Günler su gibi geçiyor. Hayatınızın aşkı ile tanıştığınız o günü daha dün gibi hatırlarken evlilik teklifi, söz ve nişan merasimleri bile geldi geçti. Şimdi ise dünya evine gireceğiniz gün için geri sayımınız başladı. Her geçen gün heyecanınız daha da artmakta, tatlı telaşlarınız ise düğün hazırlıklarının baş rolünde. Düğün mekânı seçimi, davetiyeler, organizasyon firması ile anlaşma gibi sayısız ayrıntıyı en kusursuz şekliyle planladınız. Şimdi de sıra düğün gününüz için gelin saçı ve gelin makyajında. Her gelin adayı gibi siz de eminiz o en önemli gününüzde düğün mekânında güzelliğinizle ışık saçmak istersiniz. Düğün Buketi düğün hazırlıklarınız ile ilgili her aşamada her zaman olduğu gibi bu konuda da tüm destekleri ile yanınızda. Bu yazımızda da Düğün Buketi ailesi olarak gelin makyajı ve gelin saçınız ile ilgili spesifik bir konuya değindik. Oval yüz şekli olan gelin adayısınız ve size özel gelin saç modelleri ve gelin makyajı ile merak ettikleriniz mi var? Öyleyse buyurun!

Oval Yüz Nedir? Yüz Şeklimizin Oval Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (4)

Yüz şekliniz, yapacağınız makyaj ve seçeceğiniz saç şekli açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden gelin makyajı ya da gelin saçı seçiminize karar vermeden önce yüz şekliniz hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemli. Böylelikle nasıl bir yöntemle makyajınızı ya da saç modelinizi şekillendireceğinizi tasarlamanız daha sağlıklı olacaktır. Yüz şekilleri arasında oval yüz, üçgen yüz, kare yüz, uzun yüz, ters üçgen yüz gibi formlar bulunmaktadır.  Oval yüz, alın başlangıcı ve çene bitimi arasındaki mesafenin şakaklar arasındaki mesafeden uzun olduğu yüzlerdir.

Bu yüz şeklinde elmacık kemikleri genelde belirgindir. Çene köşeli değildir, alın çok açık ya da çok dar değildir. Çene ucu sivri ya da çıkık değildir. Aslında oldukça yumuşak hatlara sahip bu yüz tipi, makyajlarda genel olarak yakalanmak istenilen bir havaya sahiptir. Örneğin kare ve üçgen yüzlerde kontürleme ve aydınlatma teknikleri ovale forma yaklaşılacak şekilde yapılır. Bu yüzden eğer oval yüz şekli olan gelin adaylarımızdan biriyseniz oldukça şanslı olduğunuzu belirtmek isteriz. İstediğiniz saç modelleri ve dilediğiniz makyaj sizin için uygun olabilir niteliktedir.

Yüzünüzün Avantajlarını Kullanın

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (2)

Oval yüz şekli olan bir gelin adayı olarak gelin saçı ve makyajınızla ilgili hazırlığınıza şanslı bir başlangıç yapmış oluyorsunuz. Dolayısıyla gelin saçı ve gelin makyajı modelleri arasından dilediğinizi seçebilmenin özgürlüğünü tadabilirsiniz. Çünkü neredeyse tüm modeller oval yüze sahip kişilere yakışır.  Zaten diğer yüz tiplerinde makyajla veya saç modeli ile elde edilen çeşitli sihirlerle yaratılmak istenen de yüzdeki bu oval formdur. Dolayısıyla aşağıda anlatacağımız saç modelleri ve makyaj modelleri arasından dilediğinizi düğün günündeki gelin makyajınız ve saçınız için seçebilirsiniz.

Düğün Buketi sizler için en uzman makyaj artistleri ve saç tasarımcılarıyla görüştü. Bu uzmanlar, siz oval yüz hatları olan gelin adaylarımız için gelin makyajı ve saç şekli önerileri verdiler. Oval yüz şekline sahip bir gelin adayı olarak oldukça fazla seçeneğiniz olduğunu söylemiştik. Sizlere hazırladığımız bu seçenekleri keyifle incelemeniz dileğiyle. Eğer düğün gününüzde gelin makyajınızı uzman bir makyaj sanatçısına bırakacaksanız sitemizin sizlere büyük indirimler ile sunduğu seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Oval Yüzlü Gelin Adaylarımıza Uygun Yüz Makyajı?

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (3)

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oval yüz makyajın temeli niteliğindedir. Bu yüzden bu yüz tiplerinde makyaj ile düzeltilmesi istenilen noktalar yok denecek kadar azdır. Yine de daha mükemmel bir görüntüye ulaşabilmeniz adına sizler için uzman makyaj sanatçıları ile konuştuk. Sanatçıların oval yüz şekli olan gelin adaylarına verdiği en önemli önerileri arasında çok keskin çizgilerden kaçınmak yer alıyor. Yüz şekliniz köşeli bir yapıya sahip olmadığı için keskin çizgilerin kullanımı zaten mükemmel olan yüz hatlarınızda sert bir ifade oluşturabilir. Oval yüzlü gelin adaylarının gelin makyajlarında aydınlatma ve kontür makyaj tekniği kullanmaları önerilerin arasında.

Düğün Buketi olarak siz gelin adaylarımıza en önemli gününüzdeki gelin makyajı için işi uzman makyaj sanatçılarına bırakmanızı öneriyoruz. Profesyonel olmayan bir makyaj uygulaması tüm gözlerin sizde olduğu düğün gününüzde zor anlar yaşamanıza sebep olabilir. Sitemizin size sunduğu fırsatları değerlendirerek bulunduğunuz semtteki en iyi ve en deneyimli makyaj sanatçılarına en uygun fiyatları ile ulaşabilirsiniz.  Böylelikle gelin saçı ya da gelin makyajı işini riske atmamış, son derece emin ellere teslim etmiş olacaksınız. Hem de Düğün Buketi’nin sadece sizlere sunduğu çok özel fiyatlar ve inanılmaz kampanyalar ile. Yapmanız şey ise çok kolay. Arama butonuna dilediğiniz şehri, semti ve ihtiyacınız olan kategoriyi girmek.

Oval Yüzlü Gelin Adaylarında Kontür Makyaj Tekniği

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (5)

Kontür makyaj tekniği yüzdeki geri plana itilmek istenen kısımlarını gölgelendirilmesi ve ortaya çıkarılması istenen kısımların ise aydınlatma tekniğiyle belirginleştirilmesinden ibarettir. Örneğin burnunuzun olduğundan daha ince ve daha kalkık görünmesini istiyorsanız burnunuzun uç ve kenar kısımlarına kontür uygulayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için ise elmacık kemiklerinin altına kontür tekniği uygulayabilirsiniz. Bu noktada kontürü uygulayacağınız bölge çok önemlidir. Yanlış yere kontür uygulanması durumunda istenilenden uzak görüntüler ortaya çıkabilir.

Bu yüzden uzman makyaj sanatçılarımız sizler için çok önemli bir tüyo verdiler.  Elmacık kemiklerinin altı diye tabir ettiğimiz bu yeri en doğru şekilde bulmanın en kolay yolunu sizler için açıkladılar. Saçların kulak ile çene arasındaki bittiği noktadaki tutamını hafifçe çektiğinizde elmacık kemiklerinin altında beliren çizgiyi takip edebilirsiniz. Son olarak çene hattını belirginleştirmek için çene kenarlarına hafif bir kontür yeterli olacaktır. Oval yüz şekilli kişiler için bu anlatılan kısımlar dışında kontürleme yapılması gereken bir yer kalmaz. İdeal kontür renginden bahsetmek gerekirse, kendi cilt renginizin üç dört ton koyusunu seçebilirsiniz.

Doğal Kontürleme Teknikleri Kullanın

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (7)

Oval yüz gelin makyajında kontürleme tekniğinin ardından aydınlatma tekniği uygulanır. Makyajda aydınlatma uygulaması kontürleme uygulamasının tamamlayıcısı niteliğindedir. Aydınlatma, yüzün yüksek bölgelerinin ön plana çıkarılmasını sağlar. Yüzün kimi kısımlarında ise hafifçe uygulanması ile doğal bir ışıltı yakalanması sağlanır. Örneğin alın, burun kemeri, burun ucu ve çenede aydınlatma kullanıldığında o bölgelerin öne çıkması sağlanmış olur. Elmacık kemikleri üstünde ise ışıltılı aydınlatıcılar kullanılarak sadece boyutlandırma değil, aynı zamanda doğal gün ışığı efekti de yakalanabilir.

Kemerli ya da ucu düşük burun yapısına sahip kişiler küçük makyaj oyunları ile burunda olduğundan daha kalkık ve kemersiz bir görüntü elde edebilirler. Bunun için yapılması gereken aydınlatma tekniği kullanmaktan kaçınıp sadece kontür tercih edilebilir.

Oval yüz hatlarına sahip kişilerin gelin makyajı uygulanması sırasında ruj seçimi de oldukça önemlidir. Doğal bir makyaj tercih edilecekse toz pembeler gibi daha soft ve naturel renkler tercih edilebilir. Eğer daha vurgulu ve dolgun dudak görüntüsü elde edilmek isteniliyorsa da yılın trend renklerinden bordo ve kırmızıyı seçebilirsiniz.

Oval Yüzlü Gelin Adaylarında Göz Makyajı

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (13)

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oval yüz hatları olan gelin adaylarına neredeyse her gelin makyajı, her gelin saçı yakışır. Yüz formu bakımından yüzünüz her türlü modele elverişlidir. Bir makyaj uygularken ya da gelin saçı modeli seçerken göz önünde bulundurulması gereken pek çok etken vardır. Gelin saçı, gelin makyajı, gelinliğin birbiriyle uyumundan tutun da düğünün nerede yapılacağına kadar çok farklı faktörlerin bir arada değerlendirilmesi gerekir.

Tam da bu sebeple Düğün Buketi ailesi olarak sizler için yaptığımız kapsamlı araştırmalar sonucu bu yazıyı yazdık. O en önemli gününüzde her şeyinizle tam olarak kusursuz bir gelin olabilmeniz için sizlere sunduğumuz önerileri dikkatle okuyabilirsiniz. Böylelikle sunduğumuz seçenekler arasından sizin için en ideal olanını seçmek oldukça kolay bir hal alacaktır.  Şimdi de sıra geldi, oval yüzlü bir gelin adayı olarak size en çok yakışacak göz makyajı modelini seçmeye. Sizlere en çok yakışacak göz makyajı modelleri arasında dumanlı göz makyajı en başlarda yer alır.

Makyaj Bazı Kullanmayı Unutmayın!

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (8)

Gelin makyajında dumanlı göz (Smokey Eye Makeup) makyajının uygulanmasında öncelikle göz kapakları ten rengi bir far ya da herhangi diğer bir bazla hazırlanır. Ardından da tercih edeceğiniz tonlardaki farlar ile aşamalı olarak gözde gölgelendirme elde edilir. Bunun için aynı rengin birkaç farklı tonuna ihtiyaç duyacaksınız. Bu makyaj tekniğinin tamamlanması için uygulamanız gereken son aşama far paletinizdeki en koyu renk ile göz dış çerçevelerini belirginleştirmek olacak. Bütün bunları kaliteli bir takma kirpik ve rimel ile kuvvetlendirmelisiniz.

Kullandığınız far tonlarından hangisinin sizin için daha uygun olacağına karar verirken düğün mekanını ve ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer açık tenli ya da sarışınsanız siyah yerine kahve tonları gibi daha açık tonları tercih edebilirsiniz. Düğün mekânı faktörüne gelince, eğer açık havada, gündüz vakti bir kır düğünü yapacaksanız çok koyu renkler kullanmanız önerilmez. Aksine düğününüz gece ve kapalı bir yerde olacaksa bu kez de tercihinizi daha koyu tonlardan yana kullanabilirsiniz.

Oval Yüzlü Gelinlerde Saç Modeli Seçimi

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (9)

Oval yüz hatlarına sahip bir gelin adayımız olarak tıpkı gelin makyajında olduğu gibi gelin saç modellerinde de dilediğiniz modeli kendiniz için seçebilirler. Çeşit çeşit saç modelleri arasından sizin için en uygun olanını seçerken seçtiğiniz gelin makyajı ve gelinliğinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Çok kapalı bir gelinliğiniz varsa salık saç modelleri yerine topuz saç modelleri arasından bir seçim gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle gelin tacı ya da duvak gibi saç aksesuarları daha da ön plana çıkabilir. Dağınık topuz ya da yanda toplu saç modelleri sizin için uygun bir seçim olabilir.

Gelinlik tercihinizi daha dekolteli bir modelden yana kullandıysanız bu kez de salık saç modelleri arasından bir tercih gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman için daha kusursuz bir görüntü elde edip gecenin en şık kişisi olabilmek için dengeyi yakalamak anahtar kelime niteliğindedir. “Denge” kuralını aklınızdan çıkarmadığınız sürece dış görünüşünüzde kusursuz ve bir o kadar da elit bir hava yakalamak o kadar kolaylaşır. Oval yüz şekli olan bir gelin adayı olarak gelin makyajı ve gelin saçı tercihinizde oval yüzlü ünlüler tercihlerinden fikir alabilirsiniz.

Düğün gününüzde gelinliğinizden gelin makyajına, makyajınızdan gelin saçına her detayın 2019 trendlerine uygun olmasını mı istiyorsunuz? Öyleyse Düğün Buketi ailesi tarafından hazırlanan 2019 yılı trendleri ile ilgili yazılara göz atabilirsiniz. Yine de burada 2019 yılının gelin saçı modellerinden kısaca bahsetmek istiyoruz. 2019 yılının iddialı makyajlarının tamamlayıcısı olarak gelin saçında doğallık ön planda.

Salık Saç Modellerini Tercih Edebilirsiniz

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (10)

2019 yılının trend gelin saçı modelleri oval yüz şekline yakışanlar arasında salık saç modelleri yer almakta. Bu durumda da saçlarınızın son derece bakımlı ve parlak olması çok büyük bir önem taşır hale geliyor. Böyle sağlıklı bir görüntüyü elde edebilmek için düğün gününden birkaç ay öncesinden itibaren saç bakım işlemlerinize başlamanız gerekebilir.

2019’un diğer bir trend modeli ise salaş gelin saçı modeli. Sıkı topuzları tarih sayfalarına atan 2019 trendleri arasında yer alan bu saç modeli saçların daha gür ve emin gözükmesini sağlıyor. Makyajınız ve gelinliğiniz ile uyumlu şık bir gelin saçı aksesuarı ile desteklendiğinde oldukça dikkat çekici bir gelin saçı modeli halini alıyor. Şık saç aksesuarları ile desteklendiğinde sizlere oldukça gösterişli bir hava vererek düğün gününüzde tüm güzelliğinizle ışıldamanızı sağlıyor. Gelinlik ve gelin makyajı ile desteklendiğinde ise adeta kusursuzluğun adresi niteliğinde.

Gelin saçı hazırlığında saç renginiz ile ilgili bir değişiklik yapacaksanız size hatırlatmamız gereken çok önemli bir ayrıntı var. Asla düğün günü saçınızın rengini değiştirmeyi düşünmeyin. Saç boyama işlemini düğünden en az birkaç gün ya da bir hafta önce gerçekleştirmeniz sizin yararınıza olur. Böylelikle beklenmedik durumlar ve hayal kırıklıkları yaşanmasını engellemiş olursunuz. Herhangi bir değişiklik yapmak istediğiniz durumda hala şansınız bulunmuş olur.

Örgüler Geri Döndü!

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (12)

2019’un trend saç modelleri arasındaki dağınık topuzlar ve salık saç modelleri yanı sıra çok şaşırtıcı bir model daha yerini alıyor: Örgüler! Fakat bu örgüler alışık olduğumuz şekilde klasik ve sıkı örgüler olarak değil, 2019’un dağınık ve doğal trendlerine uyacak şekilde hazırlanmış örgüler olarak beliriyor. Oldukça uzmanlık isteyen bu gelin saçı modellerini en deneyimli ellere bıraktığınızdan emin olmalısınız. Bu gelin saçınızı süslemek için saç aksesuarları arasından şık ve gelinliğinize uygun bir tanesini seçebilirsiniz.

Hiçbir zaman unutmamanız gereken en önemli noktalardan biri ise seçtiğiniz gelinliğin, gelin saçı modelinin ve gelin makyajının birbirleriyle uyumu. Tek olarak bakıldığında şahane gözüken bu ögelerden her biri, bir araya geldiğinde birbirine yakışmayabilir. Bu yüzden düğün gecesi hazırlığınızda denge ve uyum ilkesini hiç unutmamalısınız. Yine de tekrar hatırlatmak isteriz. Gelin saçı ve gelin makyajı işini riske atmak istemiyorsanız Düğün Buketi’nin sizlere sunduğu kaliteli firmaları inceleyebilir ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz semtteki en kaliteli hizmetleri sitemiz misafiri olma ayrıcalığı ile en uygun fiyatlara alma fırsatı yakalamış olacaksınız.

Peki Sizin Tercihiniz Hangisi?

oval-yuz-gelin-saci-makyaji (11)

Düğün Buketi ailesi olarak her zaman olduğu gibi düğün hazırlıklarınızın her aşamasında yanınızdayız. En başından en sonuna kadar tüm düğün hazırlığı aşamalarının yanında düğün sonrası diğer organizasyonlarınız için de sizlere hizmet vermekteyiz. Düğün Buketi’nde aradığınız her konu ile ilgili firma listesine erişebilirsiniz. Her biri sitemiz ile anlaşmalı olan bu güvenli firmalar arasından size en uygununu seçebilmeniz için sitemiz sizlere fiyat karşılaştırması yapma imkânı da sunmakta. Örneğin kusursuz bir gelin olabilmek adına gelin saçınızı bulunduğunuz şehirdeki en profesyonel ellere bırakmak istiyorsunuz. Bu durumda Düğün Buketi’nde gerekli aramayı yaptığınızda önünüze şehrinizin en iyi gelin kuaförleri çıkacak.

Her biri oldukça deneyimli olan bu sanatçılar sizlere tesettür gelin başı modelinden inanılmaz topuzlara kadar sayısız model sunabiliyorlar. Siz de bu kuaförlerden herhangi biri ile anlaşma yapmak istediğiniz durumda sayfanın sağında beliren ücretsiz teklif al formunu doldurabilirsiniz. Aynı durum ihtiyacınız olan makyaj artisti için de geçerli olacaktır. Böylelikle alanında en deneyimli artistlerden en kusursuz hizmetlere Düğün Buketi ayrıcalığında en büyük indirimler ve kampanyalarla ulaşma şansını yakalayacaksınız. Peki siz oval yüzlü bir gelin adayı olarak hangi saç ve makyajı tercih edeceksiniz? Fikirlerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu yazımız da ilginizi çekebilir; Ten Rengi ve Göz Renginize Uygun Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Yanıtla