Saç örgüsü hanımlara en çok yakışan ve kadınların en çok tercih ettiği modellerin başında geliyor. Hem gündelik yaşamda, hem iş yaşamında hem de özel günlerde pek çok bayan örgü saç modellerini tercih ediyor.  Kimi zaman ustalık gerektiren kimi zamansa evde kendi başınıza yapabileceğiniz saç örgü modelleri ve yapılışları her kadının ilgisini çekiyor. Özel günlerde tercih edilen örgülü gelin saçı modelleri ise tüm gelin adaylarına farklı bir hava katıyor. Örgülü gelin saçı modellerine bakıldığından birbirinden ilginç ve zarif örgü modelleri göze çarpıyor.

İşte En Şık Örgülü Gelin Saçı Modelleri:

  • Örgülü Açık Gelin Saçı Modelleri
  • Örgülü Topuz Gelin Saçı Modelleri
  • Örgülü At Kuyruğu Modelleri
  • Sıra Dışı Örgü Saç Modelleri
  • Salaş Örgü Saç Modelleri

Örgü gelin saçı modelleri her uzunluktaki saçta kolaylıkla uygulanabiliyor. Yardımcı aksesuarlarla desteklenen örgü modellerini kısa saçlı gelin adayları bile tercih edebiliyor. Gelin adaylarının örgülü gelin saçı modelleri arasından tercihini yaparken gelinliğin yakasına, gelinliğin modeline ve yüz tipine uygun bir model seçmesi gerekiyor. Sıkı örgülü gelin saçı modellerinin yanı sıra gevşek örgülü salaş modeller de oldukça talep görüyor. Düğün için örgü saç modelleri ve örgülü gelin saçının en güzel örnekleri Düğün Buketi’nde sizleri bekliyor.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Örgülü gelin saçı modelleri hemen hemen her uzunluktaki saça uygulanabiliyor. Örgü çeşitleri arasında yer alan balıksırtı saç örgüsü,  Helen saç örgüsü, Hollanda örgüsü ve Fransız örgüsü en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Kılçık saç örgü, sepet saç örgü ve hasır saç örgü modelleri ise hem gelinliğe hem de gelin adaylarına farklı bir tarz katıyor. Topuzlarda uygulanan örgü modellerine bakıldığında örgülü dağınık topuz, örgülü gevşek topuz ve örgülü sıkı topuz modelleri göze çarpıyor. Örgülü gelin saçı, ister açık saçlara, ister at kuyruğuna isterseniz de kısa saçlara uygulanabiliyor. Gelin adaylarının saçı örgüye uygun değilse örgülü saç aksesuarlarından da yararlanılabiliyor. Saç rengine uygun aksesuarlar ile süslenebilen gelin saçı örgü modelleri gelin adaylarının ilk sıralardaki tercihleri arasında yer alıyor. Saç örgüsü örgü modelleri ve yapılışları, en güzel örgülü gelin saçı örnekleri düğün hazırlığında olanları Düğün Buketi’nde bekliyor.

Örgülü Açık Gelin Saçı

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçında örgülü modeller açık saçlarda sıklıkla tercih ediliyor. Yarım örgü saç modellerini açık saçlarda daha kolay uygulanabiliyor. Açık örgülü saç modelleri genellikle yakası açık gelinlik modellerinde, sırtı açık gelinlik modellerinde ve straplez gelinlik modellerinde kullanılıyor. Gelinin yüz modeline göre belirlenen örgülü açık gelin saçı, gelin adayına son derece zarif ve estetik bir görüntü veriyor. Açık gelin saçında basit örgü saç modelleri de zahmetsizce uygulanabiliyor.

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Açık saça uygulanan örgülü gelin saçı modelleri şık aksesuarlar ile de desteklenebiliyor. Örgülü açık gelin saçı modellerinde gelin tacı, beyaz veya ekru renkte inciler,  bocuklar, zarif çiçekler ya da taşlı süslemeler kullanılabiliyor. Açık gelin saçı modellerinde, saçın açık kısmı düz ya da dalgalı olarak bırakılıyor. Modelin bütününde en estetik duruşa sahip örgü modeli seçilirken, gelinliğin modeli ön planda tutuluyor. Açık gelin saçı uygulamalarında sıkı örgüler tercih edilebildiği gibi salaş ve gevşek örgü modelleri de sıklıkla tercih ediliyor.

Örgülü Topuz Gelin Saçı Modelleri

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Örgülü topuz gelin saçı modellerinde, topuzun tamamı örgüden oluşabildiği gibi sadece bir kısmı da örgülü olarak tasarlanabiliyor. Örgü gelin başı uygulamalarında örgülü topuzlar yakası ve sırtı açık gelinlik modellerinde sıklıkla tercih ediliyor. Örgülü saç modelleri topuz uygulamaları, şık aksesuarlar ve yardımcı malzemeler ile desteklenerek düğün boyunca bozulmadan kalması sağlanıyor. Örgülü topuz gelin saçı modellerinde gelin adayının konforu ve topuzu taşıyabilmesi için oldukça hafif aksesuarların kullanılması gerekiyor. En kolay örgü saç modelleri ile şekillendirilebilen gelin topuzları tüm gelin adaylarına hem şık hem de zarif bir hava veriyor. Örgülü gelin topuzu uygulamalarında kalın örgü saç modelleri de oldukça talep görüyor.  Kalın örgü saç modelleri uzun saçlara kolaylıkla uygulanırken kısa saçlarda ise bant ya da yardımcı örgü aksesuarları ile destekleniyor. Sıkı örgülerin kullanıldığı örgülü topuz modelleri düğün boyunca gelinin rahatlıkla taşıyabileceği ve kolay deforme olmayan stiller arasında yer alıyor.

Örgülü At Kuyruğu Modelleri

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Örgülü at kuyruğu, uzun saçlara sahip gelin adaylarının sıklıkla tercih ettiği modellerin başında geliyor. Seçilen örgü modeli at kuyruğunun tamamına ya da bir kısmına uygulanabiliyor. At kuyruğu tercih eden gelin adayları kalın örgü ya da ince örgü tercihini gelinliği modeline göre belirleyebiliyor. Çok uzun olmayan saçlara sahip gelin adayları için örgülü at kuyruğu modelleri örgülü saç aksesuarları kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Örgülü at kuyruğu modelleri, gelinin yüz tipine, saç yapısına ve gelinliğin modeline göre belirleniyor. Örgülü at kuyruğu yapılırken gelin adayının saçı öncelikle at kuyruğu olarak şekillendiriliyor. Daha sonra ise seçilen örgü modeli at kuyruğuna uygulanıyor. En son olarak da at kuyruğu ve örgü; taş, inci ya da çiçek gibi aksesuarlarla süsleniyor. Usta kuaförlerin tasarladığı birbirinde şık örgülü at kuyruğu modelleri Düğün Buketi’nde gelin adaylarının beğenisine sunuluyor.

Kısa Saça Örgü Saç Modelleri

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Örgü uygulamaları uzun saçlarda daha fazla çeşitliliğe imkan sağlarken kısa saçlar için de oldukça şık örgü seçenekleri bulunuyor. Kısa saçlarda gevşek ve salaş örgü uygulamaları çok fazla önerilmiyor. Sıkı ve dayanıklı örgü modelleri kısa saçlı gelin adayları için daha kullanışlı seçenekler arasında yer alıyor. Özellikle balık sırtı ve kılçık örgü çeşitleri kısa saçlı gelin adaylarının saçlarında bölgesel olarak uygulanabiliyor.

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Kısa saçlı gelin adayları örgülü saç modellerini tercih ettiğinde,  saç bandı ya da yardımcı aksesuarlar, seçilen modelin uygulanmasına yardımcı oluyor. Kısa saça örgü modeli gelin adayının yüz hatlarına ve gelinliğin modeline göre belirleniyor. Kahküllü örgü saç modelleri kısa saçlı gelin adaylarında kolaylıkla uygulanabiliyor. Kahküllü saç örgü modellerinde kahkül kısmı önde ve düz olarak şekillendirilirken, kısa olan arka bölümde seçilen örgü modeli uygulanıyor. Gelin adayının tercihi doğrultusunda şık aksesuarlar da kullanılabiliyor. Kısa örgü saç modelleri ince telli saçlara sahip gelin adaylarında daha fazla tercih ediliyor.

 Sıra Dışı Örgü Saç Modelleri

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Standart örgü modellerinin yanı sıra sıra dışı örgü modelleri de gelin adaylarında yoğun talep görüyor. Yandan örgü saç modelleri, önden örgülü saç modelleri, arkadan örgülü saç modelleri en çok tercih edilen gelin saçı örgü modelleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Şelale örgü saç modelleri ile maşalı örgü saç modelleri hem göz alıcı hem de dayanıklı olması ile dikkat çekiyor. Şelale örgü saç modelleri çeşitli süslemeler ve aksesuarlar ile desteklenebildiği gibi, sade olarak da kullanılabiliyor. Örgülü maşa saç modelleri hemen hemen her gelinlik modeli ile uyum sağlıyor. Örgülü maşa saç modelleri gelin adaylarının en çok tercih ettiği modelleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Her yüz tipi ile uyum sağlayan örgülü maşa saç modelleri dayanıklılığı hem de zarifliği ile dikkat çekiyor. Saç bandı, örgülü gelin saçı modellerinde sıklıkla kullanılan aksesuarlar arasında yer alıyor. Örgülü saç bandı ise ister saçın tamamında ister bir kısmında uygulanabiliyor. Örgü saç bandı modellerine bakıldığında sıkı örgüler, gevşek örgüler ya da balık sırtı örgüler göze çarpıyor. Saç bandı örgü yapılışları ve en güzel örnekler gelin adayları ile Düğün Buketi’nde buluşuyor.

Salaş Örgü Saç Modelleri

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Dağınık ve salaş örgüler sade ve zarif durması sebebiyle en çok tercih edilen örgü gelin saçı modelleri arasında yer alıyor. Uzun saçlarda daha kolay uygulanan ve daha çok tercih edilen salaş örgü saç modelleri, yandan, arkadan ya da önden yapılabiliyor. Dağınık örgü saç modellerinde hemen hemen tüm örgü çeşitleri uygulanabiliyor. Abiye örgü saç modelleri arasında da gevşek, dağınık ve salaş örgüler bir adım öne çıkıyor. Daha doğal ve zarif bir görüntü sağlayan dağınık örgü saç modelleri her tip gelinlik ile uyum sağlıyor. Yakası açık, askılı, straplez, kayık yaka ve sırtı açık tüm gelinlik modelleri ile estetik bir duruş sağlayan dağınık ve gevşek örgülü gelin saçı modelleri gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Salaş örgüyü tercih eden gelin adaylarında en kolay örgü modelleri zahmetsizce uygulanabiliyor. Salaş ve gevşek örgülü gelin saçlarında sıra dışı örgü modellerinin de oldukça güzel örnekleri sergilenebiliyor. Salaş ve gevşek örgü modellerinde şık süslemeler örgünün üstüne ya da örgünün içine uygulanarak daha zarif bir görüntü elde ediliyor.

En Şık Örgülü Gelin Saçı Modelleri Örgü Gelin Saçı Modelleri

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Düğün Buketi, düğün hazırlığında olan gelin adaylarına rehberlik hizmeti sunan en iyi portallardan birisi olması ile tanınıyor. Düğün mekanından canlı müziğe, organizasyon firmasından gelin arabası kiralama şirketlerine kadar birçok işletme Düğün Buketi çatısı altında buluşuyor. Gelin saçı modelleri, gelin saçı uygulamalarının en güzel örnekleri, gelinlik modelleri, son moda tasarımlar ve zarif abiyelerin yer aldığı koleksiyonlar avantajlı kampanyalar Düğün Buketi’nde gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. En şık gelin saçı modelleri ve örgü gelin saçı modelleri hakkında merak ettiğiniz her şey Düğün Buketi’nin büyülü dünyasında yer alıyor. Örgü saç modelleri, düğün hazırlığında olan gelin adaylarının en çok ilgisini çeken konuların başında geliyor. Sıra dışı örgü modellerinin yanı sıra klasik örgü modellerine de geniş yer veren Düğün Buketi tüm gelin adayları için rehberlik hizmeti vermesi ile öne çıkıyor. Gelinlik modeline ve yüz tipine en uygun örgü modelini arayan gelin adayları, Düğün Buketi’nde kendine uygun bir seçenek mutlaka buluyor.

Örgü Gelin Saçı Modelleri

Şık, zarif ve kaliteli tasarımların bir arada sunulduğu Düğün Buketi’nde birbirinden güzel örgülü gelin saçı modeli sizleri bekliyor. Örgülü topuz gelin saç modelleri ve örgülü at kuyruğu modelleri göz kamaştırırken, açık ve kısa saçlara uygulanan örgüler ise görenleri kendine hayran bırakıyor. Salaş ve dağınık örgülü gelin saçı modellerinde birbiriden şık tasarımlar göz dolduruyor. Düğün Buketi’nde yer alan örgülü gelin saçı modelleri ile tüm gelin adayları hayallerindeki gelin saçına kavuşuyor. Klasik tarz sevenler için klasik modeller, modern tarz sevenler için modern stillerin yer aldığı Düğün Buketi’nde tüm örgülü gelin saçı modelleri ve yapılışları görseller ile birlikte yer alıyor. Düğün Buketi’nin büyülü dünyasında gelin adayları gelin saçı modeline karar verirken, uygulama örneklerinden yola çıkarak kendi stillerini de yaratabiliyor. Örgülü gelin saçı modelleri, örgülü gelin saçı aksesuarları ve sıradışı örgü modelleri Düğün Buketi’nde sizleri bekliyor. Gelinlikler ile ilgili bilgi almak ve model incelemek için Gelinlik Modelleri ve Gelinlik Seçimi sayfamıza da bekleriz! Ayrıca topuz modelleri için Gelin Topuzu Modelleri ve Tasarımları sayfamız da işinize yarayabilir.

Peki siz hangi örgülü gelin saçı modelini tercih edeceksiniz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yanıtla