Mavi damatlık modelleri, sahip olduğu enerjik rengiyle sizi düğününüzde oldukça huzurlu ve fresh hissettirecek olan özel bir renge sahiptir. Zira damatlık seçerken zevkinizi sergileyerek gerek renk, gerekse de stil konusunda rafine zevkinizi ortaya koyacağınızı unutmamalısınız.

Damatlık Modelleri ve Fiyatlarını Keşfetmek İçin Tıklayın

Mavi Damatlık Modelleri

Mavi damatlık modelinizi belirlerken düğünün balo salonunda mı, plajda mı, kır düğünü konseptinde mi olacağını belirlemeniz gerekir. Ayrıca gelinlik modeline paralel bir damatlık seçmeniz de oldukça önemlidir.

Mavi Damatlık Modelleri

Öte yandan ferahlatıcı tonlardaki mavi bir damatlık modeli, renk harmonisi ve dokusu açısından uyumlu seçildiğinde mevsimine göre birçok düğün konseptinde kullanılabilir.

Yaz Düğünü İçin Damatlık Modellerinde Muhteşem Seçenek: Bebek Mavisi Damatlık Modelleri

Mavi Damatlık Modelleri

Mavi tonları, sayılamayacak kadar çok farklı ara renk içerir. Örneğin;  akuamarin, turkuaz,  camgöbeği, indigo mavi, kobalt mavi, elektrik mavisi, bebek mavi, gök mavisi, buz mavisi, carolina mavi, parlament mavi, çelik mavisi, bondi mavi, gece mavisi ya da teal bunlardan sadece birkaçı. Ek olarak mavi tonları kıyafetlerde kullanıldığında giyen insana her zaman huzur ve dinginlik verir. Zira mavi tonları kanın akışını yavaşlatarak insanı dinginleştiren bir renktir. Sonsuzluğun, güvenin ve sadakatin sembolü olan bu onurlu rengi düğün gününüzde zevkle kullanabilirsiniz.

İddialı 2019 Trendi Sax Mavi Damatlık Modelleri

Mavi Damatlık Modelleri

Şayet düğününüz bir balo salonunda olacaksa saks mavisi smokinlerin şıklığından yararlanabilirsiniz. Eğer düğününüz plajda, deniz ve sahil kenarında olacaksa keten formunda saks mavi bir takım elbise de seçebilirsiniz.  Şayet bir kır düğününde dünya evine girecekseniz, pastel mavi tonlarında seçilmiş olan retro stilinde tasarlanmış mavi bir damatlık modeli seçebilirsiniz.  Hatta bu tarz bir damatlığı omuz askıları ve papyonla da destekleyebilirsiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Gelin adayları genellikle düğünden önce gelinlikleriyle damat adayının karşısına çıkmaktan kaçınır. Bu büyülü anı bozmamak ve düğün gününü büyük bir sürprize dönüştürmek isteyen gelin adayları bu şekilde davranıyor olsa da siz yine de gelinlik konusunda renk tonu, stili ve dokusu ile ilgili bilgiler edinmelisiniz. Bu sayede partnerinize uyumlu olan mavi damatlığı daha başarılı şekilde seçebilirsiniz.

Buz Mavisi Damatlık Modelleri

Mavi Damatlık Modelleri

Yaz düğünlerinde resimde gördüğünüz süt mavi tonunda bir damatlık modeli de seçebilirsiniz. Üstelik bu tarz bir damatlık seçerken satılık ürünlere yönelebileceğiniz gibi kiralık ürünlere de yönelebilirsiniz. Hatta damatlığınızı diktirebilirsiniz de. Ama hazır damatlık modelleri arasından seçim yaptığınızda daha önce kullanılmamış olan özel bir damatlık giymenin keyfini ilk yaşayan siz olursunuz. Şayet damatlığınızı diktirecekseniz, zahmetini çekeceğiniz onlarca dikiş provasına razı olmalısınız.

Mavi Damatlık Modelleri

Ayrıca hazır mavi tonlarda bir damatlık seçeceğiniz zamanda mutlaka ürünün dikişlerine, formuna, bedene sıfır oturmasına, kalıbına, sizi sarışına ve vücudunuza yakışmasına özen göstermelisiniz. Yine kol manşetlerine, cep ağızlarına, yaka uçlarına, cep kapaklarına, etek uçlarına, makas temizlenmesi sırasında koltuk altlarında kesi izlerinin meydana gelmemesine dikkat göstermelisiniz.
Mavi Damatlık Modelleri

Parlament Mavi Damatlık Modelleri

Mavi Damatlık Modelleri

Gördüğünüz gibi mavi takım damatlık modelleri uçsuz bucaksız bir çeşitliliğe sahip. Bu renk, ton ve biçim çeşitliliği de kendi zevkinize ve mevsimsel ayrımlara göre seçim yapabilmenizi sağlayacaktır. Örneğin ilkbahar ve yaz düğünlerinde açık tonlardaki mavilere yönelmelisiniz. Sonbahar ve kış mevsiminde nişanlanacaksanız ya da dünya evine girecekseniz,  koyu mavi yani parlament mavisi tonlarında takım elbiselere yönelmelisiniz.

2019 Mavi Damatlık Modelleri Ve Fiyatları

Mavi Damatlık Modelleri

Resimde gördüğünüz tarzda süvari mavi tonlarında ağır renkte bir damatlığı dört mevsime uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Piyasada farklı markalara sahip açıklı – koyulu, kalın ve ince dokuda en uygun ve en pahalı fiyat aralığında bütçenize uygun 1001 çeşit mavi damatlık modeli bulabilirsiniz.
Mavi Damatlık Modelleri

Damatlığınızın mavi tonunu ve stilini belirledikten sonra ayakkabı ve kalan damatlık aksesuar kısmına yönelmelisiniz.  Bu seçimlerinizde de damatlığın kumaş cinsine paralel olarak ilerlemeniz gerekir. Her şartta evleneceğiniz mevsime ve evleneceğiniz mekana göre kumaş seçerek mavi bir takım elbise ya da mavi bir smokin belirlemeniz gerektiğini asla unutmamalısınız.
Mavi Damatlık Modelleri

Asil Tonlar

Diyelim ki mavi tonlarındaki damatlığınızı ya da smokininizi belirlediniz ve giydiniz. Ardından mutlaka konfor denemeleri yapmanızı öneririz. Örneğin mavi ceketli takımınızla öne doğru uzanarak ve aşağı doğru eğilerek çömelme hareketleri yapın. Unutmayın bedeninize tam oturmayan bir ceketle asla kusursuz görünemezsiniz. Ayrıca kollarınız serbest durumdayken, ceketinizin kol boyu sadece bileğinizden hafif aşağıda kalmalı ve asla baş parmağınızın üst boğumuna inmemelidir.

Mavi Damatlık Modelleri

Mavi renk damatlık modelleri içinde, diğer her renk takımın içinde olduğunuzdan daha enerjik ve canlı görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Damatlık takımınızla birlikte mavi tonlarında bir gömlek tercih edebileceğiniz gibi beyaz bir gömlek de kullanabilirsiniz. Hatta gömlek seçiminde pembe ya da lila tonlarıyla ters köşe bile yapabilirsiniz. Bu aşamada gömlek seçiminde yaka ve kolların sizi sıkmaması ilk dikkat etmeniz gereken konulardan olmalı.
Mavi Damatlık Modelleri

Ayrıca mavi damatlığınızın içine düz beyaz, krem tonlarında gömlekler tercih edebileceğiniz gibi gömleğinizi pilili olarak da seçebilirsiniz. Bu arada önemli bir tüyo daha verelim. Bu aşamada gömleğinizin kol manşetlerinin ceketinizin kollarından sadece 2 cm kadar taşmasına da dikkat etmelisiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Şık ve Gösterişli

Mavi tonlarındaki damat takımlarında pantolon seçerken de en az ceket kadar dikkat etmelisiniz. Örneğin pantolonunuzun belinizi sıkmaması için mutlaka içinde bir parmak fazlalık bulunmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunu pantolonu giydiğinizde parmağınızı belinize sokarak test edebilirsiniz. Yine pantolonun ağ kısmının esnekliği de önemli elbette.  Pantolonun paça kısmından söz edecek olursak mutlaka pantolonunuzun paçaları bileklerinizden 5 cm aşağıda olmalıdır. Bu şekilde kusursuz ve daha uzun boylu görünürsünüz. Aksi taktirde paçalarınız ayakkabının üst seviyesinde kalır ve çok hoş olmayan bir görünüme bürünürsünüz.

Mavi Damatlık Modelleri

Dilerseniz mavi damatlığınızı, mavi smokin modelleri arasından da seçebilirsiniz. Örneğin 2019 trend renkleri arasında yer alan saks mavi tonu, bu sezonun popüler renklerinden.  Farklı bir fikir olarak mavi tonlarında saten parlak ya da yarı parlak mavi smokin modellerinden de yararlanabilirsiniz. Örneğin yukarıda resmi bulunan bu modeli beğendiyseniz buna benzer modelleri Vakko, Beymen, Altınyıldız, Kiğılı damatlık gibi önemli markalarda bulabilirsiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Yine bu sayfada da yaz düğünlerine çok yakışacak iç açıcı tonlarda uçuk mavi damatlık modelini görüyoruz. Ayrıca üstte gördüğünüz bu renk halk arasında süt mavi olarak anılan tatlı mavi tonlarındandır. Dilerseniz bu tarz ultra şık damatlık örneklerine  Tween, Network, Jakamen, Ramsey damatlık, D’S damat markalarından ulaşabilirsiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Tüm bu detaylara ek olarak seçeceğiniz mavi smokininiz kruvaze yaka ya da tek düğmeli olabilir. Kapaksız cep ve yırtmaçsız ceket özelliği taşıyan smokinleri takımlardan ayıran en büyük nitelik bu detaylardan oluşur. Smokinin düğmeleriyse genelde aynı doku ve renkte olmalıdır. Ayrıca yaşadığımız dönemde artık smokin giymek için siyaha bürünmek zorunda da değilsiniz. Zira dönemimizde mavi gibi özel tonlarda da damatlık smokin modelleri tasarlanıyor. Kumaşı pantolonunuzla eşleşen kaliteli dokularda olsun yeter.

Mavi Damatlık Modelleri

Size En Uygun Modeller

Mavi damatlığınızı fazlalıklarınız varsa, regular formda; zayıf ve kaslıysanız, fit; gelenekçi bir yapınız varsa, klasik formda; havalı modellerden hoşlanıyorsanız, İtalyan stilinde seçebilirsiniz. Ardından damatlık için tamamlayıcı aksesuarlardan kravat iğnesi, kol düğmesi,  kuşak, yaka çiçeği, saat gibi yan ürünleri seçebilirsiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Üstte gördüğünüz resimde mavi damatlık takım elbisenin içinde kusursuz bir görünüm sergileniyor. Siz de bu kusursuz görüntü yakalamak için Karaca, Torres, Sarar, Kıvanç Tatlıtuğ damatlık, Kenan İmirzalıoğlu damatlık gibi modellerin çizgilerine göz atabilirsiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Asil ve Mavi

Dilerseniz, mavi damatlığınızın yaka seçimini, mono ya da sivri yaka tarzında seçebilirsiniz. Mavi damatlıklarda frag ve kenarı şeritli smokin pantolonları uç noktalarda durmaktadır ve bu ultra klasik parçalar seyrek olarak da olsa 5 yıldızlı otellerin balo salonlarında kullanılır. Ama herkesten daha farklı ve orijinal görünmek için mavi damatlığınızın boyun kısmında orijinal fularlardan yararlanabilirsiniz. Eğer mavi aşığı bir damat adayıysanız, damatlığınızı düz formda seçmek zorunda değilsiniz. Örneğin mavi kareli ekose kumaşlara sahip modellerden de yararlanabilirsiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Mavi smokin modelleri, 5 yıldızlı otellerde ve balo salonlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz modellerdendir. Örneğin havuz başı düğünlerde de kullanabilirsiniz üstte gördüğünüz tarzda smokinli bir modeli. Hatta dilerseniz yukarıda gördüğünüz gibi mavi ceket siyah pantolon uyarlaması da yapabilirsiniz. Birbirinden şık damatlık takım ve smokin önerisi için White Stone, Damat Tween markaların damatlık modellerini inceleyebilirsiniz. Eğer aklınızda daha renkli bir damatlık varsa Kırmızı ve Mor Damatlık Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mavi Damatlık Modelleri

Size bu yazımızda mavi damatlık modellerini nasıl taşımanız gerektiğinden, ne zaman hangi şekilde kombinlemeniz gerektiğine kadar bilmeniz gereken her şeyi detaylıca anlatmaya çalıştık. En trend damatlık modellerinin üstünüze uygun olanını kolaylıkla seçmeniz için yazımızda bahsettiklerimize dikkat etmeniz yeterli. Daha farklı renk arayışlarındaysanız pembe damatlık modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Didem Bilgiç

Yanıtla