Zaman geçtikçe her şey gibi eğlence kültürü de değişmektedir. Önceleri gelenekler bu konuda öncü iken son zamanlarda moda olan aktiviteler nikah sonrasında da yaşanabilmektedirler. Bu konuda geniş katılımlı geleneksel bir düğün yerine nikah işlemleri sonrası bir kokteyl ile süreci tamamlayanlar nikah sonrası eğlence mekanları adı altında bazı mekanlara gidebilmektedirler. Bu bazen bir pub olabildiği gibi kimi zaman da bir cafe olmaktadır. Kimi zaman da nikah sonrası yemek gibi bir takım organizasyonlar yapılabiliyor.

Nikah Sonrası Eplence Mekanları

Çeşitli kapasitelerde hizmet veren nikah sonrası eğlence mekanları yemekli bir organizasyon olup olmadığına göre fiyat vermektedir. Kırmızı et ve beyaz et menülerinin olduğu mekanlarda dana ve kuzu etinin yanı sıra beyaz et olarak balık ve tavuk menüler sunabilmekteler. İsteğe göre çorba, ara sıcaklar, tatlı ve meşrubatlar da yemek menülerinin dahilindedir. Işık, ses ve sahne düzeni hizmetleri de bulunmaktadır.

Nikah Sonrası Eğlence Mekanları Önerileri

Nikah Sonrası Eplence Mekanları

Söz konusu mekanların bazıları kapalı alanlar iken bazıları da açık hava tesisleridir. Bahsi geçmekte olan nikah sonrası eğlence mekanları arasında bazıları hem açılır hem de kapanır alanlara sahiptirler. Alkollü veya alkolsüz içecek ikramı yapılan mekanlarda otopark problemi bulunmuyor. Ayrıca bir kısmında vale hizmeti de bulunuyor. Bazıları tarafından “after party” adı verilen nikah sonrası eğlenceleri son zamanlarda sıkça rastlanılan aktiviteler arasındadır. Kişi sayısına göre fiyatları değişmesi muhtemel olan nikah sonrası eğlence mekanları oldukça fazla.

Nikah Sonrası Eplence Mekanları

Bu her düğün salonunun after party hizmeti verdiği anlamına gelmiyor. Bu konuda mekanın çalışma saatleri konusunda bir probleminin bulunmaması gerekmektedir. Örneğin bazı mekanlarda havai fişek atmak ve saat 23 ve 24 gibi eğlenceyi sürdürmek emniyet ve asayiş bakımından sorun çıkarabiliyor. Bu nedenle söz konusu hizmet alınacaksa mekanın nihai kapanış tarihinin öğrenmesi hayati önem taşıyor. Aksi takdirde parti anında polisle muhatap olunmak zorunda kalınabilir.

Nikah Sonrası Eğlence Mekanları Seçimi

Bir ömür boyu “keşke” dememek için evlilik prosedürlerinden biri olan nikah sonrası eğlence konusunda itina göstermek gerekebiliyor. Bu noktada tercih tamamen gelin ve damada kalmaktadır. Genelde çok yakın arkadaşlarla veya aile üyeleriyle tertip edilen organizasyonlara büyük önem verenler de bulunuyor.

Nikah Sonrası Eplence Mekanları

Çok geç saatlere kadar açık olan mekanlarda kokteyl tarzı ikramlıklar da söz konusu olabilmektedir. Meşrubatlar, kanepeler, kuru ve yaş pastalar ile tatlı ve tuzlu kurabiyeler ikram edilmektedir. Doyasıya eğlencenin yaşandığı mekanlar şehir içinde ve şehir dışında bulunabilmektedir. Düğünlerde olduğu gibi nikah sonrası eğlence konusunda hafta sonu ve hafta içi fiyatlarda değişiklikler söz konusu olabilmektedir. Bu tür eğlence mekanlarında müzik de çok önemlidir. Varsa DJ’in çalma listesini öğrenebilir ve değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer isterseniz kendi müzik lisenizi oluşturup onu dinlemeyi de talep eedebilirsiniz. Kafanız müzik konusunda karışıksa size birkaç önerimiz olan Müzik Seçimi Önerileri sayfamıza gö atmanızı tavsiye ederiz.

Yanıtla