Evlilik bağının yasal hale getirilmesi anlamında nikah çiftlerin medeni durumunu değiştiren bir imzayı ifade eder. Bir dizi resmi prosedürün sonrasında hayatlarını birleştiren çiftler bunu eş, dost ve akrabalarının katılımıyla kutlamaktadırlar. Bunun için belediyelere ait nikah salonları bulunduğu gibi özel nikah salonları da bulunmakta olup, bunlara ilaveten düğün salonlarından bazıları da merasimi tertip edebilmektedirler. Atılan imzaların arkasından nikah cüzdanının teslimiyle resmi prosedür biter ve eğlence zamanı başlar. Biz de sizler için nikah kokteyl fiyatları aralıkları ve verilen hizmetleri araştırdık…

Nikah Kokteyl Fiyatları

Nikah Sonrası Yemek Mekanlarını Keşfetmek İçin Tıklayın

Genellikle yemekli düğün konseptinin dışında kokteyl ikramlı nikah organizasyonları söz konusudur. Bu noktada nikah kokteyl fiyatları devreye girmektedir. Kokteyl ikramlıkları niteliklerine ve çeşitlerine göre farklı fiyatların söz konusu olduğu bir konudur. Bir fikir vermek gerekirse atıştırmalıklar, ara sıcaklar ve içecekler şeklinde bir sınıflandırma yapılabilir. Cips, çerez gibi her kokteyl masasına konulan atıştırmalıklarla kokteyle başlangıç yapılabilir. Ardından “kanepe” çeşitleri, meyve küpleri, tatlı ve tuzlu kurabiye ikramını takiben sıcak sigara böreğinin sunulduğu, içecek olarak ise gazlı içecekleri su ve soda bulunduğu nikah kokteyl fiyatları kişi başı 35 TL’den başlayıp 80 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Nikah Kokteyl Hizmetleri

Nikah Kokteyl Fiyatları

Garsonların sunduğu ikram hizmetlerinde servis tabakları ise porselen, melamin veya plastik olabiliyor. Bardaklar da cam veya plastik tercih edilebiliyor. Süslemeler de en az ikramlıklar kadar önemli bir konu olup, masa ve sandalye süslemeleri ile mekanın süslemesi nikah kokteyl fiyatları için bir veri olmaktadır. Düğün yerine nikah kokteyli tercih edilmesi bazı konulardan feragat edilmesi anlamına gelmiyor. Kusursuz bir organizasyon için konforlu bir mekan gerekir. Davetlilerin en iyi şekilde ağırlanması için hazırlanan fuaye alanları, mekanın önünde oluşan istenmeyen kalabalıklaşmaların önüne geçilmesi amacını taşır.

Nikah Kokteyl Fiyatları

İkramlıkların servis edildiği fuayelerin servise hazır hale getirilmesi de iyi bir organizasyonun olmazsa olmazıdır. Belediyelere ait veya özel nikah saraylarında nikah kokteyl fiyatları hafta içi ve hafta sonları değişmektedir. Genel eğilim sabah saatlerinden öğleden sonraya kadar fiyatların düşük seyrettiği, özellikle hafta sonu akşam saatlerinde fiyatların yükseldiğidir. Önemli bir tavsiye olarak nikah tarihinin evlenme kararı alındıktan sonra kısa süre içerisinde belirlenerek randevu alınması gerekmektedir. Aksi halde yer bulunması sıkıntısı yaşanacaktır. Sezonlar oldukça yoğun geçtiği için çiftlerin bu hususu dikkate almaları tavsiye edilir.

Nikah Kokteyl Fiyatları Aralıkları

Nikah Kokteyl Fiyatları

Kokteyl ikramlıkların içeriği ve mekan süslemeleri nikah kokteyl fiyatları bakımından belirleyici unsur olup, organizasyonlar çeşitli nikah kokteyl paketleri ile gerçekleştirilmektedir. Kimi mekanlar ise nikah törenini web siteleri üzerinden canlı yayınlamakta, uzaktaki eş, dost ve akrabaların bu şekilde teselli olması sağlanmaktadır. Fotoğraf ve video hizmeti de nikah organizasyonlarının en mühim hizmetleri arasındadır. Dış çekimler en çok tercih edilen fotoğraf ve video hizmetleridir. Şehrin çeşitli güzellikleri dekor olarak kullanılmakta ve bu önemli anlar ölümsüzleştirilmektedir.

Nikah Kokteyl Fiyatları

Genel olarak ifade etmek gerekirse fiyatlar hafta içleri 150 TL’den başlamak üzere 2.750 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Kimi mekanlar ise kişi başı fiyatlandırma yolunu seçmişlerdir. Buna göre hafta sonları kişi başı ücret 30 TL ile 70 TL arasında değişirken, hafta sonları bu fiyatlar 25 TL ile 60 TL civarında seyretmektedir. Otoparkın ücretsiz olduğu nikah mekanlarının bir kısmında vale hizmeti de bulunmaktadır. Bu şekilde nikaha geç kalma riski azalmaktadır. Kimi mekanlarda ise çocuklar unutulmuyor, çocuk parkları ve palyaçolarla eğlenmenin tadını çıkarıyorlar. Çeşitli aktivitelerle harika vakit geçiren çocuklar, büyüklerin daha rahat bir şekilde nikah törenine katılmalarını sağlamış olmaktadırlar.

İstanbul yemekli düğün fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla