her bedene göre zarifliği ön plana çıkaracak detaylar eklenmiş.


Dantel detayların tül kumaşlarla ve yaldızlı işlemelerle kullanıldığı gelinliklerin görüntüsü bile o kadar hafif ki, tüm gece özgürce dans edebilir ve bir yıldız gibi parlayabilirsiniz.


Yıldız kümelerinden hareketle tasarlanan koleksiyonda fırfır detaylar, hafif ve uçuşan görünümüyle ön plana çıkıyor.

Pronovias Kreatif direktörü Hervé Moreau trendleri uygularken vücut şeklini daha iyi alan ve hafifliğiyle rahatlık da sunan tasarımları uygulamaya özen gösterdiklerini iletiyor. Böylece Pronovias, gelinlere vücut tiplerine göre gelinlik seçerken, 34-64 arası her bedene uyarlanmış tüm gelinlik modellerine erişim imkanı veriyor.

Büyük Beden / Plus Size Kapsüllerine Son!


Leonis- Pronovias 2020’de her bedene göre tüm modeller bulunuyor.

Gelinlik tasarımcılarının ve markalarının genellikle standart bedenlerde geniş yelpaze ürün sunarken büyük beden gelinlik konusunda sınırlı sayıda model üretiyorlar. Pronovias burada da inovatif bir koleksiyon üretiyor.

34-64 beden aralığına uygun ve tüm vücut tiplerine göre beden şeklini alabilen kumaşlardan üretilmiş bir koleksiyon geliştirildi. Her beden için tüm gelinlik modellerinin üretimini yapan Pronovias gelinlik büyük beden gelinlikte de fit deneyimini yaşatmayı amaçlıyor.

Beyazlardan Pastel Tonlara Yeni Renk Paleti

Beyaz gelinlik standartları yanı sıra Pronovias 2020 Cruise koleksiyonuyla renk paleti konusunda da kışkırtıcı bir yenilik yapıyor. Beyazlardan soft pembe, şeftali ve nude tonlara geçiş yapan; tül ve dantel detaylarla işlenmiş gelinlikler bu yılın gelinlik furyasında bir hayli konuşulacak gibi gözüküyor! Her bir alt koleksiyonda farklı kumaş ve desenlerde karşımıza çıkan renkler gelinliklerde yarattığı ton geçişleriyle zarif ve şık bir görünüm oluşturuyor.

Pronovias 2020 Yılında Gelinlik Evrenine 8 Yeni Yıldız Kümesi Gönderiyor!

Işıkların Dansı “Dance of the Lights” temasıyla çıkan koleksiyonda Pronovias, 8 stil ailesi uygulamış. Böylece her bir modele yönelik alt koleksiyonlar da oluşmuş. Fırfırların 2020 yılıyla birlikte gelinlik modasına hızlı bir şekilde gireceği ve uzun bir sürede kalacağının habercisi olan “Irresistible Ruffles (Karşı Konulmaz Fırfırlar)” koleksiyonu geleneksel ve modern kalıpları farklı kumaş detaylarını birleştiriyor.


Juliet- “Dramatic Ballgowns (Çarpıcı Kabarık Gelinlikler)” – Pronovias 2020

“Dramatic Ballgowns (Çarpıcı Kabarık Gelinlikler)” hafif bir romantizm içerisindeki gelinlik modellerini yansıtıyor. Kabarık prenses gelinlik modellerinde gelenekseli koruyarak yenilikçi kumaş seçenekleri ile gelinlerin hareket etmesini kolaylaştıran formlar sunuyorlar.


Manacor- Pronovias 2020

Ethereal Romance (Eterik Romantizm) serisi romantik nude ve pembe tonların ağırlıklı olarak kullanıldığı geleneksel gelinlik kesimleriyle modern tasarım detaylarını birleştiren bir seri. Romantik gelinlerin bayılacağı bu gelinlik modellerinde ince dantel ve işleme detayları transparan üstlerle birleştiriliyor.


Meteor- Pronovias 2020

Eteklerdeki tül kullanımı gelinliklere hoş bir hava katıyor. Büyüleyici görünümleri uçuk pastel renklerle birleştiren Pronovias 2020 gelinlik modellerinde klasiğin içinden modern ve yeni bir tarz oluşturuyor.


Tyhone- Glamorous Laces (Göz Alıcı Danteller)” – Pronovias 2020

Gelinliklerde pastel tonlar, drapeler ve yenilenmiş korselerle yepyeni bir tarz oluşturan Pronovias, gelinliğin en güzide parçası olan dantelleri de unutmuyor. “Glamorous Laces (Göz Alıcı Danteller)” stil ailesi dantelin gizemini narin bir şekilde yansıtan ve beden uyumlu kesimleriyle nefes kesiyor.


Enol- “Breathtaking Minimalists (Nefes Kesen Minimalistler)”, Pronovias 2020

“Breathtaking Minimalists (Nefes Kesen Minimalistler)”, modern gelinlerin sade, şık ve bedene tam uyumlu kesimleriyle istedikleri gelinlik modellerini yansıtıyor.


“Alauda- “Breathtaking Minimalists (Nefes Kesen Minimalistler)”, Pronovias 2020

Gösterişini sadeliğinden, parıltısının çokluğunu detayların azlığından alan pürüzsüz tasarımlarla Nefes Kesen Minimalist gelinlikler sayesinde bu yıl bütün gözler üstünüzde olacak.

Pronovias 2020: Stil Sahibi Klasikler

Stylish Classic (Stil Sahibi Klasikler), Geleneksel beyaz ve dantel işlemesi yeniden stilize edilerek günümüze uyarlanıyor. Yeni geleneğin tanımını yapan Pronovias, kumaşlarda özellikle parlaklığı tercih ederken Stil Sahibi Klasikler koleksiyonuyla A kesim ve prenses kesim etek yapısını kullanıyor.

Güpür dantel detaylarıyla bezenmiş gelinlikler uzun kollu modelleriyle İngiliz kraliyet ailesinin gelinlik modellerini andırıyor. Yaka ve sırt detaylarında kullanılan klasik ve geleneksel dokunuşlar nostaljik bir etki yaratırken, dantelin kumaş ile uyumlu tasarımı ile zarif modeller ortaya çıkıyor.

“Effortless Bohemian (Bohem)”, stil ailesinde ise güpür ve dantel detayların zamanın içinden çıkıp yeni bir tasarımla buluşmasını izliyoruz. Pronovias bohem gelinlik modelleri arasında uzun kollu gelinlik modelleri ince işlemeli detaylarıyla ön plana çıkıyor.

Pronovias’ın bohem gelinlik stilindeki modelleri A kesim ve balık kesim olarak sıklıkla karşımıza çıkıyor. Ancak renk paletinde sadece beyazlardan değil aynı zamanda pastel tonlardaki soft pembe ve nüde şeftali tonlarına da geçiş yapan tasarımlar ön plana çıkıyor. Degrade olarak yayılan renk paletlerini bohem stil grubunda da sıklıkla görüyoruz.


Kısa gelinlik modasını yeniden tanımlayan Pronovias 2020 koleksiyonu göz alıyor.

Unconventional (Sıra Dışı) stil grubunda ise modern gelinlerin taleplerine göre gelinlik tasarımı yeniden tanımlanmış. Minimalizmin hakim olduğu tasarımlarda dantel ya da renk detayları da karşımıza çıkıyor.

Adı gibi sıradışı modelleri kapsayan bu gruptaki gelinlikler alışık olduğumuz geleneksek prenses kesim ya da balık kesim gelinlik modellerinden bir hayli farklılar. Özelikle pantolon gelinlik modellerinin modern ve minimal yapısını, hafifliği gözle görülür derece hissedilir kumaşlarla tasarlayan marka, dantel işleme detaylarıyla da geleneksel gelinlik işlemesine göz kırpıyor.


Lucky Star- Maternity(Hamile) – Pronovias 2020

Pronovias 2020 koleksiyonunda devir açan bir çıkış yapıyor ve hamile gelinlik elbisesi koleksiyonunu tanıştırıyor. Maternity (Hamile) gibi modern gelinlerin farklı ihtiyaçlarına cevap verecek yepyeni stil aileleri tanıtılıyor.


Tourmaline – Pronovias 2020

Siyah Gelinlik modasına kendi yorumunu getiren Pronovias 2020 yılında siyahın büyüsünü gelinlere hediye etmiş gözüküyor.

Pronovias 2020 Gelinlik Modelleri Fiyatları

Pronovias Barcelona’da yapılan gelinlik showunun ardından birçok satış noktasında yerini aldı. Lüks gelinlik modeli olarak sadece belli firmalar ve markalar aracılığıyla satışı yapılan modellere Türkiye’de nereden alınır sorusunun yanıtı olarak genellikle İstanbul’daiki lüks gelinlik satışı yapan yerler diyebiliriz. Ancak Ankara, İstanbul ve İzmir’deki luxury gelinlik dükkanlarından da alınabilir. Özellikle İstanbul’da daha çok modeline ulaşabileceğiniz satış yerleri Bağdat Cadddesi, İstinye Park ve Nişantaşı’ndan alınabilir.
Pronovias gelinlik modelleri 8000 TL’den başlayan fiyatlarla satış yerlerinde yerini aldı. Sizler de Pronovias gelinlik modelleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz DüğünBuketi.com’un ücretsiz düğün danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Yazı içindeki görselerin tümü Pronovias resmi sitesinden alınmıştır.

Kaynak

 

Bonus: Pronovias | Bridal Spring 2020 | Barcelona Bridal Fashion Week

Yanıtla