Nişanlanmak gibi evlilik öncesi son süreçlerden birisinin güzel hatıralarla anılması için nişan fotoğrafları büyük önem taşımaktadır. Çekimin nasıl yapılacağı ise çiftlerin kararı olmakla birlikte bu konuda pek çok profesyonel fotoğraf stüdyosu hizmet vermektedir. Çeşitli senaryolarla bu önemli gün yıllarca anılmak üzere fotoğraflanacaktır. Hangi ortamda çekim yapılacağı çiftlerle fotoğrafçılar arasında yapılacak toplantı ile kararlaştırılabilir. Çekim sonrası basım süreci ve albüm de ayrı bir süreç gerektirmektedir.

En başarılı nişan fotoğrafçısını bulmak istiyorsanız, şehrinizdeki en güzel Düğün Dış Çekim ve Hikaye Fotoğrafçıları için tıklayınız!

Bunun için çok sayıda fotoğraf çekilerek aralarında en iyi olanlar seçilir. Genelde 10 yapraklık albümler tercih edilir. Çiftin nişan fotoğrafları tercihine göre sayfalar artabilmektedir. Seçilen albüm tasarımına göre bir yaprak 2 ile 8 arasında fotoğraf alabilir. Son zamanlarda panoramik albümler dikkat çekmektedir. Aile albümü ve cep albümü ile poster baskı da albüm paketleri içerisinde bulunuyor. Kağıt türü de albüm konusunda tercih sebebidir. Ayrıca seçilemeyen diğer fotoğraflar da DVD/CD’ye yazdırılabiliyor.

Nişan Fotoğrafları Fiyatları

Nişan Fotoğrafları

Fiyatlar, yukarıda belirtilen hizmetlerden hangilerinin talep edileceğine bağlı olarak değişmektedir. Mat kağıda basım, ipek fotoğraf kağıdına ve kristal laminasyona baskı durumunda fiyatlar değişiyor. Kanvas tablo da son zamanlarda talep edilen hizmetler arasındadır. Baskı için seçilen fotoğraflar Photoshop programıyla biçimlendirilmekte, diğer fotoğraflar da ham haliyle çiftlere verilmektedir. Genelde çerçevesiz teslim edilebildiği gibi kimi fotoğrafçılar çerçeve seçenekleri de sunmaktadır. Video ve klip konusu da nişan fotoğrafları kadar önem taşıyan unsurlardır.

Çekim süresine göre fiyatlandırma yapanlar genellik ifade etse de fotoğraf sayısına, video uzunluğuna göre yapanlar da bulunmaktadır. Büyük boy, aile albümü ve poster gibi ürün çeşitliği de başka bir fiyatlandırma seçeneğidir. Bu konuda “genel geçer” yöntem paketler halinde bu hizmetleri almaktır. PVC malzeme üzerine fotoğraflar yapıştırılarak panoramik albüm elde edilmesi gibi ekstra hizmetler de bulunabilmektedir. Panoramik albümler rutubetten ve sudan etkilenmektedir.

Nişan Fotoğrafları Önerileri

Nişan Fotoğrafları

Bazı problemleri önceden bilmek çiftleri nişan fotoğrafları konusunda avantajlı kılacaktır. İyi bir fotoğraf için iyi kuaför tercihi şarttır. İşin profesyonelleri saç/makyaj konusunda geline pozitif motivasyon katacaktır. Gelinin talebine göre tesettür tercih edilmişse, türban tasarımı konusunda deneyimli kuaförler tercih edilmelidir. Sadece gelin değil damadın da kuaför konusunda özen göstermesi gerekir. Gelin makyajının kaliteli malzemelerle yapılması hususu en iyi fotoğraf için olmazsa olmazdır. Gelin çiçeğine göre makyaj yapmak her kuaförün yapabileceği bir iş olmasa gerek. Tesettürlü gelinler türban gelin başı konusunda yan profilde yüzün görünebileceği bir şekilde tasarım yaptırmalıdır. Yüzü tamamen kapanan gelinler profilden iyi fotoğraf vermemektedir. Göz kenarları kapalı olan gelinlerin yüzüne az ışık düşeceğinden fotoğrafın kalitesi düşecektir. Fotoğraf günü rahat hareket edebilmek amacıyla gelinliğin de rahat olması gerekir. İçinde hareket edilemeyen bir gelinlikle ne nişan, ne de çekimler yolunda gider.

Dış çekim fotoğrafları ile ilgileniyorsanız, sizi şöyle alalım… 🙂

 

Yanıtla