Gelinlik seçimini mevsimlere göre yapacaksak ve buna göre bir gruplandırma istiyorsak, yaz, kış ve bahar olarak 3 gruptan söz edebiliriz. Gelinlikler ile mevsimlerin ilişkisi çok mu önemli diye soracak olursanız, daha uyumlu daha fazla beğeni alan bir gelin olmak isterseniz, bir de mevsim sıcaklıklarına uygun bir tasarım tercih etmek isterseniz, evet gerçekten de mevsimler çok önem taşıyor. Hadi şimdi yaz gelinleri ile yani en geniş gruba hitap eden gelinlik modelleri ile başlayalım.

Yaz Gelinlik Modelleri

mevsime-gore-gelinlik-trendleri (1)

Yaz aylarının sıcaklığı, doğanın en coşkulu zamanlarını yaşıyor olması, gelinlikler üzerinde de etki gösterir. Başta gelinlikler olmak üzere, gelin çiçeği de, gelin saçı da, aksesuarları da buna göre seçilir. Hatta gelin ayakkabısı bile. Çünkü yaz aylarında sahilde düğün yapmak isteyebilirsiniz, bir kır düğünü tercih edebilirsiniz. Bu durumda gelin ayakkabıları bile büyük bir farklılık gösterir.

Yaz gelinleri için ise en önemli konu kumaş seçimleridir. Normal kıyafetlerimizde dikkat ettiğimiz gibi gelinlikte de kumaşın terletmeyen bir tür olmasına özen göstermeliyiz. Tafta, kat kat kat tüllü bir gelinlik yerine daha tiril tiril etekleri uçuşan bir model tercihiniz olmalı. Bu şekilde rahat hareket edeceğiniz gibi, bir peri gibi görüneceksiniz. Uçuşan etekler, sizin bir kelebek gibi misafirler arasında dolaşmanız anlamına gelecek. Kim gelin olduğunda bu etkiyi yaratmak istemez ki?

Kış Gelinlik Modelleri

mevsime-gore-gelinlik-trendleri (2)

Gelinlik modelleri ve fiyatları her sezon farklılaşır ama her sezon ucuz ve pahalı farklı modeller bulunabilir. Prenses gelinlik modelleri 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da daha çok şık balo salonları ve de kış aylarının seçimi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte yaz aylarının tercihi olan çiçek desenleri, kış gelinlerinde yerini ışıl ışıl taşlara bırakıyor. Gelinlik modelleri kapalı tarzların yanı sıra açık olanlarda da benzer süslemeler ile karşımıza çıkıyor. Hatta tesettür gelin başı modelleri 2018 ve 2019 yılında taşlar ile bezeli olarak karşımıza çıkıyor. Yani gelinlerde taşların kullanımı özellikle kış aylarında istisnasız bir şekilde artıyor.

Yeni kapalı gelinlik modelleri üzerinde gördüğümüz kürkler ve uçuşan tüyler de yine kış modasına uygun detaylardır. Kışın soğuğu gelinler için en korkutucu nokta olsa gerek. Oysa korkacak hiçbir şey yok, dua edin de kar yağsın ve karlar arasında açan bir kardelen gibi muhteşem görüneceğiniz düğün fotoğraflarına sahip olun. Kürkünüzü üzerinize alın ve korkmadan çıkın, karlar kraliçesi gibi muhteşem görüneceksiniz.

İlkbahar ve Sonbahar Gelinlik Modelleri

mevsime-gore-gelinlik-trendleri (3)

Son olarak ise bahar gelinlerinden bahsedelim. Hem ilkbahar hem de sonbahar, hava sıcaklıklarının dengesizleştiği, güneşin, yağmur ve rüzgarın birbirine girdiği zamanlardır. Ancak bununla birlikte de doğanın en güzel renklere sahip olduğu sezonlardan bahsediyoruz. Yani romantizm sevenler için ideal sezonlarda gelin olacaklar için önerilerimiz var. İlkbahar mevsimi hepimize baharın gelişi ile birlikte bir coşku verir. Bu coşkuyu düğününüze yansıtabileceğiniz en uygun gelinlikler şifon gelinlik modelleridir. Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında yapacağınız kır düğünlerine oldukça uyacak bir modeldir.

mevsime-gore-gelinlik-trendleri (4)

2019 gelinlik trendleri baharda, çiçekler ve danteller üzerine kurulu. Tesettür gelinlik moda evleri de bu yönde çalışmalar ile karşımıza çıkıyor. İlkbaharın romantizmini çiçekler ile sonbaharın romantizmini ise danteller ile dorukta yaşayabilirsiniz. Tesettür gelinlik 2019 yılında zirvesini yaşıyor adeta ve birbirinden göz kamaştıran modeller karşımıza çıkıyor. Işıltılı, dolu dolu ve zengin bir görünümün sıkça tercih edildiği bu modeller de, bahar aylarında daha sakin ve soft bir hale geliyor. Pelerin ise bu modellerin yeni gözdesi… Duvak kadar olmazsa olmaz bir parça olarak tercih edilen pelerin, bahar aylarında muhteşem görünmenizi sağlayacak. Canlı çiçeklerden oluşan bir buket, uçuşan tüller, romantik danteller ve doğallığınızı ön plana çıkaran modeller bahar aylarında sizi muhteşem bir gelin yapacaktır.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yanıtla