Nikah demek evlenmeye karar vermiş çiftlerin kamuya açık alanda nikah memuru önünde evliliklerini resmiyete dökmesinden ibaret değil. Nikah salonu denilince de ilk akla gelen belediyelere ait nikah salonları gelmektedir. Özel sektöre de ait nikah salonları bulunmakta olup nikah salonu fiyatları verilen hizmetlere bağlı olarak değişmektedir. Düğün, nişan, kına gibi etkinliklerden farkı ise “nikah harç bedeli” ödenmesidir.

İstanbul Nikah Salonları

Bunun dışındaki bütün detaylar hemen hemen aynıdır. Müzik, çiftlerin odasına ikramlıklar, fotoğraf ve video çekimleri, ilk dans, slayt şov gibi hizmetler söz konusudur. Hafta sonu fiyatları genellikle daha fazla olmaktadır. Ekstra hizmetler arasında klasik canlı müzik, sanatçı, volkan, konfeti, sis ve köpük gösterisi gibi görsel şovlar da bulunabiliyor. Genel itibariyle nikah salonlarında ikramlıklar catering firmaları ile anlaşılarak tedarik edilmektedir. Gelin odaları en güzel şekilde tasarlanmış olup, fotoğraf çekimi, ropörtaj ve ikramlıklarla nikah törenine renk katılmaktadır. Gündüze göre nikah salonu fiyatları akşamları artış göstermektedir. Özellikle sabah saatlerinde düzenlenen nikah organizasyonları daha hesaplı olmaktadır. Nikah salonlarının fuaye alanları ise nikah vesilesiyle bir araya gelen davetlilerin hoşça vakit geçirecekleri şekilde dizayn edilmektedir.

Nikah Salonu Fiyatları Ne Kadar?

Fuaye alanlarına, kokteyl salonlarında kurulan set up standlarında ikramlıklar servis edilmektedir. Kokteyl salonlarında düğün organizasyonları, mezuniyet törenleri, balo ve benzeri etkinlikler için kullanılabiliyor. Bazı nikah salonlarının kendine ait menüleri bulunmakla birlikte, bu menülere ilave hizmetler de eklenerek nikah salonu fiyatları şekillenebiliyor. Nikah salonları arasında vejetaryen ve diyabet menüleri gibi seçenekleri tanıyabilenler bulunmaktadır. Çeşitli kapasitelerde bulunan nikah salonları fiyatları yemekli ve yemeksiz olarak da belirlenebiliyor.

Genel itibariyle fotoğraf ve video çekimleri ekstra ücrete tabi oluyor. Kimi nikah salonu dışarıdan bu hizmetin alınmasını isterken kimileri de bu konuda görevli personel ve ekipman bulundurmaktadır. Nikah harcı dâhil bazı fiyatlara örnek vermek gerekirse özel sektöre ait salonlarda hafta içi nikah salonu fiyatları 1.500 TL ile 2.400 TL arasında değişmektedir. Hafta sonu ise bu rakamlar 1.500 TL ile 2.750 TL arasında seyrediyor. Nikah merasimi, nikah şekeri dağıtımı, takı merasimi, fotoğraf çekimi dahil genelde 2 saat süre ile nikah süreci tamamlanmaktadır.

Nikah Salonu Fiyatları ve Hizmetler

Bazı belediyelere ait nikah salonu fiyatları il dışından gelen çiftler için artmaktadır. Farklı salonları bulunan belediyeler, salonların kapasitesi, özellikleri ve sunulan hizmetlere istinaden fiyat farklılaştırmasına gitmektedir. Örneğin hafta sonu fiyatlar 250 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir. Hafta içi ise bu fiyatlar 150 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Bazı düğün salonlarında da nikah töreni yapılabilmektedir. Bu durumda kişi başı fiyatlandırma söz konusu olmaktadır. Örneğin hafta içi yemekli bir nikah için kişi başı fiyat 30 TL ile 50 TL, hafta sonu ise 50 TL ile 80 TL arasında değişmektedir.

İstanbul Nikah Salonları

Yemek yerine ikramlıklar sunulacaksa hafta içi ve hafta sonu fiyatlar birbirine yakın seyretmekte ve 30 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Mekanların manzarası, açık veya kapalı alan olması, yemekli veya ikramlık olması gibi özellikler fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır. Fotoğraf ve video hizmetleri de bir nikah organizasyonu için olmazsa olmazdır. Nikah süresince çekilen fotoğraflardan albümler yapılabilmektedir. Videolar ise klip haline getirilerek nikah sürecinin kısa bir belgeseli çekilebilir. Bu sayede nikah töreni bir ömür hatırlanabilir. DVD’ye veya flash diske yazdırılması söz konusu olan video ve fotoğraflarla da hatıralar ölümsüzleşir.

Otel düğün fiyatları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla