Mobilya ve dekorasyon firmaları gelinlere ve damatlara çeşitli mobilya düğün paketleri sunmaktadır. Diğer yandan bazı organizasyon firmaları ise hem düğün hem de mobilya hususlarını birden üstlendikleri her şey dahil düğün paketleri sunabiliyor. Özel kombinler ile yatak odası, yemek odası ve koltuk takımı (oturma grubu) cazip fiyatlarla ve kolay ödeme koşullarıyla satılmaktadır. Arzu edilirse bunlar tek tek de satın alınabiliyor. Genellikle yatak odası takımlarında gardırop, şifonyer, karyola ve komodinler ön plana çıkmaktadır. Yemek odasında ise yemek masası, konsol, kollu – kolsuz sandalyeler, koltuk takımlarında ise çeşitli konfigürasyonlar (4 koltuk ve bir kanepe; 3’lü ve 2’li kanepeler ve iki koltuk vb.) söz konusudur. Modern çizgiler taşıyan düğün paketleri olduğu gibi, klasik severlerin zevkine uygun mobilyalar da halen tercih edilebilen ürünlerdir. Renk ve kumaş çeşitliliği ise sınırsız sayıdadır. Ayrıca firmalar genelde 2 yıl garanti vermektedir.

Mobilya Düğün Paketleri

Mobilya Düğün Paketleri ve Fiyatlar

Mobilya sektörü reklamlarındaki ucuz düğün paketleri konusuna çiftlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Hesaplı alışveriş demek, cimri davranmak anlamına da gelmemektedir. Kalitesiz malzemeden yapılmış mobilyalar daha çabuk eskiyecektir. Garanti süresi sonrası tamirat ücretleri can sıkar. Vestiyer, ayakkabılık ve kitaplıklar da bazı düğün paketleri arasında yer alsa da genelde ayrı satılmaktadır. Bu konuda ahşap, boya, kaplama ve hareketli kısımlarının kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Yemek odası yerine mutfakta yemeği tercih edenler için de çeşitli mutfak masa-sandalye çeşitleri söz konusudur. Seçim yapılırken mutfağın büyüklüğüne göre 4 ile 8 kişilik mutfak masa-sandalye takımları hesaba katılmalıdır. Mobilya konusunda kimine göre yataklı ve sandıklı kanepe ve koltuklar kullanışlı geldiği için tercih edilebilmektedir. Kimileri ise klasik takımlardan hoşlanır ve kapitone düğmeli sırt ve kollara sahip mobilyaları seçerler. Yatak odası takımlarında baza artık bir standart haline gelmiştir. Hem kullanışlı, hem rahat, hem de ortopedik yataklar üretilmektedir.

Mobilya Düğün Paketleri

Mobilya Düğün Paketleri ve Garanti

Bahsi geçen mobilya düğün paketleri mevzuunda garantiye dikkat çekmek gerekmektedir. Satış sonrası hizmette her ne kadar mevzuat tüketiciden yana ise de uygulamada zorluklar yaşanabiliyor. Bunun için kaliteli markaların seçilmesi önem kazanıyor. Tanınmış olmasa da kaliteli mobilyalar üretenler bulunduğundan iyi bir araştırma yapılması tüketicinin menfaatinedir. Örneğin Bursa’nın İnegöl mobilyası ve Ankara’nın Siteler mobilyası meşhurdur. Garanti konusuna dönecek olursak, garanti belgesinin satıcı tarafından doldurularak müşteriye verilmesi gerekir. Doldurulmadığı takdirde mobilyanın üretim tarihi garantinin başlangıç tarihi olur ki bu durum tüketicinin aleyhinedir. Ayrıca mobilyaların bütün parçaları garanti kapsamında olmalı, süresi içinde arıza yaşanması halinde tamir süresi garantiye eklenmelidir. Yine süresinde arıza durumunda işçilik, malzeme, parça konusunda tüketiciye masraf yüklenemediğinin bilinmesi gerekir. Diğer bir husus da garanti belgesiyle birlikte faturanın ve fotokopisinin de saklanması gerektiğidir. Mobilyaların üzerinde yer alan etiketler asla sökülmemelidir. Garanti hizmetinden yararlanmak için bu gereklidir. Dikkat gerektiren diğer bir mesele de nakliye mevzuudur. Çünkü taşıma sırasında meydana gelebilecek yırtılma, kirlenme ve yıpranma garanti kapsamına girmiyor. Olası bir problemde Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne başvurulmalıdır.

2019 Çeyiz Listesi İçinde Olması Gereken Her Şey sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Düğün Paketlerinde Hangi Mobilyalar Bulunur? sayfamızı inceleyerek konuyla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Yanıtla