Evlenmek üzere çiftlerin birbirine verdiği söz anlamına gelen nişan, evliliğe giden yoldaki duraklar arasındadır. Aynı zamanda işaret anlamına gelen nişan birlikteliğe giden yolda bir simge değerini de taşır. Bunu bir törenle taçlandırmak isteyen çiftler nişan mekanları konusunda pek çok alternatife sahiptir. Düğün salonları bu konuda en ideal mekanlar arasındadır. Bazı oteller de düğün hizmeti sunmaktadır. Çeşitli kapasitelere sahip nişan mekanları sanatçı, orkestra, kamera, fotoğraf, kuru pasta, yaş pasta, meşrubat, gelin arabası süsleme, gelin başı, konfeti ve volkan ve garson hizmeti veriyor.

Miktarlar fazlalaştıkça ve yeni hizmetler talep edildikçe farklı paketler de tercih edilebiliyor. Örneğin üst paketlerde kuruyemiş, meyve, su, kişi başı servis tabağı ve yemek ikramı ve palyaço hizmeti de verilebilmektedir. Otopark konusu da mekan konusunda bir tercih sebebi oluğundan, açık ve kapalı otopark imkanları hakkında bilgi alınması son derece yerinde olacaktır.

Nişan Mekanları ve Hizmetleri

Nişan Mekanları

Bazı nişan mekanları yemekli nişan paketlerine sahiptir. Genelde ordövr tabakları standart gelir. Bunun yanı sıra beyaz et menüleri ile kırmızı et menüleri arasında bir tercih yapılması gerekir. Sote, şiş, kavurma, pilav üstü gibi çeşitli opsiyonlar mevcuttur. Salata, ekmek, tatlı ve içecekler de standart olarak gelmektedir. Mekanlar nişan ve düğünün yanı sıra toplantılar, davetler, balolar, sünnet ve kokteyl gibi çeşitli amaçlara hizmet edebilmektedirler. Kiminde kapalı salon olduğu gibi teras salon da bulunabiliyor. Göz alıcı dekorlarının yanı sıra sundukları hizmetlerle davetlilere keyifli anlar yaşatan nişan mekanları lazer gösterisi, köpük ve kar gösterisi, volkan, konfeti gibi görsel şölenlere de yer vermekteler.  Yemekleri kendisi yapan olduğu gibi ayrıca catering hizmeti almanız gerekebilir.

Nişan Mekanları ve Fiyatları

Nişan Mekanları

Mekanların geneli kredi kartıyla veya nakit olarak ödeme kabul etmektedir. Yemekli nişan mekanları arasında açık büfe yemek hizmeti verenler de bulunuyor. Kimi mekan alkollü içecek ikramı yaparken kimi de alkolsüz hizmet vermektedir. Nişan törenleri çeşitli temalarda yapılabiliyor. Örneğin kır düğünü formatında bir nişan töreni isteyenler için, doğa ile baş başa olan açık hava tesisleri söz konusu olmaktadır. Yukarıda belirtilen tüm nişan hizmetleri paketler halinde sunulmaktadır. Buna bağlı olarak da nişan organizasyonu fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Davetlilerin sayısı burada kilit rol oynamaktadır. Ayrıca talep edilen her ilave hizmet de beraberinde bazı maliyetleri getirecektir. Söz konusu nişan organizasyonları için mekanın önceden gezilerek görülmesi, alınacak hizmetlerin detaylı bir şekilde incelenmesi ve bir sözleşme imzalanması tavsiye edilir. Bu şekilde nişan töreninin keyfi, kötü bir sürprizle karşılaşılmadan davetlilerle doyasıya yaşanacaktır.

Nişan organizasyon fiyatları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla