Son zamanlarda moda haline gelen nikah şekeri yapımı evden gelir elde etmek için mükemmel bir seçim. Evlenecek olan her çiftin ihtiyacı olan nikah şekerleri çoğu insanın gelir kaynağı haline gelmiş durumda. Kendiniz için ya da başka çiftler için nikah şekeri yapabilirsiniz.

Nikah şekeri yapımı sanıldığı gibi zor bir iş değildir her insanın gerekli çabayı gösterdiği taktirde yapabileceği bir iştir. Nikah şekeri yapabilmek için herhangi bir özel beceriye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Yapmanız gereken tek şey hayal gücünüzü kullanmak. Kendi tasarımlarınızı ortaya koyamıyorsanız bile internet üzerinde gördüğünüz nikah şekerlerini evinizde yapabilirsiniz. Nikah şekeri yapan kişiler yaptıkları işi oldukça eğlenceli buluyor. Hobi olarak başlayıp yüksek gelirler elde edenler bile bulunmakta. Herhangi bir mekana ihtiyacınız olmadığı için, evinizde nikah şekerlerinizi üretebilirsiniz.

Nikah Şekeri Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Nikah şekeri yapabilmek için elbette malzemelere ihtiyacımız olacaktır. Genel olarak gerekli olan malzemelerimiz şeker, kurdela, silikon tabancası, tül ve benzeri malzemeler diyebiliriz. Şeker seçiminizi uzun ömürlü bir şekerden seçmenizi tavsiye edebiliriz. En sık kullanılan şeker ise bademdir. Nikah şekeri yapımı için gerekli olan malzemelere ulaşmak da çok basit.

Söylediğimiz gibi evinde nikah şekeri yapan bir çok insan olduğu için malzemeleri temin edebileceğiniz de çok fazla firma bulunmaktadır. İnternet üzerinden bu firmalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Malzeme çeşitliliği sayesinde de daha özgün nikah şekerleri tasarlayabilirsiniz. Malzemelerinizi seçerken maliyetleri iyi hesaplamayı unutmayın. Satış fiyatınızı önceden belirleyerek hareket ederseniz edeceğiniz karı da önceden görebilirsiniz. Bu işin bu kadar tercih edilmesinin sebebi çok düşük maliyetlere şekerlerin yapımı ve satış fiyatlarının yüksek olmasıdır.

Hayal gücünüzü kullanmaktan bahsetmişken aşağıda birkaç fotoğrafla farklı tasarımlara sahip nikah şekerlerini görebileceksiniz. Siz de göreceğiniz fotoğraflardan örnek alarak işe koyulabilirsiniz. Evinizin iş yeriniz olmasını isterseniz boş vakitlerinizi değerlendirmek istiyorsanız malzemeleri alıp başlamanız yeterli. Yaptığınız nikah şekerleri kendiniz için değilse ve bu işi yaparak bir gelir elde etmek istiyorsanız doğru pazarlamayı yapmanız gerekmekte. Öncelikle sizlere tavsiyemiz ilk olarak satacağınız nikah şekerlerinden birer adet yapıp müşterilerinize örnek olarak gösterebilmeniz. Yani kendi kataloğunuzu oluşturursanız müşterilerinizin hoşuna gidenler illa ki olacaktır. Pazarlama konusunda fayda sağlayacağınız en büyük platform sosyal medyadır. Nikah şekeri yapımı konusunda artık tecrübenizi de kazandıysanız instagram üzerinden oluşturacağınız profil ile müşterilerinizi bulabilirsiniz. Büyük firmalar bile instagram üzerinden tanıtımlarını yapmaktadır. Sizler için ekstra bir maliyeti de yoktur. Düğün organizasyonu düzenleyen firmalar ile de irtibata geçerseniz tasarımlarınızı göstererek iletişim kurabilirsiniz.  Nikah şekeri yapımı için size ilham kaynağı olacak fotoğraflara geçebiliriz artık.

Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı

Nikah Şekeri Yapımı

Yanıtla