Düğün salonları yerine otel düğünü tercih edilebilir. Kimi zaman gelin ve damadın yanı sıra ailelerine konaklama hizmeti de verebilen oteller, düğünlere başka bir hava katmaktadır. Otellerin düğün salonları çeşitli oturma düzenlerine göre kapasiteleri değişebiliyor. Bu nedenle otel düğün fiyatları konusunda belirleyici olan konuların başında mekanın kapasitesi gelmektedir.

Otel Düğün Fiyatları

Davetlilerin net sayısı bilinmediğinde bu husus önü alınamaz hataların yapılmasına neden olabilir. Buna istinaden bazı oteller LCV hizmetini de düğün organizasyonu kapsamında yerine getirebilmektedir. Otelin konumu, sunduğu hizmetler ve şöhreti otel düğün fiyatları konusunda temel verilerdir. 5 yıldızlı otellerden butik otellere kadar çeşitli düğün mekanları söz konusu olabiliyor. Bunlardan bazıları denize sıfır konumda iken kimileri de şehir merkezinde bulunmaktadır.

Otel Düğün Fiyatları

Otel düğünlerinde yemekli düğün konsepti söz konusu olduğunda alakart ve açık büfe yemek ikramı yapılması söz konusu olabiliyor. Menüler genelde kırmızı et veya beyaz et şeklinde olup, çocuk menüleri, vejeteryan menüleri, diyabet menüleri ve diyet menüleri de otel yönetimleri tarafından belirlenebiliyor. Aynı şekilde kokteyl ikramları verilecekse bunlar da açık büfe olarak sunulabilmektedir.

Otel Düğün Fiyatları Aralıkları

Otel Düğün Fiyatları

Düğünün zamanlaması fiyatları belirleyen temel unsurlar arasındadır. Hafta sonu otel düğün fiyatları daha yüksek seyretmektedir. Üstelik düğün sezonunda ise oldukça pahalı hale gelmektedir. Bu durumda yapılması gereken erken rezervasyon fırsatlarının değerlendirilmesidir. Bu şekilde en lüks otelden en hesaplı bir şekilde düğün hizmeti satın alınabilir.

Otel Düğün Fiyatları

Hafta içi günlerde ise fiyatlar aşağı çekilmekte olup, hafta sonuna göre daha makul olmaktadır. Yemekli bir düğün ile kokteyl ikramlı bir düğün aynı fiyatta olmayıp, yemekliler daha pahalıdır. Kimi otel düğün fiyatları kişi başı olarak belirlenirken kimileri ise genel bir bedel talep etmektedir. Buna göre çiftlerin yemekli bir düğün istediği ve bu düğünü hafta sonu yapmak istedikleri takdirde fiyatlar kişi başı 30 TL ile 300 TL arasında değişmektedir.

Düğünün hafta içi yapılması söz konusu olduğunda ise fiyatlar kişi başı 20 TL ile 250 TL bandında cereyan etmektedir. Ekstra hizmetlerle bu fiyatlar yukarıya çekilebildiği gibi uygun görülmeyen hizmetler listeden çıkarılarak arzu edilen düğün organizasyonları elde edilebilmektedir. Genel itibariyle bu fiyatlara fotoğraf ve video çekimi dahil olmamaktadır.

Otel Düğün Fiyatları ve Çekim Hizmeti

Otel Düğün Fiyatları

Fotoğraflar ve videolar otel düğün fiyatları dahilinde olabileceği gibi dışarından profesyonel bir fotoğrafçıdan destek alınması da söz konusu olabilmektedir. Dış mekan çekimleri kapsamında İstanbul boğaz turundan, Kapadokya’ya, Ayder Yaylasından Uzungöl’e kadar ülkemiz dış mekan çekim alternatifleriyle doludur. Kimi düğün organizasyonları dış çekimler konusunda işi ileriye götürerek yabancı ülkelerde fotoğraf ve video çekim hizmeti vermektedirler.

Otel Düğün Fiyatları

Çekilen bu fotoğraflar arasında en iyiler seçilerek albümler yapılabilmektedir. Albümler dijital veya basılı olarak üretilebiliyor. Basılı albümler kaliteli kağıtlara lüks baskılar şeklinde olabiliyor. Güzel tasarımlı bir kapak ile tasarlanmış harika albüm seçenekleri bulunmaktadır. Mini albümden panoramik albüme, kanvas baskıdan klasik fotoğraf albümüne kadar seçenekler fazladır.

Otel Düğün Fiyatları

Videolar ise kısa film, klip ve belgesel yapılmak üzere montajlanabilmektedir. Bu şekilde düğünün ölümsüzleştirilmesi söz konusudur. Üretilen söz konusu klip/belgesel/kısa film Youtube gibi sosyal mecralarda paylaşılarak düğüne katılamayanların düğünü izlemeleri sağlanabilir. Otel düğünlerinde genelde otopark sıkıntısı bulunmadığı gibi kimi oteller vale hizmeti vermektedir. Bu şekilde düğün başlamadan otopark telaşı yaşanmamakta, düğün sonrası ise parktan çıkarma zahmetine katlanılmamaktadır. İstanbul’un trafik problemi ele alındığında otopark ve vale meselesi hayati bir önem taşımaktadır.

Nikah salonu fiyatlarının ücretleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla