Pek çok gelin ve damat adayı, düğün ve nikahın aynı gün hatta düğün içerisinde gerçekleşmesini ister. Ne yazık ki bu her zaman mümkün olmayabilir. Bazı gelin ve damat adayları ise nikahlarının düğün günlerinden önce yapılmasını isterler. Böylece düğün telaşı ve nikah telaşı birbirine karışmadan mütevazı bir törenle nikahlarını gerçekleştirebiliyorlar. Telaşsız ve huzurlu bir atmosferde hem nikah hem düğün kusursuz bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bununla birlikte iki defa gelin olmak isteyen gelin adaylarımız da vardır. Bu gelin adayları, iki defa şık elbiseler giyip iki defa saç ve makyaj yaptırmak isterler. Bu durumda gelin adaylarımız diledikleri iki farklı görünümü birden deneyimleme imkanı bulabilirler. Gelin, bu birbirinden güzel nikah saç modellerini birlikte inceleyelim.

Nikah Saç Modelleri

Nikah kıyafetleri seçimi ve nikah için saç ve makyaj seçenekleri düğünden kısmen farklı olmaktadır. Nikah organizasyonlarında daha zarif ve sade tercihlerin öne çıktığını söyleyebiliriz. Ensede topuzlar, dağınık topuzlar, örgülü saç modelleri, sık tepeden topuzlar ve şık at kuyrukları nikah saç modelleri arasında öne çıkmaktadırlar. Ayrıca, birbirinden iddialı nikah saç modellerini seçeceğiniz eşsiz saç aksesuarları ile kendinize özel kılabilirsiniz.

Nikah için tercih ettiğiniz zarif saç modelinize, saç aksesuarları ekleyerek daha iddialı bir görünüm yaratabilirsiniz. Gelin adayları, özellikle son zamanlarda şık şapkaları nikah saç modelleri için tercih etmektedirler. 1940’lı yılların muhteşem nostaljik esintisi ile tüm gözleri üzerinde toplamak isteyen gelin adayları için şapkalı saç modelleri oldukça doğru bir tercihtir.  Zarif şapkalar ile birlikte saç tokaları, fileli saç aksesuarları, boncuklar, inciler, cipsolar, doğal çiçekler, yapay çiçekler ve daha pek çok iddialı aksesuarlar nikah saç modelleri arasına eklenebilmektedir.

Nikah töreni için genelde gelin adayları beyaz ya da krem renkli sade bir elbise tercih etmektedirler. Bununla birlikte, zarif, dantelli ve şık dekolteli nikah elbise modellerini de sıklıkla görmekteyiz. Zarif elbiseniz sayesinde dikkatleri saçınıza toplayabilirsiniz. Nikah saç modelinize karar verdikten sonra saç aksesuarları ile görünümünüze hareket katabilirsiniz. Böylece, sade ve abartısız nikah elbiselerini şık bir saç modeli ve saç aksesuarı ile kusursuz bir hale getirebilirsiniz. Kusursuz nikah töreni görünümünüz ile gerek misafirlerinize gerek Instagram ve Facebook takipçilerinize ilham olacaksınız.

Peki bunca nikah saç modelleri ve saç aksesuarları arasında sizin için en uygun olanı nasıl bulacaksınız? Yüz tipiniz hangi nikah saç modelleri için en uygun? Saç renginiz ve uzunluğunuz hayal ettiğiniz nikah saç modelini taşıyabilecek mi? 2019 yılında en popüler nikah saç modelleri ne olacak? Bu soruların cevabını ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız yazının devamını dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Gelin hep birlikte 2018 yılında en çok tercih edilen nikah saç modellerine ve 2019 gelinlerinin tercih edebilecekleri nikah saç modelleri ve aksesuarlarına yakından bakalım!

Salık Saç Modelleri

Nikah saçını salık saç modelleri arasından seçmek isteyen gelin adaylarımız buraya! Kibar ve şık bir hava yaratan açık saçlar, pek çok gelin adayımız tarafından nikah törenlerinde tercih edilmektedir. Doğal ve modern görünüm yakalamak isteyen gelin adayları birbirinden çeşitli açık nikah saç modelleri çeşitlerini incelemelidirler.  Dalgalı, düz, örgülü, yarım topuz, yandan ayrılmış, sık bukleli… Yüz tipinize ve saç yapınıza özel sizin için en ideal salık saç modelini seçmelisiniz. Yumuşak ve iri dalgalar ile kibar bir görüntü elde edebilirsiniz. Uzun ve düzleştirilmiş saçlar ile rustik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ya da salık saçlarınıza ekleyeceğiniz örgü detayları ile görünümünüze romantik bir hava katabilirsiniz.

Saç yapınıza bağlı olarak düz saçın sizde sönük kaldığını düşünüyorsanız kırık fön tam size göre olabilir. Kırık fönlü pürüzsüz saçlarınıza ekleyeceğiniz şapka aksesuarı ile havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle son yıllarda bolca gördüğümüz yarım topuzlar bu yıl da popülerliğini koruyacak gibi duruyor. Fazla özenilmemiş bir görüntü yaratan bu nikah saç modeli ile doğal ve modern görünen bir saça sahip olabilirsiniz. Bu modern saç tipini, ekleyeceğiniz örgü detayları ile daha da romantik bir hale getirebilirsiniz. Yine pek çok zarif saç aksesuarları ile yarım topuzunuza hareket katmayı unutmamalısınız.

Salık saç modelleri, oval yüz şekline sahip gelin adaylarımızın düşünmeden tercih edebilecekleri saç modelleri arasındadır. Keskin yüz hatlarına sahip gelinlerimiz, sert yüz hatlarını yumuşatmak için ortadan ayrılmış salık saç modellerini tercih etmelidirler. Küçük yüzlü gelin adaylarımızın saç modeli tercihlerini toplu saçlardan yana kullanmalarını önermekteyiz. Böylece yüzleri olduğundan daha büyük görünüm kazanacaktır.  Düşük omuzlu, derin dekolteli ve transparan nikah elbiselerini tercih edecek gelin adaylarının salık saç modellerini mutlaka incelemelerini önermekteyiz. Böylece saydığımız nikah elbiseleri ve salık saçlar ile havalı ve iddialı bir görünüme kolayca ulaşabilirsiniz.

Tepeden Topuz Saç Modelleri

Nikah törenleri için sıklıkla tercih edilen bir model olmamasına rağmen bazı gelin adaylarımız tarafından hala tercih edilen bir modeldir. Tabii ki de gelin başı kadar ışıltılı ve gösterişli bir tepeden topuzdan bahsetmiyoruz. Fakat nikah töreniniz için sıkı bir tepeden topuz tercih ederseniz yüzünüzü ön plana çıkartarak iddialı bir görünüm kazanabilirsiniz. Nikah saç modeli olarak tepeden topuz modellerini inceleyen gelinlerimizin, bombeli ve ekstra parlak görünümden kaçınmalarını önermekteyiz.

Tepeden topuz modellerinde kendi saçınız ile yapılan şerit ya da örgü detaylarına da mümkün oldukça az yer vermenizi önermekteyiz. Sıkı zarif bir tepeden topuz nikah töreniniz için yeterli olacağı gibi size de iddialı bir görünüm katacaktır. Topuz modeli tercih ederken yüz hatlarınıza ve boyun uzunluğunuza dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Küçük yüzlü gelin adaylarımız yüzünü ortaya çıkaracak topuz modelleri tercih edebilirler.

Ensede Topuz Modelleri

Nikah saç modelleri arasında belki de en çok tercih edilen saç modeli ensede topuz modelleridir. Kendi içerisinde pek çok alt gruba ayrılabilen ensede topuz modelleri gelin adaylarının zevkine göre kişiselleştirilebilmektedir. Ense bölgesinde topuz yaptırmak isteyen gelin adaylarımız topuzun sıkılığına ve yoğunluğuna karar vermelidirler. Ensede sade topuz dileyen gelin adayları topuzun bittiği üst noktaya şık saç aksesuarları takarak zarif görüntülerini tamamlayabilirler. Özellikle inci boncuklar ya da saç tokaları ile kusursuz bir ense topuzu görüntüsü yakalayabilirsiniz. Ensede sade topuzunu dilerseniz oldukça sıkı yaparak pürüzsüz bir saç görünümü elde edebilirsiniz.

Daha bol ve hareketli bir topuz isteyen gelin adaylarımız için de birbirinden güzel ensede topuz modelleri vardır. Dağınık ve havalı bir görünüm dileyen gelin adayları ensede dağınık topuz modellerini inceleyebilir. Saçlarınıza iliştirilecek gerçek ya da yapay çiçekler ile romantik havanızı destekleyebilirsiniz. Dilerseniz çeşitli saç aksesuarlarını da topuzunuzun bittiği üst noktaya doğru takabilirsiniz. Hayal gücünüz ve yaratıcılığınız ile birbirinden hoş dağınık topuz modelleri elde edebilirsiniz. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılı gelin adaylarında da ense topuzu modellerini sıklıkla göreceğiz gibi duruyor.

Nikah töreni için bombeli tepeden topuzlardan kaçınmalısınız diye belirtmiştik. Özellikle bombeli ya da kabarık bir görünüm istiyorum diyen gelin adayları, ensede kabarıklık ve bombe görünümü tercih edebilirler. Ensede yaratılan bu kabarık görüntüde yoğun aksesuar kullanımını önermemekteyiz. Ensede topuz modellerine çok yakın olan, yine ense bölgesinde fakat sağa ya da sola meyilli topuzlar da mevcuttur. Dilediğiniz yöne meyilli topuzunuzu yine iri çiçek aksesuarları ile süsleyerek bohem bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle nikah şapkaları ile olan saç modellerini oldukça eski moda bulan gelin adaylarının sıklıkla tercih ettikleri ensede topuz modellerini mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Nikah Şapkalarının Romantik Esintileri

Bu sayede nikah şapkalarının romantik esintilerini ensede yapılan şık bir topuz ile yakalayabilirsiniz. Kimi zaman cipsolar kimi zaman ise minik çiçekli taçlar ile ensede topuzlar daha da prenses bir görünüm kazanmaktadırlar. Özellikle açık renk saça sahip olan gelin adaylarının saçlarına iliştirdikleri bu çiçekler ile masalsı bir görünüm yakaladıklarını rahatlık ile söyleyebiliriz. Zarif topuz modelleri ile birbirinden farklı saç aksesuarlarını eşleştirerek harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

At Kuyruğunun Zarafeti

At kuyruğu saç modeli, özellikle uzun saçlara sahip olan gelin adaylarımızın nikah törenleri için en fazla tercih ettiği modellerden birisidir. At kuyruğu modeli denince pek çok kişinin aklına basit bir model olarak gelse de pek çok iddialı at kuyruğu modeli mevcuttur. At kuyruğu saç modelleri, modern havası ve rahat kullanımı ile nikah saç modelleri arasında öne çıkmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2019 gelinleri için de şüphesiz ki en çok tercih edilen saç modelleri arsında olacaktır.

Daha öncede belirttiğimiz gibi at kuyruğu nikah saç modelinizi dilerseniz şık bir şapka ile güçlendirebilirsiniz. Özellikle sırt dekolteli nikah elbiselerinizi at kuyruğu saç modelleriniz ile daha iddialı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Nikah elbisesinde sadelikten yana olmayan, şık taşlı abiye kıyafet tercih eden gelin adaylarımız da vardır. Bu iddialı nikah elbiseleri için de at kuyruğu saç modelini önermekteyiz. At kuyruğu nikah saç modelleri, nikah elbisenizin alaturka görüntüsünü modernleştirerek enfes bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Örgü Saç Modelleri

Nikah törenlerinin zarif ve romantik havasına muhteşem bir uyum sağlamak isteyen gelin adaylarımızın en çok tercih ettiği saç modellerden birisidir. Görünümüne örgü ile romantiklik katmak isteyen gelin adaylarımız için pek çok saç modeli mevcuttur. Nikah saçını salık kullanmak isteyen gelin adaylarımız için salık saçlarının arasına ince ve zarif örgüler iliştirilebilir. Özellikle ince cipsolar ile süslendiği zaman salık saçınıza inanılmaz bir hareket katabilirsiniz. Salık saçlara ayrıca örgü ile bant yapılan modeller de mevcuttur.

Salık saç modellerinin yanı sıra tercih edebileceğiniz örgü topuz modelleri de elbette ki mevcuttur. Dilerseniz alttan dilerseniz en yukarıdan tercih edebileceğiniz topuzunuza harika örgüler ekleyebilirsiniz. Uzun saçlı gelin adayları için dağınık örgülü bir saç modeli de oldukça göz alıcı bir tercih olmaktadır. Saçların aralarına iliştirilecek boncuk, kurdele ya da taze çiçekler ile masalsı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Örgü modelleri kendi içlerinde de pek çok çeşide ayrılmaktadır. Balıksırtı, hasır, Hollanda örgüsü, Fransız örgüsü, kılçık, sepet ve daha pek çok örgü seçeneği vardır. Bunlardan balıksırtı saç örgüsü ile dikkat çeken bir saç görünümü elde edebilirsiniz.

İnce ve zayıf yüz hatlarına sahip gelin adaylarımız için yüzünüzü ön plana çıkaracak daha zarif örgü modelleri önerebiliriz. Bu zarif örgü modeline bir örnek olarak Hollanda örgüsünü verebiliriz. Yandan yapılacak ince bir saç örgüsü ya da bant görünümü ile dilediğiniz saç modellerine ulaşabilirsiniz. Örgülü salık saçlar, örgülü dağınık topuzlar, örgülü at kuyrukları, örgülü bantlar ve daha pek çok örgülü nikah saç modelleri mevcuttur. Özellikle açık renkte ve uzun saçlara sahip olan gelin adaylarımızın nikah saç modelleri arayışlarında mutlaka örgü saç modellerini incelemelerini önermekteyiz. Dantelli ya da dekolteli nikah elbiseleriniz ile romantik bir görünüm için örgü saç modellerini titizlikle araştırmayı ihmal etmeyin.

Dağınık Toplanan Uzun Saç Modelleri

Gelin başı saç modelleri arasında da oldukça tercih edilen V şeklindeki dağınık saç modelleri duvaksız kullanımları ile modern bir hava yaratmaktadırlar. Dağınık toplanan bu saç modelleri, nikah törenleri için de pek çok gelin adayımız tarafından tercih edilmektedir. Saçınızın hem toplu hem salık bir görünüm içerisinde olmasını arzu ettiğiniz takdirde bu nikah saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçınızın ön taraftan toplu bir görünüm kazanması size gün boyunca rahat bir hareket alanı yaratacaktır. V şeklinde toplanan dağınık saç modellerini, pek çok saç aksesuarı ile kullanabilirsiniz. Taze bahar çiçekleri, cipsolar, gösterişli saç tokaları, inciler ya da kurdeleler ile romantik görünümünüzü destekleyebilirsiniz.

Özellikle balyajlı saçlarda oldukça hareketli duran bu model her renk saç için özelleştirilebilmektedir. Koyu renk saçlar için daha renkli saç aksesuarları kullanarak saça dinamiklik kazandırabilirsiniz. Özellikle geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde yükselen bir ivme ile tercih edilen bu saç modelleri, pek çok gelin adayının neredeyse ilk tercihi olmaktadır. Bahar ve yaz aylarında gerçekleşecek nikah törenleri için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Tercih edeceğiniz sırt dekolteli nikah elbiseleriniz ile bu saç modeli bütünleşerek tüm gözleri üzerinize toplayacaksınız.

Nikah Şapkalarını Kullanabileceğiniz Saç Modelleri

Nostaljik tasarımlara ve Retro atmosferlere hayransanız nikah şapkalı saç modelleri tam size göre bir tercih! Nikah gününüz için seçtiğiniz zarif ve sade nikah elbisenizi doğru bir saç ve makyaj tercihi ile tamamlamanız çok önemlidir. Şık görünümünüzü romantik bir hava ile tamamlamanız nikah şapkaları ile oldukça kolaydır. Nikah şapkaları ile dilerseniz yüzünüzün bir kısmını, dilerseniz tamamını kapatabilirsiniz. Arzu ettiğiniz boyda ve yoğunlukta tül ve dantel şapka modelleri ile sizlere geniş yelpazeler sunulmaktadır. Nikah törenlerinde uzun duvak kullanımı giderek ortadan kalkmaktadır.

Duvak görünümünü daha modern ve romantik halde yansıtan nikah şapkaları birbirinden farklı alternatifler sunmaktadırlar. Tesettür şapkalı nikah saç modellerinin de günden güne yelpazesini genişlettiğini görmekteyiz. Gelin adaylarımızın saç stillerine uygun bulabileceği pek çok nikah şapkası alternatifleri olduğunu söyleyebiliriz. Kısa saç ya da uzun saç fark etmeksizin tercih edilecek neredeyse her modelde nikah şapkalarını kullanabilirsiniz. Sıkı ve iddialı bir at kuyruğu modelini iri bir tül detaylı nikah şapkası ile tamamlayabilirsiniz. Ensede biten topuz saç modelinizi yüzünüzü tamamen kapatacak romantik dantel detaylı bir nikah şapkası ile bütünleştirebilirsiniz.

Dilediğiniz her nikah saç modelleri için kullanabileceğiniz nikah şapkalarını mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Şık tül ya da dantel detaylı olarak temin edebileceğiniz vualet şapka modellerine ulaşmak oldukça kolay. Gelinlik ve gelinlik malzemeleri satan pek çok dükkandan vualet şapkalarınızı temin edebilirsiniz. Bunun ile birlikte günümüzde şık takılar satan pek çok dükkandan yine bu şık nikah şapkalarını temin etme imkanı bulabilirsiniz.

Diğer Saç Aksesuarları

Nikah elbisesi, saç ve makyaj tercihlerinde, gelin adaylarının sadelikten yana olduklarını görmekteyiz. Fakat bu özel günlerinde gelin adaylarının seçimlerine küçük dokunuşlar katmaları gerektiğini düşünmekteyiz. Örneğin zarif enseden topuz saç modelinize taze cipsolar ekleyerek en özel gününüzü daha da romantik kılabilirsiniz. Özellikle topuz modellerini tercih edecek gelin adaylarımıza şık saç broşlarını göz ardı etmemelerini önermekteyiz. Vintage bir görünüm kazanmak isteyen gelin adaylarımız için saç broşları ve saç şapkaları oldukça önemlidir.

Daha modern tercihler yapan gelin adaylarımıza da boncuklu taçlar, kurdeleler, inciler ve çiçekli taçları önermekteyiz. Saç modeliniz ne olursa olsun bu özel gününüz için saçınızı da özel kılmayı ihmal etmeyin. Küçük dokunuşların tüm havanızı nasıl değiştirebileceğine inanamayacaksınız! 

Dağınık topuz gelin saçı modellerini incelemek isterseniz sizi böyle alalım.

Sizlerde yüz tipiniz, saç uzunluğunuz ve kişisel isteklerinize bağlı olarak dilediğiniz nikah görünümünü yakalayabilirsiniz. Önceden yapacağınız ufak araştırmalar ile kusursuz nikah saçına kavuşabilirsiniz. Hayallerinizdeki nikah saç modellerini bizler ile paylaşmayı da ihmal etmeyin. Nikah saç modelleriniz ile ilgili her detayı anlatmanız için sizleri yorumlara bekliyoruz! Nikahınız sonrasında kutlama için bir yemek organizasyonu planlıyorsanız şehrinizdeki “Nikah Sonrası Yemeği” mekanlarını inceleyebilirsiniz.

Yanıtla