Nişan yüzükleri altın, pırlanta, gümüş, platin ya da her ne materyalden meydana gelirse gelsin hepsi çok kıymetlidir ve büyük bir öneme sahiptir. Birbirini seven iki kişinin bir ömür boyu birbirlerini seveceklerinin nişanesi olan nişan yüzükleri, bir ömür boyu parmaklarda ilişkinin ilk heyecanını taşıması için taşınır. Bu açıdan nişan yüzükleri romantik ve aile kurumunun önemli ve özel bir sembolüdür. Dolayısıyla yüzükler kıymetlerini esasında tasarlandıkları malzemelerden ziyade, iki insanın birbirlerine olan aşklarının büyüklüğünden almaktadır. Evlilik için böyle büyük bir öneme sahip olan nişan yüzükleri, esasında tam da bu nedenle özenle seçilmelidir. Zira bir ömür boyu parmakta taşınacak özel bir takıdır bu yüzükler.

Nişan Yüzükleri Modelleri:

 • Altın Nişan Yüzükleri
 • Gümüş Nişan Yüzükleri
 • Platin Nişan Yüzükleri
 • Pırlanta Nişan Yüzükleri
 • Sade Nişan Yüzükleri

olarak farklı çeşitlerde değerlendirilebilir.

Nişan yüzük modelleri incelendiğinde piyasada çok farklı fiyatlara ve tasarımlara sahip örnekler görülecektir. Burada mühim olan, çiftin ömür boyu takacağı yüzükler altın, gümüş, platin gibi dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Öyle ya, hiç kimse nişan yüzüğünün zamanla hasar görerek kullanılamayacak hale gelmesini istemez öyle değil mi? Düğün Buketi ekibi olarak sizler için detaylı bir nişan yüzükleri dosyası hazırladık. Bu dosyamızda yüzükler hakkında detaylı bilgi edinebilir, sunduğumuz nişan yüzük modelleri sayesinde farklı fikirler edinebilirsiniz. Düğün hazırlıklarınız esnasında ihtiyacınız olacak daha birçok konu için ise wedding planner ekibimizin hazırladığı “Düğün Hazırlıkları Rehberi” başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Tasarımında Kullanılan Materyallere Göre Nişan Yüzükleri

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi3

Nişan yüzükleri altın, platin, pırlanta, gümüş gibi malzemelerden imal edilmektedir genellikle. Bunların yanı sıra, değişik yüzükler arayışında olanlar, bakır, paladyum kaplama, pembe altın kaplama veya yeşil altın yüzükler de bulunmaktadır. Esasında nişan yüzükleri tasarımında kullanılmakta olan materyallerin değeri çok da önemli değildir. Zira yüzükler evliliğin başlangıcını sembolize ederek aşkınızın sonsuz simgesi haline gelmektedir. Dolayısıyla basit bir malzemeden tasarlanmış olsa da pahalı ve kıymetli taşlarla bezeli olsa da değeri evlenen kişiler için aynı kalacaktır. Ancak yine de yüzükler bir ömür boyu parmağınızda takılı kalacağından dolayı, dayanıklı ve sağlığa zararsız malzemeden üretilmiş olması çok büyük önem taşımaktadır. Kimse nişan yüzüğünün eskiyip, bozulup takılamaz hale gelmesini istemez zira öyle değil mi? İşte aslında tam da bu nedenle nişan yüzük modelleri, pırlanta, altın, gümüş ya da platin malzemelerden üretilmektedir.

Altın Olmalı Diyenler için

 nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi4

Nişan yüzükleri altın olarak yüzyıllardır klasik bir biçimde tasarlanmaktadır. Altın takının hem kıymetli oluşu hem de klasik zarif görünümü, nişan yüzüklerinde neden kullanılıyor olduğunun en net yanıtı esasında. Ayrıca yüzükler altın olarak hazırlandığında, dayanıklı ve sağlığa zararsız bir aksesuar haline geldiğinden dolayı, bu malzeme yüzük tasarımında oldukça revaçtadır. Zira altın haricinde diğer birçok takı materyali kimi bünyelerde alerjiye sebebiyet verebilmektedir. Oysa yüzükler altın olarak tercih edildiğinde, yıllar içinde karşılaşılma ihtimali olan alerjik reaksiyonlar tamamıyla ortadan kaldırılmış olacaktır. Neticede hiçbir çift evliliklerinin en güzel ve en özel simgesi olan yüzükler onlara alerji yapsın, parmaklarını rahatsız etsin istemez, öyle değil mi?

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi5

Altın yüzükler deyince aklınıza aman yalnızca yirmi iki ya da yirmi dört ayar sapsarı altın yüzükler gelmesin! Yeşil, pembe ve beyaz altın yüzükler, evlilik yüzüğünde altın tercih etmek isteyip, altının parlak sapsarı renginden hoşlanmayanlar için oldukça idealdir. Üstelik takı tasarımlarının günümüzde oldukça çeşitlenmiş olması sayesinde, klasik altın nişan yüzüğü görüntüsünden hoşlanmayanlar için çok fazla alternatif piyasada mevcuttur. Üzeri desenli, çift renk nişan yüzükleri, taşlarla bezeli, sarı ve beyaz altın karışımlı, köşeli, kalın, ince, bombeli yüzükler…. Yüzükler altın olarak o kadar farklı tasarımlara sahip ki, bu tasarımlar arasından size en hitap edeni bulabilmek için biraz çabalamanız gerekecek. Sözün kısası, evlilik hazırlıkları aşamasındayken belki de karar vermekte en zorlanacağınız şeylerden biri de büyük ihtimalle yüzüklerin seçimi olacaktır. Bu nedenle de, aklınıza geldikçe nişan yüzük modelleri ve tasarımlarını incelemeniz fazlasıyla yararınıza olacaktır.

Gümüş Nişan Yüzük Modelleri

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi6

Gümüş nişan yüzükleri altın, platin ya da pırlanta gibi materyalleri takı ve aksesuarlarda sevmeyenler için oldukça idealdir. Üstelik zarif ve sade görünümü sayesinde, evliliğiniz boyunca parmağınızdan asla çıkarmanıza gerek kalmayacak ve her şeye uyum sağlayacak bir görünüme sahiptir. Gümüş hafif de bir malzeme olduğu için, parmağınızda ağırlık yapmayacağından, gündelik kullanım için de oldukça kullanışlı bir seçimdir. Özellikle aksesuar kullanmaktan haz etmeyen erkekler, alyans modellerini gümüş olanlardan yana kullanmayı tercih etmektedirler. Zira bu sayede, gümüşün sade görünümü ve ağır olmaması sebebiyle yüzüklerine daha kolay alışmış hale gelirler. Dolayısıyla, nişan arifesinde olduğunuz müstakbel eşiniz nişan yüzüğü kullanmak istemiyorsa, onu gümüş nişan yüzük modelleri arasından bir seçim yapmaya yönlendirmeyi deneyebilirsiniz.

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi7

Gümüş yüzükler altın, pırlanta ve platin nişan yüzük modellerine nazaran daha uygun fiyatlara sahiptir. Dolayısıyla özellikle düğün bütçeniz kısıtlıysa, gümüş yüzük seçiminde bulunarak, bütçenizi sarsmadan, aşkınızın sembolü olacak aksesuarınızı satın alabilirsiniz. Hem günümüzde aksesuar trendleri ve takı modası o kadar şekillenmiş durumda ki, inanın gümüş alyans alternatifleri gerçek manada başınızı döndürecektir. Ayrıca nişan yüzüklerinizi gümüş aldığınızı dilerseniz kimseye söylemek zorunda da değilsiniz. Zira gümüşten hazırlanan nişan yüzük modelleri, adeta beyaz altın ya da platin yüzükmüş gibi bir görünüme sahiptir. Neticede, yüzük fiyatları, onların kıymetlerini belirleyecek olan bir şey değildir. Nişan yüzüğünüze kıymet katacak olan tek şey, ilişkinizdeki mutluluk, uyum ve huzurdur. Ne dersiniz?

Altın Sevmeyenlere: Platin Nişan Yüzük Modelleri

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi8

Nişan yüzükleri altın olmasın; ama kıymetli bir materyalden meydana gelsin diyenler için, oldukça şık ve zarif bir alternatif bulunmakta: Platin nişan yüzük modelleri. Platin yüzüklerin altın ve pırlanta detaylı yüzükler gibi ağır da değil üstelik. Tıpkı gümüş yüzükler gibi, platin yüzükler de oldukça hafiftirler. Hatta ve hatta, platin hafif, kararmayan ve kıymetli bir malzeme olduğundan dolayı, aksesuar, takı ve yüzüklerin tasarımlarında son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanmış durumdadır. Platin yüzükler, hafif oluşları sayesinde ve rengi ile gündelik kullanımlardan ağır davetlere kadar her yere uyum sağlayabilecek niteliktedir. Hem takı tasarımlarındaki çeşitlilik ve değerli, yarı değerli taşların yüzük modellerinde kullanılması, platin yüzük alternatiflerini de zenginleştirmiş durumdadır. Takıda gümüş rengini seviyor; nişan yüzüğünüzün fiyat açısından da kıymetli bir materyalden olmasını istiyorsanız, platin nişan yüzük modelleri sizin için ideal olacaktır.

Işıltı Sevenlere: Pırlanta Nişan Yüzük Modelleri

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi9

Pırlanta nişan yüzükleri, parıltısı, ihtişamlı görünümü ve zarafeti ile yüzyıllardan bu yana en özel ve en güzel nişan yüzükleri arasındadır. Hatta vurgumuzu arttırmak için bu pırlanta zarif yüzükler, alyans trendlerinin en başındadır diyebilir ve bu iddiamızda da büyük ihtimalle yanılmış olmayız. Ağırlıklı olarak tektaş yüzük olarak tercih edilen pırlanta modeller, aslında neredeyse sınırsız tasarıma sahiptir diyebiliriz. Pırlanta nişan yüzük modelleri ağırlıklı olarak tek taş modeli ile kadınlar için tercih edilse de, esasında erkek yüzükleri olarak da tasarlanabilmektedir. Pırlanta taşı kullanılarak tasarlanan çift yüzükleri, erkeklerinkinde tek ve küçük bir taş, kadınlarınkindeyse daha büyük ve gösterişli taş süslemeleriyle tasarlanmaktadır. Pırlanta yüzükler altın, platin, ya da gümüş materyaller ile birleştirilerek tasarlanabilmektedir. Dolayısıyla günümüzde her bütçeye uygun pırlanta nişan yüzük modelleri bulabilmek mümkündür.

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi20

Pırlanta yüzükler, günümüzde mücevher meraklıları tarafından oldukça fazla tercih edilen modellerdendir. Pırlanta nişan yüzük modelleri, tektaş baget kesim, armut kesim, tektaş, prenses kesim ve tam tur nişan yüzükleri olarak dizayn edilmektedir. Her bir dizaynda pırlantanın kesim ve yüzüğe monte ediliş biçimi değişen bu tasarımlar, gerçekten büyüleyici güzelliktedir. Pırlanta, kıymetli oluşu kadar dayanıklılığı ile de ön plandadır. Zira elmastan meydana gelen pırlanta, bu dayanıklı olma özelliği sayesinde nişan yüzüğü modellerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Pırlanta yüzükler, kolay kolay çizilmez, kırılmaz ve yıpranmaz özelliklere sahiptir. Bu nedenle eğer ki yüzükler arasından gönlünüz pırlanta nişan yüzük modelleri örneklerine kayıyorsa, seçiminizi içinizi ferah tutarak pırlantadan yana kullanabilirsiniz.

Asil ve Şık: Sade Nişan Yüzük Modelleri

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi11

Sade nişan yüzükleri, kullandığı takıları ile fazla göze batmayı sevmeyenlerin ve nişan yüzüğü ile iddiasız bir şıklık isteyenlerin tercihidir. Esasında yıllar boyunca aksesuar trendlerine ve modaya yenik düşmeyecek olan bu düz alyans modelleri, klasikleri sevenler için oldukça idealdir. Klasik alyans görünümünde ve onun biraz farklı alternatifleri olan bu sade yüzükler altın, platin ya da gümüş materyaller ile tasarlanabilmektedir. Tasarımında kullanılan materyaller her ne olursa olsun, aslında aksesuarlarında retro tasarımları sevenler için de oldukça doğru bir tercih olacaktır. Sade nişan yüzük modelleri, vintage yüzüklerin tarzına çok benzemektedir. Zira annelerimizin, anneannelerimizin yüzükleri, oldukça sade, düz ve zarif bir görünüme sahip değiller miydi?

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi2

İnce yüzükler de yine sade nişan yüzük modelleri arasında oldukça şık seçeneklerden biridir. Zümrüt, yakut, ametist, pırlanta gibi değerli ve yarı değerli taşlarla da süslenebilen ince ve sade yüzükler oldukça zarif seçeneklerdir. Eğer takı takmaktan hoşlanmayan bir çiftseniz, ince olarak tasarlanmış olan bu sade nişan yüzükleri, gözünüzü rahatsız etmeyeceğinden, rahatlıkla kullanabileceğiniz modellerdendir. Özellikle çiftlerden erkek olanın yüzüklere ve takılara karşı soğuk duruşu oldukça yaygındır. İşte bu sade ve zarif yüzükler, yüzük takmak istemeyen erkekleri de yüzük takmaya büyük ihtimalle ikna edecektir.

Aksesuarda Farklılık Arayanlara: Değişik Yüzük Modelleri

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi13

Eğer ki siz çift olarak klasik sınırlara ve kalıplara uymaktan hoşlanmayan özelliklere sahipseniz, neden nişan yüzükleri tercihiniz ile farkınızı ortaya çıkarmayasınız ki? Kim demiş ki nişan yüzükleri altın, pırlanta, gümüş gibi bilindik malzemelerden olmalı? Ya da kim demiş ki sade ve düz alyans seçmelisiniz diye? Birbirinize olan aşkınızın en büyük sembolü olacak farklı yüzük tercihiniz ile, aşkınızın heyecanını ve farklılığını bir ömür parmaklarınızda taşıyabilirsiniz. Hem böylece, gündelik hayatınızda da sürekli kullanacağınız alyansınız ile, kendine özgü bir tarza sahip olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi14

İsimli nişan yüzükleri, parmak izi desenli nişan yüzükleri, desenli ya da özel tasarımlar, değişik yüzükler olarak sayılabilir. Değişik nişan yüzükleri özel tasarım olduğundan dolayı, diğer yüzük fiyatları ile karşılaştırıldığında bir nebze yüksek bulunabilir. Ama ömrünüz boyunca takacağınız alyansınızın tam istediğiniz özellikleri taşımasının değeri paha biçilemez öyle değil mi? Asimetrik taşlı yüzükler ya da özgün desenlerle bezeli nişin yüzükleri de bu özel alyanslar kategorisine girmektedir. Bu özel tasarın nişan yüzükleri altın, gümüş, pırlanta ya da platin materyaller ile genellikle hazırlanmaktadır. Dayanıklılıkları ve kıymetleri sebebiyle bu materyaller ile tasarlanan değişik yüzükler, ömrünüz boyunca ilişkinizin kıymetini yanınızda taşımanıza fırsat tanıyacaktır.

Nişan Yüzükleri Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi15

Nişan yüzükleri fiyatları 2019 yılı itibari ile oldukça değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla esasında bu yıl da bir önceki yıllardaki gibi her zevke ve her bütçeye hitap edebilecek nişan yüzükleri bulabilmek mümkündür. Nişan yüzükleri altın, pırlanta, gümüş, platin gibi tasarımlarında kullanılan değerli taş ve materyallere göre fiyatlandırılmaktadır. Elbette bunların yanı sıra, altının ayarı, pırlantanın karat ölçüsü, kalınlığı ve ağırlığı da nişan yüzükleri fiyatları için temel belirleyicilerdendir. Nişan yüzüklerinin tasarımının ünlü bir modacıya ait olması, meşhur bir markasının olması ve el emeği olması da yine fiyatları belirleyen kıstaslardandır. Böyle kıstaslar olsa bile düğün bütçenizi sarsmadan içinize tam sinen nişan yüzük modelleri piyasada fazlasıyla var.

Bu nedenle sakın ola ki düğün bütçeniz kısıtlı diye kendinizi üzmeyin! Örneğin sarı altın görünümünden hoşlanmıyor ve platin nişan yüzükleri arasından seçim yapmak istiyor; ama fiyatları pahalı buluyorsanız, alternatiflere bakmanın tam zamanı demektir! Mesela beyaz altın nişan yüzükleri, platin nişan yüzük modelleri seçeneklerine göre uygun fiyatlara sahiptir. Veya, gümüş nişan yüzükleri günümüzde öyle şık tasarımlarla üretilmektedir ki, hiç kimse bu yüzükleri platin ya da beyaz altın tasarımlardan ayırt edememektedir.

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi16

Nişan yüzükleri Zen, Altınbaş gibi bilinen birçok mücevher markasında aşağı yukarı aynı fiyatlara satılmaktadır. Öyle ki, genelleyecek olursak nişan yüzükleri Altınbaş gibi zincir mücevher ve altın markalarında iki yüz liradan beş bin liraya kadar değişen fiyatlara sahiptir diyebiliriz. Elbette başta da belirttiğimiz gibi, nişan yüzükleri fiyatları, tasarım özellikleri, markası ve günün trendlerine göre değişebilmektedir. Nişan yüzük modelleri, takı fiyatları  ve düğün firmaları hakkında detaylı bilgi için wedding planner ekibimiz ile bir telefon ile iletişim kurabilirsiniz

Nişan Yüzükleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi17

 • Nişan yüzükleri alışverişine çıkmadan önce, müstakbel eşiniz ile birlikte takı zevklerinizden konuşmak, alışveriş esnasında istemediğiniz modellerle kafanızın karışma ihtimalini ortadan kaldıracaktır.
 • Düğün ve evlilik hazırlıkları bütçenizden yüzükler için ayırabileceğiniz fiyatları önceden netleştirmek, olumsuz sürprizlerle karşılaşmanızı engelleyecektir.
 • Nişan yüzüklerinizi internetten sipariş etmeyi düşünüyorsanız, parmaklarınızın tam ölçüsünü öğrenmek için bir kuyumcudan ya da takı tasarımcısından yardım alabilirsiniz. Böylece siparişinizin parmağınıza tam olmasını kesinleştirmiş olursunuz.
 • Yüzük alışverişi esnasında iki farklı model arasında kaldıysanız, birini söz diğerini nişan yüzüğü olarak kabul ederek iki ayrı yüzük satın alabilirsiniz. Söz kesiminden sonra ayrı bir nişan töreni gerçekleştirecekseniz, kız isteme töreninde söz nişan yüzükleri sizin için hiç de fuzuli sayılmayacaktır.
 • Nişan yüzük modelleri arasından seçim yaparken, bu yüzükleri sürekli parmağınızda taşıyacağınızı unutmamanızı öneririz. Dolayısıyla kesimi, tasarımı ve biçimiyle gündelik hayatınızı zorlamayacak yüzük modelleri arasından seçim yapmak, oldukça akıllıca olacaktır.
 • Evliliğinizin sembolü olacak olan nişan yüzükleri altın, platin, gümüş gibi dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Zira unutmayın bu yüzükler, ömrünüz boyunca parmağınızda takılı kalması için satın alınıyor.
 • Yüzükler konusunda kafa karıştıran bir soru var ki, bu soru muhakkak herkesin aklına takılmaktadır. Nişan yüzüğü hangi parmağa takılır kadın ve erkekte bu değişir mi? Siz sormadan bu soruya net bir yanıt verelim, nişan yüzüğü nişanlıyken sağ, evlendikten sonraysa sol parmağa takılır. Ve parmak yönleri kadında da erkekte de aynıdır. Elbette bu bir gelenektir; dolayısıyla buna uymak tamamıyla sizin tercihinizdir.

Bir Ömür Boyu Evet Demenin Nişanesi!

nisan-yuzukleri-askinizin-simgesi12

Yüzükler, birbirini seven iki insanın birbirleri ile bir ömür boyu yaşamak istediklerinin en özel ve en güzel nişanesidir. Ve yüzükler yüzyıllardan günümüze kadar evliliğin en büyük sembolü olarak kabul edilir. Romantik ve bir o kadar da huzur verici olan nişan yüzükleri, çiftin birbirlerine olan sevgilerinin bir ömür boyu sürmesi dileği ile parmaklarına takılır. Ve zorunlu haller dışında asla ve asla parmaktan çıkarılmaz. Nişan yüzük modelleri, günümüzde oldukça fazla alternatife sahiptir. Dolayısıyla fiyatları ve modelleri ile her zevke ve her bütçeye uyacak yüzükleri bulabilmek mümkündür. Zarif pırlanta tektaş yüzükler altın tasarımlar, platin zarafeti ve minimal dokunuşlar…

Alışverişe çıktığınızda siz de göreceksiniz ki, nişan yüzük modelleri neredeyse sonsuz! Bu nedenle siz ve müstakbel eşiniz kişisel zevklerinizden yola çıkarak, ilişkinizi ve zevkinizi en doğru şekilde yansıtacak nişan yüzüklerini mutlaka bulabileceksinizdir. Biz Düğün Buketi olarak, evlilik hazırlıkları konusundaki detaylı bilgilendirmelerimiz gibi, nişan yüzükleri hususunda da sizler için bu dosyamızı hazırladık. Dileriz ki bu yazımız sizler için doğru bir rehber ve en önemlisi de ilham kaynağı olmuştur. Peki ya sizin hayallerinizi süsleyen nişan yüzük modelleri nasıl? Parıltılı? Sade? Minimal? İşlemeli? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

En güzel söz yüzüğü modellerini derlediğimiz yazımızı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla