Evlenmeye dair söz vermek, müstakbel çiftler için verilmesi zor olduğu kadar önemli bir karardır. Bu karar aile ve yakınlarla paylaşıldıktan sonra çiftlerle birlikte aileler de birbirini tanıma fırsatı bulmaktadır. Gelenekler de bu noktada devreye girmektedir. Artık sıra nişan için mekanlar bakmaya geldiğinde pek çok seçenekten en iyisini seçme telaşı başlamaktadır. Mekanlar arasında kapalı mekan düğün salonları olduğu gibi kır düğünü konsepti de söz konusu olabilir. Hem açık hem de kapalı alanın bir arada olduğu mekanlar da bulunmaktadır. Bazı oteller ile restoranlar da bu konuda organizasyon paketleri sunabiliyor. Nişanın aileler ve yakın akrabalarla mı yapılacağı yoksa düğün tadında geniş katılımlı bir organizasyon mu yapılacağı konusunda karar vermek gerekir. Bir parti veya kokteyl konsepti de tercih edilebilir. Nişanın mevsimi de bu konuda hesaba katılması gereken hususlar arasındadır. Buna göre nişan için mekanlar arayışı içerisine girmek gerekmektedir. Bir düğün provası niteliği bulunan nişan organizasyonları geleneklerin de yer bulduğu organizasyonlardır. Bu konuda yetenekli orkestralar ve sanatçılar ilk danstan oyun havasına kadar geniş repertuarlara sahiptirler.

Nişan İçin Mekanlar

Nişan İçin Mekanları

Soğuk bir havada kapalı mekanlar tercih edilmekte olup, yaz aylarında kır düğünü mekanları çiftlere nişan için mekanlar konusunda iyi bir alternatif olmaktadır. Yemyeşil çimler üzerinde harika süslenmiş masa ve sandalyeler ile gelin yolu eşliğinde unutulmaz bir nişan organizasyonu mümkündür. İsteğe bağlı yemekli veya kokteyl ikramlı nişan hizmeti alınabilir. Catering firmaları ile anlaşmak suretiyle doğru seçimlerle oluşturulan menülerle davetlileri güzelce doyurma imkanı oluşuyor. Kimi mekanlar menü seçiminde diyet menü, vejetaryen menü, diyabet menü ve çocuk menü gibi alternatifler sunabiliyor.

Nişan İçin Mekanları

Bazı nişan mekanları ise çocuklara ayrı bir yer tahsis ederek, onların nişan esnasında birbirinden renkli ve eğlenceli aktivitelere katılım sağlamasının yolunu açıyor. Fotoğraf ve video çekim hizmetleri nişan, düğün, mezuniyet ve doğum günü gibi günlerin yıllarca anılması için lüzumlu hizmetler arasındadır. Bu bakımdan kaliteli makinelere sahip deneyimli çekim ekibinden hizmet alınması şarttır. Dış mekan çekimleri için ise ajanslarla anlaşma yoluna gidilebilir. Harika manzaralar eşliğinde çekilen fotoğraflardan albümler, videolardan ise düğün belgeseli ve isteğe göre klipler elde edilebilmektedir.

Nişan İçin Mekanlar ve Fiyatları

Mekanın kapasitesi, yemekli ve kokteyl oturma düzenine göre değişmekte olup nişan için mekanlar konusunda en önemli faktörler arasındadır. Örneğin 150 kişilik yemekli oturma düzenine sahip bir mekan, kokteyl düzeninde 250 kişi kapasitesi civarına çıkabilmektedir. Bu bakımdan davetli sayısı ile mekan kapasitesinin birbiri ile uyumlu olması şarttır.

Nişan İçin Mekanları

Havuz başı, kır düğünü, salon konsepti ve açılır – kapanır mekanlar en çok tercih edilen mekanlar arasındadır. Fiyatlar ise organizasyon gününün hafta sonu mu yoksa hafta içi mi yapılacağı ile yakından ilgilidir. Yemekli ve kokteyl nişanlar da farklı fiyatlandırmaya tabidir. Örnek verilecek olursa hafta sonları yemekli bir nişan kişi başı 40 TL ile 180 TL arasında değişmektedir. Hafta sonları yemekli nişanlar 30 TL ile 140 TL arasındadır. Hafta sonları kokteyl bir nişan düşünülmesi halinde kişi başı hafta sonu fiyatlar 30 TL ile 120 TL civarında seyretmektedir.

Hafta içi nişan organizasyonu talebinde bulunanlar ise 20 TL ile 100 TL arasında değişen fiyatlarla karşı karşıya kalacaktır. Yüksek kalitede görkemli bir nişan mekanından faydalanmak için bir ipucu, erken rezervasyon fırsatlarıdır. Ayrıca mekanların indirim kampanyaları da yakından takip edilmelidir.

Nişan ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için sizleri Sıra Dışı Nişan Organizasyon Fikirleri sayfamıza bekleriz.

Yanıtla