Kına gecesi hazırlıklarına başlanıldığına göre artık mutlu bir yuvanın temellerinin atıldığı evliliğe çok az bir zaman kalmış demektir. İnsanların hayatlarında genellikle tek sefer yaşayabileceği bir gece olan kına gecesini hayal ettikleri ve planladıkları gibi olsun isterler. Özel gecelerden birisi olduğu için üzerinde fazlaca düşünülmesi gerekmektedir ve en önemli soru “Kına gecesi konsepti nasıl olmalı?” sorusudur.

Kına Gecesi Konsepti

Kına gecesi örf, adet ve geleneklerimizde de önemli bir yere sahip olduğu için çok önem verilen bir etkinliktir. Bu geceyi düzenlerken dikkat etmeniz gereken konu ise kendi tarzınıza da en uygun olan seçimleri yaparak bir kına gecesi konsepti hazırlamak olacaktır. İstediğiniz ve önem verdiğiniz detayları belirlemeli ve ona göre de hazırlıklar yapmalısınız.

Kına Gecesi Konsepti Neden Önemli?

Kına Gecesi Konsepti

Kına, kültürümüzün önemli bir parçasıdır ve evlenecek gelinler içinde kına gecesi de kültürümüzün en renkli sayılabilecek geleneklerinden birisidir. Kına gecesi dediğimiz anda öncelikle aklımıza gelin gelir. Ve her gelin kendi kına gecesinde prensesler gibi olmak ister. Gelinin baba ocağından çıkmadan önce duygu yüklü bir şekilde vedalaşmasını temsil etmektedir aslında kına gecesi kültürümüzde. Günümüzde biraz daha modernleşip bekarlığa veda gibi eğlenceler adı altında da düzenlenebiliyor ve bu renkli gece artık tematik şekillerle düzenlenmektedir.

Kına Gecesi Konsepti

Kına gecesi insanların hayatlarında genellikle bir defa olacağından çok önem arz etmektedir ve bu yüzden kına gecesi konsepti de bir o kadar önemlidir. Unutulmaz bir gece yaşamak isteyen ve gönlünde, hayalinde ne varsa gerçekleştirmek istediği bir gece olması hasebiyle de önemi kat kat artmaktadır.

Kına Gecesi Konsepti Belirlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kına Gecesi Konsepti

Kına gecesi konsepti belirlerken öncelikle bu işi aile fertlerinden ya da çevrenizden yardım alarak kendi çabalarınızla mı yapacaksınız yoksa profesyonel olarak bu işi yapan organizasyon şirketleri ile anlaşarak yapacaksınız ona karar verilmesi gerekir. Doğal olarak bu da bütçenizi ilgilendiriyor. Kendiniz evde ya da kına için bir salon kiralayıp yapacaksanız eğer neredeyse istediğiniz her türlü detay için kendinizin uğraşması gerekecektir. Kına gecesi için alışveriş yapılmadan önce ise giyeceğiniz kıyafetten ayakkabınıza, kına keselerinden mumlarına ve süslemelerden çalınacak müziklere kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıp öyle alışverişe çıkılması en mantıklı davranış olacaktır.

Kına Gecesi Konsepti

Kına gecesi konsepti oldukça fazladır. En çok tercih edilen konseptlere örnek verecek olursak; Geleneksel Osmanlı kına gecesi, Hint kına gecesi ya da daha modern olan oryantal kına gecesi, parti konsepti kına gecesi şeklinde sıralayabiliriz. Tercih edilen konsepte veya temaya göre de hazırlıklar yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken konular ise şöyle;

  • belirlenen konsepte göre kıyafet seçimi
  • aksesuarlar seçimi
  • yakılacak kına temini
  • ayakkabı ve makyajın tasarımı
  • çalacak müzikler
  • mekan süslemelerinin konseptle birebir uyum içerisinde olmasıdır.

İzmir kına organizasyonlarıyla ilgili bilgi almak için İzmir Kına Organizasyonu Şirketleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yanıtla