Otel düğünleri hayallerinizi süsleyen düğünü gönlünüzce geçirmeniz için birçok olanak sağlar. Otel düğünleri konukları ağırlama imkanı, organizasyonun daha kolay işlemesi ve eğlenceli bir düğün planlayanlar için en uygun seçenek. Otel düğünlerini planlarken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar ise otel düğün fiyatları, organizasyon firması ve gelen konuk sayısı.

Otelde Düğün Fiyatlarını ve Mekanlarını Keşfetmek İçin Tıklayın

Düğün otelleri arasından beğendiğiniz iç mekan düzenlemesini sunan oteli seçmekle düğününüzü planlamaya başlayabilirsiniz. Otel düğünleri için seçim yaparken ulaşım açısından da çeşitli ulaşım planlarına uygun bir konumda olup olmadığına bakmakta yarar var. Özellikle otelde düğün tercih ediyorsanız gelecek konuk sayısı konusunda önceden net bir sayı vermeniz ve bu sayıya sadık kalmanız önemli. Çünkü aylar öncesinden yapılacak rezervasyonlar için eksik veya fazla katılım oteller kadar düğün sahipleri için de ekstra masraf olarak yansıyacaktır. Bu sebeple genellikle ortalama 400 kişilik kapasite ile anlaşan oteller, otel düğünleri için rezervasyonlar konusunda titiz olduklarını iletiyorlar.

İstanbul Otel Düğün Fiyatları

Otelde düğün maliyetleri değişen fiyat aralıklarında seyredebiliyor. Ortalamada ise kişi başı 60 TL ile 250 TL arasında değişen fiyatlar mevcut. Otelde düğün maliyetlerini hesaplamak için önceden bir konuk listesi hazırlamak ve bu sayıya göre otellerle görüşmeye gitmekte fayda var. Peki İstanbul, İzmir ve Ankara şehirleri bazında otelde düğün maliyeti ne kadar gelir? İstanbul Avrupa yakasında bulunan düğün otelleri fiyat aralığı kişi başı 100 TL ile 250 TL arası değişiyor. İstanbul Anadolu yakası için kişi başı 80 TL ile 200 TL arası değişen fiyatları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Siz yine de salonlara da göz atmak ve fiyatları hakkında fikir sahibi olmak isterseniz, İstanbul Düğün Salonları ve 2019 Fiyatları sayfamıza da bekleriz.

İstanbul otel düğünleri için ise en gözde mekanların başında Raffles Hotel, WOW Otel, Hilton, Divan Otel, Sheraton ve Marriott geliyor. İstanbul otel düğün fiyatları, İzmir otel düğün fiyatları ve Ankara otel düğün fiyatları otel haricinde başka birkaç özelliğe göre de farklılık gösterebiliyor. Mekan kadar süsleme, müzik organizasyonu, yemek menüsü ve ekstra olarak düğün sonrası parti veya yemek seçenekleri ile farklı fiyatlandırmalara tabi olabiliyor.

Otel Düğün Paketleri İçinde Neler Var?

İkinci olarak, otelde düğün planlayanların dikkat etmesi gereken müzik organizasyon firması ve süsleme organizasyon firması. Bu firmalarla otele karar verdikten sonra hemen anlaşıp uygun planlamayı yapmanız kusursuz bir düğün geçirmeniz için en önemli noktalardan biri. Birçok otelin anlaşmalı olduğu süsleme ve müzik firmaları olabileceği gibi eğer kendi düğün organizasyon firmanızla çalışmak istiyorsanız da bir müzik provası alınmasını isteyebilir ve düğünden en az bir hafta önce süslemelerin adedini ve yerleşime uygun olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz.

Otel düğünleri için düğün organizasyon firmaları da farklı paket seçenekleri sunabiliyor. Bütün bunlara göre düşünüldüğünde İstanbul otelde düğün maliyeti kişi başı 80 TL ile 250 TL arasında değişirken İstanbul otelde düğün fiyatları toplamda 32 bin TL ile 100 bin TL arasında değişim gösterecektir. Yüksek gibi görünen otel düğün maliyetlerinin içinde genelde düğün organizasyon hizmeti de bulunuyor. Bu sebeple fiyata neyin dahil olup olmadığını otellerle görüşürken sorabilirsiniz. Otelde düğün yapmak ne kadar tutar diye düşünüyorsanız İstanbul dışında İzmir ve Ankara için genel fiyatları da aşağıda belirtiyoruz.

İzmir Otel Düğün Fiyatları

İzmir otel düğün maliyetleri ise kişi başı 60 TL ile 210 TL arasında değişiklik gösterirken bölgeye göre bu fiyatlara otel düğün organizasyonu dahil olabiliyor ya da olmuyor. Yine ortalama olarak İzmir otelde düğün fiyatları 24 bin TL ile 85 bin TL arasında değişiklik göstermekte.

Ankara Otel Düğün Fiyatları

Ankara otel düğün fiyatları İzmir ve İstanbul’a göre daha uygun fiyatlar ve daha geniş hizmetler sunabiliyor. Kişi başı 60 TL ile 100 TL arasında değişen otel düğün fiyatları için Ankara’da bir düğün planlamak yeni evlenecek çiftlere maliyeti 24 bin TL ile 60 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Düğün Otelleri Düğün Günü İçin Birçok Avantaj Sağlıyor

Otelde düğün yapmak her ne kadar yüksek maliyetli gibi gözükse de aslında birçok avantajı da barındırıyor. Öncelikle otelde düğün maliyetleri düşünüldüğünde genellikle organizasyon firması da hizmet içine dahil oluyor ya da anlaşmalı oldukları firmalardan çok büyük miktarlarda indirim alınabiliyor. Ayrıca uzaktan gelen konuklar için düğün sonrası yorgunluk ile şehir içi ulaşım derdi olmadığı gibi, konaklama için ekstra bir yer bulmak derdi de olmuyor. Yine otelde düğün yapmak düğün sonrasında bir parti düzenlemek için de güzel bir imkan doğuruyor. Genellikle düğün otellerinin after party mekanı olarak bulunan alanları da düğün sonrası için rezerve edilebiliyor.

Düğün otelleri catering ve süsleme hizmetleri için de belli bir hizmet sunabilirken yine uygun bir fiyata anlaşmalı düğün organizasyon firmalarıyla iletişime geçmenizi sağlayabilir. Belli sezonlarda özellikle otel düğün indirimleri olabildiği gibi erken rezervasyonda da düğün otelleri yeni evlenecek çiftlere birçok imkan sunuyor.

 

Yanıtla