Düğününüzdeki her ayrıntıyı özenle düşünen ve özenle hazırlamak isteyen gelin adaylarının seçim yaparken zorlanacağı birbirinden güzel nikah şekeri magnet modellerini inceleyelim! 

Üstelik sadece nikah ve düğün organizasyonlarınızda değil kına, nişan, söz, isteme gibi organizasyonlarda da tercih edilen nikah şekeri magnet modellerini incelerken zevk alacaksınız.  Siz de kolaylıkla zevkinize göre seçim yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz ve bizimle birlikte harika seçimler yapacaksınız. Magnet nikah şekeri tercihi yaparken her zaman ilk önceliğimiz düğün veya nişan törenlerimizin konseptini belirlemek olmalı.

Nikah Şekeri Magnet

Eğer nikah, nişan veya düğün törenimizin konseptini belirlediysek sıra harika seçimler yapacağımız nikah şekeri magnet modelleri için tercih yapmaya gelmiş demektir.

Nikah Şekeri Magnet

Günümüzde her türlü imkana kolaylıkla ulaşılabiliyor olması, tercihlerimizi de çeşitlendirdi. Her geçen gün başka başka modellerle karşılaşmak mümkün oldu. Biblo şeklinde nikah şekeri magnet modellerinin yanı sıra kullanışlı nikah şekeri modelleri ve kokulu nikah şekeri magnet modelleri de mevcut.

Nikah Şekeri Magnet

Çeşit çeşit nikah şekeri magnetlerden bazıları ise açacak magnet nikah şekeri, vosvos nikah şekeri, orijinal deniz yıldızı magnet, aynalı magnet, çuval magnet, çerçeve magnet, balonlu magnet, deniz kabuğu magnet, anahtarlık şeklinde magnet…

Nikah Şekeri Magnet

Taş Magnet Modelleri ve Kokulu Sabunlar

Lavanta, kekik gibi hoş kokulu bitkilerin minik çuvallarda süslenerek hazırlanan nikah şekerlerine alternatif olarak yavaş yavaş kokulu sabunlar ve kokulu taş magnetler çıkıyor. Çeşit çeşit şekillerde hazırlanabilen ve maliyet olarak diğer modellere nazaran çok daha uygun fiyatlara satılıyor. Taş magnet ve kokulu sabunların modelleri hem çok hoş kokuları hem istediğiniz model de seçilebilme imkanları sağlıyor. Hem de uygun fiyatlı olması ile magnet modelleri tercih sıralamasında ilk sıraları çekiyor.

Nikah Şekeri Magnet

Taş magnetler genellikle rüstik konsepte tercih edilse de kokulu sabun magnetler genelde salon düğünlerinde tercih ediliyor.

Nikah Şekeri Magnet

Ahşap Magnet Modelleri

Ahşap magnet modelleri daha çok rüstik bir düğün organizasyonu planlayan gelin adaylarının tercihleri arasında. Son yıllarda fazlaca popüler olan bu modeller kır düğünlerinde oldukça rağbet görüyor.

Nikah Şekeri Magnet

Ahşap model denilince akla ilk gelen modellerden bazıları ise kuş kafesi nikah şekeri magnet, anahtar şeklinde ahşap magnet, kalp, yuvarlak veya farklı şekillerde de olabilen kütük şeklinde nikah şekeri magnet, sindirella faytonu nikah şekeri magnet.

Nikah Şekeri Magnet

Ahşaptan yapılabildiği gibi plepsi ve aynadan tellerle üç boyutlu şekilde de yapılabiliyor.

Aynalı Magnet Modelleri

Nikah Şekeri Magnet

Klasik düğün düşünen gelin adaylarının nikah şekeri magnet listesinde ilk sırada bulunan aynalı magnet modelleri birbirinden farklı ve güzel modelleri ile dikkatleri çekiyor. Aynalı magnetler arasında en çok tercih edilenler, aynalı sonsuzluk nikah şekeri, aynalı yüzük nikah şekeri, el aynası nikah şekeri magnet.

Şişe Nikah Şekeri Magnet Modelleri

İçerisine lavanta gibi güzel kokan çiçeklerin kuru yaprakları ve tohumları koyularak hazırlanan magnetler, mumluk olarak hazırlanan nikah şekeri magnet, o minicik kavanozlara akvaryum gibi hazırlanan nikah şekeri magnet, hoş kokan kolonyalar konularak hazırlanan magnet, kavanozlara minik kurabiyeler, bal ve reçel konularak hazırlanan magnet…

Nikah Şekeri Magnet

Anlayacağınız küçük ve basit bir kavanozdan ortaya harika bir nikah şekeri magnet modeli çıkarmak mümkün.

Nikah Şekeri Magnet

Canlı Çiçek Nikah Şekeri

Doğamızın kıymetini bilenlere, nikah şekeri olarak ekilmek üzere harika fidanlar tavsiye ediliyor. Kır düğünü salon düğünü fark etmeksizin tercih edebilirsiniz.

Misafirlerinizi ağaç dikmeye teşvik edebileceğiniz harika minik çam ağaçları veya saksı çiçeği olarak evlerinize renk katacak kaktüsleri düşünmez misiniz?

Nikah Şekeri Magnet

Yaygın olarak görülmese de son günlerde doğaya geri dönebilen, kullanım sonrasında dikilen harika kalemler de nikah şekeri magnet olarak kullanılmaya başlandı.

Nikah Şekeri Magnet

Uygun Fiyatlı Magnet Nerede Bulunur?

Geri dönüşümün önemi üzerinde durulması nikah şekeri magnet modellerinin de çeşitlenmesine imkân tanıdı. Üstelik nikâh şekeri magnet fiyatlarının da düşmesine sebep oldu. El emeğine güvenenler kullanmadıkları malzemelerden çeşit çeşit magnetler yapıp sosyal medya aracılığıyla bu hoş ve birbirinden farklı magnet modelleri yapıp satmaya başladı.

Nikah Şekeri Magnet

Böylelikle gelin adayları, çok uygun fiyatlara magnet bulma ve model araştırma imkanına sahip oluyorsunuz. İnternet üzerinden gittigidiyor ve instagram gibi sitelerden sipariş verebilir veya fiyatları araştırabilirsiniz. İlla ki ben gezip görmeliyim diyorsanız, Ankara da Samanpazar’ında ve Suluhan’da; İstanbul’da Eminönü’nde hem ucuz fiyatlı hem de birbirinden farklı modelleri bulabilirsiniz.

Kendiniz Yapmaya Ne Dersiniz?

İstediği modeli bulamayanlar ve nikah şekeri magnet için ayırdığı bütçeyi aşanlar yazımızın özellikle bu bölümü sizin için! İstediğiniz modeli, biraz emek ile harika bir şekilde yapabilirsiniz. Yapımı aşamasında hem düğün stresinden kurtulacaksınız, hem de harika bir anı edinmiş olacaksınız.

Nikah Şekeri Magneti Nasıl Yapılır?

Madde madde nikah şekeri magnetini kendi yapmak isteyen gelinlerimize anlatalım.

  • Konseptimize uygun ve beğendiğimiz bir nikah şekeri magnet modeli seçelim. Ben sizlere nasıl yapıldığını göstermek için çakıl taşlı çikolata ile doldurulmuş tüp şişeden nikah şekeri magnet örneği hazırlayacağım.
  • Öncelikle kaç adet yapmayı planlıyorsanız, o kadar adet uzun tüp şişelerden alın. Şişeler için uygun bir tıpa alın. Yeteri kadar çakıl çikolata ve süsleme için kullanılmak üzere dilediğiniz renkte ve modelde kurdele veya hasır tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra zımba veya delgeç damat ve gelinin isminin yazılı olduğu küçük isimlik (önceden yazarak çıktı alın ve kesin), silikon, silikon tabancası ve makası yanınızda bulundurun.
  • Tüp şişelerin içini çakıl taşı çikolata ile doldurun. Dileyen çakıl taşı çikolata yerine lavanta veya kurumuş gül yaprakları da kullanabilir, tamamen zevkinize kalmış.
  • Çakıl çikolata ile doldurulan tüp şişelerin ağzını tıpa ile kapatın. Diğer bütün şişelere de aynı işlemi uygulayın.
  • Tercihinize göre tüp şişenin ağız kısmına yakın yerine kurdeleyi fiyonk yapın veya hasır ipi etrafına birkaç kez doladıktan sonra fiyonk yaparak sonlandırın. Hangisini tercih ettiğinizi karar verin ve ikinciyi yaparken fiyongun veya hasır ipin kaymaması için önce silikon sürün üzerine hasır ipi veya fiyongu ilk hazırladığınız örneğe göre hazırlayıp kuruması için bırakın.
  • Daha önceden hazırladığınız isimlikleri bir zımba yardımı ile kurdelenin hoş görünecek bir ucuna zımbalayabilirsiniz. Hazırladığınız isimliklerin üzerini delgeç ile delip kurdeleyi veya hazır ipi geçirerek isimlikleri tüp şişeye iliştirebilirsiniz.
  • Emek vererek hazırladığınız çakıl taşlı çikolata dolu tüp şişe nikah şekeri magnet modelimiz artık hazır ve sahiplerine ulaşıp en mutlu gününüzde size eşlik etmeyi bekliyorlar.

Nikah Şekeri Magnet

Gelin adaylarımız için bugün nikah şekeri magnet modellerini, uygun fiyatlı magnet bulabileceğiniz yerleri ve kendiniz nasıl yapabileceğiniz ile ilgili bir yazı yazmaya çalıştım. Umarım seçimlerinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır.

BONUS!

Alternatif bir model yapmayı planlayanlara hoş bir örnek daha. Birkaç resim bile yapabilmenize yetecek gibi değil mi?

Nikah Şekeri Magnet

 

Nikah Şekeri Magnet

Yanıtla