Coğrafi konumu ve sahip olduğu harika manzaralar ile Polonezköy kır düğünü bakımından yerinde bir tercihtir. Yakın bir tarihte tarımıyla konuşulan Beykoz – Polonezköy şimdilerde turistik açıdan ön plana çıkıyor. İdeal bir kır düğünü için gereken bütün koşullar bu mekanlarda bulunmaktadır. Örneğin sandalyeler, masalar, gelin ve damadın nikah masası, gelin yolu süslemesi, meşale ve fenerlerle aydınlatılan ortam gibi standart hizmetler söz konusudur. Buna ilaveten hostes karşılama, DJ, volkan, konfeti, köpük ve kar püskürtme, sis, anı defteri, araç süsleme, vale hizmeti ile fotoğraf ve video çekimi de ekstra hizmetler arasında sayılabilir.

Polonezköy Kır Düğünü Mekanları

Geniş alanlara kurulmuş olan Polonezköy kır düğünü mekanları arasında 15.000 metrekarelik olanlara da rastlanılmaktadır. Kimi mekanlarda açık alanın yanı sıra kapalı alanlar da mevcuttur. Bazılarında alkol içeren menüler de söz konusu olabilmekte, bazılarında ise sadece mekan kiralaması yapılmaktadır. Yemek, fotoğraf ve video ile diğer bir takım hizmetler için ayrıca organizasyon firmalarından hizmet almak gerekmektedir. Etkileyici ses – ışık – sahne donanımlarına sahip olan söz konusu mekanlarda düğünün yanı sıra yemekli veya yemeksiz davetler, mezuniyet baloları ve mezuniyet partisi yapılabilmektedir.

Polonezköy Kır Düğünü Mekanları

Polonezköy Kır Düğünü Mekanları Özellikleri

Yöredeki kır düğünü mekanlarından bazıları yemek menüsü olarak kırmızı et ve beyaz et menüleri sunmaktadır. Bunlara ilaveten Polonezköy kır düğünü mekanlarında çocuk menüleri, vejetaryen ve diyabet menüleri de sunulabilmektedir. Başlangıç tabağı (ordövr), ana yemekler, ara sıcaklar, salata, tatlı ve meşrubat verilmektedir. Düğün öncesi söz konusu olan araştırmalar kapsamında, menüdeki yemeklerin numunelerinin tadılması, gerektiğinde menüde değişiklik yapılması gibi konuların netleştirilmesi gereklidir. Bununla birlikte bilinmesi gereken diğer bir husus da evcil hayvan konusudur. Kimi mekanlarda evcil hayvan kabul edilmiyor. Mekanlardan bazılarında ise havai fişek atılmasına müsaade edilmemekle birlikte saat 23’e kadar servis yapılabiliyor.

Polonezköy Kır Düğünü Mekanları

Çocuklar için park, palyaço ve eğlence dolu etkinlikler de söz konusu olabilmektedir. Mekanların genelinde otopark ücretsiz olup, vale hizmeti verenler de bulunmaktadır. Fotoğraf ve video hizmeti de kır düğünleri için “olmazsa olmaz” hizmetler arasında gelir. Harika manzaraların söz konusu olduğu kır düğünleri yeşiller içinde doğal bir ortamda yapılmaktadır. Bu nedenle kaliteli makineler ve deneyimli fotoğrafçıların resimleri ile kameramanların videoları oldukça önemlidir. Fotoğraflardan albüm, videolardan klip yapılarak düğünler adeta ölümsüzleştirilmektedir.

Polonezköy Kır Düğünü Fiyatları

Polonezköy Kır Düğünü Mekanları

Kır düğününün sezonu, günü, davetli sayısı, hizmetler ve kapasite, fiyatları etkileyen en önemli unsurlar olarak ortaya çıkmaktadır. Düğünün yemekli olup olmayacağı da başka bir fiyat belirleyiciyi teşkil etmektedir. Bu husus ayrıca mekanın kapasitesini de etkilemektedir. Örneğin 400 kişilik yemekli oturma düzeni, kokteyl yapılması halinde 750’ye kadar çıkabilmektedir. Yemekli olarak hafta sonu yapılması istenen bir düğün için ortalama kişi başı fiyatlarla Polonezköy kır düğünü fiyatları 50 TL ile 200 TL arasında başlamaktadır. Hafta içi bu fiyatlar 30 – 175 TL aralığında seyretmektedir. Kokteyl bir düğün söz konusu olduğunda ise kişi başı ortalama fiyatlar hafta sonları 40 – 180 TL, hafta içi ise 30 – 150 TL arasında değişmektedir.

Ekstra hizmetler söz konusu olduğunda ise bu fiyatlar artmaktadır. Çeşitli tipte şamdanlar, silindirik cam vazolar, suda yüzen çiçekler, gökyüzüne bırakılan dilek balonları gibi hizmetler ekstraya girmektedir. Kimi Polonezköy kır düğünü mekanları ise fotoğraf ve video çekimi işini de promosyon hizmeti olarak yerine getirmektedir. Yemek servisi olarak alakart yemek seçeneği de söz konusu olmaktadır.

Ayrıca bakınız;

1- En Kaliteli Polonezköy Düğün Mekanları

2- En Popüler Polonezköy Kına Gecesi Mekanları

3- En İyi Polonezköy Nişan Mekanları

Yanıtla