Moda dünyası her geçen gün gelişirken, farklı ve çağa ayak uyduran tasarımlarla göz kamaştırıyor. Modern abiye modelleri, simetrik kesimler, taşlar ve dekolteler ağırlıkla kendini gösterirken diğer taraftan sadelik ve romantizm ön plana çıkıyor.  Modern abiye modellerinde sırt dekolteli, sofistik modeller, uzun ve kuyruklu modeller bu yılın trendi olarak kendini göstermeye başladı.

Modern Abiye Modelleri

Özel gecelerinizde abiyelerde süsleme olarak ışıltılar kullanılırken, sadelik ve romantizmden uzaklaşılmamaya dikkat edin. Son dönemlerde sizlerde abiye modellerinde tarz ve modern kesimleri tercih etmelisiniz. Özellikle gece davetlerinde giyeceğiniz kırmızı abiyelerde zarafet çizgisinden uzaklaşmamaya dikkat etmelisiniz.  Bu yazımızda da son dönemlerin modern abiye modellerinde seçimlerinde hangi tarz ve kesimlerin kullanıldığını ve ön plana çıkan modellere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 Modern Abiye Modelleri

1-Beyazın Zarafeti Modaya Ayak Uydurdu

Modern Abiye Modelleri

Beyaz, her dönemde her çağda modanın göz bebeği olmuş ve kadınların ilk tercih olmayı başarmıştır. Zarafeti ve sadeliğiyle küçük dokunuşlarla davetlerin yıldızı olmanızda yardımcı olan beyazın en güzel örneğinin yansıtıldığı bu kıyafette de aynı başarıya ulaşılmış. Bir gelinliği andıran bu modern abiyede etekte kullanılan kiloş ve prenses model, derin sırt dekoltesiyle tamamlanmış Kumaşın tamamında bulunan üst katmanda olan dantel lazer kesim çiçeklerle hem eski dönem tarzını yakalarken, etek kesimi ve straplez modeliyle geçmiş ve gelecek sentezi yakalanarak modern bir abiye modası ortaya çıkmış.

Modern Abiye Modelleri

2- Simetri ve Transparan Şıklığı

Modern Abiye Modelleri

Son dönem modern abiye modellerinde simetrik kesimlerin ön plana çıktığını belirtmiştik. Bu modelde de renk açısından sadelik tercih edilirken, siyahın keskinliği model tarz ve kesiminde yumuşatılmış Öncelikle kalp şeklindeki göğüs modeli kıyafet romantik bir yaklaşım getirmiş. Midi boya kadar devam eden çizgili kumaş ise transparan olarak devam ederken, kumaşın tarzı kıyafete farklı bir hava katmış. Etek kısmında buluna oval ve simetrik dökümler kıyafeti sıradanlıktan çıkarmış. Süsleme kısmında ise göğüs ve bel kısmına yerleştirilen bahar çiçekleriyle renk verilmiş. Bu kıyafet özellikle gece davetlerinde göz kamaştırıcı olmak isteyen kadınlar için kusursuz bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor

Modern Abiye Modelleri

3- Sıradışı, Modern, Tarz…

Modern Abiye Modelleri

Modern abiye modellerinde bu yıl en çok göze çarpan ise farklı kesimler. Özellikle kıyafetlerde kullanılan farklı kumaşlar ve kesimlerle davetlerin göze çarpan kadını olmak için birçok seçeneğe kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu modelde de ilk olarak gözümüze çarpa kumaş detayı. Bir resim tablosunu andıran bu kumaş tarzı sıradan abiye kesimlerinin aksine tasarlanarak farklılık yaratılmış. Üst kısmı straplez ve sakin olan modelin etek kısmında balon model kullanılırken, diz kısmından itibaren etek iki kısma ayrılarak kum saati modeli verilmiş. Bu farklı modeli yaz davetlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Modern Abiye Modelleri

4- Abartının Çağa Uyumu

Modern Abiye Modelleri

Modern abiye modellerinde sadelik ve romantizm ön planda tutulurken, abartı kesim ve yaka detayları da modernizmin öncüsü olarak karşımıza çıkıyor. Porselen tabağı kumaşının kullanıldığı bu kıyafette abartının çağa uyum sağlayan imzası olarak tasarlanmış. Askısız yaka kullanılan model kolsuz detayıyla tüm dikkati bel ve göğüs kısmındaki detayda toplamayı başarmış. Basamaklı fırfır modelinin kullanıldığı modelde prenses model uzun etek ağır davetiyelerde şıklığınızı ön plana çıkaracak.

Modern Abiye Modelleri

5- Fırfır Kol Detayı Düz Tasarımların Yeni Süsü

Modern Abiye Modelleri

Siyah kadınların ve davetlerin vazgeçilmezi. Ancak siyahın detaylarla yeni tarzlara bürünmesi son dönemlerin en çok tercih edilen tasarım yöntemi. Burada düz siyah model bir kalem elbisenin beyaz saten fırfır kollarla detaylandırılması kıyafeti bir davete hazır hale getirmiş. Tamamen astarlı olan bu kıyafet yandan fermuarlı dikimiyle kullanımı kolay ve vücudu kaplayan korse dikimiyle hem rahat hem de şık bir kullanım imkânı sağlıyor. Fildişi tafta kumaşın kullanıldığı kabarcık kollu modeliyle  bu kokteyl elbisesini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Modern Abiye Modelleri

6- Baharın Tüm Renklerini Üstünüzde Taşıyın

Modern Abiye Modelleri

Yaz aylarında özellikle açık hava davetlerinde abiye seçimleri kadınların en büyük korkusu. Özellikle sıcak havaların etkisiyle hafif kıyafetler tercih edilirken kumaş seçiminde ise renkli ve çiçekli desenler kullanılıyor. Modern abiye modellerinde ön etek kısmında kısa model kullanılırken arka etek kısmında kuyruk bilek boyuna kadar ulaşıyor. Bu modelde de hem yazın hatırlatıcısı soft renkler hem de hafif kumaş kullanılarak konfor ve modern bir tarz yakalanmış. Beyaz tabanlı kumaşta bulunan çiçek desenlerinde etek kısmı midi boydan sonra şifon kumaşa yerini bırakmış. Kabarık ve dökümlü kumaşla hem salaş hem de şıklık ortaya çıkarılmış.

Modern Abiye Modelleri

7- Keskin Modellere Yumuşak Geçiş İçin Buraya: Modern Abiye Modelleri!

Modern Abiye Modelleri

Son dönemlerde kıyafetlerde karşımıza sıklıkla çıkan ayrıntılardan biri altın renkli kumaş veya aksesuar detayları. Belden aşağıya dökülen transparan kumaş üzerinde başlayan ve üst kısımda da yoğun olarak devam eden bu modelde de sadelik altın rengi dokunuşuyla gecenin parlayan yıldızı olmanız için yeterli olacak. Omuzdan dökümlü modelin kullanıldığı bu kıyafette midi boydan itibaren şeffaf bir kumaş tercih edilmiş. Organze kumaşın kullanıldığı kıyafetin yaka kısmında simetrik bir kesim kullanılarak altın rengin kattığı alaturka görünüm kırılarak modern abiye modeli yaratılmış.

Modern Abiye Modelleri

8-Kırmızıyla Şıklığın Nirvanasına Ulaşın

Modern Abiye Modelleri

Kırmızı… Kadınların en çok giymek istediği ancak en az cesaret gösterebildiği renktir. Kırmızı giyiyorsanız girdiğiniz makinada modelinden önce rengiyle gözleri üstünüze çekersiniz. Fark edilmenizin imkânsız olduğu bu renkte doğru modelle e iyi sonucu elde etmek için dikkat etmeniz gerekiyor. Kırmızı renk abiyelerde en çok yapılan hata dekolte. Bu kadar dikkat çeken bir rengi dekolteyle patlatarak şık ve zarif değil, alaturka bir görünüm elde edebilirsiniz.  Kalp yaka modelin kullanıldığı bu kıyafette ise bu denge en iyi noktada sabitlenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Üst kısmı pileli olan saten kumaş kırmızı abiyede etek kısmı ön ve arka olarak iki farklı tasarımı sırtlıyor. Abiyenin ön etek kısmında yırtmaç yer alırken arka kısmı ise kalça kısmından doldurularak uzun kuyruk modeli yansıtılmış. Yırtmaç ve göğüs dekoltesiyle modern abiye modelinin en iyi örneğini yansıtan bu model aynı zamanda çağın tarzına da son derece yakın.

Modern Abiye Modelleri

9- Sadelik ve Işıltının Birleşimiyle Modern Dönemin Prensesi Siz Olacaksınız

Modern Abiye Modelleri

Modern dönem abiye modellerinde kadınların en çok tercih ettiği modeller bride tarzı, after parti modelleri. Bu modellerde hafif kumaş, aksesuarla farklı tarzlar yaratma ve zarif dekolteler ön plana çıkan detaylar. Bu modelde kullanılan hafif kumaşın üzerine modern dönemin tarzı olan tüy ve inci taşlar kullanılarak basit dökümlü kıyafet gecenin tüm ışıltısını üzerine çekebilecek bir güze kavuşturulmuş. Özellikle kıyafette göbeğe kadar uzanan dekolte göz yormazken, sırt dekoltesi de bele kadar inerek zarif bir  sırt kısmında da zarif bir görüntüye ulaşılmış. Modern dönemin peri masallarını andıran bu model dökümlü kumaşıyla, derin yırtmacıyla seksi bir görüntüye kavuşmuş. Kıyafette dikkat çeken bir diğer nokta ise bel kısmında bulunan taşlı kemer.  Bu kıyafet içerisinde davette en az bir kuğu kadar zarif ve dikkat çekici olabilirsiniz.

Modern Abiye Modelleri

Modern Abiye Modelleri

Modern Gelinlik Modelleri sayfamızdan da gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Esra Can

Yanıtla